Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια!Δυο ερωτησεις θα ηθελα παρακαλω να κανω στους φιλους που το εχουν και που ειναι σημαντικες προκειμενου να το παραγγειλω η οχι:

1) Ποσος ειναι ο χωρος που αφιερωνεται για εφαρμογες (την εχω πατησει κ παιδευομουν με repartition κοκ)?

2) Εχει δυνατη κεραια wifi η ειναι μετρια-αδυνατη?ειμαι μακρια απο το μοντεμ,γι αυτο...

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση το ZTE Nubia Z7 με τα 3Gb Ram και την 2K οθόνη δεν θα κυκλοφορήσει τελικά γιατί όσο και να έψαξα δεν το βρήκα κάπου;;

 

 

εδώ είσαι φίλε μου! εξαιρετική επιλογή :)

 

http://www.minideal.net/nubia-z7-4g-smartphone-snapdragon-801-quad-core-android-4-4-5-5-inch-2k-1440p-screen-nfc-hdmi-ram-3gb-rom-32gb.html

 

http://www.coolicool.com/zte-nubia-z7-4g-lte-msm8974ac-quad-core-25ghz-55-inch-2560-1440-screen-android-os-44-4g-smartphon-g-33760

 

το αρνητικό; δεν έχουν στοκ ...

Edited by blueaegean

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

@Karthan7, Keynes

23,8 GB ελευθερο για εφαρμογες στην internal storage.

Ηδη εχω ξοδεψει τα 1,8.

Για μπαταρια μολις εβαλα το gsam, θα επανελθω με χρονους.

Στην πραξη βλεπω ότι εχω ακριβως την ιδια αυτονομια με το Note 3 και το Galaxy S5. Ευχαριστημένος δηλαδή από την αυτονομια της συσκευης.

Από εκει και περα, θα σου απαντησω ότι η ληψη GSM είναι πανω από το μεσο ορο, ενώ η κεραια WiFi είναι από τις πιο δυνατες που ειχα ποτε, αν εχεις και καλο wifi module στο router σου θα πιανεις ανετα και από το δρομο (εγω πιανω και μενω σε 4ο οροφο)!!!

Τι άλλο να πω για αυτή τη συσκευαρα?

Σουπερ ευχαριστημένος, με την 1.41 είναι rock solid, υπερσταθερο και αξιοπιστο, δεν εχω δει ιχνος λαγκ (ακομα και το καλο S5 το τσιμπαγα να εχει κανα micro-glitch εδώ κι εκει), το Ζ7 δεν κανει κιχ πουθενα.

Το πηρα για να παιξω λιγο και τελικα θα μεινει μαζι μου μεχρι να παρω το νοτε 4 (φετος για πρωτη φορα δε θα στα σκασω στη σαμμυ day 1, θα περιμενω κατά τα Χριστούγεννα ή και πιο μετα για να το αποκτησω)...

ΥΓ Εννοείται πως δεν παιζουν κι οι 2 sim σε 4g ταυτόχρονα. Η μια 4g κι η άλλη 2g, απλα εσεις επιλεγετε κάθε φορα ποια θελετε, ενώ σε άλλες συσκευες μονο το slot 1 είναι dedicated για 4g sim.

ΥΓ 2 Οποιος το παραλαβει κατευθείαν update στην 1.41. H 1.29 ή η 1.38 που θα εχει περασμενη η συσκευη δεν είναι καλες rom και θα δε εχετε σωστες πρωτες εντυπώσεις από τη συσκευη...

ΥΓ 3 Το Ζ7 στην πραγματικοτητα δεν εχει κυκλοφορησει καν, δεν είναι ότι απλα προσωρινα δεν εχουν stock.

Αλλα, παιδια, η οθονη του μαξ είναι εκπληκτικη και δε θεωρω ότι χρειαζεται να "ταλαιπωρειται" η cpu και να φορτωνόμαστε με lag ελεω qhd resolution.

Αυτό που θελω είναι μια θηκη (αυτή τη στιγμη εχω ένα pouch) , εχω παραγγειλει αλλα τις βλεπω να ερχονται μεσα Οκτωβρη από ebay... :(

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

@Karthan7, Keynes

23,8 GB ελευθερο για εφαρμογες στην internal storage.

Ηδη εχω ξοδεψει τα 1,8.

Για μπαταρια μολις εβαλα το gsam, θα επανελθω με χρονους.

Στην πραξη βλεπω ότι εχω ακριβως την ιδια αυτονομια με το Note 3 και το Galaxy S5. Ευχαριστημένος δηλαδή από την αυτονομια της συσκευης.

Από εκει και περα, θα σου απαντησω ότι η ληψη GSM είναι πανω από το μεσο ορο, ενώ η κεραια WiFi είναι από τις πιο δυνατες που ειχα ποτε, αν εχεις και καλο wifi module στο router σου θα πιανεις ανετα και από το δρομο (εγω πιανω και μενω σε 4ο οροφο)!!!

Τι άλλο να πω για αυτή τη συσκευαρα?

Σουπερ ευχαριστημένος, με την 1.41 είναι rock solid, υπερσταθερο και αξιοπιστο, δεν εχω δει ιχνος λαγκ (ακομα και το καλο S5 το τσιμπαγα να εχει κανα micro-glitch εδώ κι εκει), το Ζ7 δεν κανει κιχ πουθενα.

Το πηρα για να παιξω λιγο και τελικα θα μεινει μαζι μου μεχρι να παρω το νοτε 4 (φετος για πρωτη φορα δε θα στα σκασω στη σαμμυ day 1, θα περιμενω κατά τα Χριστούγεννα ή και πιο μετα για να το αποκτησω)...

ΥΓ Εννοείται πως δεν παιζουν κι οι 2 sim σε 4g ταυτόχρονα. Η μια 4g κι η άλλη 2g, απλα εσεις επιλεγετε κάθε φορα ποια θελετε, ενώ σε άλλες συσκευες μονο το slot 1 είναι dedicated για 4g sim.

ΥΓ 2 Οποιος το παραλαβει κατευθείαν update στην 1.41. H 1.29 ή η 1.38 που θα εχει περασμενη η συσκευη δεν είναι καλες rom και θα δε εχετε σωστες πρωτες εντυπώσεις από τη συσκευη...

ΥΓ 3 Το Ζ7 στην πραγματικοτητα δεν εχει κυκλοφορησει καν, δεν είναι ότι απλα προσωρινα δεν εχουν stock.

Αλλα, παιδια, η οθονη του μαξ είναι εκπληκτικη και δε θεωρω ότι χρειαζεται να "ταλαιπωρειται" η cpu και να φορτωνόμαστε με lag ελεω qhd resolution.

Αυτό που θελω είναι μια θηκη (αυτή τη στιγμη εχω ένα pouch) , εχω παραγγειλει αλλα τις βλεπω να ερχονται μεσα Οκτωβρη από ebay... :(

Φίλε Βαγγέλη σ ευχαριστώ πάρα πολύ για την λεπτομερή απάντησή σου!Να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ευχαριστώ για την απάντηση, ξέρω ότι δεν μασάς τα λόγια σου.

Αν μπορείς και μια άποψη για βραδινές φωτογραφίες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στο Ρωσικο βλεπω οτι υπαρχει κινηση

Εδω ειναι το επισημο θεμα του http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=586837 και

εδω γραφουν για rom - mod - recovery - root http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=586837

 

Αν δεν μπορειτε να δειτε λινκ για να κατεβασετε αρχεια (μπορει να θελει εγγραφη) πειτε το :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και το Meizu MX4 για να δω τι ψαρια πιανει απεναντι στο κορυφαιο ZTE Z7 max.

Ειλικρινα δεν περιμενα οτι θα εμενα τοσο ευχαριστημενος απο αυτη τη συσκευη της ΖΤΕ.

Αψογο σε ολα του, rock solid, καλη αυτονομια, αψογο ακουστικο και μικροφωνο, απιστευτη full hd οθονη (με τελειο λευκο, οπως μου αρεσει - πλεον στην 1.41 υπαρχει και ρυθμιστικο της θερμοκρασιας) και παλι μπραβο στη ΖΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μεταξυ του ΖΤΕ και Huawei Mate 7 τί θα πρότεινες μέχρι να ισσοροπησει το Note 4? Περισσοτερο θελω μπαταρια και οθόνη τα αλλα ειναι δευτερέυοντα. Την διαφορά τιμης μην την λαμβανεις υπ' οψιν.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μεταξυ του ΖΤΕ και Huawei Mate 7 τί θα πρότεινες μέχρι να ισσοροπησει το Note 4? Περισσοτερο θελω μπαταρια και οθόνη τα αλλα ειναι δευτερέυοντα. Την διαφορά τιμης μην την λαμβανεις υπ' οψιν.

 

Φιλιππε ειχα το mate 7 για μια ολοκληρη μερα (ηταν δωρο σε οσους ειχαν παει στην ifa - οποτε να κρατατε πισινη για καποια πραγματα παντα ;) )

Στο δια ταυτα. Εξαιρετικη ποιοτητα στο huwawei, αλλα με χαλασε η οθονη του. Μετριοτατο λευκο (παρα το ρυθμιστικο που ειχε, δεν καταφερε να αποδιδει σωστο λευκο), αλλα μια πολυ καλη συσκευη εν γενει.

Βασικο, ομως οτι το zte ειναι readily available και αρκετα φθηνοτερο απο το mate 7.

Επισης το zte ειναι πιο μαζεμενο σαν συσκευη, οι 5.5 φανταζουν ιδανικοτερες για την καθημερινοτητα. Εξαιρετικες συσκευες κι οι 2, πραγματικα, προσωπικα επιλεγω zte.

Αν μου εδινες ομως ενα 32αρι δικαρτο mate 7 μεχρι 500 ευρω το επαιρνα (σε κανα τετραμηνο δηλαδη)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει το nubia z7 max? Εννοώ στην τελευταια εκδοση.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

φιλε βαγγελη ανεβασε καμια φωτο απο το κινητ αν θελεις και γραψε κα ι την γνωμη σου για την καμερα του

 

ευχαριστουμε και για τις μεχρι τωρα αναφορες σου . πολυ χρησιμες !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εδωσα ηδη καθως κανω δοκιμες με διαφορα κινεζικα αυτο το διαστημα.

Αυτονομια επιπεδου note 3 για οσους γνωριζουν (5 ωρες οθονη υπολογιστε σε balanced mode).

Δοκιμαζω αλλες δυνατες συσκευες τωρα. Huawei honor 6 , μετα find 7 και meizu mx4...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εδωσα ηδη καθως κανω δοκιμες με διαφορα κινεζικα αυτο το διαστημα.

Αυτονομια επιπεδου note 3 για οσους γνωριζουν (5 ωρες οθονη υπολογιστε σε balanced mode).

Δοκιμαζω αλλες δυνατες συσκευες τωρα. Huawei honor 6 , μετα find 7 και meizu mx4...

 

5 ώρες είναι λίγες, κάπου τόσες πρέπει να πιάνει και το Huawei. Τουλάχιστον η συσκευή σου άφησε καλές εντυπώσεις, από ότι κατάλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η 1.41 εχει ελληνικα η οχι;

 

Υπαρχει custom Ιταλικη βασισμενη στην 1.41 που εχει κι ελληνικα, ναι.

Ο φιλος που του εδωσα τη συσκευη την εβαλε και το δουλευει με αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει custom Ιταλικη βασισμενη στην 1.41 που εχει κι ελληνικα, ναι.

Ο φιλος που του εδωσα τη συσκευη την εβαλε και το δουλευει με αυτη...

 

Μήπως έχεις κάποιο λινκ;;;μπορεις να την βρεις Βαγγέλη;;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει custom Ιταλικη βασισμενη στην 1.41 που εχει κι ελληνικα, ναι.

Ο φιλος που του εδωσα τη συσκευη την εβαλε και το δουλευει με αυτη...

 

Στο minideal αναφέρεται NFC, έχει το τηλ ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Αψογο το gps, κλειδωνει ακαριαια.

Η διαχειριση των 2 σιμ γινεται απο το msim settings module, υποθετω ειναι ιδια με τους mtk.

MHL δεν ξερω αν υποστηριζει.

Ελληνικα ειχε η multilanguage rom (1.29) με την οποια ηρθε το κινητο, πηρα nandroid backup και πηγα στην 1.41 που εχει μονο αγγλικα και κινεζικα.

Ο λογος?

Πλεον το κινητο ειναι super smooth, με σωστη αυτονομια (επιτελους, αναρωτιομουν που ειναι "κρυμμενη" η δυναμη της 3100 μπαταριας του) και τα παντα να παιζουν πλεον σωστα (εκτος απο ενα μικρο bug να εμφανιζονται διπλα τα εικονιδια των εφαρμογων που εγκαθιστω απο το μαρκετ).

Συνεχιζω την εξερευνηση του κινητου, καποια στιγμη θα δοκιμασω και CM11 να δω τι λεει, αν και απο οτι διαβαζω παιζουν τα παντα σωστα εκτος απο τις υπερυθρες (αδιαφορο)...

 

φιλε μου επειδη θα το παραγγειλει μια φιλη και βλεπω οτι το τεσταρες αρκετα, στο θεμα της αυτονομιας εχει τοσο διαφορα με αγγλοκινεζικη και multi ρομ ? ηταν θεμα original και multi ρομ η θεμα εκδοσης ρομ (1.29 και 1.41) ? βλεπω οπως ειπες οτι υπαρχει και ιταλικη με ελληνικα 1.41. γιατι αυτη θελει ελληνικα οπωσδηποτε και το τηλεφωνο το λιωνει, ολη μερα social κλπ, whatsapp, viber, facebook κλπ, και αρκετες φωτος, τουλαχιστον δεν θα την βγαζει 1.5 μερα ;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από εχτές στα χέρια μου, σφαίρα, υπέροχη οθόνη, gps που δουλεύει, nfc πρέπει να έχει γιατί έχει τα "πινάκια" πίσω.

Άξια τα λεφτά του αλλά δεν έχω θήκη :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχει NFC. Στελιο κι εμενα με εκνευριζε που επρεπε να περιμενω ένα μηνα να ερθει θηκη από εξω, για αυτό πλεον για τις συσκευες που με ενδιαφερουν παραγγελνω καιρο πριν τις θηκες + screen protectors.

Για το φιλο που ρωτάει 2 μερες με τιποτα με τη χρηση που αναφέρεις. Το βραδυ θα πρεπει να φορτιζει για να τη βγαλει την επομενη.

Ναι μπορεις να βαλεις την 1.41 που εχει φτιαξει Ιταλος και εχει και ελληνικα, οποτε θα είναι οκ σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω από εχτές στα χέρια μου, σφαίρα, υπέροχη οθόνη, gps που δουλεύει, nfc πρέπει να έχει γιατί έχει τα "πινάκια" πίσω.

Άξια τα λεφτά του αλλά δεν έχω θήκη :(

 

Απο που έκανες την παραγγελία; ;;ελληνικά εχει το τηλεφωνο;;;

Link to comment
Share on other sites

Από αγγελία εδώ, μπορεί να είναι και του Βαγγέλη :p

Έχει πάνω την Ιταλική ρομ που έχει τα βασικά Ελληνικά, γενικά το τηλέφωνο πετάει :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...