Jump to content

Samsung Galaxy S III Neo (I9300I/I9301I)


corolla001975
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Ξέρει κάποιος με βεβαιότητα αν υποστηρίζει USB OTG το Neo; Δεν έχω δουλέψει ποτέ με Samsung και λίγο που έψαξα, δε βρήκα άκρη. Αλλού λένε δεν υποστηρίζει, αλλού ότι θέλει root και "πείραγμα" και αλλού ότι αρκεί ένα ειδικό καλώδιο.

Το sony ανταπτοράκι που δοκίμασα δε δουλεύει, αν και η συσκευή βγάζει μήνυμα ότι "κάτι" συνδέθηκε.

Ακούω προτάσεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 894
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

Ξέρει κάποιος με βεβαιότητα αν υποστηρίζει USB OTG το Neo; Δεν έχω δουλέψει ποτέ με Samsung και λίγο που έψαξα, δε βρήκα άκρη. Αλλού λένε δεν υποστηρίζει, αλλού ότι θέλει root και "πείραγμα" και αλλού ότι αρκεί ένα ειδικό καλώδιο.

Το sony ανταπτοράκι που δοκίμασα δε δουλεύει, αν και η συσκευή βγάζει μήνυμα ότι "κάτι" συνδέθηκε.

Ακούω προτάσεις...

 

NΑΙ το υποστηρίζει, OΧΙ δε θέλει ρούτ.

Απλά θέλει power OTG και όχι απλό OTG

 

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819053#post5819053

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μια διευκρίνιση μόνο. Στη micro usb του αντάπτορα παίρνει μόνο φορτιστή; Δε δέχεται περιφερειακά με micro;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Μια διευκρίνιση μόνο. Στη micro usb του αντάπτορα παίρνει μόνο φορτιστή; Δε δέχεται περιφερειακά με micro;

Δέχεται περιφερειακά,

αλλά αυτά τα βάζεις στην κανονική USB... όχι στη micro...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5819949#post5819949

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, προφανώς. Απλά εγώ θέλω να συνδέσω κάτι με micro, οπότε δε μου κάνει. Και τι σόι "on the go" είναι, όταν για να δουλέψει θέλει και τροφοδοσία; Τι να πω... On the go σπίτι, κοντά στην πρίζα. :-P

Θενξ και πάλι master Yoda.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, προφανώς. Απλά εγώ θέλω να συνδέσω κάτι με micro, οπότε δε μου κάνει. Και τι σόι "on the go" είναι, όταν για να δουλέψει θέλει και τροφοδοσία; Τι να πω... On the go σπίτι, κοντά στην πρίζα. :-P

Θενξ και πάλι master Yoda.

 

Και όμως φίλε Lefty το Ελληνικό δαιμόνιο κατέβασε ιδέα...

Πήρα ένα μικρούλι MicroUSB PowerBank (μπαταρία) και αντί του φορτιστή βάζω αυτό.

(Οπότε το έχω On The Go)

Σωστός? :D

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο τηλεφωνο αλλα τα χει τα θεματακια του με την μπαταρια (απο αποψης software μιλαω παντα). Τωρα μπορει να κατσει κολημενο για μια ολοκληρη μερα στο 75% και αν δεν το καταλαβω να του κανω επανεκινηση για να μου δειξει το πραγματικο ποσοστο να με αφησει στα καλα του καθουμενου. Και να λεγες οτι του χω βαλει ενα καρο μπουρδες να πω οκ αλλα εχω βαλει 5 εφαρμογες μονο τις απολυτως απαραιτητες... Του χει τυχει κανενος κατι παρομοιο;
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από αρκετά παιδιά εδώ ότι έχουν θέμα με τη μπαταρία.

Προσωπικά μου κρατάει από 3 έως 5 ημέρες, ανοιχτό 24 ώρες το 24ωρο και με αρκετά services να τρέχουν μόνιμα...

Με νορμάλ χρήση μου κρατάει τριήμερο. Με χαλαρή 5-6 μέρες...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Και όμως φίλε Lefty το Ελληνικό δαιμόνιο κατέβασε ιδέα...

Πήρα ένα μικρούλι MicroUSB PowerBank (μπαταρία) και αντί του φορτιστή βάζω αυτό.

(Οπότε το έχω On The Go)

Σωστός? :D

 

Ναι, ΟΚ. Δεν είναι εκεί το θέμα. Στο sony μου απλά θέλει το καλωδιάκι και τέλος. Το θεωρώ απαράδεκτο να μην κάνει το ίδιο και η S της Samsung. Εδώ γινόταν στο 701 (symbian) που είχα πριν. Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από αρκετά παιδιά εδώ ότι έχουν θέμα με τη μπαταρία.

Προσωπικά μου κρατάει από 3 έως 5 ημέρες, ανοιχτό 24 ώρες το 24ωρο και με αρκετά services να τρέχουν μόνιμα...

Με νορμάλ χρήση μου κρατάει τριήμερο. Με χαλαρή 5-6 μέρες...

 

Σου παραθετω εικονα για να δεις τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Σου παραθετω εικονα για να δεις τι παιζει

Αυτό που μας δείχνεις είναι πραγματικά πολύ παράξενο...

Δείχνει να κάνει "βουτιά" η μπαταρία...

Σαν να σταματάει να μετράει και ξαφνικά ξυπνάει...

Δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο...

 

Υπάρχει περίπτωση να εγκατέστησες κάποια στιγμή power manager ή memory manager?

Αυτά είναι που έχουν την τάση να ανακατεύονται στην ομαλή λειτουργία των μαμίσιων services...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει το battery doctor μέσα στην πρώτη εβδομάδα που το αγόρασα σε μια απεγνωσμένη προσπάθεια να σταματήσω το battery drain που είχα (αν δεις σε πιο παλιά ποστ ήμουν εγώ πάλι και έγραφα για την μπαταρία). Βέβαια σταμάτησε το battery drain μετά από δυο μέρες που την έβαλα και έτσι την έσβησα (γτ τις θεωρώ βλακείες) Αυτό που σου έδειξα τώρα μου το έκανε σήμερα και άλλη μια φορά πριν από μια βδομάδα περίπου.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα.

 

Σκεφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο κινητό, αλλα με προβληματισε οτι ειναι dual sim και εγω δεν εχω σκοπο να το χρησιμοιήσω με 2 sim.

αξίζει να παρω αυτη τη συσκευή και πρακτικά τι μπορεί να σημαινει που παιρνει 2 sim? θα μου δημιουργει ας πουμε θεματα με περισσοτερη καταναλωση μπαταρίας ή οτιδηποτε αλλο? περιμένω με αγωνία γτ έχω μπερδευτει. ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Το s3 neo βγαινει και σε dual sim και σε single sim εκδοσεις. Στην ελλαδα εχουμε μονο την single sim εκδοση οποτε μην ανησυχεις χωρις λογο
Link to comment
Share on other sites

Το s3 neo βγαινει και σε dual sim και σε single sim εκδοσεις. Στην ελλαδα εχουμε μονο την single sim εκδοση οποτε μην ανησυχεις χωρις λογο

 

αα ωραία..ευχαριστώ πολύ..ελπιζω να κανω καλη επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα πρόβλημα, στο s3 neo που έχω , όταν γράφω ένα μεγάλο κείμενο SMS μου το κάνει μετατροπή σε MMS και καταντάει εκνευριστικό.:mad:

Στα παλιά smartphones που είχα, δεν γινόταν αυτό...

 

Οπότε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων τι πρέπει να αλλάξω? :)

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιζει σοβαρο θεμα με την μπαταρια του?

Με νορμάλ χρήση μου κρατάει τριήμερο. Με χαλαρή 5-6 μέρες...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει μια περιπτωση με φουσκωμενη μπαταρια. Παιζει προβλημα οπως στο s4 οπου οιι κινεζικες μπαταριες ειχαν προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

παιδες ωραιο το τηεφωνακι αλλα του εχω βγαλει τα ματακια...συγκεκριμενα εχει ενα ραγισμα στο πλαισιο (διπλα απο την υποδοχη του φορτιστη)...

επισης εχει μαζεψει λιγο σκονη το εσωτερικο της οθονης...

αν παω σε σμαρτεκ η αρβατο υπαρχει περιπτωσει να μου το καθαρισουν εσωτερικα στην οθονη και να αλλαξω ενα πλαισιο η προσοψη?(επι πληρωμη βεβαια το 2ο )

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Γενικά ευχαριστημένος με το S3neo. Πήρα αυτόν τον αντάπτορα με OTG από ebay. Διαβάζει κάρτες μνήμης, φλασάκι αλλά όχι HDMI για προβολή στην tv. Απ' ότι διάβασα πρέπει να υποστηρίζει το κινητό MHL function. Γνωρίζετε κατι; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Γενικά ευχαριστημένος με το S3neo. Πήρα αυτόν τον αντάπτορα με OTG από ebay. Διαβάζει κάρτες μνήμης, φλασάκι αλλά όχι HDMI για προβολή στην tv. Απ' ότι διάβασα πρέπει να υποστηρίζει το κινητό MHL function. Γνωρίζετε κατι; Ευχαριστώ.

 

Δεν βρήκα να υποστηρίζει mhl out ή dlna καθώς και hdmi το S3 neo φίλε.

Αυτά ρίχνοντας μια ματιά στις προδιαγραφές της τηλεφωνικής συσκευής την οποία αγόρασε πρόσφατα φίλος μου.

Τώρα αν παίζει κάτι διαφορετικό μια άλλη επιλογή δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι περίεργα με την μπαταρια και την φόρτιση άρχισε να κάνει και σε μένα...εδώ και μια εβδομάδα. Πέφτει απότομα....και όταν το φορτιζω απο το 20% πχ. Αντί ν γεμίζει ..αδειάζει. 2 φορές το βρήκα σβηστό σε μια εβδομάδα.

Απο εχτές βάζω φορτιστη... δείχνει να φορτιζει... αλλά αδειάζει. Έβγαλα μπαταρια...και την ξαναεβαλα και δείχνει να φορτιζει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...