Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνηθες φαινομενο,απο οσα εχω διαβασει οι λυσεις που προτεινονται απο αλλα παιδια ειναι ,εκαθαριση cashe camera απο τις εφαρμογες,επανεκινηση,και η ποιο δραστικη και χρονοβορα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.πριν κανεις το τελευταιο περιμενε μηπως παρεις ποιο καλη προταση απο τους συνφορμιτες.

εχω κανει και εκκαθαριση και επαναφορα εργοστασιακων αλλα και παλι τιποτα. μπορει καποιος να μου στειλει απο που να κατεβασω το stock firmware της samsung για να κανω εγκατασταση απ την αρχη το android; δοκιμασμενο να ειναι το λινκ οτι κατεβαινει γιατι κανα 2-3 που βρηκα δεν κατεβαιναν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για χωρες της βαλτικης ειναι αυτο,μαλλον το ιδιο ειναι και για εμας,την φορουσε το ς3 που πηρα απο σκρουτζμαγαζο.ισως χρειαστει να ενγραφεις στο σαιτ http://www.sammobile.com/firmwares/download/28599/I9300XXUGND1_I9300OXFGND1_SEB.zip/ επισης ψαξε για ελληνικο firmware στο ιδιο σαιτ για την δικη σου συσκευη,γιατι εγω εχω το πρωτο ς3 Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

για χωρες της βαλτικης ειναι αυτο,μαλλον το ιδιο ειναι και για εμας,την φορουσε το ς3 που πηρα απο σκρουτζμαγαζο.ισως χρειαστει να ενγραφεις στο σαιτ http://www.sammobile.com/firmwares/download/28599/I9300XXUGND1_I9300OXFGND1_SEB.zip/ επισης ψαξε για ελληνικο firmware στο ιδιο σαιτ για την δικη σου συσκευη,γιατι εγω εχω το πρωτο ς3

απο εδω το εχω βρει αλλα δεν ξεκινουσε το κατεβασμα. αν βαλω του s3 θα ειναι το ιδιο λες με του s3 neo;

Link to comment
Share on other sites

απο εδω το εχω βρει αλλα δεν ξεκινουσε το κατεβασμα. αν βαλω του s3 θα ειναι το ιδιο λες με του s3 neo;

 

http://samsung-updates.com/details/37017/Galaxy_S3_Neoplus/GT-I9301I/COS/I9301IXXUANI1.html

 

εδω εισαι για το I9301I

 

εσύ ποιο έχεις ?

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://samsung-updates.com/details/37017/Galaxy_S3_Neoplus/GT-I9301I/COS/I9301IXXUANI1.html

 

εδω εισαι για το I9301I

 

εσύ ποιο έχεις ?

αυτο ειναι ναι απλα κατεβαινει πολυ αργα θελει κανα 5ωρο να κατεβει. ευχαριστω και παλι παντως :)

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι ναι απλα κατεβαινει πολυ αργα θελει κανα 5ωρο να κατεβει. ευχαριστω και παλι παντως :)

 

ναι έτσι είναι πάντα μέσα από τη samsung

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο εδω το εχω βρει αλλα δεν ξεκινουσε το κατεβασμα. αν βαλω του s3 θα ειναι το ιδιο λες με του s3 neo;

ΟΧΙ προσοχη δεν ειναι για το δικο σου αλλα εκει μεσα εχει και για το δικο σου.μια απλη εγραφη χρειαζεται,δεν υπαρχει καμια χρεωση,απλα γινεσαι μελος και κατεβαζεις ανετα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ προσοχη δεν ειναι για το δικο σου αλλα εκει μεσα εχει και για το δικο σου.μια απλη εγραφη χρειαζεται,δεν υπαρχει καμια χρεωση,απλα γινεσαι μελος και κατεβαζεις ανετα.

Το κατάλαβα οκ ευχαριστώ πολύ παιδιά

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε κι εμενα σημερα το κινητο, ολα μια χαρα...εκανα ελεγχο για ενημερωσεις και δεν βρηκε κατι ουτε λογισμικο android ουτε λογισμικο της συσκευης, το εχετε δοκιμασει και απο το προγραμμα στον υπολογιστη? βγαζει καμια ενημερωση?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε κι εμενα σημερα το κινητο, ολα μια χαρα...εκανα ελεγχο για ενημερωσεις και δεν βρηκε κατι ουτε λογισμικο android ουτε λογισμικο της συσκευης, το εχετε δοκιμασει και απο το προγραμμα στον υπολογιστη? βγαζει καμια ενημερωση?

Τι εννοείς λογισμικό της συσκευής; δεν έχει Android η συσκευή σου; :eek:

Link to comment
Share on other sites

:confused: προφανως κι εχει απλα ολες οι συσκευες που αγορασα τα τελευταια χρονια με το που τις ανοιγα ειχαν ετοιμες για κατεβασμα ενημερωσεις

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

:confused: προφανως κι εχει απλα ολες οι συσκευες που αγορασα τα τελευταια χρονια με το που τις ανοιγα ειχαν ετοιμες για κατεβασμα ενημερωσεις

Ααα λέω κι εγώ, είχα αγχωθει μήπως και το δικό μου έχει καμία αναβάθμιση της συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει αναβαθμιση, η οποια απ οτι διαβαζα διορθωνει το οποιο θεμα με τη μπαταρια. Ελεγξτε το.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω δώρο γιατί φαίνεται να είναι value for money σύμφωνα με τα specs. Όμως είναι Samsung! Είναι απροβλημάτιστο το touchwiz του ή σέρνεται όπως στο S3 I9300 ?

 

Αναφέρομαι στο S3 γιατί το έχουν τρεις γνωστοί μου και έχουμε ζήσει αηδιαστικά σκηνικά με τα κολλήματα του. Αν το δικό μου (LG D605) θεωρείται ότι είναι ο μέσος όρος τού android lag, τότε το S3 έχει 5-10 φορές μεγαλύτερο lag από μέσο όρο.

 

ΥΣ: Ο κωδικός τού προϊόντος από το κατάστημα είναι GT-I9301RWIITV. Να το φοβάμαι ή έχει εγγύηση και παίρνει αναβαθμίσεις κανονικά?

Edited by djpace
http://s4.postimg.org/kul22odml/420x150.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Σε αυτές τις θήκες δουλεύει κανονικά να απαντάς σε κλήσεις χωρίς να την ανοίγεις ή θα πρέπει να κοιτάξω για την γνήσια της Samsumg;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές!

Ψάχνω κινητά και συγκρινω μια βδομάδα τώρα..

Δεν έχω διάθεση να σκορπίσω τρελά λεφτά αυτές τις εποχές...

Οπότε πάντα πρέπει να κοιτάμε στα λεφτά που θελουμε, να πάρουμε αυτό που ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις ανάγκες μας..

 

Βέβαια και γω θα θελα να χε 8πύρηνο και 4 RAM και και και... Και να το πληρώσω κάτω από 200.. Αχαχαχα!!

Αυτό το μοντέλο προχθές το βρήκα και με 171 ευρώ.. Τώρα με 180-185 το λιγότερο..

Θεωρείτε ότι δεν ειναι το καλύτερο στα λεφτά του;; Πείτε μου ένα μοντέλο μέχρι 220-230 ευρώ που ναι καλύτερο..

Γτ εγώ πιστεύω ότι βάζει κάτω και κινητά με 250 ευρώ..

 

Τι θέλω να πω.. Ρίχτε μια ματιά στο SAMSUNG Galaxy S5 mini.. Πιστεύετε ότι αξίζει να πληρώσεις 100+ παραπάνω να πάρεις εκείνο αντί για το S3 Neo;; Εγώ πιστεύω όχι...

Η οθόνη δεν είναι TFT αλλά Super AMOLED, η ανάλυση μεγάλη 720 x 1280 pixels στις 4.8 ιντσες και όχι 480 x 800...

Κάμερα 8 MP πίσω με 1080p και 1,9 μπροστά σε 720p, όχι VGA...

Επεξεργαστής 1,4 GHz τετραπύρηνος και μνήμη 16 GB και όχι 32 GB.. Ε και;;

Αν το ρουτάρεις και όλας πιστευω το μηχάνημα θα τα σπάει και δε θα κολλάει ποτέ αν δεν κάνεις πατατιά...

 

Εδώ υπάρχει και η σύγκριση έτοιμη για αυτό που λέτε στο θέμα!

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6289&idPhone2=6433

Δεν ξέρω αν υπάρχει το πρώτο στην Ελλάδα.. Εγώ για το δέυτερο μιλάω τόση ώρα..

 

Επίσης παιδιά το θέμα με την κάμερα δεν είναι μηχανικό της συσκευής!

Οπως και με την μπαταρία.. Θέλει κάποιο σωστό στρωσιματάκι στην αρχη για να δουλέψει σωστά, να κλείνεις τα περιττά, να φορτιζεις σωστα και πάει λέγοντας.. Όταν κάνεις αυτά, μπορείς να δεις αν κρατάει και πόσο... Λογικά πρέπει να βγαζει μια μιση με 2 μέρες άνετα με χρήση WIfi και παιχνίδια!

 

Το μόνο που ισως με προβληματίζει είναι αν έχει θεματάκι στο φουλ ήχο με το ακουστικό-μικρόφωνο!

Τα άλλα δε τα θεωρώ προβλήματα της συσκευης!

Edited by melodos_7
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει αναβαθμιση, η οποια απ οτι διαβαζα διορθωνει το οποιο θεμα με τη μπαταρια. Ελεγξτε το.

εγω παντως εψαξα μεσω κινητου και δεν βρηκα...μηπως την κατεβασες μεσω υπολογιστη? και αν ναι, ποιο προγραμμα εχεις εγκαταστησει?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εψαξα μεσω κινητου και δεν βρηκα...μηπως την κατεβασες μεσω υπολογιστη? και αν ναι, ποιο προγραμμα εχεις εγκαταστησει?

 

για το I9301I μιλάτε ?

αν ναι . πάνε στην συσκευή . μπες στα widget αν σου εμφανίζει το task manager της samsung ένα κύκλο . σημαίνει είναι περασμένη η τελευταία ενημέρωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλα και από μένα.

Χτες πήγα και πήρα το συγκεκριμένο τηλέφωνο από γνωστη αλυσίδα ηλεκτρικών που το έβγαλε προσφορά στα 179 ευρώ. Μέχρι στιγμής όλα δείχνουν να δουλέυουν κανονικά και προσπαθώ να στήσω και πάλι τις εφαρμογές που είχα στο προηγούμενο τηλέφωνο μου (Sony Ericsson xperia mini pro). Το πρόβλημα που έχω είναι ότι πάω να γράψω μήνυμα SMS στα ελληνικά και δείχνει να έχει κολλήσει το Shift και μου βγάζει μόνο κεφαλαία ενώ στα αγγλικά μου δείνει δυνατότητα και για μικρά. Μπορεί να βοηθησει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει για την τιμη του 170? mp3 ιντερνετ ταινιες παιχνιδια ?:) ευχαριστω

εχει καλη camera Μπροστα και πισω? ο ηχος δυνατος ?

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις μηνυματων επελεξε αυτοματο πληκτρολογιο.στο ς3 δουλευει.

φιλαρακι μπορεις να το πεις αναλυτικα γιατι ουτε εγω δεν το βρισκω?

Nokia 3310,Nokia 3510i,Nokia 6820,SE K700,Motorola SLVR L7,SE W700,SE K770,LG GT505,HTC Wildfire,SE Xperia neo V,LG Optimus L9 II,Samsung Galaxy S3 Neo,Xiaomi Redmi 4X,Honor Play,Xiaomi Redmi Note 9 Pro,Apple iPhone 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...