Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχήν καλησπέρα

 

Πριν λίγο καιρό παρήγγειλα το doogee για συγγενικό πρόσωπο που ήθελε απλά ένα φτηνό τηλέφωνο για κλήσεις και μηνύματα λίγα πράγματα. Το κινητό το παρέλαβα και μπορώ να πω ότι είναι αρκετά κάλο για τα 70 ευρώ που ζητάει. Όμορφο (γαλαξι σ5) στιβαρό χωρίς να τρίζει άλλα το πλαστικό πίσω καπάκι είναι λίγο επίφοβο μην σπάσει. Το κινητό ρολορει άνετα χωρίς κολλήματα άλλα παρατήρησα ότι θέλει λίγη δύναμη παραπάνω στην οθόνη για να πατιούνται τα εικονίδια. Επίσης είναι δυο σημείων η οθόνη. Η μπαταριά του μέτρια αλλά βγάζει την μέρα με κλίσεις και μηνύματα όμως άμα μπαίνεις στο ίντερνετ άπλα ρουφάει πολύ γρήγορα. Η οθόνη αν και μεγάλη άπλα ικανοποιεί παρόλο την μικρή ανάλυση που έχει κουράζει όμως στα μάτια μετά από αρκετή ώρα χρήσης. Οι κεραίες πολύ δυνατές wifi σήμα κινητής καμπάνα όλα, το gps σφαιράτο σε 3sec είχε κλειδώσει δορυφόρο παρόλο τον mtk επεξεργαστή. Γενικά πολύ καλό value for money τηλέφωνο αλλά για απλούς χρήστες όχι για απαιτητικούς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά και οτι επιθυμείτε!!!

 

Πήρα το 310 δώρο στην σύζυγο, και τώρα που το σκαλίζω βρήκα ενημερώσεις που είναι όμως με κινέζικα,

και δεν καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται, να την κάνω ή όχι?

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Χρόνια πολλά σε ολους.

Μπορείς να την κανεις χωρίς φόβο. Δεν χάνεται καμια ρύθμιση και κανένα πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Απλα θα την κατεβάσει το κινητό σου, θα την κανει εγκατάσταση, reset, και αυτό είναι όλο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους.

Μπορείς να την κανεις χωρίς φόβο. Δεν χάνεται καμια ρύθμιση και κανένα πρόγραμμα που χρησιμοποιείς. Απλα θα την κατεβάσει το κινητό σου, θα την κανει εγκατάσταση, reset, και αυτό είναι όλο.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Χρόνια πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω παιδια. Λοιπον το κινητο το εχω 3 μερες στα χερια μου και το χρησιμοποιω σαν δευτερο, που σημαινει οτι καθολου δεδομενα, λιγο wifi, μονο τον google λογαριασμο μεσα, λιγα τηλεφωνα και 3-4 εφαρμογες που χρησιμοποιω. Ειμαι στη πρωτη φορτιση και παραθετω screens στατιστικων. Εχει ελαχιστο bloat μεσα και παροτι δικαρτο, οταν ειναι στην αναμονη ψοφαει (με δεδομενα δεν το δοκιμασα, προφανως ρουφαει την μπαταρια). Καλο σημα δικτυου ιδιο με το νοτε 3, καλη ποιοτητα κατασκευης, καλο wifi, καλο μικροφωνο και ακουστικο. Μου ηρθε με 4.4.2 κατευθειαν. Η οθονη του μια χαρα φωτεινή και δεν κομπιαζει στο scrolling. (Δεν ξερω για βιντεο, δεν εχω δει). Μετρια καμερα (που δεν χρησιμοποιω), μετριο το τατσ της οθονης (2 σημειων), δεν εχω χρησιμοποιησει τα ακουστικα του γιατι δεν χρειαστηκα το ραδιο. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος για τη χρηση που του κανω και για τα 65 ευρω που εδωσα. Ενα entry level κινητο που κανει καλα απλα πραγματα και στην Ελλαδα κοστιζει διπλασια τιμη. Αν δεν ημουν με το πενακι του note, θα το σούτερνα (το νοτε) και θα κραταγα αυτο για πρωτο ή ισως ενα αλλο μοντελο της ιδιας μαρκας με 5 σημειων τατς. Εχουν βελτιωθει πολυ οι κινεζοι σε σχεση με παλιοτερα κινεζικα που εβλεπα, αλλα και παλι δεν θα δινα πανω απο 100 ευρω για να παραγγειλω απο κινα.

 

http://s26.postimg.org/ufv7xvrn9/Screenshot_2014_12_12_18_47_07.jpg http://s26.postimg.org/fhct3gcl1/Screenshot_2014_12_12_18_47_19.jpg http://s26.postimg.org/teuz8ranp/Screenshot_2014_12_12_18_47_29.jpg http://s26.postimg.org/4j1jl9nzp/Screenshot_2014_12_12_18_48_16.jpg

 

Ενα τελευταιο: Αν καποιος ξερει πως βλεπουμε διαθεσιμη ραμ παρακαλω να ποσταρει

Αυτό με την αδράνεια τρώει παρά πολύ μπαταρία...

Πως μειώνεται; το έχουν όλοι οι χρήστες; κι εμένα τρωι πολύ η αδράνεια και η ετοιμότητα κυψέλης

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αδράνεια τρώει παρά πολύ μπαταρία...

Πως μειώνεται; το έχουν όλοι οι χρήστες; κι εμένα τρωι πολύ η αδράνεια και η ετοιμότητα κυψέλης

Μειώνεται μονο αν το διορθώσουν στην doogee και το στείλουν με update της rom. Έχετε κανει όλα τα ota updates που έχει στείλει η εταιρία? Επίσης αυτή η ετοιμότητα κυψέλης υπάρχει και σε ταμπλετς που δεν είναι 3g και φαίνεται οτι τρώει μπαταρία. Καλη χρόνια.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

η ετοιμοτητα κυψελης νομιζω ειναι η αναμονη του σηματος κινητής. Ειναι μεγαλο το ποσοστο γιατι το χρησιμοποιω σαν δευτερο κινητο και αρκετες φορες μπορει να ναι 2-3 μερες σε αδρανεια. Φαινεται με τις φορτισεις ή απο διάφορες εφαρμογες για την μπαταρια που του βαλα, να στρωνει και το ποσοστο μπαταριας που μου δειχνε οτι να ναι. Μια χαρά λοιπόν για τα λεφτα του.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά.

Πάντως με νορμάλ χρήση, λίγο wifi για emails σερφάρισμα κ.α, λίγο παιχνίδι hay day,

και πολύ ομιλία αλλά πολύ λέμε (γυναίκες) αντέχει η μπαταρία όλη μέρα (και ίσως το

φορτίσει το επόμενο πρωί προς μεσημέρι για να μην ξεμείνει).

Πάντως είμαστε ικανοποιημένοι με το τηλεφωνάκι και για τα χρήματα που κόστισε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά με ομιλία κλπ δεν έχει θέμα

το σερφάρισμα του τρώει την μπαταρία

Χτες εμένα πήγε καλά. Κράτησε οθόνη 4 ώρες αναμένη

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε update σήμερα. Εκδοση 25.12

 

Μήπως γνωρίζουμε με τι έχει να κάνει η συγκεκριμένη αναβάθμιση?

Έτσι από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το τηλέφωνο περίπου ενάμιση μήνα και δυστυχώς, εντελώς ξαφνικά έπαψε να ανταποκρίνεται η οθόνη στο άγγιγμα. Μία φορά άρχισε μόνο του να ανοιγοκλείνει σελίδες και εφαρμογές και έκτοτε, ενώ ανοίγει κανονικά, τα φυσικά πλήκτρα δλδ, λειτουργούν, η οθόνη ΔΕΝ ανταποκρίνεται !! Έχει άλλος τέτοια εμπειρία ;; Κάποια ιδέα ίσως ;; Να το στείλω στον κάλαθο ;; :(:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω το τηλέφωνο περίπου ενάμιση μήνα και δυστυχώς, εντελώς ξαφνικά έπαψε να ανταποκρίνεται η οθόνη στο άγγιγμα. Μία φορά άρχισε μόνο του να ανοιγοκλείνει σελίδες και εφαρμογές και έκτοτε, ενώ ανοίγει κανονικά, τα φυσικά πλήκτρα δλδ, λειτουργούν, η οθόνη ΔΕΝ ανταποκρίνεται !! Έχει άλλος τέτοια εμπειρία ;; Κάποια ιδέα ίσως ;; Να το στείλω στον κάλαθο ;; :(:(

 

Επικοινώνησε με το κατάστημα που το αγόρασες και στείλε το πίσω για επισκευή.

Υπολόγιζε γύρω στο μήνα για να φτάσει εκεί, και άλλο ενάμιση να γυρίσει πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την εδώ αντιπροσωπεία. Θέλουν 30 € για αλλαγή digitizer. Τι λέτε, να το στείλω ;; Ο Κινέζος το αλλάζει τσάμπα στην εγγύηση, αλλά χρειάζομαι κανα 15αρι ευρώ πήγαινε - έλα συν τον τεράστιο χρόνο αναμονής !!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω για δώρο μπορείτε να μου πείτε αν η οθόνη που φοράει προστατεύεται από γυαλί ή πλαστικό και επίσης αν η εικόνα της οθόνης λόγω μικρής ανάλυσης είναι οκ ή μαύρα χάλια;
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Κανονική οθόνη. Δε είναι gorila. Η ανάλυση είναι οκ. Βάλε launcher

OK. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε με προστατευτική μεμβράνη χωρίς εξτρα χρέωση και όπως έχω δει αρκετοί dealers τη προσφέρουν επίσης δωρεάν ....
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε με προστατευτική μεμβράνη χωρίς εξτρα χρέωση και όπως έχω δει αρκετοί dealers τη προσφέρουν επίσης δωρεάν ....

 

Όλα τα κινητά έρχονται με 2 μεμβράνες (μία περασμένη και μία για μελλοντική χρήση) ή στην χειρότερη με μία που είναι ήδη περασμένη στην οθόνη (τους άτιμους πως την περνάνε τόσο τέλεια....:mad:).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...