Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ψήνομαι να πληρώσω λεφτά για το κιν πια, ούτε καν για την 2 ετών μπαταρία μου. Τι μου προτείνετε να κάνω? Λέω αν είναι να βάλω custom rom αλλά τελευταία φορά που το έκανα ήταν πριν 3 χρόνια στο xperia neo v και δεν θυμάμαι και πολλά. Edited by spiros91
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αποθηκεύουμε στο τηλέφωνο ονόματα και τηλέφωνα και δεν τα κρατάει στη μνήμη. Τι μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πάνε να αποθηκευθούν στην sim; Όταν πρόκειται να αποθηκεύσουμε μια επαφή υπάρχουν επιλογές για το που θέλουμε να αποθηκευθούν.
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Πχ υπήρχε επαφή με καταχωρημένο μόνο ένα e mail. Πάω και προσθέτω και το τηλέφωνο.

Την άλλη μέρα χάθηκε το νούμερο σα να μην είχε καταχωρηθεί ποτέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις επαφές, επέλεξε μία και πάτα επεξεργασία. Δεν έχω τη συσκευή σου για να σου που ακριβώς, αλλά λογικά κάπου επάνω θα δεις να έχει παράθυρο με τις διαθέσιμες επιλογές για αποθήκευση. Αν λοιπόν είναι σαν default η αποθήκευση στη κάρτα sim να την αλλάξεις γιατί σε αυτήν και ο διαθέσιμος χώρος για αποθήκευση είναι περιορισμένος αλλά και γιατί δεν πρόκειται να αποθηκευθούν επιπλέον στοιχεία εκτός από κάποιον αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν....μετά από λίγο ψάξιμο στο google νομίζω το βρήκα.

Το πρόβλημα έχει να κάνει με το συγχρονισμό. Για κάποιο λόγο δεν ενημερωνόταν, και όταν συγχρόνιζε χάνονταν οι καινούριες προσθήκες.

Σαν επιλογή έχει το outlook. (έχουμε περασμένη την εφαρμογή λόγω του e mail που έχουμε).

Έχει και να επιλέξεις φυσικά και το gmail( και sim και τη συσκευή).

Μπήκα που λέτε στις ρυθμίσεις του outlook και εκεί ο συγχρονισμός ήταν απενεργοποιημένος. Τον ενεργοποίησα και έβγαλε μήνυμα να συγχρονίσει 4 επαφές που δεν είναι συγχρονισμένες. ΟΚ σκέφτηκα είμαστε σε καλό δρόμο. Αναμένω να δω τι θα γίνει.

Τώρα κάποιες απορίες.

Πριν περάσω το outlook λογικά συγχρόνιζε στο gmail. Το σύνολο τον επαφών τώρα που βρίσκετε? Μοιρασμένο άλλα στο gmail άλλα στο outlook? Όταν αλλάξουμε συσκευή τι θα γίνει? Θα τα βρούμε. Μπορώ να μπω στα email και κάπως να τα περάσω στο λάπτοπ back up?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Από εχθές το τηλ εμφανίζει συνέχεια το παρακάτω error

 

δυστυχώς η διαδικασία com android systemui έχει σταματήσει

 

έχω κάνει 3 factory reset και πάλι τίποτα.

 

Καμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Και στα δικά μου και τα δύο τηλέφωνα που έχουνε το Kit Kat λογισμικό παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα εδώ και δύο μέρες!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Έπεσε στα χέρια μου ένα s3 neo με καμένη οθόνη και σκέφτομαι να παραγγείλω μία από aliepxress που έχουν γύρω στο 50άρικο. Τι λέτε αξίζει να το φτιάξω και να το κρατήσω. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία με τέτοιες οθόνες. Εννοώ αυτές που είναι κομπλέ μαζί με πλαίσιο και όλα. Εντάξει δεν περιμένω αντίθεση και χρώματα σαν την original αλλά τουλάχιστον να μου κρατήσει.

 

Υ.Γ. Για πές τε καμιά γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα . Εχω το εξης προβλημα: Οταν δεχομαι κλησεις ενεργοποιηται μονο του το ηχειο του τηλεφωνου Οταν ομως κανω εγω κληση εξερχομενη εχω ηχο κανονικα στο ακουστικο Υπαρχει περιπτωση να εχει αλλαξει καποια ρυθμηση; και που να κοιταξω αν χρειαστει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα . Εχω το εξης προβλημα: Οταν δεχομαι κλησεις ενεργοποιηται μονο του το ηχειο του τηλεφωνου Οταν ομως κανω εγω κληση εξερχομενη εχω ηχο κανονικα στο ακουστικο Υπαρχει περιπτωση να εχει αλλαξει καποια ρυθμηση; και που να κοιταξω αν χρειαστει ;

 

Ακυρο Η λυση βρεθηκε

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια να πω τι εκανα Εχω στο κινητο το My profiles που το εχω βολευτει παααρα πολυ. Καπου μεσα στο μενου των προτιμησεων ειχα ενεργοποιησει σε καποιο παραθυρακι κατα λαθος το (auto speaker on ) σε καποια επιλογη. τοσο απλα..... Κ΄εγω εψαχνα στις επιλογες του κινητου !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Από εχθές το τηλ εμφανίζει συνέχεια το παρακάτω error

 

δυστυχώς η διαδικασία com android systemui έχει σταματήσει

 

έχω κάνει 3 factory reset και πάλι τίποτα.

 

Καμιά ιδέα κανείς?

 

Τα ίδια και σε μένα, καμιά λύση ακόμα;

Μήπως πέρασε η ημερομηνία λήξης τους; :)

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα, καμιά λύση ακόμα;

Μήπως πέρασε η ημερομηνία λήξης τους; :)

Εάν δεν διορθώνεται με Wipe cache/dalvik cache ή και Factory reset τότε ο μόνος τρόπος είναι να περάσετε ξανά το λογισμικό μέσω Odin.

 

Edit: Πρώτα δοκιμάστε Κατάργηση των τελευταίων ενημερώσεων της εφαρμογής Google. Όπως φαίνεται έχει προκαλέσει σε μερικές Samsung συσκευές τέτοιου είδους προβλήματα.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

Έχω ένα S3 Neo, και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αλλά η αλήθεια είναι ότι μου λείπουν κάποια χαρακτηριστικά του απλού S3 (OTG, MHL, Ασύρματη Φόρτιση) και επίσης δεν είναι 4G.

 

Οπότε, σκεφτόμουν, να έβρισκα κάποιο S3 LTE, το οποίο τα συνδυάζει όλα. Είχα και το απλό S3, αλλά είναι αργό πλέον, ειδικά για μένα, που χρησιμοποιώ αρκετές social media εφαρμογές.

 

Το S3 LTE, θα με καλύψει λέτε; Θα είναι πιο γρήγορο ή πιο αργό από το S3 Neo που έχω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται καλύτερο, έχει μισό γκίκα ραμ παραπάνω, οπότε ναι.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5001&idPhone2=6433

Δεν ήξέρα ότι είχε βγει όμως...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Είχα το s3 neo και τώρα επειδή άλλαξα συσκευή το έδωσα στον άντρα μου.. αλλά έχει αρχίσει και κλείνει στα ξαφνικά. Τί φταίει; Αν τ κάνω hard reset θα στρώσει;
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

 

μετα απο πολυ παιδεμα ...τελικα τα καταφερα. δεν ανοιγει :)

ειχα προβλημα με την καμερα. την κατηργησα και προσπαθουσα να βρω μια εκδοση που να δουλευει.

μετα απο κατι μπερδεματα odin...recovery κτλ,,,,καταφερα να κανω εγκατασταση απο zip file μια καμερα απο s4 που υποτιθεται οτι δουλευει.

εγινε η εγκατασταση αλλα στην επανεκινηση κολησε στην οθονη.....αναβαθμιση android ανοιγμα εφαρμογων. !!!

 

δεν το εχω ξαναδει πουθενα...δεν ανοιγει το τηλεφωνο.

βγαζω μπαταρια ξαναγοιγω...και κολαει στην αρχικη. με το μοντελο.

 

καμια ιδεα??????

 

 

Edit

 

Ξύπνησε μόνο μετά από ξαναστησιμο rom. Με πολύ κόπο μια και η usb θύρα του κινητού τα έχει παίξει

Με την καινούρια rom εξακολουθεί να μην δουλεύει η κάμερα.

Edited by mourgakos2007
Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε stock ROM μέσω Odin, και μετά φλάσαρε αυτό το fix:https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58841316&postcount=583
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλημέρα. Είχα το κινητό από τον Σεπρέμβρη του 2014. Τον Μάρτιο του 2015 άλλαξα μπαταρία εντός εγγύησης γιατί φούσκωσε (μάλλον από τον βιασμό λόγω στρατού) και από τότε είχα την ίδια μπαταρία. Τον Οκτώβρη του 2016 κατέβασα ένα παιχνίδι και κόλλησα με αποτέλεσμα να περνάω αρκετές ώρες στο κινητό, με συνεχόμενα αναμένη οθόνη και πολύ συχνές φορτίσεις. Αυτό μέχρι τα χριστούγεννα όπου αποφάσισα να πάρω το s7 και το κινητό το κράτησα μόνο για το παιχνίδι. Του έκανα φορμάτ και πέρασα μια rom (Project Lucky s7). Το κινητό ανταποκρινόταν σχετικά καλά, αφού το πήρα νέο φορτιστή (ίδιο με του σ7) επειδή είχε τεράστιο πρόβλημα με την φόρτιση. Εδώ και λίγες μέρες δεν φόρτιζε πλέον, έδειχνε ανοιχτό το led, αλλά δεν ανέβαινε η μπαταρία και αποφάσισα να πάρω νέα μπαταρία και να κάνω φορμάτ. 2 μέρες παιδεύομαι, 2 εκδόσεις στοκ ρομ έβαλα, νέο update της project lucky και τίποτα. Το κινητό δεν φορτίζει. Έχει κανένας καμία λύση??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...