Jump to content

Hair Styling - Περιποίηση μαλλιών


bill_viper
 Κοινοποίηση

Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?  

600 members have voted

  1. 1. Hair Styling!Εσείς τί χρησιμοποιείτε?

    • Gel
      297
    • Κερί
      96
    • Αφρός
      83
    • Άλλο
      124


Recommended Posts

Βρε παιδιά... Μικρούληδες δεν είστε για να βάζετε τόσο σκληρά προϊόντα στο κεφάλι σας??? :O

Μια φίλη μου πάντως που έκανε ισιωτική, ακόμα κλαίει το μαλλάκι της, αφού μετά την ισιωτική γέμισε ψαλίδα και αναγκάστηκε να το κόψει...

Ύστερα απο αυτό σκέφτομαι τί ζημιά θα έκανε στα μαλλιά ενος αγοριού που όσο να 'ναι έχει πιο ευαίσθητη τρίχα απο εμας τις γυναίκες..

Τεσπα, δεν ξέρω πολλά, απλά σας λέω τί έχω δεί και ακούσει για να έχετε το νού σας! Κατα την γνώμη μου καλό θα είναι να το σκεφτείτε καλά πριν το κάνετε! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεωρείτε αποτελεσματικότερο το χαμομήλι από το λεμόνι για να ξανθύνουν τα μαλλιά? Γιατί γερμανικό χαμομήλι κι όχι ελληνικό?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το ελληνικό δεν εχει τοσες χρωστικές ιδιότητες οσο το γερμανικό. Δεν έχω ακουσει γερμανικό να πινεται. Αν το δεις, τα άνθη του ειναι τελείως διαφορετικά απο το ελληνικό.

Για το λεμόνι δεν ξερω, υποθέτω πως θα "κοκκαλώνει" τα μαλλιά και μακροπροθεσμα δεν πρεπει να επιτρεπεται η συνεχής χρήση του. Εκτός φυσικά αν το βαζεις αραιωμένο σε ενα ποτήρι νερό, αλλα και παλι, για να το χρησιμοποιεις σε συνεχή βάση θα πρεπει ίσως να έχεις τις επιφυλαξεις σου. Σε αντιθεση με το γερμανικό χαμομήλι που δυναμωνει τα μαλλιά και κανει καλό και στο δερμα του κεφαλιου.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορείς να αφαιρέσεις τον όγκο από τα μαλλιά χωρίς τη χρήση όμως ζελέ, μόνο πυλό???

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο πυλός είναι ότι καλύτερο για να αφαιρέσεις τον όγκο.

Τον πυλό βέβαια που βάζω εγώ, σε ένα πράσινο - λαχανί βαζάκι, είναι για να φαίνονται τα μαλλιά κάπως μπερδεμένα και σηκωμένα. Δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιος άλλος.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κανείς άλλος για το θέμα???

 

 

στα παμε ολα και σενα αγαπη μου

 

δεν υπαρχει τιποτα αλλο. τερμα.

 

πηγαινε βαφτα στην τελικη, σε μιση ωρα θα εισαι ετοιμος. :p

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να κάνω σγουρά τα μαλλιά μου τι μπορώ να κάνω;

Τα μαλλιά μου είναι σπαστά!

Θένκς!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά... Μικρούληδες δεν είστε για να βάζετε τόσο σκληρά προϊόντα στο κεφάλι σας??? :O

Μια φίλη μου πάντως που έκανε ισιωτική, ακόμα κλαίει το μαλλάκι της, αφού μετά την ισιωτική γέμισε ψαλίδα και αναγκάστηκε να το κόψει...

Ύστερα απο αυτό σκέφτομαι τί ζημιά θα έκανε στα μαλλιά ενος αγοριού που όσο να 'ναι έχει πιο ευαίσθητη τρίχα απο εμας τις γυναίκες..

Τεσπα, δεν ξέρω πολλά, απλά σας λέω τί έχω δεί και ακούσει για να έχετε το νού σας! Κατα την γνώμη μου καλό θα είναι να το σκεφτείτε καλά πριν το κάνετε! ;)

 

 

Kala ama einai na exw mono yalida 8a paw na kanw :)

Mhn pa8w tipota xeirotero einai to 8ema,tou testin na peftoun ta mallia mou klp.

 

 

thx pantws gia thn apanthsh..

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο πυλός είναι ότι καλύτερο για να αφαιρέσεις τον όγκο.

Τον πυλό βέβαια που βάζω εγώ, σε ένα πράσινο - λαχανί βαζάκι, είναι για να φαίνονται τα μαλλιά κάπως μπερδεμένα και σηκωμένα. Δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιος άλλος.

της wella@new wave massive clay n play η απο τον δημητρη-Leffa??:happy:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα όπως μου είπατε σε 4 φαρμακεία να ζητήσω γερμανικό χαμομήλι και με κοιτούσαν όλοι παράξενα λέγοντάς μου ότι πρώτη φορά ακούν κάτι τέτοιο. Μήπως γίνεται και με ελληνικό χαμομήλι?
Link to comment
Share on other sites

Allo και τουτο. Ποτε δεν εχω προβλημα να βρω. Τι να σου πω..

Το ελληνικό ειναι εξαιρετικο για κομπρεσες, ως ροφημα για στομαχοπονο και για χιλια δυο αλλα πραγματα, για να βαψει τα μαλλια, δε νομιζω.

Εκτός κι αν εισαι ήδη ξανθος κ θες να το τονισεις!

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να πάω σε κατάστημα με βότανα να το ζητήσω? Για το λεμόνι τί άποψη έχετε? Το έχει δοκιμάσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

στα παμε ολα και σενα αγαπη μου

 

δεν υπαρχει τιποτα αλλο. τερμα.

 

πηγαινε βαφτα στην τελικη, σε μιση ωρα θα εισαι ετοιμος. :p

:lol: :lol:

mplip^ πάλι έγραψες!

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol:

mplip^ πάλι έγραψες!

 

 

εεεεεεε μα...

 

ολοκληρο ποστ εχω κανει παραπανω. Εδω η Βανα Μπαρμπα , με αυτες τις μεθοδους σε 2 μέρες εχει γίνει Ελενη Μενεγακη και ακομα το ψάχνουμε???

 

Ε μα δε μπορω... χαχαχαχαα

 

συνεχιζουμε.:lol:

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την ισιωτική γενικά να την προσέχετε...

 

Μια φίλη μου έκανε και το μαλλί της έγινε... Άστα να πάνε :X Το κόβει συνέχεια κοντό κι όμως τίγκα στην ψαλίδα και θαμπό, χάλια...

 

Αν θέλετε τόσο να ισιώνετε, καλύτερα με κανένα πιστολάκι, ψαλίδι... Όχι ότι είναι και εντελώς αθώα, κι αυτά καταστρέφουν το μαλλί αν το παρακάνετε, αλλά τουλάχιστον δεν είναι μη αναστρέψιμη κατάσταση!! Ένα μικρό κοψιματάκι και πάπου η ψαλίδα!

 

Ενώ με την ισιωτική... :X συν το ότι δεν κρατάει όσο λένε!! Μια-δυο μέρες, κυριολεκτικά!!!

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παρολο που τα κοβει..εξακολουθει να εχει ψαλιδα και αυτο επειδη εκανε ισιωτικη??απαπαπα μακριααα..κι ημουν στα προθυρα να το δοκιμασω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την ισιωτική γενικά να την προσέχετε...

 

Μια φίλη μου έκανε και το μαλλί της έγινε... Άστα να πάνε :X Το κόβει συνέχεια κοντό κι όμως τίγκα στην ψαλίδα και θαμπό, χάλια...

 

Αν θέλετε τόσο να ισιώνετε, καλύτερα με κανένα πιστολάκι, ψαλίδι... Όχι ότι είναι και εντελώς αθώα, κι αυτά καταστρέφουν το μαλλί αν το παρακάνετε, αλλά τουλάχιστον δεν είναι μη αναστρέψιμη κατάσταση!! Ένα μικρό κοψιματάκι και πάπου η ψαλίδα!

 

Ενώ με την ισιωτική... :X συν το ότι δεν κρατάει όσο λένε!! Μια-δυο μέρες, κυριολεκτικά!!!

 

 

Proswpika dn 3erw pws na ta isiwnw me pistolaki kai yalidi alla oute kai me noiazei gt siga mhn ka8omai ka8e mera 2 wres na ta isiwnw :lol:

 

Ti 1-2 meres ? :blink: :blink: :wacko:

Egw gia kana mhna ta 8elw isia(oloisia) !!!

 

auta .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... Πριν 4 μήνες έκανα ανταύγειες. Διάλεξα ένα χρώμα πολύ κοντά στο φυσικό μου γιατί α. ήταν η πρώτη φορά που έκανα ανταύγειες και δεν ήθελα να πάθω κανένα εγκεφαλικό και β. αν δε μου άρεσε εν τέλει το αποτέλεσμα, δεν ήθελα να είμαι αναγκασμένη να τα βάφω συνέχεια κτλ.

 

Τελικά... Το αποτέλεσμα άρεσε πολύ τόσο σε εμένα όσο και σε όσους είδαν το κεφαλάκι μου... Αλλά... Δε θέλω να τις ξανακάνω!

 

Όταν η κομμώτρια μου έβαζε τη βαφή, είχα φρικάρει. Η μυρωδιά ήταν ακριβώς ίδια με αυτή της καθαρής αμμωνίας που έχουμε στο εργαστήριο. Εντάξει, ήξερα ότι οι βαφές περιέχουν αμμωνία, αλλά όχι κι έτσι. Καταρχήν, το μαλλί καταστρέφεται... Και σαφώς οι χημικές ουσίες εισέρχονται και στο σώμα... Βρε ουστ! Δεν ξανακάνω!

 

Ερώτηση, λοιπόν: λύσσαξαν οι φίλες μου ότι το καλοκαίρι, ειδικά αφού είμαι στην παραλία από το πρωί μέχρι το βράδυ, οι αντάυγειες θα "ανοίξουν" υπερβολικά και το μαλλί μου θα καταστραφεί :eek: :cold: :scared: ολοσχερώς . Την πάτησα και θα μείνω κουρούπα ή με δουλεύουν;;;

 

Αν δηλαδή βάζω καπελάκι κτλ, λούζομαι με μαλακτικό σαμπουάν, βάζω και αντιηλιακό μαλλιών, πάλι κινδυνεύω;! Σημειωτέον, τα μαλλιά μου είναι άψογα, ελάχιστη ψαλίδα έχουν μόνο κάτω-κάτω λόγω μήκους... Ξαφνικά δηλαδή θα μείνω καράφλα από το τίποτα;!

 

:cry: :cry: :cry:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι βρε να μείνεις και καράφλα επειδή μια φορά έκανες ανταύγειες! Αν είναι δυνατόν...

Εγώ δηλαδή που εδώ και 10 χρόνια περίπου βάζω στα μαλλιά μου όοοοοοοοοτι μπορείς να φανταστείς πυλό, ζελέ, αφρό, λακ, κερί τι πρέπει να πω?

Βέβαια λούζομαι 2-3 φορές τη μέρα γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ με όλα αυτά στα μαλλιά μου :)

Χτες πήρα ένα καινούριο πυλό, fructis. Για να δούμε τι λέει αυτός... Πάνω στο βαζάκι έγραφε για εκρηκτικά μαλλιά... Ελπίζω να μην γίνει καμιά έκρηξη όταν το βάλω.

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια λούζομαι 2-3 φορές τη μέρα γιατί δεν μπορώ να κοιμηθώ με όλα αυτά στα μαλλιά μου :)

 

Χμμ... Και πώς προλαβαίνεις;; Στέγνωμα και ένα σχετικό ισιωματάκι μου παίρνουν μισή ώρα-τρία τέταρτα... Μπράβο σου πάντως!!!

 

Χτες πήρα ένα καινούριο πυλό, fructis. Για να δούμε τι λέει αυτός... Πάνω στο βαζάκι έγραφε για εκρηκτικά μαλλιά... Ελπίζω να μην γίνει καμιά έκρηξη όταν το βάλω.

 

Βρε λες; Φόρα ένα ζευγάρι προστατευτικά γυαλιά καλού-κακού!!!:lol:

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Dexter άκου συμβουλή εξαιρετική: μια φορα τη βδομαδα θα βάζεις απαραιτήτως μια μάσκα στα μαλλια σου. Αλλά, πως θα τη βάζεις! Οχι, οπως γράφεται στις οδηγιες χρησεως, αλλά ως εξής: σε στεγνα και άλουστα μαλλιά την απλώνεις και την αφηνεις για δυο ώρες. Επειτα λούζεσαι κανονικά, ένα χερι μόνο, την μαλακτική σου κρεμα ως συνήθως κι εισαι ετοιμη!

Κάντο και θα δεις διαφορά. Αυτο θα το κανεις και μετα τις ανταυγειες, κλπ. Ειναι για να εχεις πάντα ενυδατωμένα και υγιή μαλλιά.

Απλώς αλλάζεις τις μασκες. Τώρα θα βάζεις για βαμμενα μαλλιά και όταν φύγουν οι ανταυγειες για κανονικά ή ό,τι έχεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Dexter άκου συμβουλή εξαιρετική: μια φορα τη βδομαδα θα βάζεις απαραιτήτως μια μάσκα στα μαλλια σου. Αλλά, πως θα τη βάζεις! Οχι, οπως γράφεται στις οδηγιες χρησεως, αλλά ως εξής: σε στεγνα και άλουστα μαλλιά την απλώνεις και την αφηνεις για δυο ώρες. Επειτα λούζεσαι κανονικά, ένα χερι μόνο, την μαλακτική σου κρεμα ως συνήθως κι εισαι ετοιμη!

 

Άλουστα μαλλιά;! :wacko: Σίγουρα; Και... για 2 ώρες; Μου φαίνεται πάρα πολύ...!

 

:O

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...