Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαίρομε που τα κατάφερες. :D

 

Σ ευχαριστω και παλι !Αν και απ οτι βλεπω το θεμα με τους ελληνικους χαρακτηρες στις επαφες το εχει παλι.

Link to comment
Share on other sites

tigreos η custom των παιδιων στο needrom λεει listed 21/12/2014 κατω απο τα αρχεια το λεει....αυτη ειναι πιο καινουργια απο αυτη που ηταν στις 16..17 του μηνα ανεβασμενη???δηλαδη στις 21 του μηνα που λεει ειναι αναβαθμιση της προηγουμενης στις 16,17 του μηνα??σε ρωταω για να ξερω να την κατεβασω γιατι ειχα βαλει αυτη που λεει 16,17 του μηνα. Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω και παλι !Αν και απ οτι βλεπω το θεμα με τους ελληνικους χαρακτηρες στις επαφες το εχει παλι.

 

Για πες μου ακριβώς τι πρόβλημα έχεις με τους Ελληνικούς χαρακτήρες...

 

tigreos η custom των παιδιων στο needrom λεει listed 21/12/2014 κατω απο τα αρχεια το λεει....αυτη ειναι πιο καινουργια απο αυτη που ηταν στις 16..17 του μηνα ανεβασμενη???δηλαδη στις 21 του μηνα που λεει ειναι αναβαθμιση της προηγουμενης στις 16,17 του μηνα??σε ρωταω για να ξερω να την κατεβασω γιατι ειχα βαλει αυτη που λεει 16,17 του μηνα.

 

Διάβασε παρακάτω εκεί που λέει Links εκεί είναι οι σύνδεσμοι για να κατεβάσεις τις Roms είναι δυο:

Μια Custom v1.50 Multilang

Και μια η Official v1.59

Διάλεξε και βάλε όποια θες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Εχει καταφερει κανενας σας να ψωνισει αξεσουαρ απο το Nubia.cn?Γτ προσπαθησα να φτιαξω λογαριασμο κ ουτε αυτο καταφερα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..Εχει καταφερει κανενας σας να ψωνισει αξεσουαρ απο το Nubia.cn?Γτ προσπαθησα να φτιαξω λογαριασμο κ ουτε αυτο καταφερα..

 

Γιατί τι είναι αυτό που θέλεις να αγοράσεις από εκεί και δεν το βρήκες αλλού;;Ebay για παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα την 1.50 της smartdigi. εχω την 1.48 official με CWM 6.0.5.0. ηδη περασμενη απο παλια.

 

χρειαζεται να ξαναπερασω την CWM αυτην που βαλατε τωρα τελευταια; ή κατευθειαν την βαζω στο τηλεφωνο και κανω upgrade?

 

επισης εχω κανει Backup με titanium γιατι φανταζομαι οτι θα σβηστουν ολα παλι ε;

 

εννοω οτι εχω κανει τις ρυθμισεις μου, τους φακελους μου και λοιπα...πρεπει παλι απο την αρχη ε;

 

εκτος αν με το titanium που θα κανω restore επαναφερει οπως τα ειχα...τουλαχιστον κωδικους wifi, ρυθμισεις και λοιπα...φακελους ξανακανω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα περιμένω και εγώ με ανυπομονησία το τηλ μετά από χρόνια σε iphone καιiOS

είπα να κάνω την υπέρβαση και να περάσω σε Android συσκευη το μόνο κακό είναι ότι

το τηλ έχει αγγλικά και θέλω να αλλαξω rom και να βάλω ΕΛΛΗΝΙΚΗ υπαρχη κάποιος

αναλυτικός οδηγός που να δειχνει το πώς γίνετε και πια rom προτείνεται ?? ευχαριστώ εκ τον προτέρων ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με υγεία και χαρά

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζω τωρα την 1.50 της smartdigi. εχω την 1.48 official με CWM 6.0.5.0. ηδη περασμενη απο παλια.

 

χρειαζεται να ξαναπερασω την CWM αυτην που βαλατε τωρα τελευταια; ή κατευθειαν την βαζω στο τηλεφωνο και κανω upgrade?

 

επισης εχω κανει Backup με titanium γιατι φανταζομαι οτι θα σβηστουν ολα παλι ε;

 

εννοω οτι εχω κανει τις ρυθμισεις μου, τους φακελους μου και λοιπα...πρεπει παλι απο την αρχη ε;

 

εκτος αν με το titanium που θα κανω restore επαναφερει οπως τα ειχα...τουλαχιστον κωδικους wifi, ρυθμισεις και λοιπα...φακελους ξανακανω...

 

Όχι μπαίνεις CWM κάνεις όλα Wipe και μετά install την ROΜ που κατέβασες,διάβασε τις προηγούμενες σελίδες.

 

Καλησπέρα περιμένω και εγώ με ανυπομονησία το τηλ μετά από χρόνια σε iphone καιiOS

είπα να κάνω την υπέρβαση και να περάσω σε Android συσκευη το μόνο κακό είναι ότι

το τηλ έχει αγγλικά και θέλω να αλλαξω rom και να βάλω ΕΛΛΗΝΙΚΗ υπαρχη κάποιος

αναλυτικός οδηγός που να δειχνει το πώς γίνετε και πια rom προτείνεται ?? ευχαριστώ εκ τον προτέρων ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με υγεία και χαρά

 

Διάβασε και εσύ τις προηγούμενες σελίδες είναι κατατοπιστικές.Μην γράφουμε συνέχεια τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με την Stock v1.59 ακόμα καλύτερο σκορ στο Antutu :D :D :X

 

 

Αυτά δεν τα λένε τώρα που στήνουμε την 1.50 της smartdigi....... :p

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1.50 της smartdigi. Λείπει ή κανω λαθος το network meter που ειχε η 1.48 τουλάχιστον. Το εψαξα και δεν το εχει. Νομιζω στο notification bar ηταν...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι είναι αυτό που θέλεις να αγοράσεις από εκεί και δεν το βρήκες αλλού;;Ebay για παράδειγμα...

 

Απ'οτι φαινεται ειναι καποια γνησια προιοντα τις εταιριας που δεν τα εχω βρει ebay ..Αν καποιος φιλος εχει βρει κατι που εχει δει στο site ας μας πει.. :-)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 1.50 της smartdigi. Λείπει ή κανω λαθος το network meter που ειχε η 1.48 τουλάχιστον. Το εψαξα και δεν το εχει. Νομιζω στο notification bar ηταν...

 

Ναι δεν υπάρχει πλέον το έχουν αφαιρέσει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν υπάρχει πλέον το έχουν αφαιρέσει.

Κρίμα... και μου αρεσε αυτο... Γιατί βαζω ενα floating που ειχα και δεν παιζει καλα... Μηπως στην 1.59 το ξαναβαλαν;

Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα... και μου αρεσε αυτο... Γιατί βαζω ενα floating που ειχα και δεν παιζει καλα... Μηπως στην 1.59 το ξαναβαλαν;

 

Αξιζει να την βάλω;

 

Καλή φαίνεται και η stock v1.59 μια μέρα την έχω,δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα πλήρως.Το έχει πάντως το network meter.

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι περίεργο και ταυτόχρονα σημαντικό... Στις επαφές δεν δεχεται αστεράκι στον αριθμο... Εχω πολλα εταιρικά και ενω στην επεξεργασία φαίνεται το αστερακι, οταν καλεις δεν το παίρνει... Ουτε σε αφηνει να το βαλεις.. Δεν μπορω χωρις αυτο... :(

 

Επισης διπλοδεχεται τα μνμ και στην εφαρμοφη την δικη του και στην go sms... Ενω εχω βαλει default την go sms, τα βγαζει και την εργιστασιακη...

 

Δε ξερω αν στην 1.59 αφηνει...

Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι περίεργο και ταυτόχρονα σημαντικό... Στις επαφές δεν δεχεται αστεράκι στον αριθμο... Εχω πολλα εταιρικά και ενω στην επεξεργασία φαίνεται το αστερακι, οταν καλεις δεν το παίρνει... Ουτε σε αφηνει να το βαλεις.. Δεν μπορω χωρις αυτο... :(

 

Επισης διπλοδεχεται τα μνμ και στην εφαρμοφη την δικη του και στην go sms... Ενω εχω βαλει default την go sms, τα βγαζει και την εργιστασιακη...

 

Δε ξερω αν στην 1.59 αφηνει...

 

Πήγαινε Settings----->More----->Default SMS app και επέλεξε go sms.

 

Για το αστεράκι που λες δεν το έχω προσέξει.

Link to comment
Share on other sites

Για το θεμα των επαφων το ελυσα με το να κανω restore το nubia contacts που ειχα κανει backup με την 1.48. Αρχικως μου ειχε το nubia contacts v1.0.0. Εγω αυτην που ειχα απο πριν και εβαλα, ειναι v.2.3.1.3

 

Για τα sms τελικα ηθελε και να κανεις default και μεσα απο την εφαρμογη εκτος απο τις ρυθμίσεις. Τα λεω και για κάποιους που μπορει να εχουν παρόμοια θεματα...

Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βαζοντας την εκδοση Contacts της 1.48, δεν δουλεύει να παιρνεις τηλέφωνο απο την 2η καρτα. Πρεπει να απενεργοποιησεις την πρωτη και μετα ξανα μανα...

 

Tigreos εχεις να μου στείλεις την εκδοση την δικη σου, να δω πως δουλευει; αλλιως τι να κανω... Η μια δεν κανει το ενα, η αλλη δεν κανει το αλλο....

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την v1.59 από εδώ stock v1.59

Εννουσα την εκδοση της εφαρμογης contacts της 1.59

 

Να δω πως δουλευει σε μενα.

 

Η 1.59 ειναι ιδια με αυτην που εχω,απλα δεν εχει ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

Εννουσα την εκδοση της εφαρμογης contacts της 1.59

 

Να δω πως δουλευει σε μενα.

 

Η 1.59 ειναι ιδια με αυτην που εχω,απλα δεν εχει ελληνικα;

 

Ίδια όχι ακριβώς έχει πολλές βελτιώσεις αλλά οι βασικές λειτουργίες είναι ίδιες και έχει Αγγλικά και κινέζικα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωιν ιδιοκτήτης του Z7 mini πριν λιγο καιρο και τορινος ιδιοκτήτης του LG G3 λεω να κανω παλυ την μεταβαση στο ΜΑΧ αυτη τη φορα. Το μονο που με κολλωνει ειναι οτι με το z7 mini στην πρώτη πτωση εκλεισε το κινητο και δεν ανοιγε και μετα απο πολλες προσπαθειες μετα απο κανα μισαωρο ανοιξε. Μετα απο αυτη την εμπειρια το πουλησα αμεσως γιατι η έλλειψη εγγυησης με τρομαξε. Πιστευεται αξιζει η διαφορα η να μην το τολμισω καν? Ρωταω γιατι εχω ακουση πολυ καλα λογια για την συσκευη Edited by bagelismar
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρωιν ιδιοκτήτης του Z7 mini πριν λιγο καιρο και τορινος ιδιοκτήτης του LG G3 λεω να κανω παλυ την μεταβαση στο ΜΑΧ αυτη τη φορα. Το μονο που με κολλωνει ειναι οτι με τ z7 mini στην πρώτη πτωση εκλεισε το κινητο κ δεν ανοιγε κ μετα απο πολλες προσπαθειες μετα απο κανα μισαωρο ανοιξε. Μετα απο αυτη τν εμπειρια το πουλησα αμεσως γιατι η έλλειψη εγγυησης με τρομαξε. Πιστευεται αξιζει η διαφορα η να μην το τολμισω καν? Ρωταω γιατι εχω ακουση πολυ καλα λογια για τν συσκευη

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί και απαγορεύεται. Επίσης γράψε κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας, να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

 

Και τα δύο τηλέφωνα είναι πάρα πολύ καλα με την διάφορα οτι το lg έχεις και εγγύηση.... Αν όμως καιγεσαι για 2σιμ τοτε το nubia είναι μονόδρομος....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...