Jump to content

ΖΤΕ Nubia Ζ7 Mini


gdimitris
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με CWM flashareis

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://smartdigi.gr/product/nubia-z7-mini-recovery-cwm/

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το flash το εγκαθηστάς με flashify (playstore)

 

Πως φλασαρω το cmw?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα η 5.7 δεν έχει κανένα bug ούτε με το breath light. Η 5.7 είναι η official βελτιωμένη. Με τον κανονικό launcher nubia.

Η 5.5 έχει άλλο launcher. Youtube δουλεύω πιο παλιά έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το αρχείο που κατέβασες είναι txt και περιέχει το link της rom.

 

Μάλιστα εγώ νόμιζα οτι είχατε αλλαξη τον launcher απο την εκδοση ν5.5 και συνεχισατε με τον ίδιο και στην ν5.7. Θα προχώρησε σε παραγγελία της ROM.το YouTube δν θυμάμαι ποια εκδοση ακριβως την εκανα update απενεργοποίηση του λογαριασμού και καθαρισμό cache και λειτουργεί. Smartdigi μήπως μπορείς να ενσωματωσετε repartition του εσωτερικού χώρου.η διαδικασία στο XDA είναι μπέρδεμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθατε..Κατεβασα το cmw απο το smartdigi.Στο flashify ποια επιλογη κανω για να τρεξω το rar;και πως καταλαβαινω οτι εγινε η εγκατασταση;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθατε..Κατεβασα το cmw απο το smartdigi.Στο flashify ποια επιλογη κανω για να τρεξω το rar;και πως καταλαβαινω οτι εγινε η εγκατασταση;[/quote

Κανε αποσυμπιεση το ζιπ.. Και μετά θα δεις ένα img αρχείο.. Αυτό είναι το recovery και αυτό φλασαρεις από flashify img αρχείο και όχι zip..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα εγώ νόμιζα οτι είχατε αλλαξη τον launcher απο την εκδοση ν5.5 και συνεχισατε με τον ίδιο και στην ν5.7. Θα προχώρησε σε παραγγελία της ROM.το YouTube δν θυμάμαι ποια εκδοση ακριβως την εκανα update απενεργοποίηση του λογαριασμού και καθαρισμό cache και λειτουργεί. Smartdigi μήπως μπορείς να ενσωματωσετε repartition του εσωτερικού χώρου.η διαδικασία στο XDA είναι μπέρδεμα.

 

Εάν το κάνουμε θα πρέπει να κάτσουμε κάνα μήνα να κάνουμε διορθώσεις στο nubia framework.

Οποιαδήποτε αλλαγή στο partition με custom framework όπως της nubia δεν δίνει σταθερή rom. Κάνει προβλήματα αστάθειας,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατι τελευταιο..Οι ρομς του smartdigi περιεχουν μεσα gapps και superuser?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα και φλασσαρα την 5.2.1 αλλα μου κανει σε αλλαγη οθονης ενα στιγμιαιο μπλε φοντο ..Ποια ρομ προτεινετε ρε παιδια σαν την πιο απροωληματιστη;smartdigi;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα καταφερα και φλασσαρα την 5.2.1 αλλα μου κανει σε αλλαγη οθονης ενα στιγμιαιο μπλε φοντο ..Ποια ρομ προτεινετε ρε παιδια σαν την πιο απροωληματιστη;smartdigi;

 

 

 

Σε multilang πιστεύω πως έχεις την καλύτερη. Αν θες ξαναπέρασε τη κάνοντας πρωτα wipe cache κ.τ.λ. και ξαναπέρασε την.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα τα σωστα wipe και δουλευει οπως πρεπει..Ρουφαει λιγο αλλα πιστευω οτι αμα στρωσει θα παει καλυτερα ε;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Ναι εκανα τα σωστα wipe και δουλευει οπως πρεπει..Ρουφαει λιγο αλλα πιστευω οτι αμα στρωσει θα παει καλυτερα ε;

 

 

Η v5.5 έχει ακόμα καλύτερη αυτονομία μπαταρίας απλα δεν είναι multilang.

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επαναλαμβονομαι αλλα υπαρχει καποιος που εχει μαυρο καπακι μπαταριας και να θελει ασπρο και να του πληρωσω και την αξια ενος ακομη;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επαναλαμβονομαι αλλα υπαρχει καποιος που εχει μαυρο καπακι μπαταριας και να θελει ασπρο και να του πληρωσω και την αξια ενος ακομη;

 

Για να μην ψάχνεις το 99.99% το τηλέφωνο το έχουμε πάρει με άσπρο καπάκι.

Εδώ θα βρείς πολλά εξεσουάρ για το μίνι όπως και το καπάκι στα 10 ευρώ

 

http://flosmall.com/products/search?option=com_virtuemart&view=category&limitstart=0&keyword=nubia+z7+mini

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ψάχνεις το 99.99% το τηλέφωνο το έχουμε πάρει με άσπρο καπάκι.

Εδώ θα βρείς πολλά εξεσουάρ για το μίνι όπως και το καπάκι στα 10 ευρώ

 

http://flosmall.com/products/search?option=com_virtuemart&view=category&limitstart=0&keyword=nubia+z7+mini

 

Χεχεχε το 1% είμαι εγώ λογικά :P

 

ΥΓ. Είναι έμπιστο το σιτε ? Πρώτη φορά τυχαίνει να το συναντάω .. Έχει διάφορα μπιχλιμπίδια για το κινητό μας πάντως ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ο κοσμος ειναι μικρος εγινε και γω μαυρος τελικα ...Ευχαριστω τον aifel_tower γιαυτο..
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε το 1% είμαι εγώ λογικά :P

 

ΥΓ. Είναι έμπιστο το σιτε ? Πρώτη φορά τυχαίνει να το συναντάω .. Έχει διάφορα μπιχλιμπίδια για το κινητό μας πάντως ..

 

Εάν δεν ήταν δεν θα το έβαζα εδώ....:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανενα καλo tweak αλλα stamina παιζει για το κινητο? Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το mega app και δεν κατεβαζει την 5.5 του smartdigi μπορει να μου στειλει κανεις το zip αρχειο της;
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το mega app και δεν κατεβαζει την 5.5 του smartdigi μπορει να μου στειλει κανεις το zip αρχειο της;

 

Παιδιά η 5.2.1 είναι 4.4.4 και η v5.5 είναι 4.4.2;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Να και η καινούργια rom 1.80...την έχει τοποθετήσει κανείς; Εντυπώσεις;

S23 plus

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα smooth μου φαινεται ..Τωρα απο αυτονομια θα πρεπει να την δουλεψω λιγο ακομα..
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου θα ηθελα να μαθω εαν αντεχει την κακομεταχειρηση.

Καποιες φορες μου πεφτει το κινητο :O και θελω να μην το μαζευω σε κομματια. Τι λετε;

Για την δευτερη ερωτηση μου ,το gps διαβασα στα σχολια οτι ειναι κορυφαιο...

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου θα ηθελα να μαθω εαν αντεχει την κακομεταχειρηση.

Καποιες φορες μου πεφτει το κινητο :O και θελω να μην το μαζευω σε κομματια. Τι λετε;

Για την δευτερη ερωτηση μου ,το gps διαβασα στα σχολια οτι ειναι κορυφαιο...

Ευχαριστω πολυ!

Το gps όντως είναι από τα πιο καλά που έχω δει σε κινητό .. Για την άλλη ερώτηση δεν γνωρίζω ευτυχώς :p.. Δεν έχει τύχει να μου πέσει ..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ,επειδη ενδιαφερομαι για την αγορα του κινητου θα ηθελα να μαθω εαν αντεχει την κακομεταχειρηση.

Καποιες φορες μου πεφτει το κινητο :O και θελω να μην το μαζευω σε κομματια. Τι λετε;

Για την δευτερη ερωτηση μου ,το gps διαβασα στα σχολια οτι ειναι κορυφαιο...

Ευχαριστω πολυ!

 

Το κινητό σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα έχει corning gorilla glass 3. Για να καταλάβεις, ίδια προστασία έχει και το galaxy s5... Αυτό, όμως, δε σημαίνει ότι αν πέσει με την οθόνη πάνω σε μια πέτρα δε θα ραγίσει/σπάσει κιόλας... Γι' αυτό το λόγο, τα περισσότερα site που το πουλάνε δίνουν μαζί και θήκη σιλικόνης και αν δε σ' αρέσει παίρνεις extra γυαλάκι προστατευτικό και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...

Όσο για το GPS, έχει: GPS Yes, with A-GPS, GLONASS με ό,τι αυτό συνεπάγεται...

Ideas are bulletproof
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιες φορες μου πεφτει το κινητο :O και θελω να μην το μαζευω σε κομματια. Τι λετε;

 

Είναι θέμα τύχης να γίνει σοβαρή ζημιά. Από τη στιγμή που δεν το προσέχεις ιδιαίτερα... προτείνεται full body θήκη + tempered glass.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω δύο θεματάκια το πρώτο είναι στον dialer όταν πατάω να πάρω π.χ. 210 κρασαρη η εφαρμογή αν πατήσω *210 και σβήσω μετά το * όλα ok, μόνο με το 2 έχω παρατηρήσει αυτό το θέμα. Το άλλο πρόβλημα που βλέπω στην συσκευή είναι ότι στο instagram αν πάω να ανεβάσω photo την δείχνει μαύρη. Το instagram γράφει ότι δουλεύει πάν σε αυτό για να λυθεί σε άλλο ξένο forum διάβασα για απενεργοποίηση της επιλογής 'Use High-Quality Image Processing' αλλά δεν δούλεψε και έτσι...

Να πω ότι η συσκευή είναι ενημερωμένη με την τελευταία μαμά ενημέρωση.

 

:help:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...