Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει να φλασάρεις το TWRP recovery (με το MobileUncle tool) και να κατεβάσεις το τελευταίο update του SuperSU και να το φλασάρεις από το TWRP.

 

Θα το ξανακανω .

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πρόβλημα που έχει μείνει, είναι οτι το link που στέλνει ένα gps Παρακολουθησης που εχω, δεν το υπογραμιζει ολο για να το παρει ως link, με αποτελεσμα να παταω επανω του για να το ανοιξω με το google maps και να μην ανοιγει σωστα.

Μονο το gosms το υπογραμμιζει κανονικα, αλλα δεν με βολευει ως προγραμμα. Ειναι βαρυ και μου την δινει.

Καμιά βοήθεια??

Το Capture που βλεπετε παρακατω ειναι απο το 8sms

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

εχεις να προτεινεις καποιον συγκεκριμενο?

 

Καλο θα ηταν οι μπαταρίες να μη φορτίζουν πιο γρήγορα από ότι πρέπει..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου καποιος παρακαλω αν το κινητο Lenovo A806W το οποιο το βρηκα 91 € στο aliexpress παιζει στην Ελλάδα και αν είναι γενικα φερεγκυα η αγορα απο εκεί?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου καποιος παρακαλω αν το κινητο Lenovo A806W το οποιο το βρηκα 91 € στο aliexpress παιζει στην Ελλάδα και αν είναι γενικα φερεγκυα η αγορα απο εκεί?

 

ευχαριστώ

Βάλε το link να το δούμε αλλά με το W στο τέλος,σίγουρα με μπανάνες θα λειτουργεί.....
Link to comment
Share on other sites

Σε ενα site το εχει με εχε ιδια χαρακτηριστικά, αλλά dual sim.. Αμα υπήρχε αυτο, γιατι να παιρναμε το Α806 ή γιατί να βγαζει και τα δύο..;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/New-Lenovo-A806-A806W-MTK6592-Android-4-4-2-Octa-Core-Mobile-Phone-1-9GHz-5/32274981027.html#magnet-ads

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.aliexpress.com/...tml#magnet-ads

Link to comment
Share on other sites

Καλα, ελπιζω να ξερεις απο κηπουρική, εδω θα χρειαστείς μπανανοφυτειες.. Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Κανω ολη τη διαδικασια σε ενος φιλου το α808τ. Και στο πρωτο ρεμπουτ αφου εχω περασει και το update δεν ξεκιναει. Γραφει λενοβο ποση ωρα και τελικα τιποτα. Ξανακανα ολες τις διαδικασιες απο την αρχη 3 φορες και δεν. Το αφηνω τουλαχιστον 20 λεπτα και δεν ξεκιναει
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις οτι δεν ειναι lenovo (δεν ξερω και πολλα)?

 

http://image1.geekbuying.com/ggo_pic/2014-08-29/20140829174351udg5rhf.jpg

 

Αυτό είναι το Α806 που έχουμε πάρει όλοι.....

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό πρόβλημα που έχει μείνει, είναι οτι το link που στέλνει ένα gps Παρακολουθησης που εχω, δεν το υπογραμιζει ολο για να το παρει ως link, με αποτελεσμα να παταω επανω του για να το ανοιξω με το google maps και να μην ανοιγει σωστα.

Μονο το gosms το υπογραμμιζει κανονικα, αλλα δεν με βολευει ως προγραμμα. Ειναι βαρυ και μου την δινει.

Καμιά βοήθεια??

Το Capture που βλεπετε παρακατω ειναι απο το 8sms

 

Κάνεις δεν το έχει αντιμετωπίσει αυτό το θέμα?

Η πλάκα είναι ότι δεν ξέρω και τι να googliso , για να βρω τίποτα στα αγγλίκα...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις οτι δεν ειναι lenovo (δεν ξερω και πολλα)?

 

Μουφα πωλητης, μουφα κινητό, 100$ FULLHD ανάλυση, 0 αρνητικες κριτικες, λιγες πωλήσεις κλπ κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα. Κανω ολη τη διαδικασια σε ενος φιλου το α808τ. Και στο πρωτο ρεμπουτ αφου εχω περασει και το update δεν ξεκιναει. Γραφει λενοβο ποση ωρα και τελικα τιποτα. Ξανακανα ολες τις διαδικασιες απο την αρχη 3 φορες και δεν. Το αφηνω τουλαχιστον 20 λεπτα και δεν ξεκιναει

 

Ίσως είναι επειδή περνάς λάθος ρομ σε κινητό που είναι για κινεζικα δίκτυα (Α808 t)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Ίσως είναι επειδή περνάς λάθος ρομ σε κινητό που είναι για κινεζικα δίκτυα (Α808 t)

 

Ποια ρομ πρεπει να περασω; , την ιδια ρομ ειχα περασει και στο δικο μου α806 και ολα πηγαν μια χαρα. Πρεπει να βαλω αλλη;

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι έχει το A808t, μοντέλο το οποίο δεν είναι ίδιο με το δικό μας Α806, αλλά για κινέζικα δίκτυα και μετά βρες μια ρομ κατάλληλη από το needrom

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ πρεπει να περασω; , την ιδια ρομ ειχα περασει και στο δικο μου α806 και ολα πηγαν μια χαρα. Πρεπει να βαλω αλλη;

Κατέβασε μια rom για το a808t από το needrom και φλασαρέ την. Η rom που υπάρχουν εδώ είναι για το A806.

Αν συμφωνούν οι moderators, καλό θα ήταν να αφαιρεθεί από τον τίτλο του νήματος το "A808t" γιατί κατά την γνώμη μου παραπλανά υποψήφιους αγοραστές να παραγγέλνουν και το A808t και να χρησιμοποιούν τα αρχεία που αφορούν άλλο τηλέφωνο από το δικό τους.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου ότι έχει το A808t, μοντέλο το οποίο δεν είναι ίδιο με το δικό μας Α806, αλλά για κινέζικα δίκτυα και μετά βρες μια ρομ κατάλληλη από το needrom

 

Το needrom einai site; Και αν ναι, πως θα ξερω ποια κανει;

 

Κατέβασε μια rom για το a808t από το needrom και φλασαρέ την. Η rom που υπάρχουν εδώ είναι για το A806.

Αν συμφωνούν οι moderators, καλό θα ήταν να αφαιρεθεί από τον τίτλο του νήματος το "A808t" γιατί κατά την γνώμη μου παραπλανά υποψήφιους αγοραστές να παραγγέλνουν και το A808t και να χρησιμοποιούν τα αρχεία που αφορούν άλλο τηλέφωνο από το δικό τους.

 

Ναι εχεις δικιο και εγω επειδη το εχει στον τιτλο εβαλα ακρηβως την ιδια που εβαλα στη δικια μου.

 

οποτε παω να κανω αυτο που ειπατε στο νεεδρομ

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει μια παραγγελία, και σήμερα (24/2) είδα αυτές τις 2 αναρτήσεις.

Στην Singpost: Arrived at overseas (Country code: GR)

Στα ΕΛΤΑ: ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, 24-02-2015, 08:09, ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

 

Λογικά έχει περάσει τελωνείο. Σε πόσο χρόνο θα φτάσει Θεσσαλονίκη ? Ξέρει κανείς ? Στο περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι το παιδι εφευγε σημερα για θεσσαλονικη και ενω ειχα παρει μπακαπ για αυτη την περιπτωση που κατι πηγαινε στραβα, ενω τα επανεφερα ολα πριν φυγει, για καποιο λογο δεν του διαβαζει τη σιμ, ξερει κανεις γιατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν οι μπαταρίες να μη φορτίζουν πιο γρήγορα από ότι πρέπει..

 

ε τοτε λογικα δεν θα υπηρχαν και οι φορτιστες ταξιδιου ....

Link to comment
Share on other sites

Οι φορτιστές ταξιδιού δεν δίνονται από τον κατασκευαστή (Lenovo, Xiaomi κλπ) πρώτον και δεύτερον θα τους χρησιμοποιήσεις λογικά λίγες φορές με ελάχιστο αντίκτυπο..

Δλδ αντί να κρατήσει πχ 2 χρόνια η μπαταρία, θα κρατήσει 1,5 (με συχνή χρήση).. Εγώ πχ που πήρα έξτρα μπαταρία με 5€ λίγο με ενδιαφέρει αυτή η διαφορά αλλά λέμε το σωστό...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...