Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα το exdialer και πάγωσα τη στοκ εφαρμογή "Προγραμμα διαχείρισης επαφων". Πολύ καλό στην εμφάνιση, πολύ γρήγορο, πολύ βολικό...Επίσης όταν σείρω αριστερά στο όνομα της επαφής για να στείλει sms μου ανοίγει το handcent, πράγμα που δεν έκανε η στοκ εφαρμογή. Υπάρχει όμως ένα βασικό πρόβλημα με το exdialer...Δε με αφήνει ούτε να επεξεργαστώ τις επαφές ούτε να καταχωρήσω νέα.... Υπάρχει λύση ή θέλουμε αναγκαστικά το πρόγραμμα διαχείρισης επαφων;
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το exdialer και πάγωσα τη στοκ εφαρμογή "Προγραμμα διαχείρισης επαφων". Πολύ καλό στην εμφάνιση, πολύ γρήγορο, πολύ βολικό...Επίσης όταν σείρω αριστερά στο όνομα της επαφής για να στείλει sms μου ανοίγει το handcent, πράγμα που δεν έκανε η στοκ εφαρμογή. Υπάρχει όμως ένα βασικό πρόβλημα με το exdialer...Δε με αφήνει ούτε να επεξεργαστώ τις επαφές ούτε να καταχωρήσω νέα.... Υπάρχει λύση ή θέλουμε αναγκαστικά το πρόγραμμα διαχείρισης επαφων;

Ξεπάγωσε το πρόγραμμα διαχείρισης επαφών

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, εβαλα και γω exdialer για το προβλημα που ειχα, μ`αρεσει οντως που σε παει για μηνυμα στην εφαρμογη χρηστη (εγω εχω Τextra), προσθεσα μια επαφη και με πηγε απευθειας στη στοκ εφαρμογη, οποτε μαλλον θα το χρειαστεις ξεπάγωτο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-multi-lang-1501_7-80-1_dev/, = multilanguage. Που μπορώ να βρω την official ? Είναι καλύτερη ?:rolleyes:

 

 

1. Έχεις την "1501" multilanguage και όχι την official. Δεν χάνεις τίποτα. Στην ουσία είναι ένα shortcut της official αγγλοκινέζικης version του syncit ή οποία έχει αφαιρεθεί και έχει μπει η multilnaguage έκδοση του syncit.

2. Τι έχει το GPS σου και ψάχνεσαι για EPO? Δεν δουλεύει? Μην μπερδεύεσαι με άλλα mediatek κινητά που γνωρίζεις. To Α806 δεν έχει τέτοια θέματα με το GPS.

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια rom έχεις κλπ...κλπ..κλπ... Βάλε την 1447 multilanguage ή την 1501 multilanguage

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιον home launcher έχεις. Στις ρυθμίσεις του launcher έχεις πειράξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-multi-lang-1501_7-80-1_dev/, = multilanguage. Που μπορώ να βρω την official ? Είναι καλύτερη ?:rolleyes:

Δεν είναι ούτε καλύτερη , ούτε χειρότερη --> http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. έχω το A 806 2 βδομάδες όλα καλά. Σήμερα προσπάθησα να συνδέσω το κινητό στο pc , να περάσω κάτι τραγούδια από το pc στο κινητό και μου έβγαλε το πρόγραμμα στο pc στα κινεζικα.

Μήπως κάνω κάτι λάθος? πρέπει να κάνω κάπου κάποια ρύθμιση???

Να πω μονο ότι είμαι λίγο "ψιλοασχετος" από αυτά....

Ευχαριστώ !!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. έχω το A 806 2 βδομάδες όλα καλά. Σήμερα προσπάθησα να συνδέσω το κινητό στο pc , να περάσω κάτι τραγούδια από το pc στο κινητό και μου έβγαλε το πρόγραμμα στο pc στα κινεζικα.

Μήπως κάνω κάτι λάθος? πρέπει να κάνω κάπου κάποια ρύθμιση???

Να πω μονο ότι είμαι λίγο "ψιλοασχετος" από αυτά....

Ευχαριστώ !!!!

Πρεπει να πατήσεις πρωτα στο εικονίδιο που σου δείχνει το USB και μετα χώρος αποθήκευσης USB και μετά πατάς σύνδεση στην συσκευή αποθήκευσης

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απατεωνες, απλα πουλανε καποιο Α806W, τηλεφωνο που δεν υπαρχει.

Ειναι δυνατον να ασχολειστε ακομα με τετοια?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..!

Αν και έχει ξαναναφερθεί, χάθηκα μέσα στα ποστ και δεν μπορώ να βρω άκρη..:wacko:

Στο πρόβλημα της ταξινόμησης των επαφών κατά όνομα και όχι κατά επώνυμο, ποιά είναι η λύση..;:confused:

Έχω rooted συσκευή με την 1447 multi από vickmall. :rolleyes:

Τις επαφές μου τις εμφανίζει κατά όνομα και στην μαμίσια εφαρμογή, αλλά και στην contacts+, που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια..:(

Ευχαριστώ..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..!

Αν και έχει ξαναναφερθεί, χάθηκα μέσα στα ποστ και δεν μπορώ να βρω άκρη..:wacko:

Στο πρόβλημα της ταξινόμησης των επαφών κατά όνομα και όχι κατά επώνυμο, ποιά είναι η λύση..;:confused:

Έχω rooted συσκευή με την 1447 multi από vickmall. :rolleyes:

Τις επαφές μου τις εμφανίζει κατά όνομα και στην μαμίσια εφαρμογή, αλλά και στην contacts+, που χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια..:(

Ευχαριστώ..!

Δοκίμασε τον exdialer από το playstore.

Edited by kandilak
Link to comment
Share on other sites

Για να μην εχω ειδοποιησεις απο το security ξεκλικαρα το εμφανιση ειδοποιησεων και εκανα και εκκαθαριση προεπιλογων αλλα απο τοτε δεν μπορω να κλειδωσω ανοιχτες εφαρμογες με την κινηση προς τα κατω.

Αν ξαναπερασω (αν το βρω) το security θα επιστρεψουν οι προεπιλογες ή δεν θα γινει τιποτα?

Βαριεμαι να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το A806 εδώ και 2 μήνες από το vickmall και είμαι με την 1447 όπως το παρέλαβα. Τελευταία παρατηρώ ότι παίζει λίγο το σήμα του 3G. Δηλαδή όπως φαίνεται πάνω στην οθόνη έχει το G και όχι το 3G και αντίστοιχα οταν ανοίξω τα δεδομένα εμφανιζει το "Ε" και όχο Η ή Η+!Δεν ειναι μόνιμα στο G απλά σε περιοχές που άλλοι έχουν κανικά 3G εγώ δεν έχω! Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή ή η κάρτα SIM. Να σημειώσω ότι μένω στη Θεσσαλονίκη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα το κινητο χτες ξαφνικα αρχισε να μην δουλευει η αφη σε ολη την δεξια πλευρα(μιλαμε για περιπου μισο εκατοστο)..τι θα πρεπει να κανω κ ποσο περιπου θα κοστισει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω το A806 εδώ και 2 μήνες από το vickmall και είμαι με την 1447 όπως το παρέλαβα. Τελευταία παρατηρώ ότι παίζει λίγο το σήμα του 3G. Δηλαδή όπως φαίνεται πάνω στην οθόνη έχει το G και όχι το 3G και αντίστοιχα οταν ανοίξω τα δεδομένα εμφανιζει το "Ε" και όχο Η ή Η+!Δεν ειναι μόνιμα στο G απλά σε περιοχές που άλλοι έχουν κανικά 3G εγώ δεν έχω! Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή ή η κάρτα SIM. Να σημειώσω ότι μένω στη Θεσσαλονίκη!

Οι άλλοι που έχουν 3G έχουν τον ίδιο πάροχο με σένα?

Link to comment
Share on other sites

Οι άλλοι που έχουν 3G έχουν τον ίδιο πάροχο με σένα?

 

To σκέφτηκα κι αυτό αλλά σίγουρα αυτούς που θυμάμαι να πρόσεξα είχαν άλλον παροχο (έχω wind και με cosmote είχαν 3G). Απλά μου φαίνεται περίεργο γιατί σε κεντρικά σημεία δεν πιάνει πάντα! Θα πρέπει να το συγκρίνω και με ίδιο πάροχο βέβαια. Πιο πολύ η ερώτησή μου ήταν εάν επηρεάζει η SIM (δύσκολα φαντάζομαι καθώς δεν έχω πρόβλημα στην ομιλία). Το παρακολουθώ γενικά τελευταία για να εχω καλύτερη εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, πιθανον να αγορασω το a806.Θελω να ρωτησω ποσο σας βγαζει η μπαταρια? με κανονικη χρηση.

Αν και ειδα στην 1η σελιδα οτι εχει οδηγο βελτιωσης. Διαβασα και σε προηγουμενες σελιδες οτι βγαζει 2 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει ανετα δυο μερες (χωρις παιχνιδια).

 

Εγω νομιζω μας ψιλοκοροϊδευουν οι εταιρειες με τα σηματα. Εχω wind αλλα σε ελαχιστες περιοχες εχει 4G, προς το κεντρο της Αθηνας και παλι δεν ειδα καμια διαφορα σε ταχυτητα. Ισως η wind ειναι λιγο πιο πισω σε σημα και η cosmote πιανει καλυτερα, μιας και εχει 2πλασια συχνοτητα (παρανομως)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, πιθανον να αγορασω το a806.Θελω να ρωτησω ποσο σας βγαζει η μπαταρια? με κανονικη χρηση.

Αν και ειδα στην 1η σελιδα οτι εχει οδηγο βελτιωσης. Διαβασα και σε προηγουμενες σελιδες οτι βγαζει 2 μερες.

Με πολύ χαλαρή χρήση θα πάει 1 μέρα +, με WiFi συνέχεια ανοιχτό κάνα δίωρο gps ,καιρό email και instant messengers να τρέχουν και κανα δίωρο σερφάρισμα καμία ώρα ομιλία θα σου βγάζει μέρα (15ωρο).

Με 1447 αυτα, με 9432 θα είσαι 30% κάτω , το calibration βοηθάει πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, έχω το A806 εδώ και 2 μήνες από το vickmall και είμαι με την 1447 όπως το παρέλαβα. Τελευταία παρατηρώ ότι παίζει λίγο το σήμα του 3G. Δηλαδή όπως φαίνεται πάνω στην οθόνη έχει το G και όχι το 3G και αντίστοιχα οταν ανοίξω τα δεδομένα εμφανιζει το "Ε" και όχο Η ή Η+!Δεν ειναι μόνιμα στο G απλά σε περιοχές που άλλοι έχουν κανικά 3G εγώ δεν έχω! Υπάρχει περίπτωση να φταίει η συσκευή ή η κάρτα SIM. Να σημειώσω ότι μένω στη Θεσσαλονίκη!

Διαφορά στο σήμα της κινητής μπορεί να έχεις και από δωμάτιο σε δωμάτιο, για μπεις στην διαδικασία της κάρτας η του κινητού πρέπει να κάνεις σύγκριση με άλλα κινητά που έχουν τον ίδιο παρόλο σε σημείο που έχουν σταθερό σήμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια απαντηση περι μπαταριας ?

αυτή είναι η βασική διαφορά αλλαγής από 9432 σε 1447, θα σου δώσει μεγαλύτερη αυτονομία

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν. Μετα απο 5 μηνες, ο ανταπτορας του φορτιστη διαλυθηκε τελειως (και πολυ κρατησε). Πουλανε τετοια σε μαγαζια με ηλεκτρολογικα ειδη??
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηταν. Μετα απο 5 μηνες, ο ανταπτορας του φορτιστη διαλυθηκε τελειως (και πολυ κρατησε). Πουλανε τετοια σε μαγαζια με ηλεκτρολογικα ειδη??

 

Εννοείς να βγάζει από αμερικάνικο σε ευρωπαϊκό; Ναι, δεν είναι κάτι δύσκολο...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.. Πριν από 10 μέρες ενεργοποίησα το δίκτυο 4G και από τότε χωρίς να έχω πειράξει καμία ρύθμιση παρατηρώ πως σε ανύποπτο χρόνο, περίπου 2-3 φορές την ημέρα, ενεργοποιείται αυτόματα η "Σύνδεση δεδομένων" και με χρεώνει.. Είναι φυσιολογικό αυτό; Μήπως να το γυρίσω πάλι σε 3G;; Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

σε ανύποπτο χρόνο, περίπου 2-3 φορές την ημέρα, ενεργοποιείται αυτόματα η "Σύνδεση δεδομένων" και με χρεώνει..

 

Μήπως καμιά εφαρμογή έχει πάρει δικαιώματα να ανοίγει τη σύνδεση?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...