Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, Mantzanes said:

Ναι.. 

Κατά τα άλλα όμως έχουν ανακοινώσει πριν καιρό ότι αυτές οι παροχές θα ισχύουν για 15 μέρες μόνο με αποτέλεσμα να μην υπάρχει rollover. Όμως δεν το έχουν εφαρμόσει ακόμη.

Το φοιτητικό αξίζει μόνο για το ότι το υπόλοιπο κρατάει 6 μήνες αντί για 2 με ό,τι συνεπάγεται αυτό!

Και είναι και λιγάκι φθηνότερα τα πακέτα.

Α καλά 😂. Σε ευχαριστώ!

Και έλεγα να κάνω ένα να υπάρχει. Άκυρο τότε...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, MIKU said:

Α καλά 😂. Σε ευχαριστώ!

Και έλεγα να κάνω ένα να υπάρχει. Άκυρο τότε...

Όχι. Γίνεται rollover με τα 600 MB τα οποία ισχύουν για 30 ημέρες και όχι για 15 όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Τελικά δεν τροποποιήθηκε η διάρκεια από 30 σε 15 ημέρες 

Επίσης το μικρο πακέτο του CU σου δινει 3 GB με 11,80 ευρώ +bonus ανανέωσης το αντίστοιχο φοιτητικό σου δίνει 4 GB με 10,40 ευρώ+bonus ανανέωσης+600 MB καθε μήνα+50 GB οταν εισαι σε χώρους πανεπιστημίου. Σε όλα τα πακέτα ισχύει απεριόριστη ομιλία και κάποια μηνύματα 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι. Γίνεται rollover με τα 600 MB τα οποία ισχύουν για 30 ημέρες και όχι για 15 όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Τελικά δεν τροποποιήθηκε η διάρκεια από 30 σε 15 ημέρες 

Επίσης το μικρο πακέτο του CU σου δινει 3 GB με 11,80 ευρώ +bonus ανανέωσης το αντίστοιχο φοιτητικό σου δίνει 4 GB με 10,40 ευρώ+bonus ανανέωσης+600 MB καθε μήνα+50 GB οταν εισαι σε χώρους πανεπιστημίου. Σε όλα τα πακέτα ισχύει απεριόριστη ομιλία και κάποια μηνύματα 

Τι όχι; Βγήκε ανακοίνωση για το αντίθετο από αυτό που λέω εγώ;

Αμφιβάλλεις πως μία μέρα θα ισχύσει το 15ήμερο;

Edited by Mantzanes
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mantzanes said:

Τι όχι; Βγήκε ανακοίνωση για το αντίθετο από αυτό που λέω εγώ;

Αμφιβάλλεις πως μία μέρα θα ισχύσει το 15ήμερο;

Από το live chat λένε ότι δεν θα υλοποιηθεί 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, aektzhs 1 said:

Από το live chat λένε ότι δεν θα υλοποιηθεί 

Για να καταλάβεις τη σοβαρότητα που τους διέπει..

Βγάζουν ανακοίνωση για το φοιτητικό, δεν θα ισχύσει ποτέ. (Καλύτερα για εμάς προφανώς)

Αυξάνουν τις τιμές στα πακέτα του BB, καμιά ανακοίνωση!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mantzanes said:

Για να καταλάβεις τη σοβαρότητα που τους διέπει..

Βγάζουν ανακοίνωση για το φοιτητικό, δεν θα ισχύσει ποτέ. (Καλύτερα για εμάς προφανώς)

Αυξάνουν τις τιμές στα πακέτα του BB, καμιά ανακοίνωση!

Επειδή δεν υπάρχει φόβος από την ΕΕΤΤ όλοι οι παροχοι το εκμεταλλεύονται

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι. Γίνεται rollover με τα 600 MB τα οποία ισχύουν για 30 ημέρες και όχι για 15 όπως αναφέρθηκε πιο πάνω. Τελικά δεν τροποποιήθηκε η διάρκεια από 30 σε 15 ημέρες 

Επίσης το μικρο πακέτο του CU σου δινει 3 GB με 11,80 ευρώ +bonus ανανέωσης το αντίστοιχο φοιτητικό σου δίνει 4 GB με 10,40 ευρώ+bonus ανανέωσης+600 MB καθε μήνα+50 GB οταν εισαι σε χώρους πανεπιστημίου. Σε όλα τα πακέτα ισχύει απεριόριστη ομιλία και κάποια μηνύματα 

Εγώ έλεγα να το πάρω για να το έχω για τεστάκια, μιας και τελειώνω το μεταπτυχιακό σε 2 μήνες.

Αλλά οκ

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

τελικά κάποιος δοκίμασε πρόσφατα να ενεργοποιήσει την κάρτα νέων στο φοιτητικό? το δέχτηκε κανονικά? ρωτάω για να ανανεώσω την κάρτα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νομίζω πως έρχεται σιγά σιγά ο καιρός να μου κλείσουν το φοιτητικό. Πλησιάζει εξαετία. Σε περίπτωση που μου το κλείσουν, γίνεται special για 1 ή 2 χρόνια; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, user_ said:

Καλησπέρα. Νομίζω πως έρχεται σιγά σιγά ο καιρός να μου κλείσουν το φοιτητικό. Πλησιάζει εξαετία. Σε περίπτωση που μου το κλείσουν, γίνεται special για 1 ή 2 χρόνια; Ευχαριστώ!

Σου έχουν στείλει σχετικό μήνυμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, user_ said:

Όχι.. στέλνουν και μήνυμα;

Ένα χρονικό διάστημα πριν σου στέλνουν μήνυμα με προθεσμία για να καταθέσεις τα νέα δικαιολογητικά(πάσο,ταυτότητα). Όταν τελειώσει η προθεσμία σου στέλνουν εκ νέου μήνυμα και σου ορίζουν ημερομηνία διακοπής του φοιτητικού και ταυτόχρονη μετάβαση στο CU special

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, user_ said:

Πλησιάζει εξαετία. 

εδω 11-ετια :) (ετος εισ. 2013)

αν και στην ανηψια μου το ακυρωσαν στα 6 ακριβως χρονια

ρουλετα ειναι

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ένα χρονικό διάστημα πριν σου στέλνουν μήνυμα με προθεσμία για να καταθέσεις τα νέα δικαιολογητικά(πάσο,ταυτότητα). Όταν τελειώσει η προθεσμία σου στέλνουν εκ νέου μήνυμα και σου ορίζουν ημερομηνία διακοπής του φοιτητικού και ταυτόχρονη μετάβαση στο CU special

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σου έχουμε ήδη ενεργοποιήσει τη φοιτητική προσφορά! Στα επόμενα λεπτά θα λάβεις και ένα ενημερωτικό sms στο κινητό σου! Για τους επόμενους 3 μήνες θα έχεις εντελώς δωρεάν το πακέτο CU Χclusive MeApOla 10.4  🙂 

Στη διάθεσή σου, CU!

CU TEAM

😃 φοιτητης για παντα!!

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 26/4/2024 at 9:43 ΜΜ, HEO said:

εδω 11-ετια :) (ετος εισ. 2013)

αν και στην ανηψια μου το ακυρωσαν στα 6 ακριβως χρονια

ρουλετα ειναι

 

27/04/2013 το έκανα φοιτητικό και κράτησε μέχρι τον Ιούνιο του 2022 όπου μετακυλισε σε special. Δηλαδή 9 χρόνια.

Τον Ιούνιο λήγει και το special.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

το σπεσιαλ δινει τα 600 ΜΒ τον μηνα;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, HEO said:

το σπεσιαλ δινει τα 600 ΜΒ τον μηνα;;

Φυσικά ναι

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Inevar said:

Φυσικά ναι

αλλο ενα ερψτημα τοτε, πως μπορω να δω οτι το κινητο της ανηψιας μου το εκαναν σπεσιαλ;;

δεν βλεπω να εχει 600 ΜΒ, τις εδωσαν ενα πακετο με ιντερνετ αλλα 600 δεν βλεπω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, HEO said:

αλλο ενα ερψτημα τοτε, πως μπορω να δω οτι το κινητο της ανηψιας μου το εκαναν σπεσιαλ;;

δεν βλεπω να εχει 600 ΜΒ, τις εδωσαν ενα πακετο με ιντερνετ αλλα 600 δεν βλεπω

Το special είναι ουσιαστικά ένα φοιτητικό με λιγότερες παροχές για αγορά πακέτων. Δηλαδή έχει σχεδόν τα ίδια πακέτα με το φοιτητικό μόνο που είναι πιο ακριβά και φυσικά δεν απειριζεται το χρηματικό υπόλοιπο.

Δες τα πακέτα

Screenshot_20240428-144203_My CU.png

Screenshot_20240428-144207_My CU.png

Screenshot_20240428-144211_My CU.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DEERHUNTER said:

καλησπέρα , πως βλέπεις οτί είσαι στο special?

Είναι κυριολεκτικά το από πάνω σου πόστ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Inevar said:

Το special είναι ουσιαστικά ένα φοιτητικό με λιγότερες παροχές για αγορά πακέτων. Δηλαδή έχει σχεδόν τα ίδια πακέτα με το φοιτητικό μόνο που είναι πιο ακριβά και φυσικά δεν απειριζεται το χρηματικό υπόλοιπο.

Δες τα πακέτα

 

 

 

δυστυχως το εχω κανει liquid και δεν βλεπω πακετα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Inevar said:

Το special είναι ουσιαστικά ένα φοιτητικό με λιγότερες παροχές για αγορά πακέτων. Δηλαδή έχει σχεδόν τα ίδια πακέτα με το φοιτητικό μόνο που είναι πιο ακριβά και φυσικά δεν απειριζεται το χρηματικό υπόλοιπο.

Δες τα πακέτα

Screenshot_20240428-144203_My CU.png

Screenshot_20240428-144207_My CU.png

Screenshot_20240428-144211_My CU.png

Το χρηματικό υπόλοιπο έχει σταματήσει να... απειριζεται εδώ και χρόνια. Ισχύει όμως το 6μηνο αντί για το 2μηνο στα κανονικά CU.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά, Χρίστος Ανέστη! 

Αν μεταβιβάσω ένα φοιτητικό νούμερο χάνονται οι φοιτητικές παροχές; Το έχει κάνει κανείς; Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...