Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οποιος εχει περασει τη Lollipop 5.0 για να λυθει το προβλημα συμφωνα με την LG πρεπει να κανει Factory Reset και να σεταριστει το κινητο με το καινουργιο λογισμικο απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει περασει τη Lollipop 5.0 για να λυθει το προβλημα συμφωνα με την LG πρεπει να κανει Factory Reset και να σεταριστει το κινητο με το καινουργιο λογισμικο απο την αρχη.

 

Αυτό Έκανα φίλε μου και μέχρι στιγμής όλα καλά τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόραασα τη συσκευή LG G3 16gb το Νοέμβριο και μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιάσει ιδιαίτερο πρόβλημα, δεν έσβησε ποτέ μόνο του. Περασμένη 5.0 lollipop. Είμαι ευχαριστημένος εκτός από λίγο λαγκάρισμα...
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες να ενημερωσω και εγω με την σειρα μου μιας και τωρα ειδα το συγκεκριμενο topic .....(Αυτα που θα πω τα εγραψα και στο Επισημο νημα του G3 αλλα μιας και πηρε το ματι μου το topic αυτο λεω να τα πω και εδω και να ακουσω γνωμες και πως αντιμετωπισατε το ξαφνικο κλεισιμο της συσκευης ) Ενώ έκανα κάποιες εφαρμογές αναβάθμιση στο play store έκλεισε μόνο του και έμεινε στο λογότυπο lg προσπάθησα να το κλείσω με το power button πατημένο αλλά δεν έκλεινε όποτε έβγαλα μπαταρία και το άνοιξα.... Με αυτο το θεμα το service ποιες ενεργειες ακολουθει για να αποκαταστησει το προβλημα ;;;; Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Υ.Γ. Ισως ειναι εκνευριστικο να ρωταω και στο Topic αυτο τα ιδια πραγματα αλλα 350 ευρω πηρα την συσκευη και οι μερες ειναι δυσκολες .... Δεν ειμαστε για ζημιες 20 μερες τηλεφωνο ειναι .... Τι να πω με ολα αυτα που διαβασα στο topic σιγα σιγα μετανιωνω που εδωσα το g2 μου και αγορασα το g3 ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες να ενημερωσω και εγω με την σειρα μου μιας και τωρα ειδα το συγκεκριμενο topic .....(Αυτα που θα πω τα εγραψα και στο Επισημο νημα του G3 αλλα μιας και πηρε το ματι μου το topic αυτο λεω να τα πω και εδω και να ακουσω γνωμες και πως αντιμετωπισατε το ξαφνικο κλεισιμο της συσκευης ) Ενώ έκανα κάποιες εφαρμογές αναβάθμιση στο play store έκλεισε μόνο του και έμεινε στο λογότυπο lg προσπάθησα να το κλείσω με το power button πατημένο αλλά δεν έκλεινε όποτε έβγαλα μπαταρία και το άνοιξα.... Με αυτο το θεμα το service ποιες ενεργειες ακολουθει για να αποκαταστησει το προβλημα ;;;; Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Υ.Γ. Ισως ειναι εκνευριστικο να ρωταω και στο Topic αυτο τα ιδια πραγματα αλλα 350 ευρω πηρα την συσκευη και οι μερες ειναι δυσκολες .... Δεν ειμαστε για ζημιες 20 μερες τηλεφωνο ειναι .... Τι να πω με ολα αυτα που διαβασα στο topic σιγα σιγα μετανιωνω που εδωσα το g2 μου και αγορασα το g3 ....

 

 

Δηλαδή μετά την επανατοποθέτηση της μπαταρίας δεν λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο σου;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά την επανατοποθέτηση της μπαταρίας δεν λειτουργεί κανονικά το τηλέφωνο σου;

Ανοιξε και λειτουργει κανονικα μετα την επανατοποθετηση της μπαταριας

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση ποια είναι δηλαδή ;

Η ερωτηση ειναι αν σας εχει συμβει και αν ναι τι κανατε για αυτο εφτιαξε μονο του ;;; Το πηγατε για service ;;;Tι κανατε στην περιπτωση αυτη ;;;

Φυσικα η ερωτηση μου παει περισσοτερο σε αυτους που τους παρουσιασε προβλημα η συσκευη με ξαφνικο κλεισιμο ....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες να ενημερωσω και εγω με την σειρα μου μιας και τωρα ειδα το συγκεκριμενο topic .....(Αυτα που θα πω τα εγραψα και στο Επισημο νημα του G3 αλλα μιας και πηρε το ματι μου το topic αυτο λεω να τα πω και εδω και να ακουσω γνωμες και πως αντιμετωπισατε το ξαφνικο κλεισιμο της συσκευης ) Ενώ έκανα κάποιες εφαρμογές αναβάθμιση στο play store έκλεισε μόνο του και έμεινε στο λογότυπο lg προσπάθησα να το κλείσω με το power button πατημένο αλλά δεν έκλεινε όποτε έβγαλα μπαταρία και το άν

οιξα.... Με αυτο το θεμα το service ποιες ενεργειες ακολουθει για να αποκαταστησει το προβλημα ;;;; Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Υ.Γ. Ισως ειναι εκνευριστικο να ρωταω και στο Topic αυτο τα ιδια πραγματα αλλα 350 ευρω πηρα την συσκευη και οι μερες ειναι δυσκολες .... Δεν ειμαστε για ζημιες 20 μερες τηλεφωνο ειναι .... Τι να πω με ολα αυτα που διαβασα στο topic σιγα σιγα μετανιωνω που εδωσα το g2 μου και αγορασα το g3 ....

 

 

Ποια παρτιδα ειναι φιλε μου;32gb; απο που το πηρες; και τι χρωμα ειναι πες μου λιγο

Link to comment
Share on other sites

Ποια παρτιδα ειναι φιλε μου;32gb; απο που το πηρες; και τι χρωμα ειναι πες μου λιγο

411 παρτιδα Ελβετικο Titan Grey 16Gb και το πηρα απο kaizerstore....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε και λειτουργει κανονικα μετα την επανατοποθετηση της μπαταριας

 

 

Δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο μέχρι τώρα ( 409 16gb εργοστασιακή Lollipop) αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί εφόσον η λειτουργία είναι με το ξεκίνημα φυσιολογική. Για μένα θέμα service δεν τίθεται ξέχνα το απλά.

Μπορείς όμως να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής που εγκαθιστούσες ή ενημέρωνες και κόλλησε το κινητό αλλά και πάλι αν λειτουργεί μια χαρά υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο... αλλά ο κόπος μικρός. Μετά κάνεις κι ένα απλό smart cleaning.

Κάτι περισσότερο δραστικό είναι το hard reset μόνο που προϋποθέτει χρόνο για ρυθμίσεις, λογαριασμούς, εφαρμογές κτλ. από την αρχή.

Προσωπικά θα έκανα το δεύτερο μόνο αν το συνδύαζα με εγκατάσταση μιας microsd για παράδειγμα να υπάρχει και μια δικαιολογία για τον κόπο μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο μέχρι τώρα ( 409 16gb εργοστασιακή Lollipop) αλλά δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί εφόσον η λειτουργία είναι με το ξεκίνημα φυσιολογική. Για μένα θέμα service δεν τίθεται ξέχνα το απλά.

Μπορείς όμως να κάνεις απεγκατάσταση της εφαρμογής που εγκαθιστούσες ή ενημέρωνες και κόλλησε το κινητό αλλά και πάλι αν λειτουργεί μια χαρά υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο... αλλά ο κόπος μικρός. Μετά κάνεις κι ένα απλό smart cleaning.

Κάτι περισσότερο δραστικό είναι το hard reset μόνο που προϋποθέτει χρόνο για ρυθμίσεις, λογαριασμούς, εφαρμογές κτλ. από την αρχή.

Προσωπικά θα έκανα το δεύτερο μόνο αν το συνδύαζα με εγκατάσταση μιας microsd για παράδειγμα να υπάρχει και μια δικαιολογία για τον κόπο μου.

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση ...Μια τελευταια ερωτηση για ποιο λογο λες το service ξεχνα το ;;; Αμα εχει προβλημα η συσκευη δεν πρεπει να το επισκευασει το service ;;;

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες Είμαι νέος στο Φόρουμ και νέος ιδιοκτήτης ενός g3 αγορασμένο από skroutz στις 12/1 ! Περασμένο το νέο λογισμικό 5.0 ! Έχω το εξής θέμα , εφοσον πατήσω την επιλογή να ανοίξω το Wi-Fi από το notification bar η συσκευή μέχρι να εντοπίσει δίκτυο νεκρωνει με την έννοια ότι πατάω σε άλλα apps και δεν μου ανοίγουν ! Επίσης δεν μου αποθηκεύει Wi-Fi δίκτυα ! Και θα μπορούσα να πω σε γενικές γραμμές ότι κολλάει αρκετά για ολοκαίνουργια συσκευή ! Δεν ξέρω αν πρπει να σκεφτώ το ενδεχόμενο να έχω πέσει θύμα η όχι ! Σώστε με ευχαριστώ πολύ !
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση ...Μια τελευταια ερωτηση για ποιο λογο λες το service ξεχνα το ;;; Αμα εχει προβλημα η συσκευη δεν πρεπει να το επισκευασει το service ;;;

 

Η συσκευή δεν θα λειτουργεί σωστά αν σου το παρουσιάσει πάλι και ιδιαίτερα μετά από ένα hard reset που θα επαναφέρει το smartphone στην αρχική κατάσταση σαν δηλαδή να αγόρασες το κινητό και ξεκινάς (με την τρέχουσα όμως έκδοση του λειτουργικού lollipop δεν ξαναγυρίζει στην kitkat) τότε μπορείς να συμπεράνεις ότι πράγματι κάτι συμβαίνει τότε το πας κατευθείαν στο service.

Η λογική μου και οι εμπειρίες μου με οδηγούν σε αυτό το συμπέρασμα όχι επιπλέον γνώσεις.

Δεν χάνεις και τίποτα να εγκαταστήσεις το https://play.google.com/store/apps/details?id=org.malwarebytes.antimalware μπορεί να τρέχει και σε πραγματικό χρόνο αν θέλεις στη δική μου συσκευή δεν επιφέρει επιβάρυνση από όσο καταλαβαίνω, είναι κάποια ασφάλεια αν και είναι bug αυτό που προκάλεσε τη διακοπή του τηλεφώνου σου φαντάζομαι και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω υπερβολη να σκεφτεσαι το σερβις με ενα μονο παγωμα του κινητου.

Σε ευχαριστω και εσενα φιλε μου για την απαντηση .... Θεωρω οτι θα ηταν υπερβολη στην περιπτωση που γενικα σαν συσκευη δεν παρουσιαζε το ξαφνικο κλεισιμο.... Ας μην το ματιασω ομως μπορει και να ηταν τυχαιο .....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες Είμαι νέος στο Φόρουμ και νέος ιδιοκτήτης ενός g3 αγορασμένο από skroutz στις 12/1 ! Περασμένο το νέο λογισμικό 5.0 ! Έχω το εξής θέμα , εφοσον πατήσω την επιλογή να ανοίξω το Wi-Fi από το notification bar η συσκευή μέχρι να εντοπίσει δίκτυο νεκρωνει με την έννοια ότι πατάω σε άλλα apps και δεν μου ανοίγουν ! Επίσης δεν μου αποθηκεύει Wi-Fi δίκτυα ! Και θα μπορούσα να πω σε γενικές γραμμές ότι κολλάει αρκετά για ολοκαίνουργια συσκευή ! Δεν ξέρω αν πρπει να σκεφτώ το ενδεχόμενο να έχω πέσει θύμα η όχι ! Σώστε με ευχαριστώ πολύ !

 

Επανεκκίνηση έκανες μετά την εμφάνιση του προβλήματος;

Σβήσε το δικό σου δίκτυο που έχεις στο κινητό και κάνε σύνδεση και αποθήκευση αλλάζει συμπεριφορά σε κάτι;

Όταν κάνεις το παραπάνω δεν μπορείς να κάνεις αποθήκευση του δικτύου σίγουρα;

Μόνο στη lollipop το έκανε αυτό;

Από πότε το κάνει έκανες αλλαγή σε κάτι στα μενού που να το επηρεάζει ή κάποιο πρόγραμμα;

Πείραξες τίποτα περίεργο στις ρυθμίσεις αναφέρομαι;

Εμένα πατώντας το wifi ανάβει πράσινο σβήνει και ανάβει πάλι σχεδόν ταυτόχρονα και επιπλέον κλειδώνει αστραπιαία θα έλεγα αν θυμάμαι καλώς στο kitkat δεν έκανε αυτό το άναψε-σβήσε έμενε από την αρχή αναμμένο πράσινο.

 

Θύμα δεν γίνεσαι με ένα κινητό αυτό τουλάχιστον είναι σίγουρο sleep calm toonight.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ γ την απάντηση ! Όταν αγόρασα την συσκευή με το που την ενεργοποιησα ήρθε το upgrade σε lollipop οπότε δεν το δούλεψα καθόλου ως kitkat! Δεν έχω πειράξει τπτ στις ρυθμίσεις , με το που το έκανε έκανα επανεκκίνηση αλλά και πάλι κάθε φορά που το ανοίγω κολλάει επίσης οταν το πατάω ανάβει πράσινο κατευθείαν και μένει έτσι δεν αναβοσβήνει η οτιδήποτε άλλο !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και σε ευχαριστώ γ την απάντηση ! Όταν αγόρασα την συσκευή με το που την ενεργοποιησα ήρθε το upgrade σε lollipop οπότε δεν το δούλεψα καθόλου ως kitkat! Δεν έχω πειράξει τπτ στις ρυθμίσεις , με το που το έκανε έκανα επανεκκίνηση αλλά και πάλι κάθε φορά που το ανοίγω κολλάει επίσης οταν το πατάω ανάβει πράσινο κατευθείαν και μένει έτσι δεν αναβοσβήνει η οτιδήποτε άλλο !

 

Για μένα δοκίμασε να κάνεις ένα hard reset μήπως δεν πήγε κάτι καλά στο update. Τι παρτίδα είναι το τηλέφωνο?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

411 παρτιδα Ελβετικο Titan Grey 16Gb και το πηρα απο kaizerstore....

 

Εμενα φιλε μου ειναι 411 32gb απο kaizershop. Ιταλικο μεχρι στιγμης δεν εκανε τιποτα αντιθετα πεταει. Μηπως λεω εγω τα 16 εχουν θεμα?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος , πώς γίνετε ένα hard reset και πως βλέπω τι παρτιδα είναι η συσκευή ? Συνγχωρεστε με για την ασχετοσυνη μου Edited by nikand
Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο άσχετος , πώς γίνετε ένα hard reset και πως βλέπω τι παρτιδα είναι η συσκευή ? Συνγχωρεστε με για την ασχετοσυνη μου

 

Τα πρωτα 3 ψηφια του s/n συνηθως αρχιζουν απο 406 και μεχρι στηγμης ειναι στο 412 παρτιδα απο οτι διαβασα .εχω 411 32gb ολα καλα.παντως παρε το 32 αν ειναι εφικτο.ρεσετ σβηνεις το τηλέφωνό και το αφηνεις λιγα δευτερολεπτα στην συνεχεια πατας ταυτόχρονα το βολιουμ νταουν και το παουερ ον μολης δεις το λογότυπο της ελτζι ελτζι αφηνεις το παουερ ον χωρις να αφησεις το βολιουμ νταουν στην συνεχεια ξανα πατας το παουερ ον και τουε αφηνεις το βολιουμ νταουν. Ειναι λιγο περιεργος ο τροπος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...