Jump to content

Anime - Ταινίες & Σειρές


MaXAiRO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είδα ότι τα δύο παλιότερα θέματα για anime είναι το ένα κλειδωμένο και το άλλο διαγραμμένο, είπα να ανοίξω εγώ ένα καινούριο για να μαζευτούμε όλοι οι fan.

 

Λοιπόν, ξεκινάω. Έχω δει/βλέπω: (με αλφαβητική σειρά)

 

Σειρές:

  • Attack on Titan (Shingeki no Kyojin)
  • Bleach
  • Btooom!
  • Chaos;Head
  • Claymore
  • Code Geass
  • Cowboy Bebop
  • Darker than Black
  • Death Note
  • Elfen Lied
  • Fairy Tail
  • Fullmetal Alchemist
  • Fullmetal Alcehmist: Brotherhood
  • Gungrave
  • Hellsing
  • Hunter X Hunter (2011)
  • Kill la Kill
  • Naruto
  • Naruto Shippuuden
  • One Piece
  • Paranoia Agent
  • Pokemon: Origins
  • Soul Eater
  • Sword Art Online
  • The Future Diary (Mirai Nikki)
  • The Melancholy of Haruhu Suzumiya

 

Ταινίες:

  • Bleach (και τις 4)
  • Death Note (τις 3 live action movie)
  • Fairy Tail the Movie: The Phoenix Priestess
  • My Neighbor Totoro
  • Naruto (και τις 3)
  • Naruto Shippuuden (και τις 6)
  • One Piece (και τις 12)
  • Pokemon (και τις 16)
  • Princess Mononoke
  • Spirited Away

 

Σκέφτομαι να δω:

  • Accel World
  • Baccano!
  • D.Gray-man
  • Ergo Proxy
  • Fate/stay night
  • Gintama
  • Neon Genesis Evangelion
  • Wolf's Rain

 

Όλα αυτά εδώ και 7 χρόνια περίπου. Οπότε μπορείτε να μου μιλήσετε σχετικά με οποιοδήποτε από τα παραπάνω, να προτείνετε άλλα (κυρίως προτιμώ τα shonen) ή να μου πείτε να μη δω κάποιο από αυτά που σκοπεύω να δω, να γράψετε top 5, top 10 κι ό,τι άλλο θέλετε.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω δει πέρα από Pokémon (+ κάποια που έπαιζαν τα alter, star) είναι το attack on titan.. Το θεωρώ τόσο κορυφαίο το στόρι.. Έχουμε νέα αν θα πάει και για δεύτερη σεζόν? Επίσης θέλω να ξεκινήσω το death Note που έχω ακούσει επίσης πολύ καλά λόγια..
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω δει πέρα από Pokémon (+ κάποια που έπαιζαν τα alter, star) είναι το attack on titan.. Το θεωρώ τόσο κορυφαίο το στόρι.. Έχουμε νέα αν θα πάει και για δεύτερη σεζόν? Επίσης θέλω να ξεκινήσω το death Note που έχω ακούσει επίσης πολύ καλά λόγια..

Όσον αφορά τα Pokemon, καταρχάς να πω ότι είμαι μεγάλος fan και είναι το αγαπημένο μου video game franchise γιατί παίζω από 6 χρονών όταν ήρθαν οι Red και Blue στην Ελλάδα μέχρι και σήμερα. Όσον αφορά το anime, με τον Ash και τον Pikachu, είναι απλά χαζό χωρίς υπόθεση κι ενδιαφέρον και με επαναλαμβανόμενο story σε κάθε επεισόδιο. Αυτό είναι και ο λόγος που όλος ο κόσμος θεωρεί ότι τα Pokemon είναι βλακεία και για παιδιά μόνο. Είχα δει σκόρπια μέχρι τα Diamond & Pearl που έβαζε το Star όσο ήμουν ακόμα μαθητής αλλά τα παράτησα όταν συνειδητοποίησα πόσα καλύτερα πράματα είχα να κάνω.

 

Αν σ' αρέσουν πάντως, πρέπει να δεις το Pokemon Origins που είναι βασισμένο στο game. Είναι μόνο 4 20λεπτα επεισόδια και δείχνει τα γεγονότα των παιχνιδιών της πρώτης γενιάς (RGBY).

 

Όσον αφορά το Attack on Titan, πραγματικά πολύ καλό αν και δεν το περίμενα γιατί μου φαινόταν βλακεία σαν ιδέα πριν το αρχίσω. Πλέον το θεωρώ ένα απ' τα καλύτερα. Δυστυχώς, δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα για Season 2. Μόνο φήμες. Πάντως το manga ακόμα βγαίνει. Έχουν βγει όμως 14 ειδικά επεισόδια (OVA) που μπορείς να δεις αν σ' άρεσε τόσο πολύ. Και θα βγει νομίζω και live action movie το 2015.

 

Death Note πρέπει να δεις οπωσδήποτε. Το θεωρώ την καλύτερη σειρά γενικά, όχι μόνο anime αλλά καλύτερη κι από όσες αμερικάνικες έχω δει. Επίσης, παρόμοιο είναι και το Code Geass που είναι επίσης πολύ έξυπνο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

14 ειδικά επεισόδια? Ζήτημα να έχω δει τρία ή τέσσερα.. Πάω να τα κατεβάσω.. Ναι το ξέρω για τα Manga.. Σκεφτόμουν να τα αγοράσω αλλά είναι ακριβουτσικα (το public τα έχει 9,99)..

Ωραία με έπεισες και για το Pokémon origins και το death Note..

Γενικά τα ανιμε θέλουν να τα λατρεύεις για να μπορείς να δεις.. Προσπάθησα να δείξω στην κοπέλα μου κανένα επεισόδιο από το attack και μου έλεγε γιατί ουρλιάζουν συνέχεια και χωρίς λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κάποιος για να βλέπει anime πρέπει να συνηθίσει το στυλ τους και να έχει αποβάλλει από το μυαλό του συντηρητικές και ανακριβείς ιδέες όπως "είναι animated, άρα είναι για παιδιά". Και καλό είναι κάποιος να ξεκινήσει να βλέπει από μικρός, όπως έκανα κι εγώ, για να συνηθίσει τη συγκεκριμένη γιαπωνέζικη τέχνη. Εγώ που βλέπω από τρίτη γυμνασίου - πρώτη λυκείου δεν μπορώ να σταματήσω να βλέπω και διασκεδάζω πολύ ακόμη και τώρα που είμαι 22. Και σκέψου ότι τότε ήμουν της νοοτροπίας ότι είναι βλακείες και για παιδιά μέχρι που ξεκίνησα το πρώτο. Πάντως, αν κάποιος θέλει να δοκιμάσει να δει κάποιο σε ηλικία 20+ καλό θα ήταν να αρχίσει με κάποιο πιο σοβαρό όπως Death Note ή Code Geass και αν του αρέσουν (που δε γίνεται να μην του αρέσουν τα συγκεκριμένα) να συνεχίσει να δει κι άλλα. Ξέρω πολλούς που ξεκίνησαν με το Death Note και στη συνέχεια έγιναν μεγάλοι anime fan.

 

Όσον αφορά το Attack on Titan manga, μπορείς να το βρεις και online με αγγλικά αν ψάξεις. Εγώ προσωπικά ελπίζω και περιμένω να βγει δεύτερη season. Δε θέλω να το διαβάσω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το Elfen lied είναι από τα λιγότερο αγαπημένα μου. Πολύ υπερτιμημένο. Αν και είχα το ενδιαφέρον να δω τι θα γίνει στη συνέχεια και πώς θα τελειώσει, σαν σύνολο το θεωρώ ψικοβλακεία. Πολύς ντόρος για κάτι αρκετά μέτριο αλλά ίσως εμένα δε μου αρέσει τόσο αυτό το είδος. Έχεις δει κανένα άλλο; Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν θεωρείται υπερτιμημένο αφού δεν ενημερώνομαι για το θέμα, αλλά για να το λες εσύ.. Μάλλον το γούστο μου δεν είναι καλό, πάντως μου άρεσε πολύ

 

Άλλο; Χμ..

 

Πέρα από τα κλασσικά Pokemon, Digimon, One Piece που έβλεπα πολύυυ παλιά

 

Πριν 2 χρόνια έβλεπα Death Note αλλά κάπου στο επ11 το παράτησα, μάλλον επειδή με μπέρδευε η γλώσσα και μπέρδευα τους χαρακτήρες, επίσης δεν μπορούσα να συνηθίσω και τα ονόματα.. Αλλά ήταν ωραίο, δε λέω

 

Τέλος μέχρι σήμερα κατεβάζω Sailor Moon και Cardcaptor Sakura -ναι είμαι μωρό, πρόβλημα;...:P

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν αναφερεται στο dragonball:cool:

ντροπη σας:down:

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 χρόνια έβλεπα Death Note αλλά κάπου στο επ11 το παράτησα, μάλλον επειδή με μπέρδευε η γλώσσα και μπέρδευα τους χαρακτήρες, επίσης δεν μπορούσα να συνηθίσω και τα ονόματα.. Αλλά ήταν ωραίο, δε λέω

 

Τέλος μέχρι σήμερα κατεβάζω Sailor Moon και Cardcaptor Sakura -ναι είμαι μωρό, πρόβλημα;...:P

Είναι κάποια anime, μεταξύ των οποίων τα Death Note, Code Geass, Mirai Nikki, Hunter X Hunter, απ' τα οποία αν χάσεις έστω και μία λέξη από τους υπότιτλους, πέταξε το πουλάκι. Χάνεις όλη την εξέλιξη της υπόθεσης, μπερδεύεις τι επιδιώκει να κάνει ο καθένας καθώς και ποιος είναι ποιος. Οπότε καλό θα ήταν να ξαναπροσπαθήσεις κάποια στιγμή να το δεις πιο προσεκτικά. Εγώ σκέψου ότι το είχα δει όταν ήμουν δευτέρα λυκείου και το ξαναείδα πριν 2.5 χρόνια ξανά το συγκεκριμένο.

 

Επίσης, αν σου άρεσε το Sailor Moon, βγήκε reboot της σειράς πριν λίγες μέρες. ;)

κανεις δεν αναφερεται στο dragonball:cool:

ντροπη σας:down:

Τα Dragonball έχω σκοπό να τα δω όλα μαζί "κανονικά" κάποτε γιατί μια ζωή τα έβλεπα σκόρπια, είτε από Ant1 είτε από την Deagostini. Απ' το Ζ μόνο νομίζω τα έχω δει όλα αλλά πριν χρόνια. Απλά το θέμα είναι ότι είναι πολλά (DB - 153, DBZ - 291, DBGT - 64) και πρέπει να το πάρω απόφαση. Πάντως, είναι απ' τα καλύτερα shonen, απ' τα οποία έχουν εμπνευστεί πολλά σύγχρονα shonen. Βέβαια οι ελληνικές φωνές ήταν τραγικές με εξαίρεση το opening βέβαια που το ξέρουν όλοι απ' έξω.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποια anime, μεταξύ των οποίων τα Death Note, Code Geass, Mirai Nikki, Hunter X Hunter, απ' τα οποία αν χάσεις έστω και μία λέξη από τους υπότιτλους, πέταξε το πουλάκι. Χάνεις όλη την εξέλιξη της υπόθεσης, μπερδεύεις τι επιδιώκει να κάνει ο καθένας καθώς και ποιος είναι ποιος. Οπότε καλό θα ήταν να ξαναπροσπαθήσεις κάποια στιγμή να το δεις πιο προσεκτικά. Εγώ σκέψου ότι το είχα δει όταν ήμουν δευτέρα λυκείου και το ξαναείδα πριν 2.5 χρόνια ξανά το συγκεκριμένο.

 

Επίσης, αν σου άρεσε το Sailor Moon, βγήκε reboot της σειράς πριν λίγες μέρες. ;)

 

Ωωω, θα το δω σίγουρα... Ευχαριστώ :)

 

Πολύ περίπλοκο το DN, χαιρομαι που το αναγνωρίζεις κι εσύ. Ίσως το ξαναδώ

Link to comment
Share on other sites

Death note!!! Εκπληκτικό!!!! Απλά έφτασα στο τέλος και για κάποιο λόγο το άφησα... 3,4 επεισόδια... Κρίμα... Σα να έκανε λιγη κοιλιά.. Όταν μπορέσω θα το ξαναπιάσω Και ίσως δοκιμάσω και το Code Geass, μια και λέτε ότι είναι σε παρόμοια πλαίσια.
Link to comment
Share on other sites

Καλά συγγνώμη, σου έμειναν 3 επεισόδια για το τέλος και εκεί έκανε κοιλιά και το άφησες; Δεν σε καταλαβαίνω...:Ρ

 

Το έχεις δει καθόλου? Βασικά έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το είδα...( κανένας χρόνος..? ) και δε θυμαμαι. Αυτο που θυμάμαι όμως έιναι ότι κάτι με ξενέρωσε στην υπόθεση και φυσικά δε λέω πολλά για να μην σποιλεριάσω..

Αλλά τώρα ξαναψήθηκα. Δεν είμαι απο τους μάνγκα φανς , και όμως αυτό το αγάπησα..!

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δει καθόλου? Βασικά έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που το είδα...( κανένας χρόνος..? ) και δε θυμαμαι. Αυτο που θυμάμαι όμως έιναι ότι κάτι με ξενέρωσε στην υπόθεση και φυσικά δε λέω πολλά για να μην σποιλεριάσω..

Αλλά τώρα ξαναψήθηκα. Δεν είμαι απο τους μάνγκα φανς , και όμως αυτό το αγάπησα..!

 

Ναι το έχω δει λίγο όπως είπα και πιο πάνω, αλλά μόνο τα πρώτα 11-12 επεισόδια.. Ήταν πολύ ωραίο και έξυπνο σαν σενάριο, απλά δεν μπορούσα να συνηθίσω τους ΠΟΛΛΟΥΣ χαρακτήρες-ονόματα κλπ.

 

Δες το, έχει πολύ καλές κριτικές!

Link to comment
Share on other sites

Death note!!! Εκπληκτικό!!!! Απλά έφτασα στο τέλος και για κάποιο λόγο το άφησα... 3,4 επεισόδια... Κρίμα... Σα να έκανε λιγη κοιλιά.. Όταν μπορέσω θα το ξαναπιάσω Και ίσως δοκιμάσω και το Code Geass, μια και λέτε ότι είναι σε παρόμοια πλαίσια.

Fail που δεν είδες τα τελευταία γιατί πολύ απλά έχασες το φινάλε που ήταν επικό. Έκανες τόσο κόπο να δεις 33 επεισόδια και δεν μπορούσες να δεις ακόμα 4 για άλλη 1.5 ώρα;

Βέβαια, πολλοί animάδες θεώρησαν αγγαρεία να δουν τη συνέχεια από τη στιγμή που πέθανε ο L και συνέχισε τη δουλειά ο Ν. Πιθανώς αυτή την ξενέρα εννοείς μιας και οι περισσότεροι γουστάρουν πολύ τον L. Βέβαια, αν όντως έφταιγε αυτό, έπρεπε απλά να αποδεχτείς ότι ο Kira ήταν πιο έξυπνος και τον νίκησε.

Για μένα πάντως όλο το anime από την αρχή μέχρι το τέλος είναι πάρα πολύ ενδιαφέρον. Γι 'αυτό το έχω δει και 2 φορές.

 

Δες και το Code Geass οπωσδήποτε αν σου άρεσε το Death Note. Δεν είναι εξίσου καλό βέβαια. Άλλοι όμως πιστεύουν το αντίθετο.

Ναι το έχω δει λίγο όπως είπα και πιο πάνω, αλλά μόνο τα πρώτα 11-12 επεισόδια.. Ήταν πολύ ωραίο και έξυπνο σαν σενάριο, απλά δεν μπορούσα να συνηθίσω τους ΠΟΛΛΟΥΣ χαρακτήρες-ονόματα κλπ.

 

Δες το, έχει πολύ καλές κριτικές!

Άσε τις δικαιολογίες και κάτσε με την ησυχία σου και δες τα και τα δύο. Αξίζει γιατί είναι αριστουργήματα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις δει το κανονικο hellsing και σου αρεσε θα τρελαθεις με το hellsing ultimate :cool: Επισης πολυ ωραιο ειναι το kuroshitsuji ( ή black butler) και το the legend of the legendary heroes που ναι μεν ειναι χαζο σαν τιτλος αλλά τα σπαει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα ότι τα δύο παλιότερα θέματα για anime είναι το ένα κλειδωμένο και το άλλο διαγραμμένο, είπα να ανοίξω εγώ ένα καινούριο για να μαζευτούμε όλοι οι fan.

 

Μάλλον θα δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα κατά την εκκαθάριση των θεμάτων. Διορθώθηκε και προστέθηκε το θέμα σου στα περιεχόμενα. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εχω λιωσει το death note και το dragonball.Ειδικα το dragonball kai με την hd αναλυση ειναι το κατι αλλο.Το death note ειναι μια κατηγορια μονο του.Πριν λιγο ειδα οτι ξανα ξεκινησε το dragonball kai γιατι το ειχαν αφησει στο επεισοδιο 100 εδω και χρονια και παω να το δω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγώ να πω πως για την καλοκαιρινή σεζόν την διαφορά την κάνει το Tokyo Ghoul, και πως βγήκε 2η σεζον Sword Art Online.

 

Έχω δει 121 Anime σειρές και ταινίες.

Όποιος θέλει μπορεί να δει τη λίστα μου εδώ

http://hummingbird.me/users/Myth0S

Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις δει το κανονικο hellsing και σου αρεσε θα τρελαθεις με το hellsing ultimate :cool: Επισης πολυ ωραιο ειναι το kuroshitsuji ( ή black butler) και το the legend of the legendary heroes που ναι μεν ειναι χαζο σαν τιτλος αλλά τα σπαει.

Το Hellsing δε μου πολυάρεσε. Πολύ υπερτιμημένο είναι. Άσε που είδα ότι το Ultimate είναι κάθε επεισόδιο 40-60 λεπτά. Δεν αξίζει να χάσω τόσο χρόνο σε κάτι που δε μου άρεσε. Το Kuroshitsuji μου έχουν προτείνει κάμποσα άτομα και μάλλον θα το κατεβάσω σήμερα. Απ' ό,τι βλέπω είναι Season 1 24 επεισόδια + Season 2 άλλα 12 + live action movie φετινή. Το άλλο που προτείνεις δεν το έχω ξανακούσει ποτέ από κανέναν και με μια ματιά στην υπόθεσή του δε μου κίνησε το ενδιαφέρον.

Εχω λιωσει το death note και το dragonball.Ειδικα το dragonball kai με την hd αναλυση ειναι το κατι αλλο.Το death note ειναι μια κατηγορια μονο του.Πριν λιγο ειδα οτι ξανα ξεκινησε το dragonball kai γιατι το ειχαν αφησει στο επεισοδιο 100 εδω και χρονια και παω να το δω.

Για το Kai, όντως, απ' ό,τι είδα είχε να βγει επεισόδιο 3 χρόνια. Απ' το 11 ξαναβγήκε το 14. Πρέπει να τα δω κάποια στιγμή όλα. Αλλά είναι μέχρι να βρω τα καλά torrents (jap με eng subs και uncensored) και βαριέμαι.

Καλησπέρα, εγώ να πω πως για την καλοκαιρινή σεζόν την διαφορά την κάνει το Tokyo Ghoul, και πως βγήκε 2η σεζον Sword Art Online.

 

Έχω δει 121 Anime σειρές και ταινίες.

Όποιος θέλει μπορεί να δει τη λίστα μου εδώ

http://hummingbird.me/users/Myth0S

 

Για πες δυο λόγια για το Tokyo Ghoul μήπως με πείσεις να το δω. Για να το ξεχωρίζεις εσύ που έχεις δει κάμποσα κάποιο λόγο θα έχεις. SAO ΙΙ βλέπω κι εγώ αν και δεν είναι και τόσο ενδιαφέρον. Ούτε η πρώτη season με ξετρέλανε όπως τους περισσότερους που το γουστάρουν υπερβολικά. Λόγω του ότι έχει πολύ καλό και πρωτότυπο concept, περίμενα να είναι πολύ καλύτερο. Κι όσον αφορά τη λίστα σου, αν βγάλουμε τα specials και κάποια που οι επόμενες season τους υπολογίζονται ως διαφορετικές σειρές, έχεις δει γύρω στα 50-55 με ένα γρήγορο μέτρημα που έκανα. Όπως και να χει όμως, έχεις δει τα διπλάσια από μένα που έχω δει/βλέπω 26.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανέναν σας να αναφέρει το Neon Genesis Evangelion και θα ρίξω καμπάνες, η σειρά έχει ανακηρυχτεί από το υπουργείο πολιτισμού της Ιαπωνίας πολιτισμική κληρονομία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανέναν σας να αναφέρει το Neon Genesis Evangelion και θα ρίξω καμπάνες, η σειρά έχει ανακηρυχτεί από το υπουργείο πολιτισμού της Ιαπωνίας πολιτισμική κληρονομία.

Φαινετε εξαιρετικη σειρα θα την ξεκινησω.

Φιλε maxairo στο animeclipse αρχισαν να ανεβαινουν με ελληνικους subs και ιαπωνικη μεταγλωτιση.Εχει γινει εξαιρετικη δουλεια.Απο το πρωι ειδα και τα 11 επεισοδια που βγηκαν εδω και λιγους μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κανέναν σας να αναφέρει το Neon Genesis Evangelion και θα ρίξω καμπάνες, η σειρά έχει ανακηρυχτεί από το υπουργείο πολιτισμού της Ιαπωνίας πολιτισμική κληρονομία.

Το ανέφερα εγώ σε αυτά που σκοπεύω να δω στο πρώτο post. Τα έχω κατεβασμένα εδώ και καιρό αλλά βαριέμαι να την αρχίσω. Φοβάμαι ότι είναι θα αποδειχθεί κι αυτή πολύ υπερτιμημένη.

Φαινετε εξαιρετικη σειρα θα την ξεκινησω.

Φιλε maxairo στο animeclipse αρχισαν να ανεβαινουν με ελληνικους subs και ιαπωνικη μεταγλωτιση.Εχει γινει εξαιρετικη δουλεια.Απο το πρωι ειδα και τα 11 επεισοδια που βγηκαν εδω και λιγους μηνες.

Δε διευκρίνισα καλά. Με το "πρέπει να τα δω όλα" αναφερόμουν στα DB-DBZ-DBGT. Αυτά πρέπει να βρω jap dub, eng sub και uncensored.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...