Jump to content

Επιλογή Συσκευής μεχρι 270


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύντομα θέλω να αγοράσω κινητό μεχρι 270, μπορω να δωσω κανα 20αρι παραπανω βεβαια αν αξιζει πολυ...εχετε καμια ιδεα; επισης ειναι καλη στιγμη για αγορα κινητου ή ειναι καλυτερα να περιμενω ;

Ευχαριστω εκ των προτερων :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελες να πεις κατι παραπανω και για το τι θελεις? π.χ. μεγεθος που θεωρεις ανεκτο και σε τι specs δινεις προταιρεοτητα..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

LG G2 είναι μία πολύ καλή λύση. Μπορείς να δεις σε αυτά περίπου τα λεφτά και το Oneplus One.
I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Μανο , Από μεγεθος δεν θελω να ξεπερναει τις 5-5,2 ιντσες, να ειναι οσο το δυνατον λιγοτερο απροβληματιστο στη λειτουργια του, στα games, στο internet και τελος να εχει καλη μπαταρια..ggtaxo καλο φαινεται το g2 , εχω ακουσει και καλα σχολια , για το oneplus one δεν εχω ιδεα, διαφωτισε με :D Edited by Holymage
Link to comment
Share on other sites

δες το νεξους 5 πολύ καλό κινητό απροβληματιστο και δυνατό με τις αναβαθμίσεις του κτλ είναι και Maude in Korea αν σ ενδιαφέρει βέβαια...

 

Α και αν μπορείς να περιμένεις παρ το από τον Σεπτέμβριο κ μετά που θα βγουν τα iphones, Samsungs κ λογικά θα πεσουν οι τιμές στα αλλα

Edited by ziaba

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Αποτα κριτηρια που θετεις τα παιδια πιο πανω σου λενε τα καλυτερα.. G2 αν δεν εχεις απαιτησεις για μεγαλη χωρητικοτητα (εχει σχεδον 11gb χωρο και απο κει και περα χρησιμοποιεις cloud services) και Nexus επισης το ιδιο. Απο κει και περα αν θες επεκταση μνημης (sd card) υπαρχει και το Xperia Z ως μια δοκιμασμενη προταση.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και το thl t100s ironman...εχει βεβαια μεγαλα μπεζελ αλλα καλη τιμη.

 

Φίλε το έχω δύο μήνες,τρομερό κινητό,είμαι ενθουσιασμένος μπορείς να το βρείς γύρο στα 200 ευρώ από Κίνα η μεταχειρισμένο από Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Μανο , Από μεγεθος δεν θελω να ξεπερναει τις 5-5,2 ιντσες, να ειναι οσο το δυνατον λιγοτερο απροβληματιστο στη λειτουργια του, στα games, στο internet και τελος να εχει καλη μπαταρια..ggtaxo καλο φαινεται το g2 , εχω ακουσει και καλα σχολια , για το oneplus one δεν εχω ιδεα, διαφωτισε με :D

 

To Oneplus One είναι λίγο μεγάλο τότε, γιατί είναι 5,5" αλλά για τα λεφτά του (γύρω στα 280 αν δεν κάνω λάθος) είναι καταπληκτικό. Αν δε θες να μπλέξεις με παραγγελίες από Κίνα, και σου αρκούν τα 10-11γίγα ελεύθερου χώρου όπως είπε και ο φίλος από πάνω το g2 είναι καταπληκτικό κινητό. To έχει φίλος και μπορώ να πω ότι είναι γαμάτο, ειδικά στην τιμή που έχει τώρα. Ταχύτατο, πολύ καλή αυτονομία και οθόνη με απίστευτα χρώματα 5,2" αλλά σε μέγεθος είναι ίδιο με το Hongmi μου που έχει 4,7" (Μισή ίντσα μεγαλύτερη οθόνη με ίδιο συνολικό μέγεθος). http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/LG-G2,Xiaomi-Hongmi/phones/7969,8194

 

Αν δε σε πειράζει να περιμένεις ~20 μερούλες από Κίνα μεριά κάνεις τη δουλειά σου πολύ καλά και με λιγότερα λεφτά. Το Τ100S που προτάθηκε είναι πολύ καλό τηλέφωνο. Αλλά εγώ αν έδινα 270-280 από Κίνα θα χτυπούσα το Oneplus One. Δες εδώ:

http://oneplus.net/one

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας :D για να ειμαι ειλικρινης δεν θα ηθελα να μπλεξω με κινα.. και τα 10-11 gb ελευθερα δεν αποτελουν προβλημα για μενα :) το g2 φαινεται ιδανικη επιλογη .. απο οτι καταλαβα θα ηταν καλο να περιμενω μεχρι το σεπτεμβρη για να το αγορασω; θα εχει πεσει ακομα περισσοτερο η τιμη του ? (298 ειδα στο σκρουτζ)
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5

Υστερει σε καμερα και μπαταρια

Καμερα εχει καλη 8αρα μεχρι εκει

Μπαταρια πιανεις 4 ωρες οθονη

Αν εχεις ορεξη για πειραγμα το οποιο γινεταια πανευκολα με το nexus root toolkit

Θα δεις 6ωρα οθονη

Ταχυτητα σαν τπτ αλλο αναβαθμισεις με την επερχομενη να τα σπαει και σε μπαταρια και μια

Τεραστια Υποστηριξη απο την κοινοτητα του xda για πολυ καιρο ακομα

Αν τωρα δεν θες τπτ απο αυτα παρε ενα g2 και εισαι παρα πολυ καλα

Επισης δες και το xiaomi mi3

Ιδια top χαρακτηριστικα με nexus 5 και g2

210 το 16αρι 270 το 64αρι

Και miui

Τα εχω δουλεψει και τα 3

Εγω διαλεξα το nexus

Οτι και να παρεις θα το ευχαριστηθεις

Link to comment
Share on other sites

Και όμως στα λεφτά αυτά αγοράζεις είτε το Xiaomi Mi3 16GB (215€), που θεωρείται η κορυφή των κινητών αυτή την στιγμή ή κάπου στα 280-290€ την 64Gb έκδοση για περισσότερο χώρο. Εγώ αυτό αγόρασα και το συστήνω ανεπιφύλακτα. Το κινητό δεν κολλάει πουθενά, έχει εβδομαδιαία ενημέρωση στο λογισμικό και φυσάει!!!
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κατέληξα στο g2 παιδιά.. Να σας ρωτήσω, διάβασα οτι έχει lag αληθεύει?επίσης να περιμένω μέχρι το Σεπτέμβρη για να το πάρω ?
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι εννοεις lag....σαν σαμσουνγκ οχι

Και γενικα δεν εχει

Σε σχεση με ενα nexus 5 η ενα htc one m8

Εχει μια ελαχτιστη διαφορα

Λαγκ δεν το λες παντως

Link to comment
Share on other sites

Αμα παρεις τελικα απο Ελλαδα, τοτε G2 ασυζητητη! οχι δεν αληθευει! αμα δεν εχει τρ τα χρηματα περιμενε! αμα τα εχεις, οχι μην περιμενεις τσαμπα! δεν προκειται να πεσει αισθητα κι αλλο η τιμη του!
Link to comment
Share on other sites

''Δυστυχως'' ειδα καλυτερα και το oneplus one και μου αρεσε παρα πολυ..... α ρε ggtaxo τι μου εκανες... :P απλα σε περιπτωση που δεν μαρεσει τι κανω; το γ2 μπορω να παω να το (ξανα)δω απο κοντα οσες φορες θελω... αντιθετα με αυτο δεν εχω τετοια πολυτελεια... σε περιπτωση που κατι με χαλασει τι κανω; :/
Link to comment
Share on other sites

''Δυστυχως'' ειδα καλυτερα και το oneplus one και μου αρεσε παρα πολυ..... α ρε ggtaxo τι μου εκανες... :P απλα σε περιπτωση που δεν μαρεσει τι κανω; το γ2 μπορω να παω να το (ξανα)δω απο κοντα οσες φορες θελω... αντιθετα με αυτο δεν εχω τετοια πολυτελεια... σε περιπτωση που κατι με χαλασει τι κανω; :/

 

το μονο που μπορεις ειναι να δεις οοοολα τα review στο youtube. :lol:

 

ειναι σαφως μεγαλυτερη συσκευη απο το g2 αλλα και καλυτερη. Θα σου ελεγα ΠΑΡΤΟ!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Μην αγορασεις ακομα,περιμενε μεχρι τον Σεπτεμβριο να πεσουν οι τιμες και να ερθουν ολα τα καινουρια μοντελα ελλαδα.Επισης θα ανακοινωθουν καινουρια μοντελα (g3 με snap 805,galaxy F)οποτε στα παλαιοτερα μοντελα οι τιμες θα πεσουν αρκετα:D
Link to comment
Share on other sites

''Δυστυχως'' ειδα καλυτερα και το oneplus one και μου αρεσε παρα πολυ..... α ρε ggtaxo τι μου εκανες... :P απλα σε περιπτωση που δεν μαρεσει τι κανω; το γ2 μπορω να παω να το (ξανα)δω απο κοντα οσες φορες θελω... αντιθετα με αυτο δεν εχω τετοια πολυτελεια... σε περιπτωση που κατι με χαλασει τι κανω; :/

 

Όπως είπαν και τα παιδιά αν πάρεις από Ελλάδα, γνώμη μου, μόνο G2. Όσο για την τιμή, δυστυχώς, δε νομίζω να πέσει αισθητά (βλέπε Optimus G). Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα το Oneplus One, απλά έχε στο νου σου ότι είναι 5,5" και με αρκετά μεγαλύτερο πλαίσιο. Δες μία σύγκριση μεγέθους εδώ: http://www.phonearena.com/phones/size/Sony-Xperia-go,Samsung-Galaxy-S-III-mini,LG-Optimus-G,LG-Optimus-L3-II,LG-Optimus-L4-II/phones/7056,7536,7458,7716,7879#/phones/size/OnePlus-One,LG-G2/phones/8603,7969

 

Μακρια και αγαπημενα! :)

+1

I believe that if life gives you lemons, you should make lemonade... And try to find somebody whose life has given them vodka, and have a party.
Link to comment
Share on other sites

Μακρια και αγαπημενα! :)

 

Πείτε και τον λόγο όμως γιατί μακριά από το Ζ1. Μην πετάτε μόνο ένα μακριά και αγαπημένοι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...