Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, πως γίνεται να μην ανοίγει η κάμερα όταν στρίβω το τηλ; γιατί θέλω να χρησ άλλη εφαρμογή για φωτογραφίες κλπ και μέτά γίνεται μπέρδεμα

Ευχαριστώ

Δυστυχώς αυτό δε γίνεται με τίποτα και αποτελεί και το πιο σπαστικό σε αυτό το κινητό. Πρέπει υποχρεωτικά να πατάς το πλήκτρο του μενού όταν το στρίβεις και μπει στη κάμερα και να μπεις στην εφαρμογή που θες μετά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οντως πολυ σπαστικο αυτο...μου ειχε σπασει τα νευρα οταν ειχα αυτο το κινητο.δεν ηξερα οτι πατουσες το μενου???εγω πατουσα το κοκκινο εβγαινε τελειως απο το μενου και ξαναεμπαινα στην εφαρμογη με γυρισμενη οθονη...?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

stin othoni tou 6260 mou exei kaei ena pixel.

na to pao gia ftiaximo i na to afiso etsi?

k kati allo: o ixos tis kameras vgainei? thelo na min exei ixo otan vgazo photo.

plz! help me!

Link to comment
Share on other sites

stin othoni tou 6260 mou exei kaei ena pixel.

na to pao gia ftiaximo i na to afiso etsi?

k kati allo: o ixos tis kameras vgainei? thelo na min exei ixo otan vgazo photo.

plz! help me!

 

Με 1 pixel δεν γινεται τιποτα ,απο 3 και πανω.

Για την καμερα ,μονη λυση ,προφιλ αθορυβο ,εκτος και εαν χρησιμοποιησεις

αλλη εφαρμογη.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και χρονια πολλα,

ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω το new firmware για το 6260 με ποιες συνοπτικες διαδικασιες το περναω(εκτος απο καλωδιο usb μπορω με infrared?)

 

ps το χρειαζομαι για αμεσο format

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια και χρονια πολλα,

ηθελα να ρωτησω απο που μπορω να κατεβασω το new firmware για το 6260 με ποιες συνοπτικες διαδικασιες το περναω(εκτος απο καλωδιο usb μπορω με infrared?)

 

ps το χρειαζομαι για αμεσο format

 

Φιλε μου θα σε απογοητευσω αλλα και να το κατεβασεις δεν μπορεις να ο περασεις μονος σου χωρις τον καταλληλο εξοπλισμο και τις γνωσεις βεβαιως.:)

 

Οποτε η μονη λυση ειναι να το πας στην Nokia.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ps το χρειαζομαι για αμεσο format

 

Χρονια Πολλα :)

Και γιατι δεν κανεις φορματ με το συνδιασμο των πληκτρων ? :confused:

(Εχει γραφτει οο ... φορες ,πως γινεται το φορματ )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι *3kai to pliktro yes an θυμαμαι καλα αλλα αφου το κανω δεν θελω καποιο firmware να περασω?απλα κανω φορματ και το νεο λογισμικο πως περνιεται?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα σε απογοητευσω αλλα και να το κατεβασεις δεν μπορεις να ο περασεις μονος σου χωρις τον καταλληλο εξοπλισμο και τις γνωσεις βεβαιως.:)

 

Οποτε η μονη λυση ειναι να το πας στην Nokia.

ποιος ειναι ο εξοπλισμος?δεν πιστευω τιποτα το ιδιαιτερο?δεν ειναι οτι βαριεμαι να το παω στν νοκια αλλα με ενδιαφερει να το κανω μονος μου

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο εξοπλισμος?δεν πιστευω τιποτα το ιδιαιτερο?δεν ειναι οτι βαριεμαι να το παω στν νοκια αλλα με ενδιαφερει να το κανω μονος μου

για το πρωτο ποστ σου, περνιεται μονο του το λειτουργικο, βρισκεται στη rom(Z: ) και δεν χανεται.

για το δευτερο, ο εξοπλισμος ειναι αρκετα ακριβος και δεν αξιζει πιστευω μονο και μονο για να αναβαθμισεις το 6260, σε καμια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

καθως το κινητο κανει εκκινηση παταω ταυτοχρονα το πληκτρο yes,3,*,αλλα δεν γινεται το επιθυμητο φορματ.καμμια προταση?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρονια πολλά! Το 6260 που έχω αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα: όταν λαμβάνω μήνυμα ή προσπαθώ να γράψω ένα μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου εμφανίζει το μήνυμα που έχω βάλει στον τίτλο και το οποίο απ' ότι παρατηρώ έχει μια περιοδικότητα και το πετάει κάθε σχεδόν δύο δευτερόλεπτα. Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορώ να γράψω ούτε και καλά καλά να διαβάσω μήνυμα. Και επειδή είναι και χρονιάρες μέρες όλο και κάποιο μήνυμα λαμβάνεται και στέλνεται θα ήθελα να μου πείτε τίμπορώ να κάνω για να το σταματήσω...Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

telika o syndiasmos twn pliktrwn hrane "yes,*,3 meta to anoiksa kai egrapse to epi8imito formating parolayta oi efarfoges pu eixa mesa den sbhstikan.elpizw to kinito na"ka8arise"

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

telika o syndiasmos twn pliktrwn hrane "yes,*,3 meta to anoiksa kai egrapse to epi8imito formating parolayta oi efarfoges pu eixa mesa den sbhstikan.elpizw to kinito na"ka8arise"

 

Σβηστηκε οτι υπηρχε στο τηλεφωνο ,οχι στην καρτα .Θα πρεπει να κανεις φορματ και στην καρτα :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρονια πολλά! Το 6260 που έχω αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα: όταν λαμβάνω μήνυμα ή προσπαθώ να γράψω ένα μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου εμφανίζει το μήνυμα που έχω βάλει στον τίτλο και το οποίο απ' ότι παρατηρώ έχει μια περιοδικότητα και το πετάει κάθε σχεδόν δύο δευτερόλεπτα. Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορώ να γράψω ούτε και καλά καλά να διαβάσω μήνυμα. Και επειδή είναι και χρονιάρες μέρες όλο και κάποιο μήνυμα λαμβάνεται και στέλνεται θα ήθελα να μου πείτε τίμπορώ να κάνω για να το σταματήσω...Ευχαριστώ!
εβαλες καμια εφαρμογη πριν αρχισει να το κανει; αν δεν εβαλες, με ενα φορματ θα λυθει λογικα. πατας 3, *, πρασινο πληκτρο κλησης και το ανοιγεις ταυτοχρονα μεχρι να βγαλει τη λεξη formatting. θα χασεις επαφες, ημερολογιο, ρυθμισεις, μηνυματα δυστυχως αλλα συνηθως αυτη ειναι η λυση στα περισσοτερα προβληματα :). μπορουσες ομως να ρωτησεις και....ουπς, με προλαβε ο nervous :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρονια πολλά! Το 6260 που έχω αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα: όταν λαμβάνω μήνυμα ή προσπαθώ να γράψω ένα μετά από λίγα δευτερόλεπτα μου εμφανίζει το μήνυμα που έχω βάλει στον τίτλο και το οποίο απ' ότι παρατηρώ έχει μια περιοδικότητα και το πετάει κάθε σχεδόν δύο δευτερόλεπτα. Το αποτέλεσμα είναι ότι δεν μπορώ να γράψω ούτε και καλά καλά να διαβάσω μήνυμα. Και επειδή είναι και χρονιάρες μέρες όλο και κάποιο μήνυμα λαμβάνεται και στέλνεται θα ήθελα να μου πείτε τίμπορώ να κάνω για να το σταματήσω...Ευχαριστώ!

Kαλά το είχα πάθει και αυτό, όντως με φορμάτ λύθηκε. Τώρα επειδή είναι χρονιάρες μέρες και ίσως να μη θες να μπεις σε τέτοια διαδικασία βάλε κάποιο πρόγραμμα (όπως το mumsms) και μέσω αυτού μπορείς κανονικά και να διαβάσεις και να γράψεις sms, εγώ πάντως έτσι το χρησιμοποιούσα για κανά δυο βδομάδες μέχρι να κάνω φορματ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

μου εμφανησε το κινητο το εξης προβλημα¨"καρτα μνημης κατεστραμενη"

το εκανα ενα φορματ αλλα τπτ.

τι λετε για αυτο?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ??? Υπαρχει η δυνατοτητα να μεταφερθουν μηνυματα απο ενα 6260 σε ενα αλλο series 6 NOKIA ??? Και αν ναι, με ποιον τροπο???
Link to comment
Share on other sites

Aν είχες βάλει το πρόγραμμα που τα αποθηκεύεις στη κάρτα μνήμης ναι απλά αντιγράφωντας το φάκελο system/mail της κάρτας μνήμης στη νέα κάρτα αν όχι δε νομίζω ότι γίνεται κάτι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που αλλαξα την καρτα μνημης γιατι μου εμφανησε το μυνημα οτι η καρτα μνημης εχει καταστραφη (τρομερη ποιοητα χαλασε στους 3 μηνες και 2 ημερες)ολοι οι ηχοι οι mid εχουνε εξαφανιστει.αν γνωριζετε με πιοιον τροπο μπορω να τους επαναφερω η να τους βρω παρακαλω ενημερωστε με

ΥΓ αν εχετε καποιο link δωστε το αλλα να υπαρχουν οι ηχοι

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

τελικα εχω βρει τους ηχους του 6260 οποιος τους θελει γιατι αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα με μενα ας μου στειλει πμ.

αν και τους περασα τους ηχους μου εμφανιζει αγνωστη μορφη αρχειου και οι ηχοι ειναι mid.

γιατι αυτο?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα θα μπορουσα να στειλω sms σε άλλα κινητα μεσω bluetooth?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

exo to 6260 kai exo valei to philips cam corder pro to opoio einai apsogo omos otan kleino to kapaki pavei na leitourgei to programma kserei kaneis pos mporei na menei se leitourgia me kleisto to kapaki???? to idio isxyei kai gia alla programmata
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο προγραμμα θα μπορουσα να στειλω sms σε άλλα κινητα μεσω bluetooth?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:rolleyes:

SMS;; Δε ξέρω αν γίνεται, txt ξέρω μέσω των σημειώσεων πάντως σίγουρα!

 

Φίλε grassgr τι εννοείς καπάκι;; όταν διπλώνεις κανονικά το κινητό δηλαδή;; Γιατί τότε λογικά απενεργοποιούνται οι όποιες λειτουργίες οπότε λογικό να μη δουλέυει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...