Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε στειλε μου τα αρχεια EBR1 & EBR2 απο τη ROM και πες μου ποσα GB θελεις να σου τα κανω.

Επισεις εδω θα βρεις οτι χρειαζεται να το κανεις μονος σου

http://ofabo.com/2014/10/16/how-to-modify-your-ebr-in-a-mediatek-backup-rom/

Και επειδη ασχολεισαι με Rockchip κατεβασε αυτο που εχει οτι χρειαζεσαι

http://www.easybytez.com/rbozi47gfwo6

 

Δεν με ενδιαφέρει να αλλάξω κάποιας συσκευής, μόνο να μάθω θέλω ώστε να μπορώ να κάνω τα ίδια και σε Mediatek, αλλά σε ευχαριστώ πάρα πολύ :)

Επίσης, σε ευχαριστώ πολύ για το λινκ. Χρειάζεται μια κατεύθυνση κάποιος για να ξεκινήσει.

Το γνωρίζω το RK3xxx firmware tools, χρησιμοποιώ την έκδοση 5.23.18.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας αγαπητοι συμφορουμιτες και απο μενα .

Αγορασα ενα κι εγω για την πεθερουλα μου που την αγαπω πολυ,για τα λεφτα του ειναι πολυ τιμιο,γρηγορο και το gps απροσδοκητα δουλευει τελεια.

Να φανταστειτε σημερα το εβαλα κοντρα με ενα lenovo Κ910(snapdragon 800) και το doogee κλειδωσε δορυφορους πρωτο.

Το μονο μελανο σημειο ειναι το touch στην οθονη το οποιο ορισμενες φορες ειναι καπως ασαφες και κουκουρουκου ενω κατα την πλοηγηση στους χαρτες το zoom-unzoom με δυο δαχτυλα θα ελεγα οτι ειναι ελεεινο.

Υπαρχει κανα κολπακι να φτιαξει λιγο η αφη ?

Εχω κανει οσες αναβαθμισεις ηταν διαθεσιμες και δεν ειναι ρουτ.

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στειλε μου τα αρχεια EBR1 & EBR2 απο τη ROM και πες μου ποσα GB θελεις να σου τα κανω.

Επισεις εδω θα βρεις οτι χρειαζεται να το κανεις μονος σου

http://ofabo.com/2014/10/16/how-to-modify-your-ebr-in-a-mediatek-backup-rom/

Και επειδη ασχολεισαι με Rockchip κατεβασε αυτο που εχει οτι χρειαζεσαι

http://www.easybytez.com/rbozi47gfwo6

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σιγουρα ΕΓΩ δεν ειμαι εκτος θεματος και με τα γραφομενα σου μαλον εισαι εντελως ασχετος

οποτε μην επιχειρησεις το οτιδηποτε!!

Απλα προς ενημερωση σου ΑΝ διαβασες ΚΑΛΑ το post μιλαμε για αυξηση της εσωτερικης μνημης του τηλεφωνου και φυσικα ΟΧΙ της μνημης RAM

 

ηρέμισε μάγκα μου. το "ελαφρως εκτος θέματος" που έγραψα αναφερόταν στο ότι η δική μου ερώτηση ήταν εκτός θέματος. δεν πήγαινε σε σενα δηλαδη η φραση, αλλα σε μενα κ στην ερωτηση μου. μάζεψε λοιπόν την χολή σου που βιαστηκες να την ρίξεις. άλλωστε δεν έκανα καμια παραθεση στο μνμ σου, απλά ετυχε να ποσταρω κατω απο σενα. Μιλα καλυτερα λοιπον κυριε Σχετικε

Edited by shadowman1480
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη απο τα 2gb του τηλεφωνου εχω ανεβασει εδω

EBR αρχεια για 3,5gb εσωτερικη μνημη: http://www.easybytez.com/e01136s2tug6

Κρατηστε backup τα αρχεια σας

Δε χρειαζεται να ειναι Root η συσκευή

Αποσυμπιεστε

Ανοιξτε το SP_Flash_Tool_v5.1408.00

"φορτωστε" το MT6582_Android_scatter

και επιλεξτε τη "διαδρομη" ΜΟΝΟ για τα EBR αρχεια

επιλεξτε "Download only"

πατηστε Download

Δειτε την εικονα

http://ofabo.com/wp-content/uploads/2014/10/flashing-d9-with-spflashtool-10-16-2014-5-57-18-PM-1600x900.17.png

 

καλημερα φιλε συμπατριωτη

 

εχω φτασει στο σημειο που παταω download και αμεσως μετα συνδεω το κινητο κλειστο αλλα δεν γινεται καμμια απολυτως ενεργεια ουτε βγαζει και καποιο μνμ

σε ευχαριστω εκ των προταιρων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε συμπατριωτη

 

εχω φτασει στο σημειο που παταω download και αμεσως μετα συνδεω το κινητο κλειστο αλλα δεν γινεται καμμια απολυτως ενεργεια ουτε βγαζει και καποιο μνμ

σε ευχαριστω εκ των προταιρων

Εχεις εγκαταστησει τους Drivers για τη συσκευη σου?

Εαν ναι, κλεισε το κινητο βγαλε τη μπαταρια συνδεσε το usb πατα download και βαλε τη μπαταρια

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Aδερφια

το βρήκα 65!ευρω από το ευρωπαικο τμήμα της eFOX

Αξιζει να το παρω???εΡΧΕΤΑΙ με google play?

με ROOT??

Για τη γυναικα προοριζεται

 

λιγο facebook, emails, gps, καμια φωτο για το facebook

ΤΙ ΛΕΤΕ???

 

:worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry:

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Aδερφια

το βρήκα 65!ευρω από το ευρωπαικο τμήμα της eFOX

Αξιζει να το παρω???εΡΧΕΤΑΙ με google play?

με ROOT??

Για τη γυναικα προοριζεται

 

λιγο facebook, emails, gps, καμια φωτο για το facebook

ΤΙ ΛΕΤΕ???

 

:worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry:

Έρχεται κομπλε με όλα τα gapps αλλά χωρίς root. Είναι ενα απλό τηλέφωνο για αυτους που δεν έχουν απαιτησεις. Αν έκανε 130€ μάλλον θα μετανοιωνες για το οτι πεταξες τα λεφτά σου, αλλά στα 65€ είναι μια χαρά.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις εγκαταστησει τους Drivers για τη συσκευη σου?

Εαν ναι, κλεισε το κινητο βγαλε τη μπαταρια συνδεσε το usb πατα download και βαλε τη μπαταρια

 

Ειχες δικιο...ηταν θεμα driver...τα καταφερα και μαλιστα εκανα δικα μου ebr 3g...μια ειδοποιηση μονο για οσους το επιχειρησουν ..μετα το reboot βγαζει ενα μνμ "κατεστραμενος αποθηκευτικος χωρος και ζηταει διαμορφωση...να το κανουν κανονικα απλα να παρουν backup τις εφαρμογες

 

Μηπως μπορεις να μου πεις αν μπορει να γινει σε ενα zte blade V η ιδια διαδικασια ή να μου προτεινεις κατι αλλο??

 

Σε ευχαριστω και παλι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aδερφια

το βρήκα 65!ευρω από το ευρωπαικο τμήμα της eFOX

Αξιζει να το παρω???εΡΧΕΤΑΙ με google play?

με ROOT??

Για τη γυναικα προοριζεται

 

λιγο facebook, emails, gps, καμια φωτο για το facebook

ΤΙ ΛΕΤΕ???

 

:worry::worry::worry::worry::worry::worry::worry:

 

Μπορεις να μου πεις το link ή τον τροπο για να το παρω και εγω για δυο φιλους??

Link to comment
Share on other sites

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-doogee-dg310-voyager2-mtk6582-13ghz-quad-core-50-zoll-854-480-ips-bildsch-g-296214?_xc_ls=en

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κουπονι. CLEARANCECC

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη απο τα 2gb του τηλεφωνου εχω ανεβασει εδω

EBR αρχεια για 3,5gb εσωτερικη μνημη: http://www.easybytez.com/e01136s2tug6

Κρατηστε backup τα αρχεια σας

Δε χρειαζεται να ειναι Root η συσκευή

Αποσυμπιεστε

Ανοιξτε το SP_Flash_Tool_v5.1408.00

"φορτωστε" το MT6582_Android_scatter

και επιλεξτε τη "διαδρομη" ΜΟΝΟ για τα EBR αρχεια

επιλεξτε "Download only"

πατηστε Download

Δειτε την εικονα

http://ofabo.com/wp-content/uploads/2014/10/flashing-d9-with-spflashtool-10-16-2014-5-57-18-PM-1600x900.17.png

 

Εχεις καμμια ιδεα???

Μετα απο καποιες εγκαταστασεις προγραμματων το δευτερο partition κρασαρει και μου βγαζει παλι μνμ κατεστραμμενη καρτα sd και ζηταει παλι format...

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Εχεις καμμια ιδεα???

Μετα απο καποιες εγκαταστασεις προγραμματων το δευτερο partition κρασαρει και μου βγαζει παλι μνμ κατεστραμμενη καρτα sd και ζηταει παλι format...

 

Thanks

Χρησιμοποιησες τα αρχεια που εχω ανεβασει η εφτιαξες δικα σου?

και αν εφτιαξες δικα σου ειναι απο τη ROM του συγκεκριμενου τηλεφωνου οπως επισεις και το MT6582_Android_scatter??

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιησες τα αρχεια που εχω ανεβασει η εφτιαξες δικα σου?

και αν εφτιαξες δικα σου ειναι απο τη ROM του συγκεκριμενου τηλεφωνου οπως επισεις και το MT6582_Android_scatter??

 

Εκανα δικα μου απο την ρομ του κινητου

Αλλα το βραδυ θα βαλω τα δικα σου...

Πρεπει να προσεξω κατι ή ακολουθω την ιδια διαδικασι??

 

Το δικο σου παιζει σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Εκανα δικα μου απο την ρομ του κινητου

Αλλα το βραδυ θα βαλω τα δικα σου...

Πρεπει να προσεξω κατι ή ακολουθω την ιδια διαδικασι??

 

Το δικο σου παιζει σωστα??

Δουλευει αψογα εδω και 3 μηνες

Απο τη στιγμη που τα "περασες" την πρωτη φορα η διαδικασια λογικα ηταν σωστη

Αν εχεις και παλι προβλημα αντικατεστησε τα αρχεια EBR1 & 2 (αφου πρωτα τα αποθηκευσεις στο PC σου)

μεσα στη ROM και κανε την εγκατασταση ολοκληρη

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοι συμφορουμιτες και απο μενα .

Αγορασα ενα κι εγω για την πεθερουλα μου που την αγαπω πολυ,για τα λεφτα του ειναι πολυ τιμιο,γρηγορο και το gps απροσδοκητα δουλευει τελεια.

Να φανταστειτε σημερα το εβαλα κοντρα με ενα lenovo Κ910(snapdragon 800) και το doogee κλειδωσε δορυφορους πρωτο.

Το μονο μελανο σημειο ειναι το touch στην οθονη το οποιο ορισμενες φορες ειναι καπως ασαφες και κουκουρουκου ενω κατα την πλοηγηση στους χαρτες το zoom-unzoom με δυο δαχτυλα θα ελεγα οτι ειναι ελεεινο.

Υπαρχει κανα κολπακι να φτιαξει λιγο η αφη ?

Εχω κανει οσες αναβαθμισεις ηταν διαθεσιμες και δεν ειναι ρουτ.

Ευχαριστω πολυ

 

Παιδια παρηγγειλα και εγω απο ευρωπη στα 65 ευρα το κινητο.

Η αφη αραγε πως θα φτιαξει;;;;

Σε ενα red bull που εχω εφτιαξε με ενα φλασαρισμα σε ενα αρχειακι....

 

Φτιαχνει η αφη σε αυτη τη συσκευουλα;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει αψογα εδω και 3 μηνες

Απο τη στιγμη που τα "περασες" την πρωτη φορα η διαδικασια λογικα ηταν σωστη

Αν εχεις και παλι προβλημα αντικατεστησε τα αρχεια EBR1 & 2 (αφου πρωτα τα αποθηκευσεις στο PC σου)

μεσα στη ROM και κανε την εγκατασταση ολοκληρη

 

περασα και τα δικα σου αλλα μετα απο μια μερα μου εκανε ακριβως το ιδιο προβλημα

 

τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο γίνεται και στο δικό μας κινητο;;; http://bbs.elephone.hk/forum.php?mod=viewthread&tid=2124&page=6#pid18890 μπας και φτιαξει κανα touch?

Αν ειναι το p6000 δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5934297#post5934297 και γενικα

οτι θελεις θα το βρεις σ'αυτο το νημα

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Μία εβδομάδα μετά από την παραγγελία από efox ακόμα στη Γερμανία μου βγάζει ότι βρίσκεται. Είναι φυσιολογικό αυτό για την DHL;
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι το p6000 δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5934297#post5934297 και γενικα

οτι θελεις θα το βρεις σ'αυτο το νημα

 

το ξερω. εκεί το διαβασα. απλά ρωτάω αν γίνεται κτ αντίστοιχο και στο στο dg310 μας που πασχει λιγο απο αφη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο αυτό από το gearbest μετά από 16 ημέρες (18 από τη μέρα αγοράς). Συνδεδεμένο με wifi βρίσκει το update 25-12, προσπαθώ να κάνω λήψη, αλλά ο ρυθμός προόδου μένει στο 0%. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά πάλι το ίδιο. Έστειλα μήνυμα και στο site και περιμένω απάντηση από αυτούς. Μήπως κανείς έχει καμία ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Μία εβδομάδα μετά από την παραγγελία από efox ακόμα στη Γερμανία μου βγάζει ότι βρίσκεται. Είναι φυσιολογικό αυτό για την DHL;

 

Παραγγελια απο 4/3,χτες παρελαβα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω εδώ και 4-5 μήνες και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, το μόνο παράπονο που είχα ήταν το GPS, αργούσε πολύ να βρει σήμα και έπρεπε να είμαι στάσιμος για να βρει δορυφόρο, όταν αντικατέστησα κάτι μουφα εφαρμογές πλοήγησης (Copilot και άλλη μία Ελληνική) που είχα με το HERE της νοκια έπαθα πλάκα! βρίσκει δορυφόρο σχεδόν ακαριαία, ακόμη και μέσα στην πολυκατοικία (offline εννοείται).

 

Επίσης, μου κάνει εντύπωση ότι από τότε που βγήκε η τιμή του δεν έχει πέσει, κυμαίνεται σταθερά γύρω από τα 65 ευρω

Κύριε Ιησού Χριστέ, Υιέ του Θεού, ελέησόν με
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με καθησυχάζει, γιατί κάποιοι ανέφεραν άμεση παράδοση μέσα σε μια εβδομάδα.

 

Εγω παρηγγειλα την Πεμπτη 12/03 και ακομα γερμανια ειναι-65 ευρω-

ελπιζω να βγει καλη επιλογη

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα την Πεμπτη 12/03 και ακομα γερμανια ειναι-65 ευρω-

ελπιζω να βγει καλη επιλογη

Όπως έχω ξαναγραψει, στα 65€ είναι μια χαρά επιλογή. Στα 100€ θα πετουσες στα λεφτά σου.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...