Jump to content

Microsoft Surface Pro 3


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, σε ολα το κανει μετα την τελευταια αναβαθμιση(λαμψη)

 

ps

Βαγγελη ναι το κοκκινο φοβερο, το μπλε ειναι το δικο μου που oμως μου αρεσει πολυ.

Οταν βεβαια παλιωσει και θελει αλλαγη ....... red!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 698
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η συζήτηση που αφορούσε άλλη συσκευή εκτός του Surface Pro 3 για το οποίο υπάρχει το συγκεκριμένο thread στο φόρουμ μεταφέρθηκε στο θέμα Windows Tablets/Hybrids -Νέα και γενική συζήτηση!.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

μετά από ένα meeting των Surface, χεχε

 

ps

αυτό στον κίτρινο κύκλο είναι το hub για σύνδεση με τρεις οθόνες

http://www.amazon.co.uk/StarTech-DisplayPort-Triple-Multi-Monitor/dp/B00JLRBC7S

Αυτό δείχνει το ίδιο και στις τρεις οθόνες ή μπορεί να λειτουργήσει και σαν "extended desktop " ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει το ίδιο και στις τρεις οθόνες ή μπορεί να λειτουργήσει και σαν "extended desktop " ;

Ναι, βέβαια, όπως εσύ θέλεις.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα μια περίεργη ειδοποίηση για κάτι σαν κράτηση για την επικείμενη αναβάθμιση στα Windows 10!!!

 

Βγήκε κι σαν εικονίδιο στην taskbar δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας

 

Το έχει βγάλει και σε εσας:

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε σήμερα μια περίεργη ειδοποίηση για κάτι σαν κράτηση για την επικείμενη αναβάθμιση στα Windows 10!!!

 

Βγήκε κι σαν εικονίδιο στην taskbar δίπλα στο ποσοστό μπαταρίας

 

Το έχει βγάλει και σε εσας:

Εμένα δεν το έχει βγάλει ακόμη!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν το έχει βγάλει ακόμη!

Θα στο βγάλει οπως και σε όλους εξιςου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω κατι.επειδη βλεπω οτι το tablet παιζει και παιχνιδια των win με χαμηλες ομως απαιτησεις.θα ηθελα να ρωτησω, για να περασω ενα cd παιχνιδιου μεσα,πρεπει να αγορασω εξωτερικο cd palyer, η μπορω να μεταφερω τα περιεχομενα του παιχνιδιου σε ενα usb και να το τρεξω απο εκει?γινεται αυτο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλημερα θα ηθελα να ρωτησω κατι.επειδη βλεπω οτι το tablet παιζει και παιχνιδια των win με χαμηλες ομως απαιτησεις.θα ηθελα να ρωτησω, για να περασω ενα cd παιχνιδιου μεσα,πρεπει να αγορασω εξωτερικο cd palyer, η μπορω να μεταφερω τα περιεχομενα του παιχνιδιου σε ενα usb και να το τρεξω απο εκει?γινεται αυτο?

αμα εχει αυτα τα χαρακτιριστικα που θελει το παιχνιδι θα τρεχει?

CPU: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz / AMD CPU Phenom II X4 940

RAM: 6 GB

OS: 64-bit Windows 7 or 64-bit Windows 8 (8.1)

Video Card: Nvidia GPU GeForce GTX 660 / AMD GPU Radeon HD 7870

Free Disk Space: 40 GB

Link to comment
Share on other sites

The Witcher 3

Μεχρι το witcher 2,ειναι playble.Το 3 ειναι αρκετα βαρυ για το sp3.

Καλυτερα να περιμενεις το SP4,που αν ειναι με intel skylake,θα εχει αρκετα πιο αυξημενη ταχυτητα στην καρτα γραφικων,ιδιως το μοντελο που θα εχει και iris pro!

Link to comment
Share on other sites

Μια πιο προσιτή λύση για USB dock για το Pro 3 σε σχέση με το πανάκριβο official της MS

Review – eTauro DUCGe USB dock for Surface Pro 3

http://www.windowscentral.com/review-etauro-ducge-usb-dock-surface-pro-3

 

http://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/larger_wm_blb/public/field/image/2015/06/eTauro-DUCGe-Lede.jpg?itok=C7fLIZ1y

 

 

http://www.windowscentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/larger_wm_brw/public/field/image/2015/06/eTauro-DUCGe-ports.jpg?itok=8villNZL

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο Surface Pro 3 firmware update

https://www.microsoft.com/surface/en-us/support/install-update-activate/pro-3-update-history

 

The Surface Pro 3 is receiving several updates, one that is for the UEFI that will enable new features that are coming with Windows 10. You can check out the entire change log below but one item worth pointing out is that the Wi-Fi stack is being updated again which should hopefully help out those who have had connectivity and download performance issues.

 

-Surface Pro UEFI update (v3.11.950.0) adds support for new features in Windows 10.

-Wireless Network Controller and Bluetooth driver update (v15.68.3091.193) improves the system stability and the Wi-Fi connectivity experience, also increases the network download performance.

-SATA AHCI Controller driver update (v9.4.0.1028) stabilizes deployment methodology on Surface Pro 3

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Check Out 3-in-1 Dock, A Microsoft Garage Project For Surface Pro 3

http://microsoft-news.com/check-out-...surface-pro-3/

http://blogs.msdn.com/b/danchar/arch...in-1-dock.aspx

 

http://microsoft-news.com/wp-content/uploads/2015/06/3_in_1_dock_design_02.png

 

http://blogs.msdn.com/resized-image.ashx/__size/550x0/__key/communityserver-blogs-components-weblogfiles/00-00-01-67-44/2727.3_2D00_in_2D00_1_2D00_Dock_2D00_03_2D00_Large.JPG

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

From the Microsoft Garage: 3-in-1 Surface Dock

https://m.youtube.com/results?q=%20A%20Microsoft%20Garage%20Project%20For%20Surface%20Pro%203&sm=3

 

Surface Pro 3: One year Review

 

1 Year With The Surface Pro 3

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα τη φολα με το thinkpad helix 2 (2 φορες από 3 καμενα πιξελς) και την επιστροφη του στο cyberport και με δεδομενο ότι πλεον η αγορα από εξωτερικο δεν υφισταται σαν επιλογή, αγορασα και παλι το surface pro 3 μαζι με το type cover και γυρισα παλι στην αγαπημενη μου MS. Διστασα να κανω κινηση για το "απλο" S3, ελεω emmc και αδυναμης cpu συγκριτικα με το pro...
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη φολα με το thinkpad helix 2 (2 φορες από 3 καμενα πιξελς) και την επιστροφη του στο cyberport και με δεδομενο ότι πλεον η αγορα από εξωτερικο δεν υφισταται σαν επιλογή, αγορασα και παλι το surface pro 3 μαζι με το type cover και γυρισα παλι στην αγαπημενη μου MS. Διστασα να κανω κινηση για το "απλο" S3, ελεω emmc και αδυναμης cpu συγκριτικα με το pro...

Κακά τα ψέμματα εδω ειναι το λιμάνι μας ;)

 

Τουλαχιστον τίμησες διαφορετικο χρωματικό συνδυασμό πχ κανα red keyboard για αλλαγη παράστασης;

Το 8/256 πήρες η το 4/128;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του sp3.

Πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές, είναι φανταστικό μηχάνημα.

Έτρεξα το as sad για να δω τις επιδόσεις του δίσκου και το write μου φάνηκε πολύ χαμηλό για πείτε μου και εσείς την γνώμη σας.

[ATTACH]63012[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια απενεργοποιηση το encryption του δισκου για αρχη...bitlocker αν θυμάμαι λέγεται....

 

Καλορίζικη η ΕΡΓΑΛΕΙΑΡΑ!

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέμματα εδω ειναι το λιμάνι μας ;)

 

Τουλαχιστον τίμησες διαφορετικο χρωματικό συνδυασμό πχ κανα red keyboard για αλλαγη παράστασης;

Το 8/256 πήρες η το 4/128;

 

Μπα δυστυχώς από Ελλάδα δεν ειχα επιλογές. Όλα μαύρα...

Το 4/128 στα 1000 ευρώ και το keyboard στα 120, τρώγεται η τιμή για τα ελληνικά δεδομένα ...

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια απενεργοποιηση το encryption του δισκου για αρχη...bitlocker αν θυμάμαι λέγεται....

 

Καλορίζικη η ΕΡΓΑΛΕΙΑΡΑ!

 

Ευχαριστώ, ναι όντως είναι απίστευτο εργαλείο!!!

 

Όσο για τον δίσκο του έχω ήδη απενεργοποιήσει το bitlocker και έχω κάνει όλα τα updates.... τι άλλο μπορώ να δώ?

Σε εσένα τι ταχύτητες βγάζει?

Απ'οτι είδα τα SP3 έρχονται ή με hynix ή με samsung ssd, μήπως ο samsung έχει χαμηλότερες επιδόσεις?

 

Πάντως όταν δουλεύεις δεν καταλαβαίνεις κάτι και όλα γίνονται αρκετά γρήγορα, απλά μου φάνηκαν μεγάλες οι διαφορές ανάμεσα στο read και στο write.

 

Επίσης κάτι άλλο, του εγκατέστησα το batterybar για να βλέπω περισσότερες πληροφορίες για την μπαταρία και εχθές που το εγκατέστησα έγραφε battery wear 0.4% και σήμερα το πρωί που το άνοιξα μετά την δεύτερη φόρτιση έγραφε 1.8%, μήπ0ως δεν διαβάζει σωστά το προγραμματάκι?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, ναι όντως είναι απίστευτο εργαλείο!!!

 

Όσο για τον δίσκο του έχω ήδη απενεργοποιήσει το bitlocker και έχω κάνει όλα τα updates.... τι άλλο μπορώ να δώ?

Σε εσένα τι ταχύτητες βγάζει?

Απ'οτι είδα τα SP3 έρχονται ή με hynix ή με samsung ssd, μήπως ο samsung έχει χαμηλότερες επιδόσεις?

 

Πάντως όταν δουλεύεις δεν καταλαβαίνεις κάτι και όλα γίνονται αρκετά γρήγορα, απλά μου φάνηκαν μεγάλες οι διαφορές ανάμεσα στο read και στο write.

 

Επίσης κάτι άλλο, του εγκατέστησα το batterybar για να βλέπω περισσότερες πληροφορίες για την μπαταρία και εχθές που το εγκατέστησα έγραφε battery wear 0.4% και σήμερα το πρωί που το άνοιξα μετά την δεύτερη φόρτιση έγραφε 1.8%, μήπ0ως δεν διαβάζει σωστά το προγραμματάκι?

1.Ναι τα Samsung έρχονται με πιο χαμηλές επιδοσεις.

Και εγω Samsung εχω,αλλα σε νορμαλ συνθήκες χρήσης δεν αντιλαμβάνεσαι επίπτωση αρνητική εκτός αν κανεις video editing all the time.

 

2. Ναι φυσιολογική η συμπεριφορά του battery bar.

Σπάνιο μεταξυ 2 φορτισεων το ποσοστο battery wear να παραμένει αναλλοίωτο.

Αυτο που παρατήρησα απο πολύμηνη χρηση οτι οταν φορτίζεις ανοιχτό σχεδόν παντα το ποσοστο αυτο ειναι πιο χαμηλό απο οτι κλειστή φορτιση.

Βέβαια παίζουν ρολο και τη χρηση του καθενός και καθε ποσο φορτίζεις,αν κανεις πλήρες κύκλους η οχι,αν το χρησιμοποιείς συνέχεια στο ρεύμα κλπ.

Εγω το τελευταίο εξάμηνο μεταξυ 2 και 4% είμαι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Surface Pro 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...