Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά ξέρει κανείς αν βρέθηκε λυση στο πρόβλημα?...εγώ αγόρασα 2 LG G3 από ΜΤΝ Κύπρου την ίδια μέρα τον Αύγουστο του 2014...μετά από δύο μήνες και τα 2 παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα με το ξαφνικό σβήσιμο κυρίως όταν δέχεται κλήση ή όταν βγάζω φωτογραφία και ανοίγει το φλας...άλλαξα και μπαταρίες καινούργιες αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...παρατήρησα όμως ότι όταν είναι στη φόρτιση δεν παρουσιζεται αυτό το πρόβλημα...τελικά είναι θέμα up date λογισμικού από την LG?

Η ΜΤΝ Κύπρου σφυρίζει αδιάφορα και λέει ότι δεν έχει ακούσει για αυτό το πρόβλημα.

ΥΓ.έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις που διατίθενται...ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ? ή ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ?

Edited by m7ixalis
Γ.ΓΑΛΑΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει σερβις LG στην Κυπρο, αν χαλάσει ένα κινητό πώς φτιάχνεται;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κανείς αν βρέθηκε λυση στο πρόβλημα?...εγώ αγόρασα 2 LG G3 από ΜΤΝ Κύπρου την ίδια μέρα τον Αύγουστο του 2014...μετά από δύο μήνες και τα 2 παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα με το ξαφνικό σβήσιμο κυρίως όταν δέχεται κλήση ή όταν βγάζω φωτογραφία και ανοίγει το φλας...άλλαξα και μπαταρίες καινούργιες αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...παρατήρησα όμως ότι όταν είναι στη φόρτιση δεν παρουσιζεται αυτό το πρόβλημα...τελικά είναι θέμα up date λογισμικού από την LG?

Η ΜΤΝ Κύπρου σφυρίζει αδιάφορα και λέει ότι δεν έχει ακούσει για αυτό το πρόβλημα.

ΥΓ.έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις που διατίθενται...ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ? ή ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ?

 

Ουτε οι ιδιοι ξερουν τι φταιει. Η χειροτερη συσκευη για το 2014.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε οι ιδιοι ξερουν τι φταιει. Η χειροτερη συσκευη για το 2014.

Το λες εκ πείρας αυτό ή είναι δικό σου συμπέρασμα χωρίς να έχεις ακουμπήσει την συσκευή ? Γενικά βγήκε πολλές φορές η καλύτερη συσκευή για το 2014 αλλά για να λες ότι είναι η χειρότερη πάσο κάτι θα ξέρεις παραπάνω από τους άλλους που την ψήφισαν... Τεσπα τα κλεισίματα προφανώς και οφείλονται σε ελλατωματικες συσκευές και στην Ελλάδα σε όσες είχαν εξακρυβωμενο πρόβλημα αντικατεστησαν την πλακετα. Τώρα το αν λύθηκε ή όχι το θέμα μετά αυτό δεν το γνωρίζω. Κατά την γνώμη σε αυτά τα τηλέφωνα και εφόσον είναι γνωστό το πρόβλημα έπρεπε να αντικαταστησει τις συσκευές

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το λες εκ πείρας αυτό ή είναι δικό σου συμπέρασμα χωρίς να έχεις ακουμπήσει την συσκευή ? Γενικά βγήκε πολλές φορές η καλύτερη συσκευή για το 2014 αλλά για να λες ότι είναι η χειρότερη πάσο κάτι θα ξέρεις παραπάνω από τους άλλους που την ψήφισαν... Τεσπα τα κλεισίματα προφανώς και οφείλονται σε ελλατωματικες συσκευές και στην Ελλάδα σε όσες είχαν εξακρυβωμενο πρόβλημα αντικατεστησαν την πλακετα. Τώρα το αν λύθηκε ή όχι το θέμα μετά αυτό δεν το γνωρίζω. Κατά την γνώμη σε αυτά τα τηλέφωνα και εφόσον είναι γνωστό το πρόβλημα έπρεπε να αντικαταστησει τις συσκευές

 

Το λεω βαση οχι του poll αλλα των σχολιων απο ολες τις σελιδες που οι περισσοτεροι εχουν προβλημα. Τα πολλ δεν θα πιστευω γιατι ακομα και "πιο ειναι καλυτερο smartphone" αναμεσα στο iphone 4s και oneplus πχ, ολοι θα ψηφιζαν το iphone και ας ελεγαν απο κατω πως δεν ειναι το καλυτερο. Πιστευω την πλειοψηφια των σχολιων. Οσο για το αν την εχω πιασει στα χερια μου, ημουν ενα βημα πριν το αγορασω και μετα απ'οσα διαβασα εδω και σε αλλα φορουμ, πηρα το ουαν πλας.

Link to comment
Share on other sites

Το λεω βαση οχι του poll αλλα των σχολιων απο ολες τις σελιδες που οι περισσοτεροι εχουν προβλημα. Τα πολλ δεν θα πιστευω γιατι ακομα και "πιο ειναι καλυτερο smartphone" αναμεσα στο iphone 4s και oneplus πχ, ολοι θα ψηφιζαν το iphone και ας ελεγαν απο κατω πως δεν ειναι το καλυτερο. Πιστευω την πλειοψηφια των σχολιων. Οσο για το αν την εχω πιασει στα χερια μου, ημουν ενα βημα πριν το αγορασω και μετα απ'οσα διαβασα εδω και σε αλλα φορουμ, πηρα το ονπλας.

 

Φίλε μου δεν έχουν όλοι προβλήματα ούτε η πλειοψηφία έχει πρόβλημα απλά δυστυχώς είναι η ίδια σχεδόν μερίδα που αναπαράγει τα ίδια προβλήματα... Ήμουν στο τσακ να μην πάρω την συσκευή από αυτά που διάβαζα... Τελικά την πήρα και δεν με έχει κρεμασει πουθενά και σε όλα β της δουλεύει άψογα... Σίγουρα ήθελα λίγο καλύτερη μπαταρία αλλά οκ... Εννοείται ότι το 1+1 είναι τούμπανο και δεν το λέω σε σχέση με την συσκευή σου αλλά είναι κρίμα να κολλάει ρετσινια σε ένα τηλέφωνο για ελλατωματικες αρχικές παρτίδες που κατά τ'αλλα δουλεύει πλέον υποδειγματικα. Φιλικά πάντα απλά δεν είναι η χειρότερη συσκευή για το 2014... Η συσκευη με το χειρότερο ξεκίνημα ίσως αλλά ως εκεί

 

Edit : για iPhone μην μου γράφεις καθόλου δεν βλέπω :p:p:p:p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το λες εκ πείρας αυτό ή είναι δικό σου συμπέρασμα χωρίς να έχεις ακουμπήσει την συσκευή ? Γενικά βγήκε πολλές φορές η καλύτερη συσκευή για το 2014 αλλά για να λες ότι είναι η χειρότερη πάσο κάτι θα ξέρεις παραπάνω από τους άλλους που την ψήφισαν... Τεσπα τα κλεισίματα προφανώς και οφείλονται σε ελλατωματικες συσκευές και στην Ελλάδα σε όσες είχαν εξακρυβωμενο πρόβλημα αντικατεστησαν την πλακετα. Τώρα το αν λύθηκε ή όχι το θέμα μετά αυτό δεν το γνωρίζω. Κατά την γνώμη σε αυτά τα τηλέφωνα και εφόσον είναι γνωστό το πρόβλημα έπρεπε να αντικαταστησει τις συσκευές

 

Πάντως είναι κρίμα να κράζεις μία συσκευή που ούτε καν την έχεις χρησιμοποιήσει και δεν εννοώ για μία ή δύο ώρες από φίλους. Είναι το ίδιο σαν να ξεκινήσω και εγώ να κράζω την 1+1 λόγω της ελαττωματικής οθόνης (κιτρίνιζε) που είχαν βάλει στη συσκευή τους και που στις τελευταίες παρτίδες αποφάσισαν να αλλάξουν (μετά από 2 χρόνια σχεδόν). Δε το έκανα και δε πρόκειται να το κάνω όχι γιατί μου αρέσει η εταιρεία αλλά εκτιμώ την προσπάθεια που έκανε να δημιουργήσει κάτι αξιοπρεπές και σε πολύ χαμηλότερη τιμή από τον ανταγωνισμό καθώς επίσης το ότι η εταιρία η οποία πρίν από 2 χρόνια όταν ξεκινούσε άξιζε μερικές εκατοντάδες χιλιάδες δολάρια, τώρα έχει φτάσει στο σημείο να αξίζει σχεδόν 1 δίς δολάρια.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει σερβις LG στην Κυπρο, αν χαλάσει ένα κινητό πώς φτιάχνεται;;

 

Εδώ (http://itfixit.net/) το επίσημο σέρβις για κινητά της LG (και όχι μόνο) στην Κύπρο παιδιά! Επιβεβαιωμένο απο την LG Asepa Cyprus τον επίσημο εισαγωγέα της LG Electronics στην Κύπρο σε ερώτηση που τους έκανα παλαιότερα. Ναι μεν δεν έρχονται μέσω της τα smartphones αλλά φυσικά υπάρχει ο επίσημος συνεργάτης για τα σέρβις.

 

/offtopic

Όσο για την ΜΤΝ, καλά τα λες για να τα μαθαίνουμε.

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν υπάρχει σερβις LG στην Κυπρο, αν χαλάσει ένα κινητό πώς φτιάχνεται;;

Επειδή δεν μου ετυχε ξανά με βλάβη σε τηλέφωνο,δεν ξέρω τι συμβαινει στην Κύπρο...πάντως η ΜΤΝ μου είπε οτι πρέπει να τους το δώσω για να το παρακολουθήσουν 15 μέρες και μετά να κάνουν τις αναβαθμίσεις όπως τις έκανα κι εγώ...μα το τηλέφωνο για να παρουσιάσει το πρόβλημα πρέπει να είναι σε συνεχή χρήση για να έχει πίεση και να ζεσταθεί...τότε μόνον σβήνει...κι όταν επανέλθει συνήθως έχει χάσει το μισό της φόρτισής του.

Γ.ΓΑΛΑΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το συγκεκριμένο κινητό έχει απογοητεύσει . Υπάρχουν πολλά σχόλια ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει παρουσιάσει πολλά προβλήματα ιδίως με τα restarts .

Αν δει κάποιος τα polls θα καταλάβει ότι το 50% των χρηστών έχει προβλήματα με το κινητό . Το σημαντικότερο ειναι και στις νέες παρτίδες όπως έχουν αναφέρει χρήστες υπάρχει το πρόβλημα με τα restarts . Δεν νομίζω τόσοι άνθρωποι που αναφέρουν προβλήματα έτσι για να γράψουν . Το συγκεκριμένο κινητό αν κάποιος διαβάσει τα προηγούμενα θα το αγόραζα αλλά ευτυχώς υπάρχει η ΕΝ λόγω ενότητα και δεν το αγόρασα . Αν έχω γράψει κάτι που ειναι λάθος διορθώστε με ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το συγκεκριμένο κινητό έχει απογοητεύσει . Υπάρχουν πολλά σχόλια ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει παρουσιάσει πολλά προβλήματα ιδίως με τα restarts .

Αν δει κάποιος τα polls θα καταλάβει ότι το 50% των χρηστών έχει προβλήματα με το κινητό . Το σημαντικότερο ειναι και στις νέες παρτίδες όπως έχουν αναφέρει χρήστες υπάρχει το πρόβλημα με τα restarts . Δεν νομίζω τόσοι άνθρωποι που αναφέρουν προβλήματα έτσι για να γράψουν . Το συγκεκριμένο κινητό αν κάποιος διαβάσει τα προηγούμενα θα το αγόραζα αλλά ευτυχώς υπάρχει η ΕΝ λόγω ενότητα και δεν το αγόρασα . Αν έχω γράψει κάτι που ειναι λάθος διορθώστε με ...

 

Τα polls λένε οτι το 33,51% των ατόμων που ψήφισαν και όχι το 50% των χρηστών του κινητού έχουν πρόβλημα...

 

Επίσης λένε οτι υπάρχει και ένα 66,49% που ψήφισε και δεν είχε και δεν έχει κανένα θέμα άλλα προφανώς αυτό δεν το βλέπουμε??? :down:

 

Επίσης ελλατωματικά πραγματά θα βγαίνουν ΠΑΝΤΟΥ όσο υπάρχει παραγωγή, το θέμα είναι να υπάρχει ποσοστιαία μείωση οσο περνάει ο καιρός κάτι το οποίο στην προκειμένη περίπτωση φαίνεται να ισχύει καθώς φαίνεται να ισχύει...

 

Το αν ευτυχώς ή δυστυχώς δεν πήρες αυτό το τηλέφωνο καλό θα ήταν να το έκρινες αφού θα το είχες χρησιμοποιήσει έστω και για λίγο για να δεις αν έχει να σου προσφέρει το οτιδήποτε. Χωρίς να το έχεις χρησιμοποιήσει λυπάμαι αλλά τα συμπεράσματα μπορούν να χαρακτηριστούν ως μη χρήσιμα.

 

Να ακούσω κάποιον που κάηκε απο το τηλέφωνο και απο τα προβλήματα του Οκ, θα το παραδεχτώ και θα πω ποσα δίκια έχει αλλά να μπάινει ο καθένας και να λέει για τα προβήματα του τηλεφώνου χωρίς καν να το έχει ακουμπήσει μου φαίνεται παράλογο...

 

φιλικά πάντα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

George καλά τα λες. Πολλοί οι απογοητευμένοι, πολλοί και αυτοί χωρίς πρόβλημα. Ακόμα και 50%-50% να είναι τα καλά και τα προβληματικά, πάλι το G3 είναι μια αποτυχία (δεν εννοω εμπορική).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

George καλά τα λες. Πολλοί οι απογοητευμένοι, πολλοί και αυτοί χωρίς πρόβλημα. Ακόμα και 50%-50% να είναι τα καλά και τα προβληματικά, πάλι το G3 είναι μια αποτυχία (δεν εννοω εμπορική).

 

Τα περισσότερα άτομα που γνωρίζω και το έχουν μια χαρά ικανοποιήμενοι είναι. Ας ανοίξει ενα poll με το κατα πόσο είναι ευχαριστημένοι οι κάτοχοι g3 αυτή τη στιγμή να δούμε τα αποτελέσματα

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα polls λένε οτι το 33,51% των ατόμων που ψήφισαν και όχι το 50% των χρηστών του κινητού έχουν πρόβλημα...

 

Επίσης λένε οτι υπάρχει και ένα 66,49% που ψήφισε και δεν είχε και δεν έχει κανένα θέμα άλλα προφανώς αυτό δεν το βλέπουμε??? :down:

 

Επίσης ελλατωματικά πραγματά θα βγαίνουν ΠΑΝΤΟΥ όσο υπάρχει παραγωγή, το θέμα είναι να υπάρχει ποσοστιαία μείωση οσο περνάει ο καιρός κάτι το οποίο στην προκειμένη περίπτωση φαίνεται να ισχύει καθώς φαίνεται να ισχύει...

 

Το αν ευτυχώς ή δυστυχώς δεν πήρες αυτό το τηλέφωνο καλό θα ήταν να το έκρινες αφού θα το είχες χρησιμοποιήσει έστω και για λίγο για να δεις αν έχει να σου προσφέρει το οτιδήποτε. Χωρίς να το έχεις χρησιμοποιήσει λυπάμαι αλλά τα συμπεράσματα μπορούν να χαρακτηριστούν ως μη χρήσιμα.

 

Να ακούσω κάποιον που κάηκε απο το τηλέφωνο και απο τα προβλήματα του Οκ, θα το παραδεχτώ και θα πω ποσα δίκια έχει αλλά να μπάινει ο καθένας και να λέει για τα προβήματα του τηλεφώνου χωρίς καν να το έχει ακουμπήσει μου φαίνεται παράλογο...

 

φιλικά πάντα

 

Aνέφερα τα παραπάνω γιατί ισχύουν και δεν τα δημιούργησα μόνος μου.

Το θέμα είναι μην αγοράζουμε κάτι και μετά να βλέπουμε ότι είναι ελαττωματικό ..

Το κινητό κοστίζει 325-400 ευρώ και έχει τόσα προβλήματα και κυρίως αυτό της επανεκκίνησης..

Εχω απογοητευτεί απο την Lg καθώς είχα ενος φίλου το lg g2 για μικρό χρονικό διάστημα και ήταν τέλειο για αυτό το λόγο ήθελα το g3.

Bλέπωντας ευτυχώς αυτην την ενότητα παρατήρησα απο πολλούς χρήστες τα προβλήματα που έχουν.

Να μην παρεξηγούμε το κινητό φαίνεται να έχει πολλές δυνατότητες αλλά και πολλά προβλήματα.

Παραθέτω το παρακάτω λινκ για να δείτε ότι τα ξένα φόρουμ αναφέρουν 8 συνηθισμένα προβλήματα του lg g3

1 Aυτόματο κλείσιμο συσκευής

2 Αύξηση της θερμοκρασίας

3 Lags στο interface

4 Πρόβλημα με την διάρκεια ζωής της μπαταρίας

5 Κακή ποιότητα ήχου κλήσης

6 προβλήματα στον ήχο

7 κρασάρισμα της κάμερας όταν κάνει λήψη video

8 Aνοιγμα του κινητού όταν είναι σε τσέπη και έχει ενεργοποιηθεί το knock on

http://www.androidauthority.com/lg-g3-problems-517832/

 

 

Κατασκευαστικό πρόβλημα lg g3 με ρωγμή

http://techmaniacs.gr/lg-g3-cracks-lg-official-answer/

 

 

Eπίσης στο skroutz διάφορα αρνητικά σχόλια

http://www.skroutz.gr/s/5065567/LG-G3-32GB.html?from=catspan

 

Τα αναφέρω γιατί με το ποσό αυτό κάποιος μπορεί να αγοράσει ενα κινητό με τουλάχιστόν λιγότερα προβλήματα.

 

Φιλικά Πάντα!

Link to comment
Share on other sites

ενα κινητο μπορει να ειναι οντως αποτυχια η επιτυχια. για εμας που εχουμε δει τι σημαινει τρενο.

δεν το καταλαβαινουν ολοι οι χρηστες αυτο.

 

Το εχει αγορασει συγγενικο μου προσωπο που δεν εχει ιδεα για myphone και ιντερνετ.

του εχει κανει restarts τα παντα.Παρτιδα 406

Ειναι ευχαριστημενος;Ναι δεν εχει θεμα.

 

μαλιστα με τα updates και 4 factory reset εχει στρωσει.

Ουτε καν το πηγε για αντικατασταση.

αν εχει τοσα θεματα ενα κινητο σαν το g3 τι να πουνε κατι κινητα με 1gb ραμ και επεξεργαστες αδυναμους....

 

το οτι ομως πολλα εχουν θεμα,ισχυει.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σαφώς και πολλοί μπορεί να μην πάρουν πρέφα οτι το κινητό έχει θέμα. Μιλάμε για άτομα που ξέρουν. Τέσπα εγώ προσωπικά απο το τηλέφωνο δεν έχω κανένα θέμα πέρα απ'το οτι θα ήθελα λίγο καλύτερη μπαταρία... τώρα μελλοντικά άγνωστο...ελπίζω πως δεν θα έχω θέμα ή οτι θα το έχω δώσει μιας και ήδη γλυκοκοιτάζω το note 4. Γενικά είναι μην σου τύχει θεωρώ.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Aνέφερα τα παραπάνω γιατί ισχύουν και δεν τα δημιούργησα μόνος μου.

Το θέμα είναι μην αγοράζουμε κάτι και μετά να βλέπουμε ότι είναι ελαττωματικό ..

Το κινητό κοστίζει 325-400 ευρώ και έχει τόσα προβλήματα και κυρίως αυτό της επανεκκίνησης..

Εχω απογοητευτεί απο την Lg καθώς είχα ενος φίλου το lg g2 για μικρό χρονικό διάστημα και ήταν τέλειο για αυτό το λόγο ήθελα το g3.

Bλέπωντας ευτυχώς αυτην την ενότητα παρατήρησα απο πολλούς χρήστες τα προβλήματα που έχουν.

Να μην παρεξηγούμε το κινητό φαίνεται να έχει πολλές δυνατότητες αλλά και πολλά προβλήματα.

Παραθέτω το παρακάτω λινκ για να δείτε ότι τα ξένα φόρουμ αναφέρουν 8 συνηθισμένα προβλήματα του lg g3

1 Aυτόματο κλείσιμο συσκευής

2 Αύξηση της θερμοκρασίας

3 Lags στο interface

4 Πρόβλημα με την διάρκεια ζωής της μπαταρίας

5 Κακή ποιότητα ήχου κλήσης

6 προβλήματα στον ήχο

7 κρασάρισμα της κάμερας όταν κάνει λήψη video

8 Aνοιγμα του κινητού όταν είναι σε τσέπη και έχει ενεργοποιηθεί το knock on

http://www.androidauthority.com/lg-g3-problems-517832/

 

 

Κατασκευαστικό πρόβλημα lg g3 με ρωγμή

http://techmaniacs.gr/lg-g3-cracks-lg-official-answer/

 

 

Eπίσης στο skroutz διάφορα αρνητικά σχόλια

http://www.skroutz.gr/s/5065567/LG-G3-32GB.html?from=catspan

 

Τα αναφέρω γιατί με το ποσό αυτό κάποιος μπορεί να αγοράσει ενα κινητό με τουλάχιστόν λιγότερα προβλήματα.

 

Φιλικά Πάντα!

Αυτά είναι γνωστά προβλήματα και τα έχουμε αντιμετωπίσει όλοι όσοι έχουμε παράπονα. Πολλές φορές και περισσότερα από ένα προβλήματα ανά συσκευή.

Όσο είμαστε εμείς που απογοητευτηκαμε από την LG φέτος και θα την μαυρίουμε, τόσο υπάρχουν και αυτοί που υπεραμύνονται της επιλογής τους. Και αυτό είναι θεμιτό ως ένα σημείο. Απλά δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα- ειδικά όταν έχω πληρώσει πάνω από 350 ευρώ- να μου λένε οι χρήστες ότι δεν έχει/είχε λαγκ, ότι δεν υπάρχουν παράσιτα, ότι η μπαταρία είναι μια χαρά και λοιπά.

 

Επίσης, δεν μπορώ να δεχτώ αυτό που λένε οι χρήστες ότι πουλάει πολύ γιαυτό και έχουν βγει πολλά παράπονα.. Δηλαδή το S5 δεν πούλησε στην Ελλαδα; Το G2 δεν πούλησε πέρσι; Η σειρά Ζ3 δεν πουλάει; Γιατί είναι όλοι υπερευχαριαστημένοι και στο θέμα του G3 γίνεται ο χαμός;

 

Και μόνο που ο παραπάνω χρήστης θέλει να ανοίξει πολλ για να μετρήσουμε πόσοι έχουν καλό G3 και πόσοι σκάρτο, φαντάζεστε για τι κατάσταση μιλάμε. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι γνωστά προβλήματα και τα έχουμε αντιμετωπίσει όλοι όσοι έχουμε παράπονα. Πολλές φορές και περισσότερα από ένα προβλήματα ανά συσκευή.

Όσο είμαστε εμείς που απογοητευτηκαμε από την LG φέτος και θα την μαυρίουμε, τόσο υπάρχουν και αυτοί που υπεραμύνονται της επιλογής τους. Και αυτό είναι θεμιτό ως ένα σημείο. Απλά δεν μπορώ να δεχτώ με τίποτα- ειδικά όταν έχω πληρώσει πάνω από 350 ευρώ- να μου λένε οι χρήστες ότι δεν έχει/είχε λαγκ, ότι δεν υπάρχουν παράσιτα, ότι η μπαταρία είναι μια χαρά και λοιπά.

 

Επίσης, δεν μπορώ να δεχτώ αυτό που λένε οι χρήστες ότι πουλάει πολύ γιαυτό και έχουν βγει πολλά παράπονα.. Δηλαδή το S5 δεν πούλησε στην Ελλαδα; Το G2 δεν πούλησε πέρσι; Η σειρά Ζ3 δεν πουλάει; Γιατί είναι όλοι υπερευχαριαστημένοι και στο θέμα του G3 γίνεται ο χαμός;

 

Και μόνο που ο παραπάνω χρήστης θέλει να ανοίξει πολλ για να μετρήσουμε πόσοι έχουν καλό G3 και πόσοι σκάρτο, φαντάζεστε για τι κατάσταση μιλάμε. :p

 

Κωνσταντίνε lag είχε και ενδεχομένως να έχει αλλά ως ένα σημείο όχι σε αυτό το βαθμό που κάποιοι θέλουν να το παρουσιάσουν. Παράσιτα εγώ προσωπικά δεν παρατηρώ αλλά ίσως φταίει η δική μου παρατηριτηκοτητα για για την μπαταρία σε σχέση με την οθόνη κτλ τα έχουμε αρκετές φορές από εδώ ότι να ήταν λάθος... Δεν υπεραμυνομαι της επιλογής και πραγματικά αν δεν με κάλυπτε θα το έστελνα. Χρησιμοποιώ και το note 3 ταυτόχρονα και εμένα προσωπικά και στα δικά μου τα γούστα το g3 το θεωρώ πιο καλό. Αυτό πάντα για εμένα που αν θες μπορεί να είμαι τυχερός και να μου έχει τύχει συσκευή χωρίς κάποιο πρόβλημα προς το παρόν. Τεσπα είναι είναι τι θα δέσει στο χέρι του καθενός και τι θα πέσει στο χέρι του καθενός... Αν και εμένα μου είχε πέσει μια συσκευή με προβλήματα σίγουρα θα έλεγα αλλά τώρα. Αλλά σίγουρα αν δεν ήμουν ικανοποιημενος και δεν το γούσταρα θα το έδινα και δεν το πρότεινα σε κανέναν για να μην τον πάρω στον λαιμό μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι ότι δεν μπορείς να δεχτείς με τίποτε ότι δεν έχω λαγκ, παράσιτα και πρόβλημα με τη μπαταρία.

Το θέμα είναι ότι βάζεις τους άλλους να "υπεραμύνονται" την επιλογή τους.

Ούτε υπεραμύνομαι όταν λέω κάτι που βλέπω στο κινητό μου, ούτε προσπαθώ να επιτεθώ στις επιλογές των άλλων.

 

Η προηγούμενη λίστα με προβλήματα ήρθε με το καλημέρα από τον Ιούλιο του 2014 και δεν ίσχυε καν τότε συνολικά για τη συσκευή όπως το είδα στην πράξη.

Έχουμε, όμως, Απρίλιο (καλό μήνα) του 2015 και η συζήτηση δεν αλλάζει. Χαμός δεν γίνεται, κουραστικό είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είπαμε ότι είναι για πέταμα. Έχει και πολλά καλά η συσκευή. Απλά θα πρέπει να είναι υποψιασμένος ο νέος αγοραστής ότι μπορεί να του κάτσει ελάττωμα. Είτε hw είτε sw.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα αγόραζα το lg g3 και τελικά πάω για note 4..

Καλό μήνα σε όλους!

Για να ευθυμήσουμε λίγο , κράζεις θαυμάζεις..

 

Και το 4αρι εννοείται τα σπάει! καλό μήνα!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα αναρωτιεμαι αν με CM/resurraction/blisspop εχει τετεια θεματα.

κατι μου λεει δεν εχει...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα αναρωτιεμαι αν με CM/resurraction/blisspop εχει τετεια θεματα.

κατι μου λεει δεν εχει...

 

Με RR και Bliss δεν υπαρχει κανενα θεμα ολα πανε τελεια. lag δεν υπαρχει στο λεξικο. Σε 1-2 μερες θα δωσουν και την 5.1 πιστευω θα εχει καλες βελτιωσεις σε πολλους τομεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...