Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φυσικα και γραφοντε προβληματα στο θεμα.γραφοντε μονο αυτα γιατι χρειαζοντε λυση.δεν ειναι δυνατον ολοι να καθομαστε και να γραφουμε τα καλα του κινητου.φυσικα ολα τα κινητα εχουν προβληματα...εγω το εχω αρκετο καιρο και ειμαι αρκετα ικανοποιημενη...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσο το παραφορτωνεις το τηλεφωνο με εφαρμογες κτλ,τοσο περισσοτερα προβληματα ενδεχομενως θα εχεις.Με νορμαλ χρηση,εγω δεν εχω αντιμετωπισει τιποτα παντως. ;)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Τα mp3 εχουν την ιδια ποιοτητα με το 3230 η ακουγονται καλυτερα / δυνατοτερα. (Το γνωριζω οτι και στα δυο τηλεφωνα τα mp3 ακουγονται mono, αλλα ρωτω για τις ποιοτικες διαφορες εαν υπαρχουν)

 

Απο τοτε που βγηκε οι φωτο που βγαζει εχουν καθολου καλυτερεψει η ειναι στα ιδια χαλια;;

 

Συγχρονισμο με τα Notes του Outlook κανει;; (Πχ το 6600 ΔΕΝ κανει. Το 3230 κανει)

 

Στον τομεα της ταχυτητας ειναι ιδιο με το 3230;; Πιο αργο;; Πιο γρηγορο;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια ερώτηση!

 

Έχω εδω κ ένα χρόνο το nokia 6230 και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά θέλω να περάσω σε symbian κινητό. Δικαιούμαι αναβάθμιση αυτές τις μέρες και σκέφτομαι το 6260 το οποίο μου άρεσε πάντα από τότε που βγήκε.

 

Πιστεύετε οτι είναι καλή κίνηση να περάσω απο 6230 στο 6260?

 

Ξέρω οτι είναι λογικό να παω σε κάποιο πιο καινούριο μοντέλο, αλλά έχω ένα κόλλημα με το 6260 :p μου αρέσει πολύ.

 

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Pantws an to skeftesai apofasise to grigora giati piga na to agorasw x8es kai den to brika oute se germano oute sto plaisio. Sto e-shop mou'pan me paraggelia (alla autoi to fernoun paraeisagwgi). Sto plaisio den 3eroun pote kai an 8a er8ei kai mou'pan oti mporei kai ka8olou giati h NOKIA skeftetai na to aposirei.sto magazi sto Hrakleio Kritis einai dia8esimo mono (an s'endiaferei)! GOOD LUCK!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

μήπως ξέρετε με ποιόν τρόπο μπορώ να κάνω backup τα sms από το Nokia 6260 μου στον υπολογιστή?

Ευχαριστώ πολύ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να χρησιμοποιήσεις τη σουίτα της νοκια που μάλλον είναι και ο καλύτερος τρόπος να πάρεις πίσω αυτούσια τα μηνύματα σου.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω το 6260 κ ενεργοποιήσα το Mycosmos View. Όταν χρησιμοποιώ την Περιήγηση μου ανοίγει κανονικά το wap.mycosmos.gr καθώς επίσης κ σελίδες σε html. Όταν προσπαθώ να συνδεθώ με Opera δεν ανοίγει καμία σελίδα όπως κ όταν προσπαθώ να χρησιμοποιήσω κάποιον messenger (Turbo MSN, Agile). Τι φταίει;

 

Το σημείο πρόσβασης που χρησιμοποιώ πάντα είναι το cosmote-gprs.

 

2) Ποιές είναι οι χρεώσεις της cosmote για το gprs;

 

 

Το πρόβλημα με τον Opera τελικά το έλυσα. Είχε επιλογή για να ορίσεις proxy(προφανώς δεν χρησιμοποιούσε τις ρυθμίσεις του cosmote-gprs). Με τους messengers όμως τι γίνεται; Καμιά ιδέα κανείς; Ο turbo msn και ο Agile messenger δεν έχουν ρυθμίσεις για proxy.

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw kati? mou egrafe to kin otan to anoi3a oti prepei na epanekkini8ei kai sta mp3 den au3omeiwne tin entasi sta akoustika. otan to ekleisa kai to 3ana-anoi3a itan ok! ligo nwris den einai gia na mou kanei tetoia?

oson afora sta mp3 ginetai kati gia na veltiwsw ton ixo? auto to ogg play einai kalo san efarmogi?

as mou apantisei kapoios please!

Link to comment
Share on other sites

paidia na rwtisw kati? mou egrafe to kin otan to anoi3a oti prepei na epanekkini8ei kai sta mp3 den au3omeiwne tin entasi sta akoustika. otan to ekleisa kai to 3ana-anoi3a itan ok! ligo nwris den einai gia na mou kanei tetoia?

oson afora sta mp3 ginetai kati gia na veltiwsw ton ixo? auto to ogg play einai kalo san efarmogi?

as mou apantisei kapoios please!

Aυτό είναι ένα πρόβλημα που η νοκια δε λέει να διορθώσει, το αντιμετωπίζω και στο 7250i αλλά ακόμα και τώρα στο 6260, οταν ακους ραδιο η μουσική γενικότερα και σου κανει κάποιος αναπαντητη ή και κλήση μερικές φορές εκεινη την ωρα κλειδωνει η ενταση του ηχου και στο μεν 7250 απλα πατωντας για αυξομείωση ηχου δε γινεται τίποτα δεν εμφανίζονται ούτε καν οι μπάρες της έντασης στο μεν 6260 ναι μεν δείχνει να αυξομειώνει τον ήχο αλλά σε όποια και από τις 10 μπαρες και να το ρυθμίσεις η ένταση δεν αλλάζει μόνο αν κλείσεις τελείως τον ήχο. Δε ξέρω γιατί αυτό το πρόβλημα συνεχίζει να υπάρχει και η νοκια δε το έχει διορθώσει.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς κάνει, κλείνει τον ήχο αλλά δεν αυξομειώνει, όπως το λες. Με αναβαθμίσεις δε φτιάχνουν αυτά? Τόσο καιρό που φαντάζομαι ότι το έχεις δεν έχει φτιάξει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακριβώς κάνει, κλείνει τον ήχο αλλά δεν αυξομειώνει, όπως το λες. Με αναβαθμίσεις δε φτιάχνουν αυτά? Τόσο καιρό που φαντάζομαι ότι το έχεις δεν έχει φτιάξει αυτό?

Mπα εδώ δε διορθώθηκε στο 7250 με τις αναβαθμίσεις ακόμα και σε i στο 6260 θα διορθωνόταν; Δε ξέρω γιατί αγνοούν το πρόβλημα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

nai, mporeis.

ola ta kinita exoun tin idia morfi video (3gp)

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια σας. Εμένα το 6260 στις τρεις μέρες έτριζε ασχημα όταν το άνοιγα απο την κατάσταση περιήγησης και το πήγα σε Νοκια μαγαζί, το πήγαν στην αντιπροσωπεία και σε μία εβδομάδα το έφτιαξαν και το πήρα(Γρήγορα για Νόκια). Μου αντικατέστησαν ό,τι περιστρέφεται και τώρα είναι οκ. Τριών ημερών αγορά! Δε φαίνεται πάντως πολύ ποιοτικό.

Υ.Γ. Να ρωτήσω κάτι?κανά προγραμματάκι δωρεάν που μπορώ να βρώ όπως το IR remote?γιατί μόνο DEMO έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. ΧΘΕΣ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 6260. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΜΡ3 ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΗΧΟΥ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΟ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να υπαρχει λυση σε αυτο...δεν νομιζω επισης να υπαρχει κανενα προγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. ΧΘΕΣ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΣΕ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 6260. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΤΑΝ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΜΡ3 ΣΑΝ ΗΧΟ ΚΛΗΣΗΣ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΗΧΟΥ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΟ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Bασικά μάλλον τα mp3 έχουν πρόβλημα γιατί ακούγονται αρκετά δυνατά σε μένα, αντιθέτως τα midi είναι αυτά που ακούγονται πολύ χαμηλά. Δοκίμασε να επεξεργαστείς κάποια κομμάτια και μέσω κάποιου προγράμματος (πχ. nero wave editor) να τα δυναμώσεις λίγο ώστε να μην υπάρχει αλλοίωση.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...