Jump to content

Αχ και ν'άνοιγε η γη....


soniasimitzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α , και ο νόμος του Μέρφι λέει ότι όταν έχεις στο πορτοφόλι προφυλακτικό δεν πρόκειτε να έρθει αυτή η "τυχερή μέρα". Την μέρα που θα το ξεχάσεις .. τότε θα σου κάτσει.

 

 

Λές??:rolleyes: :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 283
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενα παλιό αλλά καλό!

Αρχές 80 ανηφορίζω με έναν κολλητό μου απο την πλατεία Βάθη προς τη σωκράτους και συγκεκριμένα στο ιστορικό studio 2001 ν'αγοράσουμε κανά βινύλιο. Περπατούσαμε δίπλα δίπλα χαζολογώντας και κοιτάζοντας τις βιτρίνες. Εγώ νομίζοντας οτι ο φίλος μου ειναι ακόμα δίπλα μου λέω: ρε μ.....κα, με τρωει ο κωλος μου. Γυρνάω το κεφάλι μου και έντρομος συνειδητοποιω οτι αντί για τον φίλο μου που είχε προχωρήσει αρκετά μπροστα,δίπλα μου ήταν ένας κύριος με μουστάκι. Με κοιτάει με ένα παράξενο βλέμα και απαντάει: σοβαρά αγόρι μου; Φυσικά εγώ βάζω το κεφάλι κάτω ντροπιασμένος και οπου φύγει φύγει!!!!

 

Κάτι παρεμφερές έχει συμβεί στην κοπελιά μου. Βγήκαμε από το αυτοκίνητο και ξεκινήσαμε να περπατάμε. Εγώ κάτι ξέχασα και γύρισα προς το αυτοκίνητο. Αυτή περπάταγε και μίλαγε, δίπλα πέρναγε ένας κύριος, τον οποίο και αγκάλιασε και συνέχισε να του μιλάει νομίζωντας πως ήμουν εγώ. Αυτός άφωνος, μέχρι που γύρισε η κοπελιά μου και τον είδε, οπότε και έσκασε στα γέλια. Μεταξύ γέλιων, του ζήτησε συγγνώμη, η φάτσα του ανθρώπου ήταν όλα τα λεφτά. Το κάνει συνέχεια εν τω μεταξύ, όταν ξεμείνω λίγο πίσω μιλάει σε όποιον είναι δίπλα της, ενός άλλου του έπιασε και το χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Όταν μου τυχαίνει αυτό και ο άλλος είναι κοντά μου, συνεχίζω να μιλάω μέχρι να φτάσω κοντά του και συνεχίζοντας με κοιτάει, άρα δεν βγαίνω βλάκας.;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα οταν ημουν 5 σηκωθηκα τη νυχτα και αντι να κατουρησω( με το συμπαθιο) κανονικα στην τουαλετα κατουρησα(χωρις το συμπαθιο αυτη τη φορα) ακουστε κοσμε: ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ μιλαμε μεγαλη βρωμα ολη νυχτα. Το καλυτερο στη ιστορια ειναι οτι καθισα κιολας για να μη λερωσω (με κλειστα τα ματια πηγα απο τη νυστα).
Link to comment
Share on other sites

το εχω διαβασει στο ιδιο αυτο θρεντ...εσυ το ειχες ποσταρει και τοτε?

 

Εγώ πρέπει να το έγραψα. Έχει τύχει και σε μένα.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Εγω μια φορα οταν ημουν 5 σηκωθηκα τη νυχτα και αντι να κατουρησω( με το συμπαθιο) κανονικα στην τουαλετα κατουρησα(χωρις το συμπαθιο αυτη τη φορα) ακουστε κοσμε: ΣΤΟΝ ΚΟΥΒΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ μιλαμε μεγαλη βρωμα ολη νυχτα. Το καλυτερο στη ιστορια ειναι οτι καθισα κιολας για να μη λερωσω (με κλειστα τα ματια πηγα απο τη νυστα).
:lol:

 

το ιδιο ΑΚΡΙΒΩΣ ειχε συμβει σ'εναν φιλο μου!μου ειχε διηγηθει ακριβωσ την ιδια ιστορια!χωρισ πλακα!!:blink: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Α , και ο νόμος του Μέρφι λέει ότι όταν έχεις στο πορτοφόλι προφυλακτικό δεν πρόκειτε να έρθει αυτή η "τυχερή μέρα". Την μέρα που θα το ξεχάσεις .. τότε θα σου κάτσει.

 

Ωχ, αυτό μου έχει τύχει, και μάλιστα όσες φορές έχω αγόρασει προφυλακτικά δεν μου κάθεται, όταν δανίζομε από κάποιον ανοίγει η τύχη μου :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, αυτό μου έχει τύχει, και μάλιστα όσες φορές έχω αγόρασει προφυλακτικά δεν μου κάθεται, όταν δανίζομε από κάποιον ανοίγει η τύχη μου :blink:

 

Ξέρει τι λέει ο Μέρφι... Και σ' αυτόν πρέπει να έτυχε... :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγω τωρα το καλοκαιρι ειχα παει σε ενα κλαμπ με την παρεα μου! Ειμασταν 9 ατομα και ηπιαμε 4 μπουκαλια τεκιλα!! Εγω και ενας αλλος μονο καμια 10αρια σφινακια!Το κεφαλι μου να γυριζει και να ειμαι σε τρελο κεφι!Αλλα ο κολλητος μου ειχε γινει τυφλα!Να χορευει με την πρωην του και να την πεφτει σε κατι γκομενες γνωστες.. Ωσπου ερχεται μια γκομενα που γουσταρα και ενω μιλουσαμε και την ειχα πιασει απ τη μεση,ερχεται αυτος,και χωρις να καταλαβαινει,απλα επειδη του βγηκε επιασε το χερι μου το αλλο και με εβαλε να την αγκαλιασω και με τα δυο χερια,και μετα στο καπακι γυρναει και της ριχνει ενα χαστουκι αλλο πραγμα!Ρομπα εγινα.. Ευτυχως καταλαβε οτι ειχαμε πιει,ειδε και τις τεκιλες.. Στην τελικη της ζητησα συγνωμη της εβαλα και 2 σφινακια και ολα καλα!

Α!Και για τους περιεργους,τελικα μετα δεν εγινε τπτ μ αυτη γιατι ηταν μ@@@σμενη,σαν 15χρονο εκανε,για να μην πω 12χρονο, ενω ηταν 19! Αρα,καλα της εκανε!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά , εγώ δεν ξέρω αν έκανα γκάφα ή πολύ χωντρή μ@λ@κία.

Βγήκα από το αυτοκίνητο χωρίς να τραβήξω χειρόφρενο, σε μια κατηφόρα με πολύ μεγάλη κλίση... :blink:

 

Λοιπον ετυχε κατι αναλογο στον πατερα μου το χειμωνα που περασε!Εχει ενα ΣΕΑΤ ΜΑΡΜΠΕΛΑ 900cc εδω και 15χρονια,ενα σαραβαλο! Του κανει μια χαρα γιατι δουλευει σε οικοδομη και ειναι οτι πρεπει!Μεχρι και τουβλα εχει μεταφερει..ΤΕσπα δουλευε σε ενα χωριο στη Ναξο και η οικοδομη ηταν σε ανηφορικο δρομο!Το Μαρμπελακι δεν εχει καθολου χειροφρενο,δλδ ειτε ειναι ανεβασμενο ειτε κατεβασμενο το ιδιο πραγμα.Ετσι καθε πρωι πηγαινε το σταματαγε με 1η ταχυτητα και φωναζε του κουμπαρου του να του φερει πετρα να βαλει σε καμια ροδα!Εκεινη τη μερα λοιπον ειχε παει νωριτερα ο πατερας μου και δεν ειχε παει ο αλλος ακομα.Οποτε λεει σιγα,θα κατεβω να φερω μονος την πετρα.. Ε μολις βγαινει,αρχιζει σιγα σιγα το Μαρμπελακι να τσουλαει προς τα πισω..Τρεχει λοιπον να μπει να πατησει φρενο,αλλα πανω στο σκηνικο παταει το συμπλεκτη αντι το φρενο και βοοοοουρ αρχιζει με φορα να τρεχει το αμαξακι προς τα πισω,αφου πεταξε τον πατερα μου κατω,καθως ηταν ο μισος μεσα ο μισος εξω.Εντομεταξυ απο πισω γκρεμος και μια γρια που περναγε το δρομο!Ευτυχως τη γρια δεν τιν πετυχε και ευτυχως ειχε ενα πεζουλακι μισο μετρο και σταματησε πριν πεσει στον γκρεμο.

Οταν μου ελεγε το σκηνικο,μου λεει: Δε με νοιαζει τπτ αλλο αλλα το πως θα το εβγαζα απ το γκρεμο!!:lol:

Εγω εμεινα μλκας!!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Πηρα φορα και γραφωω..

 

Ειχα βγει με μια κοπελα και καθως γυριζαμε με το αμαξι βλεπω μια μηχανη απο πισω να παει να κοψει δρομο να με περασει.Ε δεν με περασε απ την παρακαμψη αλλα ηταν γκαζομενος! Ε λεω εχω γκομενα μεσα και θα με περασει ο αλλος ετσι απλα;Πηγαινα με καμια 50αρια με 2α σε στενο δρομο,οποτε λεω θα εκμεταλευτω τα γκαζια που προσφερουν τα 72 αλογα του VW Golf 1.4 και δεν θα τον αφησω να περασει.. Παταω λοιπον γκαζι αλλαζω 3η στα 70 και εκει που ειμαι με καμια 80αρια πεταγεται στα 5μετρα μια γατα και γκουπ ακουω κατι κατω απο τον μπροστινο προφυλακτηρα! Ειχα πατησει φρενο αλλα που να προλαβω..Ετσι εγκαινιασα το γκολφακι μετα απο 8 χρονια δεν ειχαν πατησει τπτ οι γονεις μου,εγω απο το δευτερο χρονο εχω μια γατα στο ενεργητικο μου! Ευτυχως που δεν κολλησε πανω μου η μηχανη με το φρεναρισμα...

Ειχα μεινει μ@@@ας εγω,πρςτη φορα τη γκομενα μεσα στο αμαξι και να πατησω γατα.. Μου λεει ελα μη στεναχωριεσαι και τετοια!

Και το πιο γαματο ειναι που μου κανει:

Τι προτιμας,γατα ή σκυλο;;

και λεω:

Να σκοτωσω με τ αμαξι;;;;(λοοοοοοοοολ)

..και την πιανουν τα γελια! Οχι μου λεει,τι σ αρεσει να εχεις..γιατι εγω λατρευω τις γατες..

Και απανταω εγω ο ατελειωτος: Προτιμαω να εχω σκυλο,αλλα να σκοτωσω προτιμαω γατα,γιατι αμα πετυχω κανα μεγαλο σκυλο με τ αμαξι τη γ@@σα..

3πλο το κακο δλδ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σας εχει τύχει να χάσετε ποτέ την "αξιοπρέπεια" σας (δημοσίως η ιδιωτικώς:p )...

 

1)Εχετε κατουρηθεί ποτέ πάνω σας;

2)Εχετε ρευτει ποτέ μπροστά σε κοσμο;

3)Σας έχει τύχει να τραγουδάτε μονος/η σας στο δρομο και να σας κοιτάνε ολοι;

Link to comment
Share on other sites

απο αυτα τα 3 σκελη χανεις την αξιοπρεπεια σου??

 

ε ρε γλεντια!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τύχει να χάσετε ποτέ την αξιοπρέπεια σας (δημοσίως η ιδιωτικώς:p )...

 

1)Εχετε κατουρηθεί ποτέ πάνω σας;

2)Εχετε ρευτει ποτέ μπροστά σε κοσμο;

3)Σας έχει τύχει να τραγουδάτε μονος/η σας στο δρομο και να σας κοιτάνε ολοι;

Εκτός από το πρώτο που αναφέρεις που για να συμβεί θα πρέπει ο άλλος να έχει να έχει κάποιο πρόβλημα οπότε δεν χάνεται καμιά αξιοπρέπει εκεί, τα υπόλοιπα είναι ανθρώπινες ανάγκες και στιγμές.

Όπως το να ρευτείς στο δρόμο ή οπουδήποτε είναι κάτι φυσικό,έχοντας φαϊ κάτι ή έχοντας πιεί κάτι που να το προκαλεί, αρκεί να γίνει στα πλάισια του λογικού και όχι μπροστά στη μούρη κάποιου άλλου.Αν γίνει και αυτό τότε άστα να πάνε.

Το να τραγουδάς στο δρόμο είναι το πιο φυσικό πράγμα όταν ακούς μουσική και πας στη δουλειά σου ή απλά μια βόλτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μου ετυχε κατι απο τα παραπανο για να ειμαι ειλικρινης.

Αλλα πιστευω οτι εζησα την πιο ακραια αντιδραση καποτε μεσα σε ενα νοσοκομειο οταν μου ανακοινωσαν κατι ασχημο...κι αλλη μια φορα οταν καυγαδισα και μου ειπαν κατι για τον πατερα μου...σε αυτες τις δυο περιπτωσεις ειχα αντιδρασει με τετοιοι τροπο ωστε μπορω να πω εχασα την αξιοπρεπεια μου.(εστω και για λιγο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο τρεις φορές, εσκασα σαν το καρπούζι στη μέση του πεζοδρομίου και με την περιφερειακή μου όραση αντελήφθην άφθονα γέλια, αλλά προτιμησα να τα αγνοήσω αξιοπρεπώς.:p Την τελευταια φορά, ήρθε ενας παππους και με σηκωσε, ενω με νουθετουσε με δυνατή φωνή "να πετάξω αυτα τα αθλια παπούτσια (αθλητικά φορουσα) και να παρω ενα ζευγάρι της προκοπης". Με άφησε να φύγω αφου του υποσχεθηκα πως μολις παω σπιτι μου η πρωτη μου δουλειά θα ειναι να πετάξω τα παλιοπάπουτσα!!
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τύχει να χάσετε ποτέ την "αξιοπρέπεια" σας (δημοσίως η ιδιωτικώς:p )...

 

1)Εχετε κατουρηθεί ποτέ πάνω σας;

2)Εχετε ρευτει ποτέ μπροστά σε κοσμο;

3)Σας έχει τύχει να τραγουδάτε μονος/η σας στο δρομο και να σας κοιτάνε ολοι;

 

Και άλλα τόσα χειρότερα ακόμα.:lol: Είναι όμως τόσο σημαντικοί λόγοι ώστε να χάσω την αξιοπρέπειά μου;:blink:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες περπατούσα στον δρόμο (αρκετά μακριά από το σπίτι μου), σκόντεψα, έπεσα και σκίστηκε η φόρμα μου ανάμεσα στα πόδια.

 

Τελικά πήγα σπίτι από στενάκια και δρομάκια που δεν θα είχε πολύ κόσμο, και ευτυχώς είχε αρχίσει να σκοτινιάζει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

εγω μια φορα ετρεξα να προλαβω εναν φιλο μου και παω και χτυπαω στην πλατη εναν ασχετο..

Εκεινη την στιγμη ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπειη.......

Link to comment
Share on other sites

μια φορα ειχα ντυθει καλα, ειχα πλυνει το αυτοκινητο μου και πηγαινα κυριος να παρω τη κοπελια μου για να βγουμε,

με το που βγαινω απο το αμαξι παταω ενα μεγαλο σκατο...

δεν ενιωσα ποτε μου πιο ασχημα!:)

και δυστυχως πεταξα τα παπουτσια μου!:(

Link to comment
Share on other sites

ta pio polla posts pantos kollane kalytera sto "ax kai na anoige h gh...."

 

kante search na postarete ki ekei :)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μια μέρα είμουνα με μεγάλη παρέα σε ένα στενάκι (μικρό, ευτυχώς για μένα) γυρίζοντας για το σπίτι και σε μια φάση μ@λ@κί@ς, πήγα να ανέβω στην πλάτη ενός παιδιού και......................ΚΡΑΤΣΣΣ!

 

:S Σκίστηκε το παντελόνι μου από κάτω! :p

 

(ακούστηκε πολύ όμως ρε παιδιά)

 

:O :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλά ρε garfield εσύ πέφτεις κάτω έτσι απτον αέρα?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...