Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα ειναι η αναμονη !!! εσυ εχεις βαλει ? εχεις να μου προτεινεις και καποια θηκη ?

ζελατίνα η tempered glass ?

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι η αναμονη !!! εσυ εχεις βαλει ? εχεις να μου προτεινεις και καποια θηκη ?

 

Εχω tempered glass, αλλα αν τυχόν σπάσει θα βαλω απλη ζελατίνα μετα. Παρε μια οποιαδήποτε, δε νομιζω να εχει κανενα προβλημα, παρε 3-4 να εχεις. Και απο θηκη την hard frosted case της Nillkin

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ζελατίνα η tempered glass ?

 

δεν ξερω μηπως με την tempered glass εχει θεμα με την αφη και επισης για θηκη

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω tempered glass, αλλα αν τυχόν σπάσει θα βαλω απλη ζελατίνα μετα. Παρε μια οποιαδήποτε, δε νομιζω να εχει κανενα προβλημα, παρε 3-4 να εχεις. Και απο θηκη την hard frosted case της Nillkin

 

Τωρα του εχω αυτη http://g03.a.alicdn.com/kf/HLB1SqFtGXXXXXb4XpXXq6xXFXXXv/110180905/HLB1SqFtGXXXXXb4XpXXq6xXFXXXv.jpg και θα ηθελα καπως να το προστα τεψω περισσοτερο!!! με την θηκη που μου προτεινεις μενει ακαλυπτο απο κατω :(

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις, τι ψαχνεις; Αυτες οι σιλικονατες ειναι πιο προστατευτικες, αλλα πιο χοντροκομμενες. Αμα θες να το προστατεψεις κιαλλο παρτου ενα φακελο/πουγκι να μπαινει ολο μεσα (και να μην το βλεπει και ανθρωπου ματι). Γενικα αυτό που μετράει ειναι οι γωνιες, η Nillkin μπορει να φαίνεται ανοιχτη απο κατω, αλλα οπως και να πεσει προστατευεται γιατι καλυπτεται το μεγαλύτερο μέρος της γωνιας. Στο χερι και στο παχος ομως ειναι πολυ καλύτερη

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις, τι ψαχνεις; Αυτες οι σιλικονατες ειναι πιο προστατευτικες, αλλα πιο χοντροκομμενες. Αμα θες να το προστατεψεις κιαλλο παρτου ενα φακελο/πουγκι να μπαινει ολο μεσα (και να μην το βλεπει και ανθρωπου ματι). Γενικα αυτό που μετράει ειναι οι γωνιες, η Nillkin μπορει να φαίνεται ανοιχτη απο κατω, αλλα οπως και να πεσει προστατευεται γιατι καλυπτεται το μεγαλύτερο μέρος της γωνιας. Στο χερι και στο παχος ομως ειναι πολυ καλύτερη

 

ψαχνω γιατι θελω να το προστατεψω και απο πανω σε περιπτωση που πεσει κατι π.χ νερο κλειδια οτιδηποτε. ελεγα σε κατι τετοιο αλλα και αυτη απο κατω καλυβει μονο τις γωνιες http://www.antelife.com/media/catalog/product/cache/1/image/ec03008560221619b33acf48a5b0c704/i/m/img_9485_1_3.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v3/1824857157_1/PVC-Waterproof-Phone-Bag-Case-Underwater-Pouch-For-Samsung-galaxy-S3-S4-For-iphone-4-4S.jpg_250x250.jpg

:lol:

Κατι τετοιο

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1864630138_1/New-Colors-Flip-Case-for-samsung-galaxy-s4-9500-View-Window-Pouch-Mobile-Phone-PU-Leather.jpg_250x250.jpg

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v3/1824857157_1/PVC-Waterproof-Phone-Bag-Case-Underwater-Pouch-For-Samsung-galaxy-S3-S4-For-iphone-4-4S.jpg_250x250.jpg

:lol:

Κατι τετοιο

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1864630138_1/New-Colors-Flip-Case-for-samsung-galaxy-s4-9500-View-Window-Pouch-Mobile-Phone-PU-Leather.jpg_250x250.jpg

 

το πρωτο ειδικα ειναι τρελα :p :lol: 8α το βουταω και μεσα στο τσαι

Link to comment
Share on other sites

Eχω την 1501 και :

1. μολίς πατάω το syncit (στις ρυθμισεις) με πετά έξω από τις ρυθμίσεις ?

2. υπάρχει epo assisatance στο gps ? γιατί στο mobileuncle-engineer mode (MTK)- location based services- epo download δεν λειτουργεί ...

κάθε βοήθεια αποδεκτή....:)

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο 2μηνο 3 κινητα απο το vickmall τα 2 ειναι με root. Περιμενω και ενα 4 να δω αν και αυτο ειναι root.

3 στα 4 root απο το vickmall

Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση περι μπαταριας ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω τη 1508st και εχω ενα θεμα,δεν μου εμφανιζει πανω συνεχεια τη μπαρα ειδοποιησεων αλλα πρεπει να κανω πως την κατεβαζω για να φαινεται.Γινεται να το κανω οπως πριν να φαινεται συνεχεια?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Εχω τη 1508st και εχω ενα θεμα,δεν μου εμφανιζει πανω συνεχεια τη μπαρα ειδοποιησεων αλλα πρεπει να κανω πως την κατεβαζω για να φαινεται.Γινεται να το κανω οπως πριν να φαινεται συνεχεια?

 

Περιέγραψε λίγο καλύτερα τι εννοείς γιατί δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Δεν φαίνεται καθόλου η μπάρα με το σήμα, ώρα, μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Περιέγραψε λίγο καλύτερα τι εννοείς γιατί δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Δεν φαίνεται καθόλου η μπάρα με το σήμα, ώρα, μπαταρία...

 

Ναι δεν φαινονται αυτα και πρεπει να πατησω πανω για να φανουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω το εξης θεματακι. Μεσω του Security επιλεγω να μην κανουν Auto-Start οι εφαρμογες, αλλα μετα απο 1-2 μερες, ελεγχοντας ξανα το Security,καποιες εφαρμογες, συνηθως Viber,Facebook,Dolpin ειναι επιλεγμενες και παλι να εκκινουν αυτοματα. Ξερει κανεις τι μπορει να παιζει??
Link to comment
Share on other sites

Kαι μενα μου το εκανε στην αρχη, αλλα οχι πια, ο,τι επιλογη βαζω, αυτη μενει. Δεν ξερω τι παιζει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Eχω την 1501 και :

1. μολίς πατάω το syncit (στις ρυθμισεις) με πετά έξω από τις ρυθμίσεις ?

2. υπάρχει epo assisatance στο gps ? γιατί στο mobileuncle-engineer mode (MTK)- location based services- epo download δεν λειτουργεί ...

κάθε βοήθεια αποδεκτή....:)

1. Έχεις την "1501" multilanguage και όχι την official. Δεν χάνεις τίποτα. Στην ουσία είναι ένα shortcut της official αγγλοκινέζικης version του syncit ή οποία έχει αφαιρεθεί και έχει μπει η multilnaguage έκδοση του syncit.

2. Τι έχει το GPS σου και ψάχνεσαι για EPO? Δεν δουλεύει? Μην μπερδεύεσαι με άλλα mediatek κινητά που γνωρίζεις. To Α806 δεν έχει τέτοια θέματα με το GPS.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμια απαντηση περι μπαταριας ?

Ποια rom έχεις κλπ...κλπ..κλπ... Βάλε την 1447 multilanguage ή την 1501 multilanguage

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι ετσι δλδ

 

Ποιον home launcher έχεις. Στις ρυθμίσεις του launcher έχεις πειράξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο εχει την ρομ της μαμας του την 9432 αν εξαιρεσω την μπαταρια τωρα τελευταια δεν εχω κανενα προβλημα με αυτη την ρομ

 

Αλλαζοντας ρομ πια τα οφελη ομως. Μιλαω μονο για την μπαταρια. Γραμματοσειρες κλησεις +30 και τετοια δεν με απασχολουν ουτε με ενοχλουν.

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , ειχε μερες να κολλησει σημερα παλι τα ιδια, μου κανουν κληση μου δειχνει ποιος με καλει αλλα δεν μου δινει επιλογη απαντησης ή οχι , επειδη δεν ξερω και πολλα απο αλλαγες rom και τετοια, ειμαι απο Ηρακλειο Κρητης ξερετε κανενα μαγαζι να μου αλλαξουν την rom ;
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο εχει την ρομ της μαμας του την 9432 αν εξαιρεσω την μπαταρια τωρα τελευταια δεν εχω κανενα προβλημα με αυτη την ρομ

 

Αλλαζοντας ρομ πια τα οφελη ομως. Μιλαω μονο για την μπαταρια. Γραμματοσειρες κλησεις +30 και τετοια δεν με απασχολουν ουτε με ενοχλουν.

Μην αλλάξεις rom τότε. Βρες και ξαναφλασαρε την ίδια με αυτήν που έχεις. Πρέπει να γίνει γιατί έτσι θα δούμε αν φταίει η μπαταρία ή κάποιο λάθος στο σύστημα που μπορεί να προκλήθηκε από λάθος δικό σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενα λινκ προχειρο με οδηγιες θα με βοηθουσε πολυ.

 

Επισης κατι που με στενοχωρησε ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

 

Η USB θυρα του τηλεφωνου που γινεται η φορτιση οσο παει και χαλαρωνει πιο πολυ. Με αποτελεσμα οταν βαζεις το καλωδιο για φορτιση ισα ισα που κανει επαφη. αν κουνηθει εστω και λιγο χανεται η φορτιση.

 

Δηλαδη το κουμπωμα που κανει το καλωδιο στη θυρα σαν να χαλαρωσε λιγο. Θα κανω μια δοκιμη με αλλο καλωδιο μπας και φταιει αυτο.

 

ΥΓ. Τι κερδιζω με το να ξαναπερασω την ιδια ρομ ?

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενα λινκ προχειρο με οδηγιες θα με βοηθουσε πολυ.

 

Επισης κατι που με στενοχωρησε ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

 

Η USB θυρα του τηλεφωνου που γινεται η φορτιση οσο παει και χαλαρωνει πιο πολυ. Με αποτελεσμα οταν βαζεις το καλωδιο για φορτιση ισα ισα που κανει επαφη. αν κουνηθει εστω και λιγο χανεται η φορτιση.

 

Δηλαδη το κουμπωμα που κανει το καλωδιο στη θυρα σαν να χαλαρωσε λιγο. Θα κανω μια δοκιμη με αλλο καλωδιο μπας και φταιει αυτο.

 

ΥΓ. Τι κερδιζω με το να ξαναπερασω την ιδια ρομ ?

Έχει πολλά link στο 1ο post.

Για την θύρα USB , μήπως δεν είσαι ιδιαίτερα προσεκτικός στο βάλε βγάλε το καλώδιο

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι ρε συ δεν ειναι το πρωτο μου τηλεφωνο με τετοιο καλωδιο. αλλα θα δοκιμασω αλλο καλωδιο και θα σας πω.

 

1ο ποστ τι εννοεις ? Την πρωτη σελιδα ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρηκα καλωδιο....

 

Δικο μου λαθος. Το καλωδιο φταιει τελικα. Τα δυο ελασματακια με ελατηριο που ειναι μαλλον χαλαρωσαν. Οποτε παμε για αλλο καλωδιο...

 

Ολα γκουντ...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Κλεινει η οθονη και δεν ανοιγει ενω το κινητο δουλευει απο κατω κανονικα! Και μονο με κανα (ελαφρυ η γερο) τρανταγμα επανερχεται. Το χετε ξανασυναντησει αυτο; δν εχει πεσει ποτε και ειναι παντα σε θηκη... Θεμα hardware ειναι; καμια αποψη;
Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς να βάλει το BringGO και να το συνδέσει στο αμάξι; Εγώ το κατέβασα και πήγα να το συνδέσω στο νεο Corsa αλλά δεν δούλευε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...