Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θετικές εντυπώσεις στο προτείνω ανεπιφύλακτα,και για την τιμή Πού έχει είναι super!!!!

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες επειδή χθες ξαφνικά μας τελείωσε το S3 της κοπέλας μου κ πρέπει πολύ σύντομα να το αντικαταστήσουμε, αν μπορείτε πείτε μου τι λέει βασικά το Νεο κ τι διαφορές, πραγματικές έχει με το απλό το S3

 

Σας ευχαριστώ.

 

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως κάποια πράγματα που θα πω δεν τα έχω αντιληφθεί κι είναι απόψεις άλλων. Έχουμε και λέμε, το s3 neo διαθέτει περισσότερη ραμ, κατώτερο επεξεργαστη, κατώτερο αισθητήρα φωτογραφικής μηχανής, όμως στην πράξη πάει πιο γρήγορα και ομαλά απο το παλιό. Επίσης η φωτογραφική του μπορεί να ναι κατώτερη (συγκεκριμένα δεν τα καταφέρνει καλά στο σκοτάδι αν δεν έχεις φλας και ίσως τα χρώματα δεν είναι τοσο φυσικα), παρατηρησα όμως ότι το φλας του είναι πιο δυνατό από το παλιό, μην σε πάρω στον λαιμό μου δεν είμαι σχετικός με τη φωτογραφία. Τέλος η αναμφισβίτητη αναβάθμιση απο το παλιό είναι η ραμ, όσο μεγαλύτερη τόσο το καλύτερο. Αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ακριβότερη συσκευη πχ lg g2 η αν βόλεψε πολύ την κοπέλα σου είναι μια πολυ καλή επιλογη αλλιως θα έλεγα να πάτε σε κάτι πιο καλό, δηλαδή μην διαθέσετε χρήματα να πάρετε κάτι ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Για δωστε μου τα φωτα σας. Κατι πατησα κ οι επαφες μου φαινονται σαν λιστα κ οχι με τις φωτογραφιες που εχω για καθε επαφη. Στης ρυθμισεις δεν βρηκα κατι. Καμια βοηθεια?
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θετικές εντυπώσεις στο προτείνω ανεπιφύλακτα,και για την τιμή Πού έχει είναι super!!!!

 

Σε ευχαριστώ φίλε. Νιώστε άνετα κ οι υπόλοιποι να μου πείτε τη γνώμη σας :D:D:lol::p

 

Καταρχήν να ξεκαθαρίσω πως κάποια πράγματα που θα πω δεν τα έχω αντιληφθεί κι είναι απόψεις άλλων. Έχουμε και λέμε, το s3 neo διαθέτει περισσότερη ραμ, κατώτερο επεξεργαστη, κατώτερο αισθητήρα φωτογραφικής μηχανής, όμως στην πράξη πάει πιο γρήγορα και ομαλά απο το παλιό. Επίσης η φωτογραφική του μπορεί να ναι κατώτερη (συγκεκριμένα δεν τα καταφέρνει καλά στο σκοτάδι αν δεν έχεις φλας και ίσως τα χρώματα δεν είναι τοσο φυσικα), παρατηρησα όμως ότι το φλας του είναι πιο δυνατό από το παλιό, μην σε πάρω στον λαιμό μου δεν είμαι σχετικός με τη φωτογραφία. Τέλος η αναμφισβίτητη αναβάθμιση απο το παλιό είναι η ραμ, όσο μεγαλύτερη τόσο το καλύτερο. Αν δεν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα για ακριβότερη συσκευη πχ lg g2 η αν βόλεψε πολύ την κοπέλα σου είναι μια πολυ καλή επιλογη αλλιως θα έλεγα να πάτε σε κάτι πιο καλό, δηλαδή μην διαθέσετε χρήματα να πάρετε κάτι ίδιο.

 

Κατώτερο αισθητήρια κ επεξεργαστή? Τουλάχιστον στον επεξεργαστή δείχνει τα ίδια πράγματα..............:blink:

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόψεις άλλων πως ο επεξεργαστής είναι πιο αδύναμος από το παλιό s3 αλλά επειδή έχει το παλιό s3 ένας γνωστός τα χω συγκρίνει και το s3 neo πάει πιο γρήγορα. Όσον αφορά την φωτογραφική όλα τραβάνε καλά στο φως. Σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας δεν βγάζει τόσο λεπτομερείς φωτογραφίες όσο το παλιό s3 αλλά μόλις ανοίξεις το φλας τα πράγματα αντιστρέφονται (γι' αυτό πιστεύω πως έχει πιο δυνατό φλας από το παλιό)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνακι για αυτά που δίνει έχει ωραιότατη τιμή.

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, η όποια διαφορά ισοφαρίζει με το παραπάνω από την επιπλέον μνήμη, οπότε και το τηλέφωνο δουλεύει πιο γρήγορα από το παλιό S3.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απόψεις άλλων πως ο επεξεργαστής είναι πιο αδύναμος από το παλιό s3 αλλά επειδή έχει το παλιό s3 ένας γνωστός τα χω συγκρίνει και το s3 neo πάει πιο γρήγορα. Όσον αφορά την φωτογραφική όλα τραβάνε καλά στο φως. Σε χαμηλό φωτισμό χωρίς φλας δεν βγάζει τόσο λεπτομερείς φωτογραφίες όσο το παλιό s3 αλλά μόλις ανοίξεις το φλας τα πράγματα αντιστρέφονται (γι' αυτό πιστεύω πως έχει πιο δυνατό φλας από το παλιό)

 

Το τηλεφωνακι για αυτά που δίνει έχει ωραιότατη τιμή.

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, η όποια διαφορά ισοφαρίζει με το παραπάνω από την επιπλέον μνήμη, οπότε και το τηλέφωνο δουλεύει πιο γρήγορα από το παλιό S3.

 

Ευχαριστώ παίδες :lol:

Χωρίς να έχουμε αποφασίσει ακόμα, είπαμε μπας κ πάμε στο S4

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλή σκέψη γιατί στην ουσία θα επιλέγατε πάνω κάτω το ίδιο τηλέφωνο. Αν και έχω ακούσει πως το g2 είναι καλύτερο απο το s4 αλλά ότι βολεύει τον καθένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλή σκέψη γιατί στην ουσία θα επιλέγατε πάνω κάτω το ίδιο τηλέφωνο. Αν και έχω ακούσει πως το g2 είναι καλύτερο απο το s4 αλλά ότι βολεύει τον καθένα.

 

Οικονομικό καθαρά είναι το θέμα, αλλιώς σε S4 θα πηγαίναμε.........( Η γυναίκα μου τα Samsung έχει μάθει, σε αυτά θα μείνει. Μη την βάλεις τώρα να μαθαίνει νέα πράγματα :D:D:lol: )

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

χτές δοκίμασα το gps με το google maps , και δεν έπιανε εύκολα σήμα, σχεδόν καθόλου, δίπλα είχα μια παλιατσούρα samsung και δεν ειχε κανένα πρόβλημα. Ζοριζόταν πολύ να πιάσει σήμα, άν έπιανε ποτέ δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω, να περιμένω για update?

Απο που βγαίνουν τα update?

 

Επίσης για κάποιο λόγο η κάμερα δεν ξεκινάει μερικές φορές και θέλει ρεσετ

Link to comment
Share on other sites

Οικονομικό καθαρά είναι το θέμα, αλλιώς σε S4 θα πηγαίναμε.........( Η γυναίκα μου τα Samsung έχει μάθει, σε αυτά θα μείνει. Μη την βάλεις τώρα να μαθαίνει νέα πράγματα :D:D:lol: )

Δοκιμαστε και το Galaxy A3...πολυ ωραιο τηλεφωνο και οταν το πιασει καποιος στα χερια του ειναι απιστευτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στο samobile διάβασα οτι το s4 mini δεν θα αναβαθμιστεί σε lolipop λόγω ανεπαρκούς μνήμης. Οπότε αν σκεφτούμε οτι και το s4 mini και το s3 neo έχουν την ίδια ποσότητα ram πιθανόν και το s3 neo να μείνει καθηλωμένο στην kitkat

 

μα βλέπω σε ξένα sites ότι s3 neo που η ρομ τους είναι πχ απο το kazakstan και αλλες χώρες, έχουν πάρει αναβάθμιση...τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Στο Sony Ericsson Xperia Neo V που ειχα πριν, εμπαινα στον ιντερνετ απο το εικονιδιο "internet" το οποιο ειχε μια επιλογη "αποθηκευση σελιδας για αναγνωση χωρις συνδεση" που μου ηταν παρα πολυ βολικη καθως αποθηκευα διαφορες σελιδες οταν ημουν σε wifi και τις διαβαζα στη δουλεια χωρις να χρεωνομαι ΜΒ. Στη συσκευη που εχουμε, δεν βρηκα τετοια επιλογη στο εικονιδιο "internet" αλλα ουτε και στο chrome.

Μπορει καποιος καποια να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

μα βλέπω σε ξένα sites ότι s3 neo που η ρομ τους είναι πχ απο το kazakstan και αλλες χώρες, έχουν πάρει αναβάθμιση...τι γίνεται;

 

Μήπως είναι για την dual sim εκδοση; Γιατι αυτη βγηκε νωριτερα απο την single sim και φοραγε jellybean και όχι kitkat. Γι αυτην βγηκε αναβαθμιση απ ότι ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και το Galaxy A3...πολυ ωραιο τηλεφωνο και οταν το πιασει καποιος στα χερια του ειναι απιστευτο.

Είναι μικρότερο κ δε νομίζω να το θέλει η κοπέλα μου

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.με λιγα ευρω παραπανω παει κανεις στο αλφα5 και ειναι σουπερ.....οτι καλυτερο εχω δουλεψει απο σαμσουνγκ σε ολα τα επιπεδα......;)ηθελα να ρωτησω....ο αδελφος εχει το νεο,αναβαθμιση σε λολυ παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετω τη παρεα. Αγορασε η κοπελα μου το συγκεκριμενο κινητο (το μονοκαρτο) και θελει να μεταφερει τα μυνηματα της απο το Xperia X8 που ειχε στο καινουργιο. Πειτε κανενα τροπο αν ξερετε γιατι εχω απελπιστει...

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στο Sony Ericsson Xperia Neo V που ειχα πριν, εμπαινα στον ιντερνετ απο το εικονιδιο "internet" το οποιο ειχε μια επιλογη "αποθηκευση σελιδας για αναγνωση χωρις συνδεση" που μου ηταν παρα πολυ βολικη καθως αποθηκευα διαφορες σελιδες οταν ημουν σε wifi και τις διαβαζα στη δουλεια χωρις να χρεωνομαι ΜΒ. Στη συσκευη που εχουμε, δεν βρηκα τετοια επιλογη στο εικονιδιο "internet" αλλα ουτε και στο chrome.

Μπορει καποιος καποια να βοηθησει;

Ανοιξε το stock browser 'internet' και πατησε στην σελιδα που θες αποθηκευση εκτος συνδεσης απο τις επιλογες με το αριστερο touch button.Μπορεις να τις δεις απο το εικονιδιο με τους σελιδοδεικτες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Xαιρετω τη παρεα. Αγορασε η κοπελα μου το συγκεκριμενο κινητο (το μονοκαρτο) και θελει να μεταφερει τα μυνηματα της απο το Xperia X8 που ειχε στο καινουργιο. Πειτε κανενα τροπο αν ξερετε γιατι εχω απελπιστει...

Ευχαριστω!

Με καποιο sms backup ή αντιγραφη στην sim. Το 1ο ειναι δυσκολο γιατι το x8 εχει παλιο android και δεν υπαρχουν πολλες εφαρμογες που υποστηρηζουν τις εκδοσεις κατω απο 2.3.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ένας φίλος έχει το συγκεκριμένο κινητό και έχει θέμα με την καμερα. Μπορεί να αλλαχτεί, ή μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , ένας φίλος έχει το συγκεκριμένο κινητό και έχει θέμα με την καμερα. Μπορεί να αλλαχτεί, ή μήπως υπάρχει κάποια άλλη λύση;

Δεν είσαι αρκετά σαφής για να σε βοηθήσουμε...

Οταν λες "έχει θέμα" τι εννοείς? Είναι νεκρή? Κολλάει? Δε βγάζει καθαρές φωτογραφίες? Του έσπασε? Τι ακριβώς?

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πατάς την εφαρμογή, βγάζει ένα μήνυμα που λέει "Δυστυχώς η εφαρμογή Κάμερα έχει σταματησει". Επίσης αν βγάλεις την μπαταρία μετά από κόλλημα του κινητού , βγάζει ένα μήνυμα πως ένα custom os μπορεί να βλάψει την συσκευή και μου δίνει την επιλογή ή να συνεχίσω την εγκατάσταση του λογισμικού, ή να την ακυρώσω και να επανεκκινησω την συσκευή .Η πλοήγηση ανάμεσα στις δύο επιλογές γίνεται με το volume rocker. Το κινητό αυτό το έχουν τρεις φίλοι μου, μετά από δική μου παρότρυνση , από τα Χριστούγεννα , και όσο περνά ο καιρός , τόσο περισσότερα προβλήματα βγάζει .Στους δύο από τους τρεις έχει βγάλει το εξής μήνυμα . Φυσικά και ακύρωσα την εγκατάσταση , αλλά αρχίζω να ανησυχώ. Αν μπορέσω, θα το βγάλω μια φωτογραφία την επόμενη φορά που θα βγάλει το μήνυμα και θα την ανεβάσω. Επίσης, βρήκατε καμία λύση για την μπαταρία; Σοβαρό μειονέκτημα τα 2100mhA της μπαταρίας. Δεν κρατάει ούτε μια ημερα.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...