Jump to content

[LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής


dimkit
 Κοινοποίηση

Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης  

264 members have voted

  1. 1. Σας έχει παρουσιαστεί το πρόβλημα της ξαφνικής απενεργοποιησης



Recommended Posts

Το G2 είναι ήδη ταχύτατο οπότε λογικό είναι να μην υπάρχει τρομακτική διαφορά. Σε κάποια apps ενδεχομένως να υπάρχει αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να την πιάσει το μάτι. Η μπαταρία είναι χειρότερη απο του G2. Διαφορά θα δεις στη κάμερα και για τα δικά μου γούστα η οθόνη του G3 είναι καλύτερη. Αλλά η αλήθεια είναι οτι δεν έχουν και την τεράστια διαφορά οι συσκευές,

 

Ακριβώς έτσι είναι! :clap:

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 605
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες , μόλις πήρα και εγω το δικό μου..

Αρκετά καλό αλλά τα lagakia του τα έχει ωστόσο όχι ακόμα κάτι το ενοχλητικό..

Αυτό που μ έκανε εντύπωση σε άλλα android που είδα είναι ότι στις αναπάντητες κλήσεις παρατήρησα ότι αργεί να ανάψει το led και κάνει ένα διπλό ανοιγμα-κλείσιμο το led το g3 σε συχνότητα ανα 5 δευτερόλεπτα αντι ανα 1 ή 2 δευτερόλεπτα . Είναι ελαττωματικό ή υπάρχει αλλαγή στις ρυθμίσεις για την συχνότητα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σημερα το μεσημερι παραλαβα το g3 32gb παρτιδα 503 τσεχοσλοβακικο.Μετα απο καμια ωρα κολησε και εσβησε.Αφου προσπαθησα βαζοτας βγαζοντας τη μπαταρια πολλες φορες καποια στιγμη ανοιξε μονο του για δυο λεπτα.Απο τοτε αρνειται να ανοιξει ουτε αν το βαλω στο φορτιστη κανει τιποτα.Για doa σε ποιο να απευθυνθω στο καταστημα η στην lg?Eυχαριστω εκ τω προτερων
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Σημερα το μεσημερι παραλαβα το g3 32gb παρτιδα 503 τσεχοσλοβακικο.Μετα απο καμια ωρα κολησε και εσβησε.Αφου προσπαθησα βαζοτας βγαζοντας τη μπαταρια πολλες φορες καποια στιγμη ανοιξε μονο του για δυο λεπτα.Απο τοτε αρνειται να ανοιξει ουτε αν το βαλω στο φορτιστη κανει τιποτα.Για doa σε ποιο να απευθυνθω στο καταστημα η στην lg?Eυχαριστω εκ τω προτερων

 

 

 

doa παντα απευθυνεσαι στο μαγαζι που το πηρες :)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα πριν λιγο και μου το αλλαξαν αμεσως .Οι αθρωποι ηταν εξυπηρετικοτατοι .Παλι 503 καi cze μονο που δεν ειχαν χρυσο και πηρα τιταν

Ελπιζω να μην εχω προβλημα παλι.Ευχαριστω για τη απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα πριν λιγο και μου το αλλαξαν αμεσως .Οι αθρωποι ηταν εξυπηρετικοτατοι .Παλι 503 καi cze μονο που δεν ειχαν χρυσο και πηρα τιταν

Ελπιζω να μην εχω προβλημα παλι.Ευχαριστω για τη απαντηση.

 

ΑΡΙΣΤΟΙ!!! απο πιο μαγαζί το πήρες φίλε μου? να λέμε και και τα καλά όχι μόνο τα κακά! :D

 

Καλορίζικο και απροβλημάτιστο εύχομαι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Το πηρα απο το mytel.gr το οποιο βρηκα στο σκρουτζ και αν και εγραφε οτι δε υποστηριζει ατικατασταση με το που τους πηρα τηλ μου ειπαν να τουσ το παω να μου το αλλαξουν αμεσως.Μαλιστα μου προτειναν και επιστροφη χρηματων αν δε ηθελα να περιμενω για το χρυσο.Τελικα πηρα το μαυρο.Σωστοι και ευγενεστατοι.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
τον τελευταιο μηνα το lg g3 16gb που διαθετω αρχιζει και επανεκκινει ξαφνικα . τις τελευταιες μερες αρχιζει και το κανει συνεχεια με το που βαζω το πιν δηλαδη το κινητο ξανακλεινει και ανοιγει , και αυτο για αρκετες φορες χωρις να ξερω ποτε θα ανοιξει κανονικα. εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο , ειναι θεμα προβληματικης αναβαθμισης η πρεπει να το κοιταξω προσωπικα για καποια ζημια ? ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

τον τελευταιο μηνα το lg g3 16gb που διαθετω αρχιζει και επανεκκινει ξαφνικα . τις τελευταιες μερες αρχιζει και το κανει συνεχεια με το που βαζω το πιν δηλαδη το κινητο ξανακλεινει και ανοιγει , και αυτο για αρκετες φορες χωρις να ξερω ποτε θα ανοιξει κανονικα. εχει συμβει και σε καποιον αλλον αυτο , ειναι θεμα προβληματικης αναβαθμισης η πρεπει να το κοιταξω προσωπικα για καποια ζημια ? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Γενικά είχαν αρκετοί αυτό το θέμα. Άρχισε να στο κάνει μετά απο κάποια αναβάθμιση ή ξαφνικά?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα μου το εκανε ... τον πρωτο καιρο μια φορα στο τοσο και τωρα ιδιαιτερα μετα απο κλησεις η τραβηγμα φωτογραφιας με φλας μπορει να το κανει συνεχομενα
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο κινητό, είχα παρόμοιο πρόβλημα που λύθηκε με αλλαγή μπαταρίας. Βέβαια πρίν δοκιμάσεις λύση που έχει κόστος, μπορείς να δοκιμάσεις factory reset.
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα μου το εκανε ... τον πρωτο καιρο μια φορα στο τοσο και τωρα ιδιαιτερα μετα απο κλησεις η τραβηγμα φωτογραφιας με φλας μπορει να το κανει συνεχομενα

 

κάνε ενα factory reset

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να αναφερω οτι οταν κλεινει και ξανανοιγει εχει πεσει η μπαταρια πχ. απο 50% στο 20% και σε καποια αργοτερη επανεκιννηση μπορει να ξαναανεβει παλι ο δεικτης της μπαταριας στα προηγουμενα επιπεδα. μηπως αυτο ειναι ενδεικτικο για μπαταρια η ειναι ασχετο?
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να αναφερω οτι οταν κλεινει και ξανανοιγει εχει πεσει η μπαταρια πχ. απο 50% στο 20% και σε καποια αργοτερη επανεκιννηση μπορει να ξαναανεβει παλι ο δεικτης της μπαταριας στα προηγουμενα επιπεδα. μηπως αυτο ειναι ενδεικτικο για μπαταρια η ειναι ασχετο?

 

ενδεχομένως και να έχει θέμα η μπαταρία σου... η μπαταρία πάντως έχει ένα 6μηνο εγγύηση. Αν έχει κανένας φίλος σου G3 δοκίμασε να αλλάξεις μπαταρία να δείς αν κάνει τα ίδια.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα και με το factory reset που μολις εκανα το ξανακανει. επομενη λυση ειναι μπαταρια η παιρνω αντιπροσωπια?

Αν είσαι σε εγγύηση, αντιπροσωπεία

Link to comment
Share on other sites

Μολις βαρεσε ενα titanium 16ri 501 παρτιδα reboot στα καλα καθουμενα βλεποντας twitter, ουτε ηταν ζεστο ουτε τπτ και στημενο σωστα απο την πρωτη μερα. Το γραφω μονο και μονο για τη παρτιδα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μολις βαρεσε ενα titanium 16ri 501 παρτιδα reboot στα καλα καθουμενα βλεποντας twitter, ουτε ηταν ζεστο ουτε τπτ και στημενο σωστα απο την πρωτη μερα. Το γραφω μονο και μονο για τη παρτιδα

 

Μπορεί και να έτυχε. Όλες οι συσκευές μπορεί να κάνουν επανεκκίνηση στα καλά καθούμενα μία στο τόσο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έτυχε. Όλες οι συσκευές μπορεί να κάνουν επανεκκίνηση στα καλά καθούμενα μία στο τόσο

 

μπορει, τι να πω. ΑΠλα δεν εκανε soft reboot εκανε hard reboot, δλδ ζητουσε pin μετα.

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

μπορει, τι να πω. ΑΠλα δεν εκανε soft reboot εκανε hard reboot, δλδ ζητουσε pin μετα.

Εμένα μου το είχε κάνει μια φορά στο madata. Gr και το έχει ξανακάνει. Νομίζω δεν θα έχεις θέμα απλά έτυχε

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μόλις είχα και εγώ το πρώτο μου reboot. Μετά από ένα μήνα χρήσης, και ενώ κατέβαζα κάποιες εφαρμογες ταυτόχρονα (teamview, homestyler, skype). Δεν ξέρω αν έκανε hard η soft reboot γιατί δεν έχω pin. Πάντως το κινητό μου είναι τσέχικο, 503 και είναι το 32άρι. Ελπίζω να έτυχε...
Link to comment
Share on other sites

Το reboot που έκαναν η πρώτες παρτίδες το έκαναν χωρίς να κάνεις τίποτα. Απλά εκεί που καθόταν το κινητό έκανε επανεκκίνησεις αβερτα οπότε μάλλον τυχαίο ηταν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G3] Ξαφνικό κλείσιμο συσκευής

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...