Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να το έχετε αγοράσει από ένα κατάστημα (πχ. Γερμανό) και να σας το αλλάξουν σε nokia shop το θεωρώ αδύνατο. Η αλλαγή μπορεί να γίνει μόνο στο κατάστημα από το οποίο αγοράσθηκε αλλά επειδή κι αυτό το βλέπω δύσκολο μάλλον πρέπει να πάτε στο service της nokia. Πηγαίνετε πάντως και στο κατάστημα που το αγοράσατε και φωνάξτε λίγο δείχνοντας το πρόβλημα γιατί κανονικά είναι υποχρεωμένοι να σας το αλλάξουν επειδή έχουν περάσει ελάχιστες μέρες από την αγορά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ειναι δυνατον μπορει καποιος που εχει το τηλεφωνο να μου απαντησει σε καποιες ερωτησεις:

 

1.Απο review σε ξενο σαιτ ειδα οτι το κινητο εχει μπαταρια BL-4C ( :cry: ) των 780mAh.Ειναι αληθεια η μηπως εχει την BL-5C (900mAh) που εχουν ολα τα Series60 ως τωρα εκτος του QD;

2.Το ραδιο ακουγεται και με κλειστο το καπακι(με την οθονη προς τα κατω εννοειται) και παιζει μονο με hf;

3.Στη συσκευασια δινει hf; Αν ναι ειναι ιδιο με αυτο που εχουν τα 40αρια;

4.Μπορει να αποθηκευσει μυνηματα στην καρτα μνημης οπως τα προηγουμενα μοντελα της Νοκια;

5.Απο ποιοτητα κατασκευης πως παει;Ανωτερη η οχι απ' το πολυ μετριας 7610 και 6600;

6.Υπαρχει περιπτωση μετα απο πολλες περιστροφες να παθει κατι το τμημα που βρισκετε η οθονη;Περιστροφεται κατα 360 μοιρες ή κανει απεριοριστες περιστροφες;

7.Υπαρχει προβλημα με καποιες εφαρμογες;Αν ναι, πιοες;

8.Υπαρχει κανενα προβλημα με το hot swaping;Σε εικονες που εχουν γινει ποστ εδω δεν φαινεται καμια πλαινη θεση για την mmc... :o η μηπως υπαρχει αλλα εγω δεν την βλεπω; :blink: :p :p

 

Συγγνωμη για την εκταση :)

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το αγόρασα και εγώ. Δε την πάλευα άλλο με το Τ630 και το άθλιο sync του με το PC...

 

Το έχω και φορτίζει τώρα. Εκ πρώτης όψεος μου αρέσει πολύ σαν ντιζάιν. Είναι λίγο τούβλο βέβαια όταν είναι σε mode πλοήγησης αλλά τι να κάνουμε :)

 

ΑΑαα..Επίσης. Το κουτί μέσα έχει 2 32MB MMC αλλά κανένα adaptora! lol κάποια μλκία θα κάνανε στην Cote. Το θέμα είναι τώρα πως θα χρησιμοποιώ την RS-MMC με τον reader που έχω ήδη? :blink:

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (18 Οκτ. 2004 , 01:21)

 

Αν ειναι δυνατον μπορει καποιος που εχει το τηλεφωνο να μου απαντησει σε καποιες ερωτησεις:

 

1.Απο review σε ξενο σαιτ ειδα οτι το κινητο εχει μπαταρια BL-4C ( :cry: ) των 780mAh.Ειναι αληθεια η μηπως εχει την BL-5C (900mAh) που εχουν ολα τα Series60 ως τωρα εκτος του QD;

3.Στη συσκευασια δινει hf; Αν ναι ειναι ιδιο με αυτο που εχουν τα 40αρια;

 

Απαντάω σε αυτά που τα βλέπω άμεσα.

1.Ναι έχει την BL-4C.

3.Ναι τα ίδια με του 6230 είναι.

 

 

Και κάτι άλλο.

FW version. 3.0436.0, 03/09/04

Και επίσης, το πρόβλημα που αναφέρθηκε με την οθόνη, δε το παρατηρώ! phew... :cool:

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

το πλαισιο το εχει ? γιατι ειχα ακουσει πως εχει πολυ λιγα τετοια κινητα κ ειναι δυσκολο να το βρει κανεις..

απο καμερα τι λεει ? :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (18 Οκτ. 2004 , 13:08)

 

απο καμερα τι λεει ? :)

 

 

Διαβασε το review του φιλου Mythozz και θα βγαλεις συμπερασμα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Όταν του στέλνω αρχεία AMR από το 3650 στην αναπαραγωγή κάθε 5 δευτερόλεπτα περίπου κάνει μια μικρή παύση και συνεχίζει. Στα amr που ηχογραφώ με το ίδιο το 6260 δεν έχει κανένα πρόβλημα στην αναπαραγωγή.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (18 Οκτ. 2004 , 16:53)

 

πολυ τουβλο το παρουσιαζετε ειναι τοσο μεγαλο οντος ? κατι σαν το SX1 η ακομα μεγαλυτερο ?

 

 

Στο πλαίσιο δεν υπάρχει πάντως από την επόμενη εβδομάδα είπαν μπορεί να φέρουν, ούτε σε nokia shops υπάρχει πουθενά που το έψαξα. Πήγαινε πάντως να το δεις από κοντά και μετά βγάλε τα συμπεράσματα σου, εμένα όπως και σε πολλούς άλλους μας φάνηκε μια χαρά, κλειστό είναι αρκετά μικρότερο από ένα 6600 και σε κερδίζει από το πρώτο λεπτό.

 

 

Μythozz λες στη παρουσίαση "η ανάλυση των αρχείων video που θα καταγράψετε δεν θα ξεπερνά τα 176x144 pixels" ισχύει;; Γιατί στο manual γράφει ότι τα βίντεο καταγράφονται σε ανάλυση 128Χ96 και δε λέει για άλλη επιλογή όπως έχουμε συνηθίσει από τα υπόλοιπα series60. Αυτό είναι πολύ θετικό αν ισχύει!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (18 Οκτ. 2004 , 17:19)

 

Στο πλαίσιο δεν υπάρχει πάντως από την επόμενη εβδομάδα είπαν μπορεί να φέρουν, ούτε σε nokia shops υπάρχει πουθενά που το έψαξα. Πήγαινε πάντως να το δεις από κοντά και μετά βγάλε τα συμπεράσματα σου, εμένα όπως και σε πολλούς άλλους μας φάνηκε μια χαρά, κλειστό είναι αρκετά μικρότερο από ένα 6600 και σε κερδίζει από το πρώτο λεπτό.

 

 

 

 

γιατι αυτο ? κ καποιος που θελει να το αγορασει που θα το βρει ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (18 Οκτ. 2004 , 17:22)

 

γιατι αυτο ? κ καποιος που θελει να το αγορασει που θα το βρει ?

 

 

Θα το βρει δύσκολα αλλά ίσως σε Γερμανούς και λοιπά καταστήματα που θα κάνει πάνω από 400€ να υπάρχει εγώ πάνω από 385€ δε δίνω οπότε θα το πάρω από nokia shop (είπαν μέσα στη βδομάδα θα το φέρουν) ή από τη voda αν το φέρει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (18 Οκτ. 2004 , 17:19)

 

Μythozz λες στη παρουσίαση "η ανάλυση των αρχείων video που θα καταγράψετε δεν θα ξεπερνά τα 176x144 pixels" ισχύει;; Γιατί στο manual γράφει ότι τα βίντεο καταγράφονται σε ανάλυση 128Χ96 και δε λέει για άλλη επιλογή όπως έχουμε συνηθίσει από τα υπόλοιπα series60. Αυτό είναι πολύ θετικό αν ισχύει!!

 

 

Όχι δεν έχει δύο διαθέσιμες αναλύσεις απο όσο είδα, μιας και η συσκευή δεν είναι πλέον στα χέρια μου. Όταν μετέφερα το video στο PC όμως το έπαιξε ο Media Player της Philips στην ανάλυση που ανέφερα. Γεγονός που και εμένα μου έκανε εντύπωση μιας και τα υπόλοιπα Series 60 έπαιζαν στην μικρή ανάλυση.

 

Να υποθέσω πως έγινε resize το clip από τον Player? Θα το τσεκάρω και θα επέμβω στο κείμενο αν έγινε κάποιο λάθος φίλε pan82.

 

Edit. Σορρυ pan82 είναι 128Χ96 pixels, και έπρεπε να γίνει αναζήτηση στα Properties toy video clip... Διορθώθηκε άμεσα... στις 5000 περίπου λέξεις του Review... :whistle:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PowerZ (18 Οκτ. 2004 , 17:41)

 

15 ευρω ακομα δ δινεις ?

Στο πλαισιο το εχει 343 χωρις ΦΠΑ

 

 

Γιατί να δώσω;; Είναι 20€ παραπάνω και προτιμώ να τα αξιοποιήσω σε έναν card reader!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιο ακουγεται και με κλειστο το καπακι(με την οθονη προς τα κατω εννοειται) και παιζει μονο με hf;Απο ποιοτητα κατασκευης πως παει;Ανωτερη η οχι απ' τα πολυ μετριας 7610 και 6600;

Υπαρχει περιπτωση μετα απο πολλες περιστροφες να παθει κατι το τμημα που βρισκετε η οθονη;Περιστροφεται κατα 360 μοιρες ή κανει απεριοριστες περιστροφες;

Ας πει καποιος γιατι στο ριβιου δε βρηκα απαντησεις σ αυτα...

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχουν απαντηθεί στο Review αυτά...

 

Το θέμα της περιστροφής είναι το μοναδικό που δεν αναφέρθηκα. Ναι ίσως μετά απο 100.000 περιστροφές ξεκολήσσει κάτι... Είναι αρκετα σταθερό πάντως.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (18 Οκτ. 2004 , 18:05)

 

Το ραδιο ακουγεται και με κλειστο το καπακι(με την οθονη προς τα κατω εννοειται) και παιζει μονο με hf;Απο ποιοτητα κατασκευης πως παει;Ανωτερη η οχι απ' τα πολυ μετριας 7610 και 6600;

Υπαρχει περιπτωση μετα απο πολλες περιστροφες να παθει κατι το τμημα που βρισκετε η οθονη;Περιστροφεται κατα 360 μοιρες ή κανει απεριοριστες περιστροφες;

Ας πει καποιος γιατι στο ριβιου δε βρηκα απαντησεις σ αυτα...

 

 

Για το πρώτο δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω πως όχι γιατί αν κλείσει το καπάκι τερματίζονται όλες οι λειτουργίες οπότε θα πρέπει να έχεις στραμένη την οθόνη προς τα έξω για να λειτουργεί το ράδιο. Ας απαντήσει για πιο σιγουριά και κάποιος κάτοχος.

Η ποιότητα όπως αναφέρει και ο mythozz στο review είναι ικανοποιητική ενώ αυτό με τις περιστροφές που προβληματίζει και εμένα μάλλον δε μπορεί να σου απαντήσει κανένας τι μπορεί να γίνει μετά από εκατοντάδες περιστροφές αφού σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα κανένας δε θα το έχει χρησιμοποιήσει τόσο πολύ. Δε περιστρέφεται 360 μόιρες αλλά 180 από τη κάθε πλευρά. Α και το ράδιο παίζει και δυνατά από το ενσωματωμένο ηχειάκι του αρκεί να είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά για κεραία όπως και σε όλα τα άλλα κινητά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (18 Οκτ. 2004 , 17:59)

 

Να υποθέσω πως έγινε resize το clip από τον Player? Θα το τσεκάρω και θα επέμβω στο κείμενο αν έγινε κάποιο λάθος φίλε pan82.

 

Edit. Σορρυ pan82 είναι 128Χ96 pixels, και έπρεπε να γίνει αναζήτηση στα Properties toy video clip... Διορθώθηκε άμεσα... στις 5000 περίπου λέξεις του Review... :whistle:

 

 

Κρίμα :( αν και χάρηκα αρχικά!! Πάντως το review σου παίρνει νομίζω άριστα μιας και το βρήκα αρκετά αντικειμενικό και πλήρες!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

kapoios rotise gia analysi camera me mia lexi...dramatiki,to 6600 travouse kalyteres fotografies kai genika sasn design me kerdise alla apo efhristia,protimiste to 6600 i 7610.to radio einai fovero,kai me tin othoni pros ta exo einai omorfo,alla otan ta anoigies einai san pantofla,ego eho xenerosei se 2 simeia to megethos kai halia poiotita camera (katoteri toy 6600) eho polles fotografies me sygritikes apo 7610/6600 kai 6260 kai einai mayro hali dystihos toy 6260 krima!!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

το ραδιο παίζει και με κλειστό το καπάκι με στραμένη την οθόνη προς τα μέσα.

 

Επίσης η οθόνη περιστρεφεται 180 μοίρες προς τα δεξιά και 90 μοίρες προς τα αριστερά.

 

Τέλος θα ήθελα να προσθέσω ότι στο 6260 στέλνω μέσω Bluetooth αρχεία sis όπως και jpg, mp3 χωρίς κανένα πρόβλημα, από το PC αλλά και από Pocket PC. Επίσης μεταφορά αρχείων μέσω Bluetooth από ένα 7650 έγινε χωρίς πρόβλημα.

 

ΥΓ: πως διακρίνεις εάν το mp3 είναι stereo ή όχι?

YΓ2: προγραμματάκι σαν το FSCaller που να λειτουργεί στο 6260 υπάρχει?

ΥΓ3: έχει κάποιος το Photobase για το 6260? (είχα ακούσει ότι κάνει θαύματα στο 6600)

 

Ίσως είμαι τυχερός αλλά στις 4 ημέρες που έχω το κινητό αυτό, δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα από τα προβλήματα που αναφέρθηκαν πιο πάνω...πχ τρίξιμο σε wav αρχεία, καθυστέρηση στην αναπαραγωγή, τρίξιμο πλήκτρων, στραβά τοποθετημένη οθόνη κτλ.

(knock on wood!)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6230/2.0 (04.28) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από pan82

Να το έχετε αγοράσει από ένα κατάστημα (πχ. Γερμανό) και να σας το αλλάξουν σε nokia shop το θεωρώ αδύνατο. Η αλλαγή μπορεί να γίνει μόνο στο κατάστημα από το οποίο αγοράσθηκε αλλά επειδή κι αυτό το βλέπω δύσκολο μάλλον πρέπει να πάτε στο service της nokia. Πηγαίνετε πάντως και στο κατάστημα που το αγοράσατε και φωνάξτε λίγο δείχνοντας το πρόβλημα γιατί κανονικά είναι υποχρεωμένοι να σας το αλλάξουν επειδή έχουν περάσει ελάχιστες μέρες από την αγορά.

 

STON GERMANO KIFISIAS APO OPOY K TO AGORASA PIRA THL. K TOYS ANEFERA TO PROVLIMA K MOY EIPAN NA TO PAO NA MOY TO ALLAXOYN ALLA OTAN THA PARALAVOYN GIATI TORA DEN EXOYN

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος john74 (18 Οκτ. 2004 , 19:09)

 

kapoios rotise gia analysi camera me mia lexi...dramatiki,to 6600 travouse kalyteres fotografies kai genika sasn design me kerdise alla apo efhristia,protimiste to 6600 i 7610.to radio einai fovero,kai me tin othoni pros ta exo einai omorfo,alla otan ta anoigies einai san pantofla,ego eho xenerosei se 2 simeia to megethos kai halia poiotita camera (katoteri toy 6600) eho polles fotografies me sygritikes apo 7610/6600 kai 6260 kai einai mayro hali dystihos toy 6260 krima!!!

 

 

Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=585675#post585675 οι ενδιαφερόμενοι θα βρουν δυο φωτογραφίες από το κινητό. Δεν είναι καθόλου καλές κατά τη γνώμη μου. Δεν ήθελα όμως να εκφέρω γνώμη σε αυτό για να μην χαρακτηριστώ ξέρω γω υποκειμενικός...

 

Είναι απλά αποδεκτές όπως έγραψα στο Review. Ενώ η νυχτερινή λήψη αναλογικά βγάζει καλές, αν καταφέρεις να έχεις πολύ σταθερό χέρι...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Yanni (18 Οκτ. 2004 , 17:20)[

 

ΥΓ: πως διακρίνεις εάν το mp3 είναι stereo ή όχι?

YΓ2: προγραμματάκι σαν το FSCaller που να λειτουργεί στο 6260 υπάρχει?

ΥΓ3: έχει κάποιος το Photobase για το 6260? (είχα ακούσει ότι κάνει θαύματα στο 6600)

 

 

gia to 1.eho episynapsi ena zip file me aristero mp3 kai dexi mp3 ean paizoune kai ta 2 kai mporeis na ta akouseis tote ean stereo to mp3 (pragma poy den einai) 2.KANENA Fs-caller doulevei me to 6260 episis kanena CAMERA app den doulevei mono to phillips camcoder douevei to version 1.03 kai 3. to photobase to eho ego full ean to thes steile moy to email soy na sto steilo ok?Einai 1mb se megethos eheis horo sto email soy? Ayta ;) (Kati akoma telika oloi xenerosane yparhoune 3 atoma poy poulane ta 6260 toys sto buy and sell kai fthina prepi na toys vgikan ellatomatika)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...