Jump to content

Doogee Voyager2 DG310


spyrossss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστω παιδια. Λοιπον το κινητο το εχω 3 μερες στα χερια μου και το χρησιμοποιω σαν δευτερο, που σημαινει οτι καθολου δεδομενα, λιγο wifi, μονο τον google λογαριασμο μεσα, λιγα τηλεφωνα και 3-4 εφαρμογες που χρησιμοποιω. Ειμαι στη πρωτη φορτιση και παραθετω screens στατιστικων. Εχει ελαχιστο bloat μεσα και παροτι δικαρτο, οταν ειναι στην αναμονη ψοφαει (με δεδομενα δεν το δοκιμασα, προφανως ρουφαει την μπαταρια). Καλο σημα δικτυου ιδιο με το νοτε 3, καλη ποιοτητα κατασκευης, καλο wifi, καλο μικροφωνο και ακουστικο. Μου ηρθε με 4.4.2 κατευθειαν. Η οθονη του μια χαρα φωτεινή και δεν κομπιαζει στο scrolling. (Δεν ξερω για βιντεο, δεν εχω δει). Μετρια καμερα (που δεν χρησιμοποιω), μετριο το τατσ της οθονης (2 σημειων), δεν εχω χρησιμοποιησει τα ακουστικα του γιατι δεν χρειαστηκα το ραδιο. Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος για τη χρηση που του κανω και για τα 65 ευρω που εδωσα. Ενα entry level κινητο που κανει καλα απλα πραγματα και στην Ελλαδα κοστιζει διπλασια τιμη. Αν δεν ημουν κολλημενος με το πενακι του note, θα το σούτερνα (το νοτε) και θα κραταγα αυτο για πρωτο ή ισως ενα αλλο μοντελο της ιδιας μαρκας με 5 σημειων τατς. Εχουν βελτιωθει πολυ οι κινεζοι σε σχεση με παλιοτερα κινεζικα που εβλεπα, αλλα και παλι δεν θα δινα πανω απο 100 ευρω για να παραγγειλω απο κινα.

 

http://s26.postimg.org/ufv7xvrn9/Screenshot_2014_12_12_18_47_07.jpg http://s26.postimg.org/fhct3gcl1/Screenshot_2014_12_12_18_47_19.jpg http://s26.postimg.org/teuz8ranp/Screenshot_2014_12_12_18_47_29.jpg http://s26.postimg.org/4j1jl9nzp/Screenshot_2014_12_12_18_48_16.jpg

 

Ενα τελευταιο: Αν καποιος ξερει πως βλεπουμε διαθεσιμη ραμ παρακαλω να ποσταρει

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 837
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκανα την αναβάθμιση 20141205 πρίν λίγες ώρες έφυγε το bug στην εκκίνηση με το notification bar που το έδειχνε μισό ,η εφαρμογή ΟΟΒΕ που ήταν στα κινέζικα είναι πλέον στα αγγλικά και στην οθόνη το touch λειτουργει πολύ πιο καλά ,νομίζω απαραίτητη για να βελτοιωθούν κάποια μικροπροβληματάκια που πάλι σε σχέση με την τιμή του κινητου όταν σκέφτεσαι το ποσό που έβγαλες απο την τσέπη δεν σε απασχολούν.

εγκαταστημένες πάνω απο 30 εφαρμογές και δεν καταλαβαίνει τίποτα

Edited by karbill
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω απο ελλαδα ομως 108 ευρω. Δισταζω απο κινα δεν το εχω ξανακανει και δεν θελω να μπλεκω.Τι λετε αξιζει τα λεφτα του;
Link to comment
Share on other sites

 

Ενα τελευταιο: Αν καποιος ξερει πως βλεπουμε διαθεσιμη ραμ παρακαλω να ποσταρει

Transparent clock & weather(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather&hl=en)

χρησιμοποιώ αυτη την εφαρμογή και έχει αρκετές πληροφορίες και για το κινητό (μπαταρία,ραμ,cpu,κτλ)

επίσης πολύ χρήσιμες appmgrIII(για μεταφορα εφαρμογών στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης),es3(εξερεύνηση αρχείων),apk share(μεταφορά και διαμοιρασμα εφαρμογών),nova launcher,du flashlight

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να το αγορασω απο ελλαδα ομως 108 ευρω. Δισταζω απο κινα δεν το εχω ξανακανει και δεν θελω να μπλεκω.Τι λετε αξιζει τα λεφτα του;

 

Ακόμη και στα 108 ευρώ, αν υπολογίσεις την διετή εγγύηση, αλλά και την ασφάλεια πτώσης, νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του.

Σε αυτή τη τιμή, κάτι καλύτερο με παρόμοια χαρακτηριστικά δε νομίζω να παίζει στην Ελλάδα.

Αν θέλεις από Κίνα, παραγγελείες μόνο μέσω paypall, και από καταστήματα "γνωστά".

Επίσης να ξέρεις πως ότι αγοράζεις από Κίνα έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση.

Αν έχεις απορίες για αγορές από εκεί, ψάξε μέσα στο forum, θα βρεις άπειρες συμβουλές και θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και στα 108 ευρώ, αν υπολογίσεις την διετή εγγύηση, αλλά και την ασφάλεια πτώσης, νομίζω πως αξίζει τα λεφτά του.

Σε αυτή τη τιμή, κάτι καλύτερο με παρόμοια χαρακτηριστικά δε νομίζω να παίζει στην Ελλάδα.

Αν θέλεις από Κίνα, παραγγελείες μόνο μέσω paypall, και από καταστήματα "γνωστά".

Επίσης να ξέρεις πως ότι αγοράζεις από Κίνα έχει μόνο ένα χρόνο εγγύηση.

Αν έχεις απορίες για αγορές από εκεί, ψάξε μέσα στο forum, θα βρεις άπειρες συμβουλές και θέματα.

 

Σε ευχαριστω πολυ! Συμφωνω σε ο,τι λες!

Link to comment
Share on other sites

Transparent clock & weather(https://play.google.com/store/apps/details?id=com.droid27.transparentclockweather&hl=en)

χρησιμοποιώ αυτη την εφαρμογή και έχει αρκετές πληροφορίες και για το κινητό (μπαταρία,ραμ,cpu,κτλ)

επίσης πολύ χρήσιμες appmgrIII(για μεταφορα εφαρμογών στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης),es3(εξερεύνηση αρχείων),apk share(μεταφορά και διαμοιρασμα εφαρμογών),nova launcher,du flashlight

 

Θενκς αδερφέ

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θελω να σας πω πως οι γνωσεις μου σε τεχνολογικα θεματα ειναι περιορισμενες εχω στα χερια μου το dooggee dg310 σχεδον εναμιση μηνα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μαλιστα παιδευτικα λιγο αλλα κατορθωσα και το εκανα ρουτ το θεμα μου τωρα ειναι αν μπορω να του περασω την τελευταια αναβαθμιση χειροκινητα και αν γινεται να με βοηθησει καποιος με καποιον οδηγο παρεπιπτοντως τα link της easybytez για drivers ειναι νεκρα
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα από everbuying και έκανε πάνω από μήνα να φτάσει(67Ε) με 2ΜΡ κάμερα (τραγελαφικό). Λοιπόν για τα λεφτά που έδωσα σφυράει, αρκεί να μην σε ενοχλούν τα εξής: κάμερα επιπέδου καρτοκινητού των 30Ε, φλας ικανό μόνο για να βρεις την κλειδαρότρυπα σε απολυτο σκοτάδι, και ένταση ηχείου χαμηλότατη. Ακόμη και με το handsfree και στο τέρμα η ένταση, ραδιόφωνο δεν θα ακούσεις άνετα σε θορυβώδες περιβάλλον. Έτσι λοιπόν το σκότωσα για 60Ε έχοντας ικανοποιήσει την περιέργειά μου. Προς θεού, 100Ε είναι πάρα πολλά για αυτή την συσκευή!
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα από everbuying και έκανε πάνω από μήνα να φτάσει(67Ε) με 2ΜΡ κάμερα (τραγελαφικό). Λοιπόν για τα λεφτά που έδωσα σφυράει, αρκεί να μην σε ενοχλούν τα εξής: κάμερα επιπέδου καρτοκινητού των 30Ε, φλας ικανό μόνο για να βρεις την κλειδαρότρυπα σε απολυτο σκοτάδι, και ένταση ηχείου χαμηλότατη. Ακόμη και με το handsfree και στο τέρμα η ένταση, ραδιόφωνο δεν θα ακούσεις άνετα σε θορυβώδες περιβάλλον. Έτσι λοιπόν το σκότωσα για 60Ε έχοντας ικανοποιήσει την περιέργειά μου. Προς θεού, 100Ε είναι πάρα πολλά για αυτή την συσκευή!

απλως απο περιεργεια με τα 67 ευρω ποιες θα ηταν οι επιλογες που εχεις υποψιν σου για αγορα απο ελλαδα?στα 100-120 συμφωνω οτι απο κινα φερνεις πολυ ανωτερη συκευη .

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα από everbuying και έκανε πάνω από μήνα να φτάσει(67Ε) με 2ΜΡ κάμερα (τραγελαφικό). Λοιπόν για τα λεφτά που έδωσα σφυράει, αρκεί να μην σε ενοχλούν τα εξής: κάμερα επιπέδου καρτοκινητού των 30Ε, φλας ικανό μόνο για να βρεις την κλειδαρότρυπα σε απολυτο σκοτάδι, και ένταση ηχείου χαμηλότατη. Ακόμη και με το handsfree και στο τέρμα η ένταση, ραδιόφωνο δεν θα ακούσεις άνετα σε θορυβώδες περιβάλλον. Έτσι λοιπόν το σκότωσα για 60Ε έχοντας ικανοποιήσει την περιέργειά μου. Προς θεού, 100Ε είναι πάρα πολλά για αυτή την συσκευή!

 

αντε πες,παρολο που υπερβαλεις,οτι η καμερα ειναι μετρια,η ενταση ηχειου ομως χαμηλη?.......μαγκες τα λεφτα του τα αξιζει το εργαλειο και με το παραπανω, και ναι 100 ευρω να το παρεις απο ελλαδα παλι χαμενος δεν θα βγεις......γνωμη μου ε?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες και εγώ 70 την πήρα και θα έδινα άνετα και τα 100 ευρώ να το πάρω. Τα κάνει όλα και συμφέρει το κινητό!!!
Link to comment
Share on other sites

εγώ το τηλέφωνο το έχω πέντε μήνες απόλυτα ικανοποιημένος το μόνο μετά το Update ένα θεματάκι με την ανάλυση οθόνης όποτε το ενεργοποιώ το τηλέφωνο . Φτιάχνει πατώντας το one key lock και το ανοίξω ο.κ το κάνει αυτό και σε κανέναν άλλο φίλο ;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον ρομποκοπ για το θεμα του ράδιου. Εχτές που το χρειάστηκα το διαπίστωσα κι εγώ το θέμα με την ένταση. Έκανα και την αναβάθμιση οκ όλα καλά μεχρι στιγμής. Για να δούμε αν βγάλει τίποτα άλλο

 

EDIT: Πέρασα και τον nova και ανάσανε λίγο ακόμα.

Edited by Manossef
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα χρήσης του κινητού (από τη γυναίκα μου) έχουμε και λέμε:

καλό κινητό για τα λεφτά του 65 ευρώ

πολύ γρήγορο στο σερφάρισμα με wifi

μέτρια κάμερα και χαμηλό φλας

η μπαταρία σχετικά τελειώνει γρήγορα ειδικά με το wifi ανοιχτό

 

Ένα πρόβλημα που το έχω από την αρχή είναι ότι δεν δουλεύει η δεύτερη sim (mcro), σε επικοινωνία με το to2c.com μου είπαν να το στείλω πίσω, πράγμα που δεν έκανα μιας και δεν τη χρειάζομαι άμεσα τη δεύτερη sim.

Το τηλέφωνο δεν το έχω κάνει root.

Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα???

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει cosmote και vodafone αλλά δυστυχώς τίποτα.

Και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανα αλλά πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κι άλλο θεμα στο δικο μου. Στην λειτουργία μετα την πρωτη φορτιση κολλησε το ποσοστο της μπαταριας στο 47% και μετα απο 2 μερες εκλεισε απο μπαταρία. Ελπιζα οτι θα καλιμπραριστεί η μπαταρια απ τους κυκλους φορτισης. Το ιδιο έκανε δυστυχως και στην δευτερη φόρτιση, κολλησε παλι στο 47 και μου εκλεισε ενω μίλαγα. Δεν ξερω αν μπορω να κανω κάτι, θα δοκιμασω καμμιά εφαρμογή και βλέπω.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα χτες μετά από μακρά αναμονή .Πραγματικά πάρα πολύ καλό και με ακριβές και γρήγορο Gps που με ενδιέφερε .

Όμως μία βασική εφαρμογή που χρησιμοποιώ για εντοπισμό θέσης και επικοινωνία με την έδρα της επιχείρησης περνάει μετά από λίγο σε κατάσταση αδράνειας και σταματάει να με εμφανίζει στο πρόγραμμα που με παρακολουθεί εξ αποστάσεως .Μόλις κάνω επανέναρξη του προγράμματος όλα καλά για κανα-δυο λεπτά και μετά πάλι τα ίδια .Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αδρανοποίησης κλπ αλλά τίποτα .(το πρόγραμμα δούλευε σε άλλα Doogee πχ DG800 αλλά αυτά δεν είχαν gps της προκοπής ) Καμιά ιδέα κανείς ;; Γιατί κατά τα άλλα το τηλέφωνο είναι σούπερ και θα ήθελα να το κρατήσω .:(

Link to comment
Share on other sites

Πως λέγεται η εφαρμογή που χρησιμοποιείς; Μήπως σου μπαίνει σε αδράνεια επειδή κλείνει η οθόνη;Προσπάθησε να το βάλεις στα 30λεπτα που είναι το μέγιστο χρονικό όριο και πες μας.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα παρουσιάζεται και με την αδράνεια οθόνης στα 30 λεπτά .Κάτι αδρανοποιεί το Wifi + 3g και για αυτό παρουσιάζεται το πρόβλημα αλλά δεν μπόρεσα να βρώ από που θα το σταματήσω .Η εφαρμογή λέγετε Taxibeat driver και στο αρχαίο μονοπύρηνο σαμσουνγκ δούλευε όλη μέρα χωρίς πρόβλημα :blink:.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μπας και διορθωθεί. Αν όχι θα πρέπει να περάσεις την ίδια η κάποια αλλη rom με flashtool ή cwm αν έχεις.Καπου άλλου δε παει το μυαλό μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα το Skype το δοκιμασατε ? Θελω να το παρω αλλα με ενδιαφερει πολυ αν τρεχει Skype καλα η οχι!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα το Skype το δοκιμασατε ? Θελω να το παρω αλλα με ενδιαφερει πολυ αν τρεχει Skype καλα η οχι!

 

Μια χαρά τρέχει!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και οτι επιθυμείτε!!!

 

Πήρα το 310 δώρο στην σύζυγο, και τώρα που το σκαλίζω βρήκα ενημερώσεις που είναι όμως με κινέζικα,

και δεν καταλαβαίνω περί τίνος πρόκειται, να την κάνω ή όχι?

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...