Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω οτι δεν εχουν "σωματικες" διαφορες,οποτε πρεπει να ταιριαζουν και οι θηκες του ς3 ι9300.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το πηρα να το δοκιμασω και εγω ιδιοις ομμασι, ειναι ΠΟΛΥ καλυτερο του απλου S3. βγαζοντας κατι σκουπιδια της σαμμυ εχω 750 ΜΒ ελευθερα και ειναι παρα πολυ βελουδινο στη λειτουργια του, σε συγκριση δε που εκανα με το 9505 τραβαει πιο γρηγορα και καλυτερες φωτο σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου (συννεφια). Κατα τα αλλα VFM αριστο στα 180 ευρω. Heck, θα το προτεινα αντι του moto g αυτη τη στιγμη που το θεωρουσα ανικητο στα <200 ευρω. Στα θετικα οτι εχει λιγο χρονισμενο ψηλοτερα Α7 στα 1,4 αντι των 1,2 που ειναι τα περισσοτερα.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, ζεσταινεται οπως ολα οταν δουλευουν τεζα σε HSPA+ και παιχνιδια, αλλα παιχνιδια δεν παιζω εγω στο κινητο. Παρολαυτα ετρεξα antutu 5 φορες συνεοχμενα και απλα ζεσταθηκε κατω
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ειναι τα ιδια, αλλα μου κανει πιο στιβαρο σε αισθηση. Σε βαθος χρονου θα δειξει αν ειναι καλυτερα. Το γυαλι παντως εμενα μου αφηνει την ιδια αισθηση με το απλο σ3
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θελει μια φιλη. Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα απο σκουτζομαγαζο; Υπαρχει καποια παρτιδα που πρεπει να προτιμησω απο καποια αλλη;

Τί λετε για kaizer store; http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s3-neo-i9300i-16gb-leyko-eu

Και για tokinito.gr; http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=878

Εχω ακουσει και το birdphone για αξιοποιστια αλλα ειναι λιγο πιο ακριβο.

Εσεις απο που προτεινετε την αγορα;

Ευχαριστω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει πολλες αγορες και απο kaizerstore και απο το "το κινητο" κανενα προβλημα.ειναι και το αλλο σχετικα με την τιμη,που το καπως φθηνοτερο ερχεται στα ισα με καποιο λιγο ακριβωτερο με τα εξοδα αντικαταβολης κλπ,αν το παρεις με κουριερ,και οχι απευθειας απο το μαγαζι. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις. Οποτε παω στο μαγαζι του kaizer να το τσιμπησω. Δε χρειαζεται να προσεξω τιποτα αλλο ετσι;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κι εγω από κει το πηρα.πες τους αν εχουν διαθεσιμη ,να σου κανουνε και μια θηκη σιλικόνης δωρα,αψογοι επαγγελματιες παιδια.μπραβο τους
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Βρίσκομαι σε δίλημμα και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Πρόκειται να αγοράσω κινητό στη γυναίκα μου και είμαι ανάμεσα στο κλασικό Samsung Galaxy S III i9300 16GB και στο Samsung Galaxy S III Neo (I9301I) και στο Samsung Galaxy S III i9305 16GB (LTE Non Regional).

Με ενδιαφέρει περισσότερο να έχει καλό επεξεργαστή και RAM εσωτερική ώστε να τρέχει γρήγορα και να διαρκεί περισσότερο η μπαταρία του.

Έχω διαβάσει πάρα πολλά και έχω μπερδευτεί.

Θα ήθελα βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, πριν απο 5 μερες αγορασα το s3 neo,δεν ειμαι πολυ σχετικη με την τεχνολογια ομως..σημερα κατεβασα απο το playstore κατι ταπετσαριες, ενεργοποιησα μια κ ξαφνικα αρχισε να μου τρεμοπαιζει η οθονη,το εκλεισα το ξανανοιξα αλλα το ξαναεκανε μετα απο λιγο.αναγκαστηκα να την σβησω.. τι να κανω? να το παω στο service?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, πριν απο 5 μερες αγορασα το s3 neo,δεν ειμαι πολυ σχετικη με την τεχνολογια ομως..σημερα κατεβασα απο το playstore κατι ταπετσαριες, ενεργοποιησα μια κ ξαφνικα αρχισε να μου τρεμοπαιζει η οθονη,το εκλεισα το ξανανοιξα αλλα το ξαναεκανε μετα απο λιγο.αναγκαστηκα να την σβησω.. τι να κανω? να το παω στο service?

 

κάνε πρώτα μια επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις το τηλέφωνο και αν δεις ότι συνεχίζει τότε πρέπει να το πας στο σερβις!

επαναφορά σημαίνει ότι θα σβηστούν όλα όσα έχεις περάσει στο τηλέφωνο.. οπότε φρόντισε να κρατήσεις ένα back up από αυτά που χρειάζεσαι!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει πολλες αγορες και απο kaizerstore και απο το "το κινητο" κανενα προβλημα.ειναι και το αλλο σχετικα με την τιμη,που το καπως φθηνοτερο ερχεται στα ισα με καποιο λιγο ακριβωτερο με τα εξοδα αντικαταβολης κλπ,αν το παρεις με κουριερ,και οχι απευθειας απο το μαγαζι.

 

κι εγω από κει το πηρα.πες τους αν εχουν διαθεσιμη ,να σου κανουνε και μια θηκη σιλικόνης δωρα,αψογοι επαγγελματιες παιδια.μπραβο τους

 

Παιδια το θελει μια φιλη. Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα απο σκουτζομαγαζο; Υπαρχει καποια παρτιδα που πρεπει να προτιμησω απο καποια αλλη;

Τί λετε για kaizer store; http://kaizerstore.gr/samsung-galaxy-s3-neo-i9300i-16gb-leyko-eu

Και για tokinito.gr; http://tokinito.gr/page/default.asp?id=64&la=1&prID=878

Εχω ακουσει και το birdphone για αξιοποιστια αλλα ειναι λιγο πιο ακριβο.

Εσεις απο που προτεινετε την αγορα;

Ευχαριστω.

 

Εγω το πηρα απο καιζερ λευκο, ολα κομπλε

 

Συγνώμη αλλά έχω μπευρδευτεί με τα kaizer από το skroutz.

Υπάρχουν τα εξής:

kaizershop.gr (3ης Σεπτεμβρίου 1, Ομόνοια 210-5241852)

kaizer.gr (3ης Σεπτεμβρίου 35, 210 5223477) και το

kaizerstore.gr (Πανεπιστημίου (Ελ. Βενιζέλου) 67, 2103235123).

 

Ποιό από αυτά είναι το καλύτερο και σου κάνουνε δώρο μια θήκη σιλικόνης ?????

Edited by George1966
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω έχετε να προτείνετε κάποια συγκεκριμένη χώρα προέλευσης (για αγορά από skroutz) την οποία να διαλέξω σύμφωνα με το ΙΜΕΙ, ώστε να μην έχω προβλήματα ????
Link to comment
Share on other sites

να ζητησεις απο το μαγαζι να σου πει για πια χωρα προοριζεται,και αν ειναι για ευρωπαικη εισαι οκ.εγω εχω παρει μεχρι και για χωρες τις βαλτικης, ρωτησε τους αν θα σε καλυπτει εγγυηση για την ελλαδα.στα γραφω ετσι γιατι τα σκρουτζομαγαζα παιρνουν παρτιδες που ειναι διαθεσιμες εκεινη την στιγμη για ευρωπη.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το e-shop.gr και είναι πολωνικής προέλευσης, αλλά έχει κανονικά τα ελληνικά μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το e-shop.gr και είναι πολωνικής προέλευσης, αλλά έχει κανονικά τα ελληνικά μέσα.

Κι εγώ e-shop (επίσης Πολωνικό)

 

Επειδή είχε μέσα ένα σωρό χαζοπρογράμματα που δουλεύουν μόνο στην Πολωνία,

θέλω να σου πω αυτό που είχα πει και μερικές σελίδες πιο πίσω:

 

Χωρίς να είσαι root, στο μενού "διαχείριση εφαρμογών", κάτω από το κουμπί "Κατάργηση" που ουσιαστικά καταργεί μόνο τις ενημερώσεις, υπάρχει πλέον και το κουμπί "Ανενεργό" το οποίο "παγώνει" όποια μαμίσια εφαρμογή θέλουμε (πχ τις Πολωνικές, τους 2 μαμίσιους browsers, google chat, music κλπ), διαγράφει όλα τα updates, δεδομένα και cache και αφαιρεί και το shortcut από το μενού των εφαρμογών!!! (Βέβαια όποτε θες τα ξαναενεργοποιείς και εμφανίζονται πάλι)

Πολύ χρήσιμο...

 

Με υγεία να το χαρείς το κινητό φίλε Spiros ;)

Είναι πολύ καλό μηχάνημα...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

2-3 παραπονάκια έχω μέχρι στιγμής.

Α) παρότι έχω απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις για 2 παιχνίδια που παίζω (της gameloft συγκεκριμένα) ξανατικάρετε μόνο του και επανεμφανίζονται

Β) Δεν έχω βρει γρήγορο τρόπο να αλλάζω το δίκτυο από 2g-->3g

Γ και σοβαρότερο) παρατηρώ γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας

 

Βέβαια είχα από το 2012 το xperia neo V οπότε και είμαι ευχαριστημένος παρά το προβληματάκια που προανέφερα.

 

Υ.Γ.

Δ) Έχει μόνο κεφαλαία ελληνικά στα μηνύματα και τα τονίζει αυτόματα. Μου έρχετε να ξεράσω όταν βλέπω τονούμενα κεφαλαία:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα.Ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω το κινητό αυτό να υποστηρίζει otg ώστε να διαβάζει usb flash drivers;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...