Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποθέτοντας πάντα δεν έχουν εγκαταστήσει καμία περίεργη custom rom να σου πω τα παρακάτω:

 

Eχει αναφερθεί πολλές φορές σε αυτό το thread οτι η εφαρμογή της κάμερας "σκάει" ή και κολλάει το κινητό σε όσους έχουν viber.

(και δεν είναι πρόβλημα του κινητού αλλά του viber)

Μήπως οι φίλοι σου έχουν βάλει viber? Αν το βγάλουν θα φτιάξει...

 

Σχετικά με τη μπαταρία:

Οπως θα δεις και πιο πίσω στο thread εμένα πχ μου κρατάει περί τις 5 ημέρες...

Αμα το ζορίσω με κλήσεις - παιχνίδια - internet κλπ κρατάει 3.

Οπότε πάλι είμαστε μακρυά από τη μία μέρα που αναφέρεις... Δεν είναι φυσιολογικό...

Μήπως έχει εγκαταστήσει κανένα "περίεργο" πρόγραμμα και του "τη ρουφάει"?

Ας τσεκάρει ένα ένα τα προγράμματα.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και οι τρεις φίλοι μου δεν ξέρουν από custom Rom. Viber έχουν και οι τρεις , και δεν νομίζω να θέλουν να το θυσιάσουν για μερικά reboot οταν δεν ανοίγει η κάμερα. Σχετικά με την μπαταρία, μήπως κανείς κανα μαγικό και σε πηγαίνει τόσο η μπαταρία; Εγώ, με LG l90 , που έχει 400mhA μεγαλύτερη μπαταρία και δεν κρατάει 3 μέρες με κανονική χρήση , πόσο μάλλον τα s3 neo των 3 φίλων μου. Τέλης πάντων, θα τους μεταφέρω τη γνώμη σου και θα δούμε τι θα κάνουμε. Ευχαριστώ παντως
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Και οι τρεις φίλοι μου δεν ξέρουν από custom Rom. Viber έχουν και οι τρεις , και δεν νομίζω να θέλουν να το θυσιάσουν για μερικά reboot οταν δεν ανοίγει η κάμερα.

Ας δοκιμάσουν έστω να το βγάλουν ή να το παγώσουν 2-3 μέρες για να διαπιστώσουν και οι ίδιοι ότι όντως φταίει αυτό.

Σχετικά με την μπαταρία, μήπως κανείς κανα μαγικό και σε πηγαίνει τόσο η μπαταρία;

Οχι τίποτε το ιδιαίτερο...

Νομίζω ότι παίζουν ρόλο τα δεδομένα. Δεν το έχω μόνιμα στο δίκτυο...

WiFi ή 3G ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι, κάνω τη δουλειά μου και τα ξανακλείνω..

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ας δοκιμάσουν έστω να το βγάλουν ή να το παγώσουν 2-3 μέρες για να διαπιστώσουν και οι ίδιοι ότι όντως φταίει αυτό.

 

Οχι τίποτε το ιδιαίτερο...

Νομίζω ότι παίζουν ρόλο τα δεδομένα. Δεν το έχω μόνιμα στο δίκτυο...

WiFi ή 3G ανοίγω μόνο όταν τα χρειάζομαι, κάνω τη δουλειά μου και τα ξανακλείνω..

 

 

Δεδομένα κινητής τηλεφωνίας Δεν χρησιμοποιεί κανένας από τους τρεις , αλλά το Wi-Fi δεν νομίζω να το κλείνουν. Ευχαριστώ

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα στο δικό μου grand 2 και σε S3 neo συναδελφου έφταιγε ο clean Master και άλλοι cleaner..

 

Αυτο το διάβασα και εγώ κάπου. Ευχαριστώ πάντως

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το διάβασα και εγώ κάπου. Ευχαριστώ πάντως

Παιδια ο ccleaner δεν κανει καμια ζημια.Τον χρησιμοποιω στο κινητο και δεν υπηρξε κανενα προβλημα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να φταίει και η 4.4.2..Λοιπόν δοκιμάστε τα σε ασφαλή λειτουργία για μια μέρα αν το πρόβλημα λυθεί φταίει κάποια εφαρμογή..αν όχι στο service και να πείτε να του κάνουν επαναπρογραματισμο να περάσουν ξανά την 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! μια μικρη βοηθεια θα ηθελα,αν καποιος γνωριζει.. εχω εδω κ 7 μηνες το s3 neo.. συνηθως η μπαταρια μου κραταει 1,5 μερα.χτες το βραδυ το φορτισα κ σημερα το πρωι δεν ειχα μπαταρια,πατησα στις ρυθμισεις να δω τι μου καταλωσε την μπαταρια μου κ μου εμφανιστηκε qq-mcamera-daemon, αυτη ηταν η εφαρμογη που μου καταναλωσε την μπαταρια μου,ειναι καποιο προγραμμα που κατεβασα καταλαθος? τι χρειαζεται να κανω? αν καποιος γνωριζει ας μου εξηγησει τι ειναι..ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Και πώς μπαίνει σε safe mode;

- Σβήσε το κινητό

- Κράτα πατημένο το power button μέχρι να εμφανιστεί το Logo της samsung.

- Ενώ το Logo είναι ακόμη στην οθόνη πάτα το down volume.

- Κράτα το down volume πατημένο μέχρι να εμφανιστεί στο κάτω αριστερό μέρος της οθόνης η ένδειξη "Safe mode"

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου. Εδω και ενα 3μηνο εχω παρει το s3 νεο. Απο τις πρωτες κιολας μερες καταλαβα πως η μπαταρια του δεν ητανε και για πολλα πολλα. Μολις το φωρτιζα και το εβγαζα απο πριζα μεσα σε 3λεπτα επεφτε στο 99%. Με την δουλεια που κανω (μιλαω παρα πολυ και χρισημοποιω 3g και wifi) αναγκαζομαι να το φορτιζω 2 φορες καθε μερα. Ψαχνω για μια μεγαλυτερη μπαταρια στο ιδιο παχος αν υπαρχει ωστε να μην αλλαζω καπακι. Κιαν μπορω να κανω κατι αλλο και γνωριζει καποιο το τι και το πως ας με βοηθισει σας παρακαλω. Θα περιμενω τις απαντισεισ σας
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει εκτενώς...

Ρίξε μία ματιά πιο πίσω στο thread...

Σίγουρα κάτι θα βρεις....

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο οτι ΔΕΝ θα αναβαθμιστεί σε lollipop?

Σίγουρο δεν είναι τίποτε...

Απλά γνωρίζοντας τη Samsung αυτή είναι η δική μας πρόβλεψη... (Οτι ΔΕΝ)

;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κάτι έχω κλικάρει και όταν πατάω το πλήκτρο για απενεργοποίηση της συσκευής μου κάνει έναν ήχο σαν να μου έρχεται μήνυμα. Παρόλα αυτά δεν βρίσκω την ρύθμιση που έκανα για να το απενεργοποιησω το ριμάδι και να μην κάνει τον ήχο όταν πάω να το κλείσω. Ξέρει κανείς να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! μια μικρη βοηθεια θα ηθελα,αν καποιος γνωριζει.. εχω εδω κ 7 μηνες το s3 neo.. συνηθως η μπαταρια μου κραταει 1,5 μερα.χτες το βραδυ το φορτισα κ σημερα το πρωι δεν ειχα μπαταρια,πατησα στις ρυθμισεις να δω τι μου καταλωσε την μπαταρια μου κ μου εμφανιστηκε qq-mcamera-daemon, αυτη ηταν η εφαρμογη που μου καταναλωσε την μπαταρια μου,ειναι καποιο προγραμμα που κατεβασα καταλαθος? τι χρειαζεται να κανω? αν καποιος γνωριζει ας μου εξηγησει τι ειναι..ευχαριστω πολυ

Χτυπησε ο δαιμονας της καμερας...εχεις clean master ή Viber; Αμα εχεις κατι απο τα 2 διεγραψε το Clean Master ή το Viber. Ή κανε επανεκκινηση αμα χρειαζεσαι το viber και δοκιμασε να ανοιξεις την καμερα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω το samsung Galaxy s3 neo και δεν μπορώ να στείλω τα αυτοκόλλητα ( φατσούλες ) που υπάρχουν στα μηνύματα ενώ εχω ανοίξει τα δεδομένα που μου ζηταει.Τι μπορω να κανω;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! μια μικρη βοηθεια θα ηθελα,αν καποιος γνωριζει.. εχω εδω κ 7 μηνες το s3 neo.. συνηθως η μπαταρια μου κραταει 1,5 μερα.χτες το βραδυ το φορτισα κ σημερα το πρωι δεν ειχα μπαταρια,πατησα στις ρυθμισεις να δω τι μου καταλωσε την μπαταρια μου κ μου εμφανιστηκε qq-mcamera-daemon, αυτη ηταν η εφαρμογη που μου καταναλωσε την μπαταρια μου,ειναι καποιο προγραμμα που κατεβασα καταλαθος? τι χρειαζεται να κανω? αν καποιος γνωριζει ας μου εξηγησει τι ειναι..ευχαριστω πολυ

 

καλως τα δεχτηκες.αν εχεις skype απενεργοποιησε το.αλλιως κανε reboot.ειναι ενα bug που ως τωρα το ειχε το note 3 και ειναι απο την google καποιες εφαρμογες που χρησιμοποιουν την καμερα απλα τρεχουν στο παρασκηνιο.και συνηθως ανεβαζει θερμοκρασια η cpu

Edited by liogia
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ξέρετε που θα βρω την καλύτερη τιμή για το Samsung galaxy s3 i9300i..... Ευχαριστώ.
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ξέρετε που θα βρω την καλύτερη τιμή για το Samsung galaxy s3 i9300i..... Ευχαριστώ.

http:// https://www.skroutz.gr/s/5066415/Samsung-Galaxy-S-III-Neo-I9301I-16GB.html

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η αναζήτηση δεν είναι για το δίκαρτο ι9300ι που ζήτησε ο φίλος παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ξέρετε που θα βρω την καλύτερη τιμή για το Samsung galaxy s3 i9300i..... Ευχαριστώ.

 

http://www.skroutz.gr/s/5982894/Samsung-Galaxy-S-III-Neo-Dual-I9300I-16GB.html

κοντος μεν αλλα οχι χαζος!!!!!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε συζητήσει εκτενώς...

Ρίξε μία ματιά πιο πίσω στο thread...

Σίγουρα κάτι θα βρεις....

 

εριξα αλλα το ματι μου δεν επιασε τιποτα. ειναι δυσκολο να μου πεισ που ακριβως ειναι και τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...