Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως γνωρίζει κάποιος;;

Βάλε το type app email και άσε την μανισια εφαρμογή.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω εδώ και καιρό περασμένη την 12.1 cyanogen. κάνει αραιά και που κάνα restart από μόνο του αν ζοριστει. χωρίς να πω ότι είμαι απογοητευμένος από την rom, υπάρχει καμιά καλύτερη? η 13 cyanogen θα βγει και για το neo? δεν πολύ καίγομαι για αλλαγές μιας και περιμένω το redmi note 2 που έχω παραγγείλει.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ανοικτό το συγχρονισμό θα πρέπει να σου έρχονται αμέσως οι ειδοποιήσεις.

 

Ο συγχρονισμός είναι ανοικτός αλλά δεν ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε το type app email και άσε την μανισια εφαρμογή.

 

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπιασα στα χέρια μου πάλι ένα neo 9301 και έχω μερικές ερωτήσεις.

Όταν κάνει το κινητό ενημέρωση ( 86.5mb είναι αυτή από κινητό που δεν το ενημερώνει ο κάτοχος κανονικά) και ζητά εγκατάσταση προειδοποιεί ότι μπορεί να χαθούν δεδομένα από το τηλέφωνο καθώς και να γυρίσουν τα μενού στη αρχική τους θέση από την εμπειρία σας τι καταλαβαίνεται εγώ με το G3 δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα να χάσω φωτογραφίες και βίντεο και να μου αλλάξει τη διάταξη των μενού μου.

Ρωτάω γιατί ήταν το κινητό τίγκα σε φωτογραφίες και βίντεο και το άφησα όλο το βράδυ να κάνει backup το google photos αλλά ακόμα υπάρχει υλικό.

Τώρα μερικά αρχεία η ανάκτηση χώρου του google photos δεν μου τα σβήνει (τα περισσότερα τα έσβησε κανονικά αφού τα είχε ήδη αντιγράψει) κάπου κοντά στα χίλια είναι αυτά και κάτι πάνω από 2 gb γιατί συμβαίνει αυτό είναι λόγω kitkat ή κάρτας μνήμης ή τύπος βίντεο;

Τα βίντεο αργούν βασανιστικά με ενσύρματο τρόπο πως; υπάρχει κάτι από τη samsung να προτείνω για εγκατάσταση ή θα ήταν καλύτερα με απλή μεταφορά των αρχείων σε windows υπολογιστή;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπιασα στα χέρια μου πάλι ένα neo 9301 και έχω μερικές ερωτήσεις.

Όταν κάνει το κινητό ενημέρωση ( 86.5mb είναι αυτή από κινητό που δεν το ενημερώνει ο κάτοχος κανονικά) και ζητά εγκατάσταση προειδοποιεί ότι μπορεί να χαθούν δεδομένα από το τηλέφωνο καθώς και να γυρίσουν τα μενού στη αρχική τους θέση από την εμπειρία σας τι καταλαβαίνεται εγώ με το G3 δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα να χάσω φωτογραφίες και βίντεο και να μου αλλάξει τη διάταξη των μενού μου.

Ρωτάω γιατί ήταν το κινητό τίγκα σε φωτογραφίες και βίντεο και το άφησα όλο το βράδυ να κάνει backup το google photos αλλά ακόμα υπάρχει υλικό.

Τώρα μερικά αρχεία η ανάκτηση χώρου του google photos δεν μου τα σβήνει (τα περισσότερα τα έσβησε κανονικά αφού τα είχε ήδη αντιγράψει) κάπου κοντά στα χίλια είναι αυτά και κάτι πάνω από 2 gb γιατί συμβαίνει αυτό είναι λόγω kitkat ή κάρτας μνήμης ή τύπος βίντεο;

Τα βίντεο αργούν βασανιστικά με ενσύρματο τρόπο πως; υπάρχει κάτι από τη samsung να προτείνω για εγκατάσταση ή θα ήταν καλύτερα με απλή μεταφορά των αρχείων σε windows υπολογιστή;

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Καλή χρονιά σε όλους

 

 

Τελικά ok το έκανα και ούτε γάτα ούτε ζημιά με την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά,

λίγο άσχετο το θέμα μου με τα προηγούμενα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν το s3 neo δέχεται καλώδιο otg;

είναι συμβατό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους

 

Πριν από λίγο πέρασα άλλη rom (cyanogen) και φαίνεται μια χαρά.

Το πρόβλημα είναι ότι χάθηκε το root.

Πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία ρουταρισματος;

Ανοίγοντας την εφαρμογή supers μου βγάζει το μήνυμα (το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί.)

Πατώντας συνέχεια μου λέει να το κάνω μέσω recovery. Μπαίνω αλλά δεν ξέρω τι να κάνω στην συνέχεια.

Καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους

 

Πριν από λίγο πέρασα άλλη rom (cyanogen) και φαίνεται μια χαρά.

Το πρόβλημα είναι ότι χάθηκε το root.

Πρέπει να ξανακάνω την διαδικασία ρουταρισματος;

Ανοίγοντας την εφαρμογή supers μου βγάζει το μήνυμα (το SU binary χρειάζεται να αναβαθμιστεί.)

Πατώντας συνέχεια μου λέει να το κάνω μέσω recovery. Μπαίνω αλλά δεν ξέρω τι να κάνω στην συνέχεια.

Καμία βοήθεια;

Μην το κάνεις με recovery αν μπερδευτηκες. Επέλεξε το κανονικά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γίνεται.

Κάτι δεν πρέπει να έχω κάνει σωστά στην όλη διαδικασία.

Όταν ανοίγω την συσκευή πάνω αριστερά εμφανίζεται το μήνυμα kenerl is not seafood efoasing με κόκκινα γράμματα αν αυτό βοηθάει

Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα το πρόβλημα και ήταν πιο απλό από ότι νόμιζα.

Απλά ήθελε να επιλέξω την επιλογή εντοπισμός σφαλμάτων USB από τις ρυθμίσεις.

Το superSU ενημερώθηκε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Καλή Χρονιά,

λίγο άσχετο το θέμα μου με τα προηγούμενα αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν το s3 neo δέχεται καλώδιο otg;

είναι συμβατό;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

OTG δεν το δουλευει το S3 neo λογω χαμηλης τασης στο usb.

 

Υπαρχουν 2 τροποι να κανεις τη δουλεια σου, παρακαμπτοντας το προβλημα:

 

1. Παιρνεις καλωδιο otg (Υ) με επιπλεον εισοδο τροφοφοσιας, οπου συνδεεις φορτιστη ή powerbank.

 

2. Παιρνεις ενα usb hub που το συνδεεις με τροφοφοσια (usb male σε usb male) και με το S3 neo μεσω απλου otg.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά,εχω την κιτα κατ 4,4,2 και μου λεει οτι οκ ειναι ενημερωμενο το κινητο (απο ρυθμισεις-γενικα-πληροφοριες συσκευης-ενημερωση λογισμικου)

 

εσεις βαλατε καποια αλλη ??????

 

μοντελο i9301

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα χρόνια πολλά,εχω την κιτα κατ 4,4,2 και μου λεει οτι οκ ειναι ενημερωμενο το κινητο (απο ρυθμισεις-γενικα-πληροφοριες συσκευης-ενημερωση λογισμικου)

 

εσεις βαλατε καποια αλλη ??????

 

μοντελο i9301

Η τελευταία stock αυτή είναι και αυτή μάλλον θα μείνει.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχει καταφέρει κανένας να φλασαρει την neostockx από το xda, την 4.1 stable. δοκίμασα με 2 SD και κολλάει στο Samsung logo!!
Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανένας να φλασαρει την neostockx από το xda, την 4.1 stable. δοκίμασα με 2 SD και κολλάει στο Samsung logo!!

Τι είναι πάλι τούτη? Θα την τσεκάρω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

είχα cyanogen 12.1 αλλά δεν ήταν πολύ σταθερή και είπα να βάλω αυτή αλλά μου κάνει νερά. έχετε να προτείνετε καμιά άλλη?
Link to comment
Share on other sites

είχα cyanogen 12.1 αλλά δεν ήταν πολύ σταθερή και είπα να βάλω αυτή αλλά μου κάνει νερά. έχετε να προτείνετε καμιά άλλη?

Εγώ δοκίμασα και αυτή [ROM][4.4.4]BDITA ROM for Galaxy S3 Neo (GT-I9301I)

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα και αυτή [ROM][4.4.4]BDITA ROM for Galaxy S3 Neo (GT-I9301I)

Και τι λέει?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

τελικά πέρασα την resurrection remix και το έδωσα στην κοπελιά μου μέχρι να έρθει η καινούρια μπαταρία για το coolpad f1 της. φαίνεται αρκετά καλή και στο στήσιμο μέχρι να περάσει επαφές, εφαρμογές και restore τα δεδομένα από τις περισσότερες από αυτές έφαγε λίγη μπαταρία(περίπου 10%).
Link to comment
Share on other sites

Και τι λέει?

Την είχα για μια εβδομάδα το μόνο θέμα είχα με την κάμερα μερικές φορές μου αποθήκευε τις φωτογραφίες στην εσωτερική μνήμη.

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , έχω κάνει root στο τηλέφωνο αλλά ενώ πριν το GPS με το Don'n Panic δούλευε κανονικά τώρα κολλάει και δεν βρίσκει εύκολα τους δορυφόρους και δεν παίζει ,καμιά ιδέα ? Galaxy S III Neo I9301I
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το (δωρεάν) gps status και μια φορά την εβδομάδα ανανεώνεις τα δεδομένα του aGPS.

 

Κάνει θαύματα στο χρόνο κλειδώματος δορυφόρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά εδώ και λίγες μέρες έχω βάλει την remix και επειδή είχα παρατηρήσει μεγάλη κατανάλωση της μπαταρίας άρχισα να το ψάχνω. Βρήκα έναν οδηγό στους xda με το xposed και το amplify και όταν πήγα να φόρτισω το κινητό πήγαινε μέχρι 91% και όση ώρα και να περνούσε δεν ανέβαινε

Στην δεύτερη φόρτιση έφτασε μέχρι 88% καμία ίδεα τι μπορεί να συμβαίνει? Σκέφτομαι να ξανά περάσω στοκ ρομ και μετά πάλι την remix αλλά ήθελα πρώτα να δω αν έχει κανείς ίδιο πρόβλημα

Δεν έχω αλλάξει κερνελ

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το (δωρεάν) gps status και μια φορά την εβδομάδα ανανεώνεις τα δεδομένα του aGPS.

 

Κάνει θαύματα στο χρόνο κλειδώματος δορυφόρων.

Ευχαριστώ αλλά δεν γίνεται τίποτε, καμιά άλλη ιδέα ? μήπως να το επαναφέρω ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει εδώ και λίγες μέρες cyanogen και σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν συγχρονίζει το Gmail. Όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει σφάλμα και κλείνει η εφαρμογή. Το ίδιο και το drive. Τις επαφές τις συγχρονίζει κανονικά. Δεν βρήκα κάτι στις ρυθμίσεις.

Καμία ιδέα;

Edited by MAN0l0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...