Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Τελικά τίποτα θα το παλεψω μόνος μου και ότι γίνει παρ όλα αυτά όποιος νομίζει ότι μπορεί να με βοηθήσει ουσιαστικά η να μου προτείνει κάποιο κατάστημα θα το εκτιμησω

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναιιιιιιιιιιιι τελικά το κινητό το έφτιαξα με τη βοήθεια του xda http://forum.xda-developers.com/sprint-lg-g3/general/guide-fix-hard-brick-recovery-guide-t3132359 τα κατάφερα μια χαρά με λίγη υπομονή
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιιιιιιιι τελικά το κινητό το έφτιαξα με τη βοήθεια του xda http://forum.xda-developers.com/sprint-lg-g3/general/guide-fix-hard-brick-recovery-guide-t3132359 τα κατάφερα μια χαρά με λίγη υπομονή

Σωραιος! Σε διάβαζα αλλά πραγματικά δεν ήξερα πως να σε βοηθήσω! Αντε απροβληματιστο από δω και πέρα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πρόσφατα πήρα ένα LG G3 μεταχειρισμένο και μου έκανε διαρκώς επανεκκινήσεις. Ένας σίγουρος τρόπος για να το κάνω να κλείσει ήταν να προσπαθήσω να τραβήξω βίντεο. Αγόρασα μια γνήσια μπαταρία και προς το παρόν όλα είναι ΟΚ.

Έχω μια άλλη ερώτηση όμως, ίσως λίγο off topic: Δεν λειτουργεί η δόνηση όταν πατάω τα πλήκτρα ή όταν έρχονται ειδοποιήσεις παρόλο που έχω ενεργοποιήσει την ρύθμιση. Έχει τύχει σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις επιλεξει δονηση και την ενταση της αλλα δεν την νιωθεις μαλλον φταιει ο βομβητης.διορθωνεται με σερβις και μικρο κοστος.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμισεις εχει επιλογη για πως να χτυπαει η δονηση.πχ μια φορα η διακεκομενα κλπ.επισης αφου χτυπαει εστω μια φορα ο βομβητης ειναι οκ. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Αγόρασα κι εγώ καινούριο το lg g3 από ebay και από την ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ξεκίνησαν ξαφνικά οι επανεκκινήσεις.Μόνο του επί 15 λεπτά έκανε επανακκινήσεις μέχρι που του έβγαζα την μπαταρία και την ξαναέβαζα. Ξαφνικά σήμερα ενώ το έκανα αυτό συνειδητοποίησα ότι είχε 1% μπαταρία. Ενώ ήταν μέχρι πριν λίγο στην μέση η μπαταρία.Πείτε μου ότι φταίει η μπαταρία , μην το ξαναστέλνω πίσω στην Κίνα...
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ καινούριο το lg g3 από ebay και από την ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ξεκίνησαν ξαφνικά οι επανεκκινήσεις.Μόνο του επί 15 λεπτά έκανε επανακκινήσεις μέχρι που του έβγαζα την μπαταρία και την ξαναέβαζα. Ξαφνικά σήμερα ενώ το έκανα αυτό συνειδητοποίησα ότι είχε 1% μπαταρία. Ενώ ήταν μέχρι πριν λίγο στην μέση η μπαταρία.Πείτε μου ότι φταίει η μπαταρία , μην το ξαναστέλνω πίσω στην Κίνα...

κανε πρωτα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων η καλυτερα ξαναπερασε την ρομ(εχει οδηγιες το φορουμ).βεβαια δεν εχω προσωπικα εμπιστοσυνη το ebay,και δεν μας ειπες αν το τηλ.ειναι μεταχεισισμενο η του κουτιου (δηλ. αν εισαι σιγουρη οτι ειναι καινουργιο).επισης αυτα ειναι και τα συνηθισμενα συμπτωματα κουρασμενης μπαταριας.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καινούριο ήταν το κινητό (σε μη σφραγισμένο κουτί). Θα κάτσω να κάνω αυτό που είπες, να ξαναπεράσω την ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Καινούριο ήταν το κινητό (σε μη σφραγισμένο κουτί). Θα κάτσω να κάνω αυτό που είπες, να ξαναπεράσω την ρομ.

Περιμενουμε νεοτερα λοιπον

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για βοήθησε με λίγο, που είναι οι οδηγίες;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=406940 εδω εισαι.αν τα λινκ δεν δουλευουν γκουγκλαρισε και βρες τα αρχεια.επισης αλλος τροπος για να βρεις ποια εκδοση φοραει το τηλ.μανησια κατεβασε το lg phone from (playstore) και τρεξτο,κατω κατω εχει λινκ με την ρομ που ψαχνεις.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα τίποτα...

Φταίει η μπαταρία όμως, επειδή το κάνει αυτό όταν πέφτει κάτω από το 50% η μπαταρία.Όταν έχει παραπάνω ή το έχω στην πρίζα, δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε την ,νομιζω εχει 15 ευρο η μανησια.αλλα καινουργιο τηλ.με ξελιγωμενη μπαταρια?.ξαναδες το σαιτ που το παρηγκειλες μηπως ειναι ανακατασκευασμενο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Φιλη αυτο ειναι το d851.χωρις αυτο βεβαια να εχει σχεση με την πτωση της μπαταριας.απλα ηταν κλειδωμενο στην T mobile και ξεκλειδωθηκε.επισης η τιμη του ειναι πολυ κατω απο τις συνηθησμενες. γενικα προσωπικα δεν εχω εμπιστοσυνη στο ebay. Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπερα

Το κινητο εκλεισε δεν ξανανοιξε ποτε και απο το γερμανο που το πηγα για service μου ειπαν καμμενη rom

Αξιζει να ψαχτω για επισκευη του ή να κοιταξω για αλλο κινητο/?

Οποιος το χει παθει και προσπαθησε να το φτιαξει οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Lg g3 16gb ελληνικό της γυναίκας μου αγορά 4/2016 έπεσε σε booloop. Ανοίγει 5 δεύτερα και κλείνει και ξανά από την αρχή. Ελαφριά χρήση όλο αυτό το διάστημα(μισή ώρα ιντερνετ και 2-3 τηλέφωνα τη μέρα μάξιμουμ) και το έπαθε ενώ το έβαλε να φορτίσει (ήταν περίπου στο 10% η μπαταρία). Σήμερα φεύγει για procordia, την επόμενη(εάν υπάρξει) φεύγει για σκουπίδια! Από εδώ και μπρος θα πληρώνω (υπεραξία) στη samsung για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

Lg g3 16gb ελληνικό της γυναίκας μου αγορά 4/2016 έπεσε σε booloop. Ανοίγει 5 δεύτερα και κλείνει και ξανά από την αρχή. Ελαφριά χρήση όλο αυτό το διάστημα(μισή ώρα ιντερνετ και 2-3 τηλέφωνα τη μέρα μάξιμουμ) και το έπαθε ενώ το έβαλε να φορτίσει (ήταν περίπου στο 10% η μπαταρία). Σήμερα φεύγει για procordia, την επόμενη(εάν υπάρξει) φεύγει για σκουπίδια! Από εδώ και μπρος θα πληρώνω (υπεραξία) στη samsung για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Αυτό είναι αλήθεια. G3-g4 μεγάλα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι αλήθεια. G3-g4 μεγάλα προβλήματα.

 

Το θέμα είναι ότι κι εγώ όπως και πολλοί άλλοι, έχουμε ψιλοκόλημε με Lg. Έχω το g5 και δεν ξεκολάω εύκολα. Κάτι η έλλειψη lag, κάτι η τοπ κάμερα. Αλλά πάντα κάποια πατάτα θα κάνει αυτή η εταιρεία (lg v30 άφαντο, lg g5 ir, lg g3 και g4 bootloop).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σε όλους.

 

Μετά από 2,5 χρόνια χρήσης του G3 μου, άρχισαν τα restarts (ανεξάρτητα επιπέδου μπαταρίας).

Όταν το ανοίγω πάλι κολλάει στην αρχική οθόνη και επαναλαμβάνεται όλο αυτό (bootloop το είδα ότι αναφέρεται)

Βγάζω-Βάζω μπαταρία και τελικά ανοίγει και δουλεύει καλά.

 

Το ότι δουλεύει αν βγάλω-βάλω μπαταρία είναι δείγμα κακής λειτουργίας της μπαταρίας ;

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δουλεύει αν βγάλω-βάλω μπαταρία είναι δείγμα κακής λειτουργίας της μπαταρίας ;

 

Πιστεύω πως ναι. Δοκίμασε με μια καινούρια. Είναι μικρό το κόστος....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ναι. Δοκίμασε με μια καινούρια. Είναι μικρό το κόστος....

 

Να διορθώσω τελικά πως το κινητό δε μένει ανοιχτό πάνω από 1 λεπτό.

Κολλάει και ξεκινάει πάλι μόνο με βάλε βγάλε της μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...