Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6260


killing_you2
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα και έκανα τη πολυπόθητη αναβάθμιση σε ένα nokia club. Πλέον έχω την 4.0448.0 με ημερομηνία έκδοσης 3-12-2004

Οι διαφορές που γίνονται αντιληπτές με τη πρώτη είναι

*στη κάμερα όπου το εικονίδιο έχει πλέον αλλάξει και έχει γίνει λίγο πιο άχαρο και στο εσωτερικό της αφού πλέον βγάζει σε ανάλυση 640Χ480 και στο camera mode

*Στους ήχους που πλέον η σπαστική διακοπή στα amr αρχεία κάθε 5 δευτερόλεπτα σταμάτησε, πλέον παίζουν κανονικά και ίσως λίγο πιο απαλά. Επίσης και τα mp3 και γενικότερα τα αρχεία ήχου μου φαίνεται ότι παίζουν πιο απαλά (χωρίς τρίξιμο) και στα mp3 πρόσεξα μια μικρή αύξηση στην ένταση. Όσον αφορά το ράδιο εγώ δε πρόσεξα καμιά αξιωσημείωτη διαφορά στην ένταση, το 7250 δε το φτάνει με τίποτα.

 

Απορία: Καλά με την αναβάθμιση κάθε φορά μου τονίζουν ότι χάνονται όλα και σε εμένα δε χάθηκε τίποτα, ούτε ρυθμίσεις ούτε μηνύματα ούτε τίποτα, πως κι έτσι;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ki ego molis gyrisa apo anabathmish.ekane 30 lepta peripou

allages

otan anoigeis to kinhto exei diaforetiko menu

to roloi sthn othonh tou kinhtou einai diaforetiko

sto eikonidio ths kameras

kai oi hxoi opos eipes kai o pan82 akougonte kapos kalutera

 

pan82 kai emena kathe fora ayto pou tonizoun,oti tha bgoun ola,kai an ta exo kanei backup kai tetoia,alla sto telos ola mesa einai.

rothsa kai gia to mayro 6260 kai eipan oti den exei erthei se mayro ayto kathayto alla yparxei periptosh sto mellon na erthei san antallaktiko.

PROSOXH mou eipan sthn nokia na MHN empisteytho kanenan pou tha mou pei oti mporei na mo allaxei xroma giati polu pithanon na mou balei kati pou na mhn einai sosto gia to kinhto kai na dimiourghsei problhmata.Moy eipan pos tha me eidopoihsoun otan tha erthei (kai an) to antallaktiko.

Osoi eisaste apo thesnikh kai thelete na kanete anabathmish to kinhto sas,na MHN pate sthn nokia sthn bassilishs olgas giati exei problhma o antaptoras tous kai aytoi ta stelnoun sthn nokia pou einai sthn proektash ths tsimiskhs,ayto ama to kaneis sou pernei 24 ores,giayto kalytera na to pate kateytheian ekei.

ayta. :p

Link to comment
Share on other sites

paidia exo merikes erothseis.

1)yparxei kapoio programma san to spy pou na douleyei sto 6260?

2)kapoio programma kalo gia video lhpsh

3)ena programma pou legete camera fx kai kanei thn camera 1mpixel einai symbato me to 6260 kai isxyei to oti ginete 1 mpixel?

thnx

Link to comment
Share on other sites

ki ego molis gyrisa apo anabathmish.ekane 30 lepta peripou

allages

otan anoigeis to kinhto exei diaforetiko menu

to roloi sthn othonh tou kinhtou einai diaforetiko

sto eikonidio ths kameras

 

to menou einai kalytero i xeirotero efoson einai allagmeno?otan les oti to roloi stin othoni einai diaforetiko,ti ennoeis?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα το sonic του ngage με τον blizzard installer και έπαθα πλάκα. Παίζει άψογα.

Όσο για firmware update το γεγονός ότι κάνει την κάμερα συνεχώς 640χ480 αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

ki ego molis gyrisa apo anabathmish.ekane 30 lepta peripou

allages

otan anoigeis to kinhto exei diaforetiko menu

to roloi sthn othonh tou kinhtou einai diaforetiko

sto eikonidio ths kameras

 

to menou einai kalytero i xeirotero efoson einai allagmeno?otan les oti to roloi stin othoni einai diaforetiko,ti ennoeis?

 

to menu den mporo na xarakthriso kalutero h xeirotero,ena menu einai...mhn fantasteis pos exei megalh diafora.

den thymamei pos htan prin alla tora einai strogyllo kai grafei pano me mikra grammata thn ora,ektos apo tous deiktes.

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα εχει μαλλον ξαναειπωθει,αλλα ποιος ξερει σε ποια σελιδα,και καταλαβαινετε οτι που να ψαχνεις ολο το θεμα.

Ερωτω λοιπον,πως γινεται να μπορω να στελνω και ηχους,εκτος απο εικονες που στελνει ουτως η αλλως.Ενω τους ηχους τους λαμβανει κανονικα,μετα τους κλειδωνει σαν προστατευμενο αρχειο,και δεν τους στελνει.Αν ειναι κατι που λυνεται με την αναβαθμιση,εχει καλως να την κανω,αλλιως τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα εχει μαλλον ξαναειπωθει,αλλα ποιος ξερει σε ποια σελιδα,και καταλαβαινετε οτι που να ψαχνεις ολο το θεμα.

Ερωτω λοιπον,πως γινεται να μπορω να στελνω και ηχους,εκτος απο εικονες που στελνει ουτως η αλλως.Ενω τους ηχους τους λαμβανει κανονικα,μετα τους κλειδωνει σαν προστατευμενο αρχειο,και δεν τους στελνει.Αν ειναι κατι που λυνεται με την αναβαθμιση,εχει καλως να την κανω,αλλιως τι πρεπει να κανω?

Ευχαριστω. :)

 

Θα χρησιμοποιησεις την εφαρμογη profilexplorer που ειναι add-on της εφαρμογης

profilmail :)

 

Tσεκαρε το θεμα Κλείδωμα αποστολής αρχείων για περισσοτερα ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε nervous το προβλημα λυθηκε αμεσα και εστειλα κιολας. Να εισαι καλα. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όπως σας υποσχέθηκα...

 

προσόψεις για 6260.

volte Tel

Νικομήδειας 4, κορδελιό Θεσσαλονίκης, τηλ. 2310-704806,

http://www.volte-tel.gr

 

Connecting τεύχος φεβρουαρίου 2005 σελ. 105.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι?

Επειδη με το SeleQ που εχω δεν μπορω να αλλαξω το λογοτυπο του κινητου,υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα που το κανει αυτο?

επισης κανενα προγραμμα για καλυτερη ληψη βιντεο υπαρχει τελικα χωρις να χαθει και ο περιορισμος του απεριοριστου χρονου εγγραφης?

ευχαριστω!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και εγω κατι?

Επειδη με το SeleQ που εχω δεν μπορω να αλλαξω το λογοτυπο του κινητου,υπαρχει κανενα αλλο προγραμμα που το κανει αυτο?

 

Υπαρχει και το OpMan . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Tο δοκιμασα και αυτο αλλα δεν εγινε τιποτα!μετα την επαννεκινηση του κινητου επανερχεται το κανονικο της VODAFONE....

Μηπως φταιει το μεγεθος?μου φαινεται οτι ειναι λιγο μικροτερο απο το κανονικο!

ξερει κανεις τις διαστασεις που πρεπει να εχει?

Υπαρχει κανενας με 6260 που να το εχει αλλαξει?

Ευχαριστω παντως για την απαντηση...! :)

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το προγραμμα MMSit και τωρα δεν στελνει τιποτα!!

Το διεγραψα και πλεον συνεχιζει το ιδιο.

ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Σας παρακαλω πολυ μια βοηθεια.

Εθχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το προγραμμα MMSit και τωρα δεν στελνει τιποτα!!

Το διεγραψα και πλεον συνεχιζει το ιδιο.

ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!

Σας παρακαλω πολυ μια βοηθεια.

Εθχαριστω. :)

Tι εννοείς δε στέλνει τίποτα, το mmsit στέλνει απλά συννημένα αρχεία που δε επιτρέπεται με κανονικό mms, και το χρησιμοποιώ συνεχώς και λειτουργεί άψογα.

 

 

kanelj σε όλους το ίδιο κάνει δεν εμφανίζεται μόνιμα το λογότυπο, μια στις τόσες θα το βλέπεις να εμφανίζεται και μετά από λίγο θα χάνεται μυστηριωδώς...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν όπως σας υποσχέθηκα...

 

προσόψεις για 6260.

volte Tel

Νικομήδειας 4, κορδελιό Θεσσαλονίκης, τηλ. 2310-704806,

http://www.volte-tel.gr

 

Connecting τεύχος φεβρουαρίου 2005 σελ. 105.

 

eisai sigouros oti einai aythentiko?epeisis mporeis na doseis akrives link giati de to vrisko?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Εστελνα κανονικα μονο ομως φωτογραφιες και κανεναν απολυτως ηχο.

Κατεβαζω το MMSit και στελνω κανονικα λοιπον εναν ηχο.

Ενταξει λεω λυθηκε το προβλημα.Ωραια.

Παω μετα να στειλω μια εικονα δεν την στελνει παω να στειλω εναν ηχο το ιδιο.Δεν τον στελνει.

Παω λοιπον στις εφαρμογες και κανω διαγραφη το MMSit.

Προσπαθω μετα να ξαναστειλω εικονα αλλα και ηχο κανονικα οπως εστελνα και δεν στελνει τιποτα.Ουτε εικονα ουτε και ηχο.

Και καλα ηχο δεν εστελνε και πριν αλλα εικονα εστελνε.

Μηπως πρεπει να στελνω συγκεκριμενο μεγεθος αρχειων?Λεω εγω τωρα.

Οποτε αν εινα ετσι να ξανακατεβασω το MMSit?

Πειτε μου σας παρακαλω πολυ την γνωμη σας.

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.Εστελνα κανονικα μονο ομως φωτογραφιες και κανεναν απολυτως ηχο.

Κατεβαζω το MMSit και στελνω κανονικα λοιπον εναν ηχο.

Ενταξει λεω λυθηκε το προβλημα.Ωραια.

Παω μετα να στειλω μια εικονα δεν την στελνει παω να στειλω εναν ηχο το ιδιο.Δεν τον στελνει.

Παω λοιπον στις εφαρμογες και κανω διαγραφη το MMSit.

Προσπαθω μετα να ξαναστειλω εικονα αλλα και ηχο κανονικα οπως εστελνα και δεν στελνει τιποτα.Ουτε εικονα ουτε και ηχο.

Και καλα ηχο δεν εστελνε και πριν αλλα εικονα εστελνε.

Μηπως πρεπει να στελνω συγκεκριμενο μεγεθος αρχειων?Λεω εγω τωρα.

Οποτε αν εινα ετσι να ξανακατεβασω το MMSit?

Πειτε μου σας παρακαλω πολυ την γνωμη σας.

Ευχαριστω. :)

Όταν λες δε στέλνει εννοείς ότι πας να το επισυνάψεις και σου λέει αδύνατη η επισύναψη αρχείου;; Αν ναι μάλλον έπεσες σε αρχεία μεγύτερα των 100KB γι' αυτό και δε στέλνει. Εγκατέστησε το ΜΜSit δε δημιουργεί κανένα πρόβλημα είναι δοκιμασμένο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πήγα για αναβάθμιση firmware και εγώ και πλέον δε λειτουργεί η κάμερα. Ελπίζω αν παω αύριο να μου το ξαναπεράσουν να λυθεί το πρόβλημα και να μη χρειαστεί να μπλέξω με servis της nokia γιατί όταν θα το πάρω πίσω θα έχουν βγει τα νέα κινητά-καφετέριες!!!
Link to comment
Share on other sites

πήγα για αναβάθμιση firmware και εγώ και πλέον δε λειτουργεί η κάμερα. Ελπίζω αν παω αύριο να μου το ξαναπεράσουν να λυθεί το πρόβλημα και να μη χρειαστεί να μπλέξω με servis της nokia γιατί όταν θα το πάρω πίσω θα έχουν βγει τα νέα κινητά-καφετέριες!!!

Δε δοκιμάζεις να κάνεις ένα φορμάτ στο κινητό, πατάς *, 3, πράσινο και ταυτόχρονα το κουμπί που ανοίγει το τηλέφωνο μέχρι να γράψει στην οθόνη φορμάτ. Γιατί κι εμένα δε δούλευε όταν έφυγα από το service αλλά με ένα φορμάτ όλα πάνε ρολόι!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Me tin prwti matia nai einai.. alla den tha itan kalitera an epernes to kinito sou kato sto plaisio na tin deis apo konta kai na tin testareis?

Link to comment
Share on other sites

 

 

φυσικά και είναι. Την πήρα πριν 2 εβδομάδες, για να χωρέσω το Route66 :) :cool:

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας πω τον πονο μου μηπως και το εχει περασει και κανενας αλλος το ιδιο προβλημα με το 6260!

3 βδομαδες περιπου ειχαν περασει απο την αγορα του κινητου και το μεγαφωνο του (που χτυπανε και οι μελωδιες,οχι το ακουστικο για να ακους)και μου φανηκε οτι δεν ειχε την ενταση που ειχε οταν το πρωτοπηρα!Μπα λεω ιδεα μου θα ειναι!Αλλα μετα συνειδητοποιησα οτι πραγματι δεν χτυπαγε δυνατα.Ειδα τις ρυθμισεις αλλα τιποτα,ηταν στο μεγιστο ο ηχος!Τελικα το παω στην ΝΟΚΙΑ πριν καμια βδομαδα,το παω το πρωι και το περνω ετοιμο το απογευμα!Ολα καλα,χτυπαγε κανονικοτατα!

Ξαφνικα παλι χτες αρχισε να μην χτυπαει δυνατα!Το ξαναπαω σημερα και μου ειπε οτι θα το στειλει στα κεντρικα να δουμε τι φταει

Να πω επισης οτι την πρωτη φορα που χαλασε το μεγαφωνο μου ειπαν οτι το αλλαξαν με καινουργιο!πως γινεται να χαλασει παλι???Δεν το εχω χτυπησει και πουθενα για να χαλασει!

το εχει περασει και κανενας αλλος αυτο???

 

PS.πιο πανω αναφερθηκε κατι για format.Αν κανεις format μετα το κινητο ξανανοιγει κανονικα ή χρειαζεται να εγκαταστησεις κατι οπως πχ καποιο λογισμικο?

 

ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο ποστ... :O

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...