Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλλη μια ερωτηση απο μενα.

Διαπιστωσα κι εγω γρηγορα το γνωστο οπως διαβασα προβλημα με την καμερα που βγαζει σφαλμα και δεν λειτουργει παρα μονο με ρεσταρτ.

Λυση υπαρχει γι αυτο?

 

Μηπως εχεις το viber εγκατεστημενο;

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση. υπάρχει κάποιο πρόβλημα με micro sd 64gb της samsung το κινητό την βλέπει κανονικά αλλά στο pc όταν το συνδέσω είναι άφαντη:(.καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σιγουρος ότι την δέχεται;; Το S3 Neo νομίζω βλέπει μέχρι 32 GB...

Και το S3 μέχρι 64 GB...

Αν δεν κάνω λάθος βασικά..

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος να εγκαταστησω Flash στο κινητό;;

Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα του κατασκευαστή γράφει ότι βλέπει μέχρι 64gd και το τηλέφωνο τη βλέπει κανονικά.το πρόβλημα υπάρχει όταν συνδέω το τηλέφωνο στον υπολογιστή με το καλώδιο και ενώ έχω περάσει και τους οδηγούς από το kies3 δεν το αναγνωρίζει ούτε και βλέπει την κάρτα sd

Για το flash νομίζω είναι θέμα περιηγητή βάλε τον folding και δες

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Η SD είναι κλειδωμένη από το λειτουργικό.

Μπορείς να τη δεις μόνο μέσα από το ΚΙΕΣ.

Ουτε καν οι ίδιες οι εφαρμογές του Play store δε τη βλέπουν

Αμα ρουτάρεις και ξεκλειδώσεις την πρόσβαση στην SD θα τη βλέπεις από παντού...

Διάβασε μερικά posts πιο πίσω...

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5865770#post5865770 )

 

Ο Dolphin έχει flash κανονικά...

(υπάρχουν περισσότερες οδηγίες σε παλαιότερα posts)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Μα το θέμα είναι ότι ούτε το kies τη βλέπει ούτε καν το τηλέφωνο δεν αναγνωρίζει το κουφό είναι ότι αν τοποθετήσω την παλιά sd 16gb δουλεύουν όλα ρολόι δηλαδή το root είναι μονόδρομος?

Εφόσον η μαμά Samsung λέει στις προδιαγραφές του τηλεφώνου ότι βλέπει μέχρι 64gd πρέπει και να τα βλέπει χωρίς παρατράγουδα γιατί αν είναι να ρουτάρεις και να είσαι εκτός εγγύησης για να δουλέψει τότε κάποιος η κάποια μας κοροϊδεύει!

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις το viber εγκατεστημενο;

 

Σαν να εχεις δικιο. Απο το πρωι που απεγκατεστησα το viber ολα καλα μεχρι τωρα.

Thanks μακαρι να ηταν αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο πρόβλημα με την sd απεγκατεστησα το kies έκανα ένα καθαρισμό για κατάλοιπα των οδηγών και ξανά από την αρχή εγκατάσταση του kies όλα δουλεύουν σωστά τώρα άρα κάποιο πρόβλημα ήταν με τους οδηγούς και όχι με το root
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. λοιπόν αποφάσισα τελικά να κρατήσω το i9301i και πρόκειται να το ρουταρο γιατί έτσι όπως είναι δεν την παλεύω όσοι ξέρουν από ρουταρισμενα ξέρουν, το θέμα είναι οτι χτες προσπαθούσα ακολουθώντας τον εδώ οδηγόhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56049116&postcount=1 αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα το κινητό φοράει από μαμά την τελευταία έκδοση κιτκατ I9301IXCUANJ4. μήπως πρέπει να το γυρίσω σε παλιότερο filmware και μετά να ρουταρο? αν κατάλαβα καλά κάτι παίζει με τον bootloader?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. λοιπόν αποφάσισα τελικά να κρατήσω το i9301i και πρόκειται να το ρουταρο γιατί έτσι όπως είναι δεν την παλεύω όσοι ξέρουν από ρουταρισμενα ξέρουν, το θέμα είναι οτι χτες προσπαθούσα ακολουθώντας τον εδώ οδηγόhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=56049116&postcount=1 αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα το κινητό φοράει από μαμά την τελευταία έκδοση κιτκατ I9301IXCUANJ4. μήπως πρέπει να το γυρίσω σε παλιότερο filmware και μετά να ρουταρο? αν κατάλαβα καλά κάτι παίζει με τον bootloader?

 

εγώ ρουτάρισα ακολουθώντας αυτό τον οδηγό:

http://androidxda.com/root-samsung-galaxy-s3-neo-gt-i9301i

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

με ποιο εργοστασιακό filmware ήταν το κινητό σου όταν το ρουταρες?

ρωτάω γιατί νομίζω πως παίζει κάτι με το τελευταίο filmware σαν το δικό μου και δεν σε αφήνει να το ρουταρεις μόνο αν πας σε παλιότερο και μετά, μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια βλέπεις μετά την ς2 εποχή έχω χάσει πολλά επεισόδια:lol:

να ρωτήσω κάτι άλλο έχεις κάνει το knox removal script?

 

Υ.Γ

Σε custom recovery παίζει τίποτα πχ, Philz Touch?

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

- Αυτό που είχα (και που εξακολουθώ να έχω) είναι το μαμίσιο

Ι9301IXXUANF2

 

- Την ώρα που ρουτάρισα (με τις παραπάνω οδηγίες) και έβαλε το superuser,

μου έβγαλε μήνυμα ότι εντόπισε knox και με ρώτησε εάν θέλω να το παρακάμψει...

Απάντησα ναι...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου. Πηρα και εγω το τηλεφωνο αυτο. Καλο θα ελεγα, αγγιζει το αριστο για τα λεφτα του. Εκτος απο την μπαταρια που μου κανει νερα σχεδον σε ολους απο διαβασα. Θελω να το ροουταρο αλλα οχι προς το παρον. Μια ερωτιση εχω να κανω και εγω λοιπον. Υπαρχει κανενα προγραματακι που σταματαει τις διαφημισεις η πρεπει να ειμαι ροουτ για να τις σταματισω? Πολυ σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!!

 

Υπαρχει καποια πρόταση για κάποιο καταστημα που μπορω να το παραγγείλω;

Το skroutz εχει αρκετα.. Καμία προτίμηση ;

Link to comment
Share on other sites

- Αυτό που είχα (και που εξακολουθώ να έχω) είναι το μαμίσιο

Ι9301IXXUANF2

 

- Την ώρα που ρουτάρισα (με τις παραπάνω οδηγίες) και έβαλε το superuser,

μου έβγαλε μήνυμα ότι εντόπισε knox και με ρώτησε εάν θέλω να το παρακάμψει...

Απάντησα ναι...

 

σε ευχαριστώ αδερφέ,επιτέλους root! επιτέλους θα ξεφορτωθώ τα σκουπίδια και όχι μόνο! καλά δεν ευελπιστώ να το κάνω σαν το s2 που παρεμπιπτόντως ζει και βασιλεύει κοντράροντας στα ίσα θα έλεγα ακόμα και το S3 το απλο, τέλος πάντων ακολούθησα τον οδηγό που μου είπες και όλα καλά, κατά την ενεργοποίηση του superuser μου έκανε και μένα την ίδια ερώτηση και το ναι μου ακουγόταν και μένα καλύτερα:).με τον ίδιο τρόπο, μέσω odin πέρασα και την custom recovery από εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/recovery-cwm-recovery-samsung-galaxy-s3-t2939265 και όλα τζιτζι με το phone info να γράφει knox warranty void 0x0. τώρα δεν ξέρω αν με custom rom ο knox θα γράψει? κάτι μου λέει ότι θα γράψει:(

 

για τον φίλο με τις διαφημίσεις δεν νομίζω πως πρέπει να είσαι root απλά βάλε το Adblock Plus από το στορ και είσαι άρχοντας,για την μπαταρία ναι υπάρχει θέμα αλλά αν διαγραψεις ορμισμένες εφαρμογές που προσωπικά τις θεωρώ άχρηστες και βάλεις και κάποιο προγραμματακι του στυλ greenify που εκεί χρειάζεται να είσαι root νομίζω, θα δεις μεγάλη διαφορά πάντως και η kitkat συμβάλει αρνητικά στην κατανάλωση σε σχέση με την JB.

και για τον φίλο που το λιμπίζεται, από Ελλάδα μόνο να είναι και μετά από όπου το βρεις φτηνότερα,γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αδερφέ,επιτέλους root!

Χαίρομαι φίλε μου που σου δούλεψε... :)

Το τηλέφωνο είναι αστέρι...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ αδερφέ,επιτέλους root! επιτέλους θα ξεφορτωθώ τα σκουπίδια και όχι μόνο! καλά δεν ευελπιστώ να το κάνω σαν το s2 που παρεμπιπτόντως ζει και βασιλεύει κοντράροντας στα ίσα θα έλεγα ακόμα και το S3 το απλο, τέλος πάντων ακολούθησα τον οδηγό που μου είπες και όλα καλά, κατά την ενεργοποίηση του superuser μου έκανε και μένα την ίδια ερώτηση και το ναι μου ακουγόταν και μένα καλύτερα:).με τον ίδιο τρόπο, μέσω odin πέρασα και την custom recovery από εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-neo/development/recovery-cwm-recovery-samsung-galaxy-s3-t2939265 και όλα τζιτζι με το phone info να γράφει knox warranty void 0x0. τώρα δεν ξέρω αν με custom rom ο knox θα γράψει? κάτι μου λέει ότι θα γράψει:(

 

για τον φίλο με τις διαφημίσεις δεν νομίζω πως πρέπει να είσαι root απλά βάλε το Adblock Plus από το στορ και είσαι άρχοντας,για την μπαταρία ναι υπάρχει θέμα αλλά αν διαγραψεις ορμισμένες εφαρμογές που προσωπικά τις θεωρώ άχρηστες και βάλεις και κάποιο προγραμματακι του στυλ greenify που εκεί χρειάζεται να είσαι root νομίζω, θα δεις μεγάλη διαφορά πάντως και η kitkat συμβάλει αρνητικά στην κατανάλωση σε σχέση με την JB.

και για τον φίλο που το λιμπίζεται, από Ελλάδα μόνο να είναι και μετά από όπου το βρεις φτηνότερα,γνώμη μου.

 

 

 

 

Καλησπερα φιλε μου και ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου. Εψαξα για το προγραματακι (adblock plus) που μου ειπες αλλα δεν το βρηκα πουθενα. Καποια στιγμη θα το κανω ροουτ που θα μου παει. Φοβαμαι λιγο αν και εχω κανει πολλα κινητα ροουτ. Οσο για το αλλο προγραμα που μου ειπες για την μπαταρια, μπορεις σε παρακαλω να με προτυνεις ενα καλο να μου κανει δουλεια.

Ευχαριστω για ολα

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία αυτή που δοκίμασα κρατάει αρκετά περισσότερο.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/161151673733?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία αυτή που δοκίμασα κρατάει αρκετά περισσότερο.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/161151673733?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Ειναι χοντρη η μπαταρια; Θελει και μεγαλυτερο καπακι; Ποσο κραταει δλδ;

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς κάποιο τρόπο για να διορθωθεί λίγο ο φωτισμός στις φωτογραφίες γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα όπως και να τραβήξω οτι ρυθμίσεις και να έβαλα πάντα τις φωτογραφίες τις βγάζει σκοτεινές και λίγο θαμπές:mad: κάπου είχα διαβάσει ένα τρικ όπου πείραζες ένα αρχείο και βελτίωνε λίγο τα πράγματα αλλά δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει.

 

δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η samsung δεν έβαλε την ίδια κάμερα με το απλό s3 πόσο παραπάνω να ανέβαινε το κόστος ποια,εκτός και δεν είναι θέμα καθαρά κάμερας (hardware) αλλά είναι πρόβλημα software

 

τώρα σκέφτηκα κάτι,λίγο extreme. έβλεπα αυτό το βίντεο

και αναρωτιέμαι αν η κάμερα του i9300 κάνει στο i9301i :ninja: Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...