Jump to content

Φοιτητικό πακέτο Vodafone CU


zipperant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είπε μια κοπέλα που μοίραζε φοιτητικά cu ότι μέσα στα πανεπιστήμια κάνεις ένα restart στο κινητό σου και έχεις δωρεάν δεδομένα απεριόριστα για όση ώρα βρίσκεσαι στο πανεπιστήμιο. Ισχύει;;

 

Χρόνια τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Και τι πρότειναν cu special η το καρτοσυμβολαιο των 13€? Επίσης ποτέ σου είπαν ότι θα λήξει; Γιατί πολλούς πήραν αλλά κανείς δεν ανέφερε ότι τελικά όντως τον άλλαξαν

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και έναν φίλο με φοιτητικό τον κάλεσαν και το έκανε.

 

Ο φίλος μου μου είπε ότι τον ρώτησαν εάν έχει φοιτητικό και εάν ισχύει ακόμα, και ότι λόγω ότι θα του λήξει επειδή το πάσο έχει λήξει κλπ κλπ, να κάνει το πρόγραμμα με τα 13.

 

Ρε παιδιά είναι όντως από Vodafone? Έτσι όπως το ακούω σαν ψαρωμα από αυτούς που κυνηγάνε να κλείσουν συμβόλαια μου ακούγεται.

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί με κάλεσαν από το 2182189789 και δεν απάντησα. Είδα ότι αναφέρετε ότι είναι ο αριθμός που σε καλούν για να σου πουν ότι έληξε το φοιτητικό σου CU. Να τους πάρω εγώ τώρα; Είμαι κάτι σε 45ο εξάμηνο, αιώνια...

Ταυτόχρονα, σήμερα πήγα να αγοράσω το cu student exclusive 6 και ενώ μου επιτρέπει να το αγοράσω, δεν μου το δείχνει ότι το έχω ήδη ενεργό (όπως συμβαίνει). Δεν προχώρησα στην αγορά. Αναρωτιέμαι αν θα αθροιστούν τα λεπτά και τα MB.

Έχω 16286' προς όλους.Να τα αποχαιρετήσω; ( Δεν με πειράζει, προφανώς δεν τα χρειάζομαι αφού μου έχουν περισσέψει τόσα πολλα).

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί με κάλεσαν από το 2182189789 και δεν απάντησα. Είδα ότι αναφέρετε ότι είναι ο αριθμός που σε καλούν για να σου πουν ότι έληξε το φοιτητικό σου CU. Να τους πάρω εγώ τώρα; Είμαι κάτι σε 45ο εξάμηνο, αιώνια...

Ταυτόχρονα, σήμερα πήγα να αγοράσω το cu student exclusive 6 και ενώ μου επιτρέπει να το αγοράσω, δεν μου το δείχνει ότι το έχω ήδη ενεργό (όπως συμβαίνει). Δεν προχώρησα στην αγορά. Αναρωτιέμαι αν θα αθροιστούν τα λεπτά και τα MB.

Έχω 16286' προς όλους.Να τα αποχαιρετήσω; ( Δεν με πειράζει, προφανώς δεν τα χρειάζομαι αφού μου έχουν περισσέψει τόσα πολλα).

 

Πάρεις δεν πάρεις, θα στο κόψουν. Αν σου προτείνουν κάποιο οικονομικό πρόγραμμα και θέλεις το δέχεσαι.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πάρεις δεν πάρεις, θα στο κόψουν. Αν σου προτείνουν κάποιο οικονομικό πρόγραμμα και θέλεις το δέχεσαι.

Πήρα στον αριθμό αυτό και δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στον αριθμό αυτό και δεν κάνει τίποτα.

 

Θα σε ξανακαλέσουν σίγουρα. Έπειτα αποφασίζεις εσύ, είτε μετάβαση σε CU Special ή κατά πάσα πιθανότητα, θα σου προταθεί πρόγραμμα με 13€, όπως συνέβη και σε άλλους συμφορουμίτες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στον αριθμό αυτό και δεν κάνει τίποτα.

 

Eνημερωτικά, με είχαν καλέσει και εμένα από αυτό το νούμερο κάποια στιγμή τον Γενάρη και δεν το είχα σηκώσει... Έκτοτε περιμένω τηλέφωνό τους πάλι, αλλά τίποτα... Προς το παρόν μια χαρά έχω πρόσβαση στα φοιτητικά... Δεν έχει γίνει κάποια ενέργεια... Τελευταία φορά που ενεργοποίησα Students πακέτο, ήταν προχθές...

Link to comment
Share on other sites

Eνημερωτικά, με είχαν καλέσει και εμένα από αυτό το νούμερο κάποια στιγμή τον Γενάρη και δεν το είχα σηκώσει... Έκτοτε περιμένω τηλέφωνό τους πάλι, αλλά τίποτα... Προς το παρόν μια χαρά έχω πρόσβαση στα φοιτητικά... Δεν έχει γίνει κάποια ενέργεια... Τελευταία φορά που ενεργοποίησα Students πακέτο, ήταν προχθές...

Κατάλαβα. Εμένα με πήραν 09:30 το πρωί και κοιμόμουν και γι' αυτό δεν το απάντησα, ήταν τυχαίο δηλαδή, δεν το έκανα επίτηδες να μην απαντήσω.

Στο μεταξύ, κι εγώ χτες ενεργοποιήσα το student xclusive 6 και παρόλο που όταν μπήκα στο app, στην αγορά πακέτων μου το έδειχνε σαν να μην το είχα ήδη ενεργό (ενώ το είχα και έληγε εκείνη την ημέρα), όταν το πάτησα και το ενεργοποίησα, τα νέα λεπτά ομιλίας και τα MB αθροίστηκαν με τα προηγούμενα και η ημερομηνία λήξης μετακυλήθηκε κατά ένα μήνα, όπως γινόταν πάντα, κανονικά, ως τώρα. Οπότε προς το παρόν κανένα πρόβλημα. Αλλά και στην χειρότερη περίπτωση, που είναι να πάω σε απλό CU, δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα καθώς απλώς το μηνιαίο κόστος μου θα αυξηθεί από 6 ευρώ στα 8,5 για το CU combo 600 που θα αγοράζω (δεν χρησιμοποιώ MB) και με καλύπτει. δεν είναι κακό για κάποιον φοιτητή που είναι 45ο εξάμηνο :p

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Εμένα με πήραν 09:30 το πρωί και κοιμόμουν και γι' αυτό δεν το απάντησα, ήταν τυχαίο δηλαδή, δεν το έκανα επίτηδες να μην απαντήσω.

Στο μεταξύ, κι εγώ χτες ενεργοποιήσα το student xclusive 6 και παρόλο που όταν μπήκα στο app, στην αγορά πακέτων μου το έδειχνε σαν να μην το είχα ήδη ενεργό (ενώ το είχα και έληγε εκείνη την ημέρα), όταν το πάτησα και το ενεργοποίησα, τα νέα λεπτά ομιλίας και τα MB αθροίστηκαν με τα προηγούμενα και η ημερομηνία λήξης μετακυλήθηκε κατά ένα μήνα, όπως γινόταν πάντα, κανονικά, ως τώρα. Οπότε προς το παρόν κανένα πρόβλημα. Αλλά και στην χειρότερη περίπτωση, που είναι να πάω σε απλό CU, δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα καθώς απλώς το μηνιαίο κόστος μου θα αυξηθεί από 6 ευρώ στα 8,5 για το CU combo 600 που θα αγοράζω (δεν χρησιμοποιώ MB) και με καλύπτει. δεν είναι κακό για κάποιον φοιτητή που είναι 45ο εξάμηνο :p

 

σε σπεσιαλ θα πας και οχι σε απλο σιγιου για δυο χρονια βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα. Εμένα με πήραν 09:30 το πρωί και κοιμόμουν και γι' αυτό δεν το απάντησα, ήταν τυχαίο δηλαδή, δεν το έκανα επίτηδες να μην απαντήσω.

Στο μεταξύ, κι εγώ χτες ενεργοποιήσα το student xclusive 6 και παρόλο που όταν μπήκα στο app, στην αγορά πακέτων μου το έδειχνε σαν να μην το είχα ήδη ενεργό (ενώ το είχα και έληγε εκείνη την ημέρα), όταν το πάτησα και το ενεργοποίησα, τα νέα λεπτά ομιλίας και τα MB αθροίστηκαν με τα προηγούμενα και η ημερομηνία λήξης μετακυλήθηκε κατά ένα μήνα, όπως γινόταν πάντα, κανονικά, ως τώρα. Οπότε προς το παρόν κανένα πρόβλημα. Αλλά και στην χειρότερη περίπτωση, που είναι να πάω σε απλό CU, δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα καθώς απλώς το μηνιαίο κόστος μου θα αυξηθεί από 6 ευρώ στα 8,5 για το CU combo 600 που θα αγοράζω (δεν χρησιμοποιώ MB) και με καλύπτει. δεν είναι κακό για κάποιον φοιτητή που είναι 45ο εξάμηνο :p

 

Μια χαρα,θα πας σε cu special μετα ομως.

Ειναι τα φοιτητικα πακετα δηλαδη αλλα με τις μισες παροχες σε λεπτα και mb.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα,θα πας σε cu special μετα ομως.

Ειναι τα φοιτητικα πακετα δηλαδη αλλα με τις μισες παροχες σε λεπτα και mb.

 

αρκει να μην κοψουνε τα δωρεαν 600 λεπτα και 600mb internet που μπαινουνε καθε μηνα αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο εμενα και οχι τοσο πολυ τα πακετα special διοτι δεν κανω χρηση ιδιαιτερη αλλα θελω ιντερνετ και ομιλια προς cu.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήραν στις 9:30 αλλά δεν το πρόλαβα.ο αριθμός πάντως δεν είναι καταγεγραμμένος πουθενά.δεν ήξερα ότι δουλεύουν κυριακάτικα.να μην ησυχάσουμε ποτέ.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

αρκει να μην κοψουνε τα δωρεαν 600 λεπτα και 600mb internet που μπαινουνε καθε μηνα αυτο με ενδιαφερει περισσοτερο εμενα και οχι τοσο πολυ τα πακετα special διοτι δεν κανω χρηση ιδιαιτερη αλλα θελω ιντερνετ και ομιλια προς cu.

 

Δεν τα κόβουν αλλά μηδενίζουν και χάνεις ότι είχες μαζέψει μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα κόβουν αλλά μηδενίζουν και χάνεις ότι είχες μαζέψει μέχρι τότε.

 

λίγο το κακό αφού δεν τα σταματούν μια χαρά τότε!!!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάω Γερμανία για μερικές ημέρες....τι παίζει με τις παροχές από το φοιτητικο μου;

Τι μου προτείνετε να κάνω για να έχω να μιλάω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάω Γερμανία για μερικές ημέρες....τι παίζει με τις παροχές από το φοιτητικο μου;

Τι μου προτείνετε να κάνω για να έχω να μιλάω;

 

Τα δεδομενα παιζουν κανονικα αν ειναι απο Just surf bonus,παρε να χεις,τα 500Mb για 15 μερες στην 1η ανανεωση του μηνα.

Για ομιλια εβαλα το πακετο 300' προς Cu και 300' προς ολους με 7€.

Τα φοιτητικα δεν ξερω αν παιζουν,η μητερα μου που ειχε μαζεψει 3GB ειχε κανονικα ιντερνετ.Το δοκιμασαμε πριν κανα μηνα Ιταλια και εγω με απλο τον δεκεμβρη του 17.

Αρκει να ειναι στο δικτυο της Vodafone DE,ωστε να εχεις πληρες roaming.Αλλα να ξερεις οτι τα πακετα ιντερνετ εχουν ορια ορθης χρησης εκτος απο τα 600Mb με 6€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ισχυει μονο ο χρονος προς ολους και απο τα δεδομενα να υπολογιζεις τα μισα περιπου, δηλαδη απο οτι δινει το καθε προγραμμα το ανωτερο τα μισα.
Link to comment
Share on other sites

ισχυει μονο ο χρονος προς ολους και απο τα δεδομενα να υπολογιζεις τα μισα περιπου, δηλαδη απο οτι δινει το καθε προγραμμα το ανωτερο τα μισα.

 

Απο λεπτα ομιλιας 600 απο τα 1200 που παιρνει απο το πακετο 8€.στο ιντερνετ ειναι 9,5Gb απο φοιτητικα και μη που μαζευει.Υπολογιζω το just surf bonus ολο,τα παρε να χεις που ειναι 1,5GB και τα φοιτητικα δια δυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με καλεσανε και εμενα πρωι πρωι απο το 2182189789 . Μου ειπαν οτι εχει ληξει εδω και 4 χρονια το πασο και οτι μου κανουν προσφορα για special . Τους ειπα οτι ειμαι φοιτητης σε ενα μεταπτυχιακο και ειμαι κανονικα φοιτητης και αν θελουν να τους το στειλω και μου ειπαν να παω οποτε μπορω απο ενα καταστημα να κανω μια ανανεωση. Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

Και έναν φίλο με φοιτητικό τον κάλεσαν και το έκανε.

 

Ο φίλος μου μου είπε ότι τον ρώτησαν εάν έχει φοιτητικό και εάν ισχύει ακόμα, και ότι λόγω ότι θα του λήξει επειδή το πάσο έχει λήξει κλπ κλπ, να κάνει το πρόγραμμα με τα 13.

 

Ρε παιδιά είναι όντως από Vodafone? Έτσι όπως το ακούω σαν ψαρωμα από αυτούς που κυνηγάνε να κλείσουν συμβόλαια μου ακούγεται.

 

Μάγκες, ξαναλέω επειδή δεν έδωσε κανείς σημασία, είναι σίγουρα official threat από vodafone? Ή μήπως απλώς προσπαθούν να πιάσουν συμβόλαια;

 

Υπάρχει κάποιος που να του το κόψανε;

Link to comment
Share on other sites

Με καλεσανε και εμενα πρωι πρωι απο το 2182189789 . Μου ειπαν οτι εχει ληξει εδω και 4 χρονια το πασο και οτι μου κανουν προσφορα για special . Τους ειπα οτι ειμαι φοιτητης σε ενα μεταπτυχιακο και ειμαι κανονικα φοιτητης και αν θελουν να τους το στειλω και μου ειπαν να παω οποτε μπορω απο ενα καταστημα να κανω μια ανανεωση.

 

Και εαν δεν πας ποτέ τι θα γίνει;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάγκες, ξαναλέω επειδή δεν έδωσε κανείς σημασία, είναι σίγουρα official threat από vodafone? Ή μήπως απλώς προσπαθούν να πιάσουν συμβόλαια;

 

Υπάρχει κάποιος που να του το κόψανε;

 

Συμφωνώ απόλυτα.....κάνες σεν μας είπε ποτέ ότι του έκοψαν εν τελεί, μόνο ότι τους παίρνουν τηλ και τους φοβερίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, ξαναλέω επειδή δεν έδωσε κανείς σημασία, είναι σίγουρα official threat από vodafone? Ή μήπως απλώς προσπαθούν να πιάσουν συμβόλαια;

 

Υπάρχει κάποιος που να του το κόψανε;

 

Συμφωνώ απόλυτα.....κάνες σεν μας είπε ποτέ ότι του έκοψαν εν τελεί, μόνο ότι τους παίρνουν τηλ και τους φοβερίζουν!

 

'Εχει αναφερθεί πιο πίσω ότι το έχουν κόψει σε κάποια άτομα.

Εμένα μου το κόψανε..

Η διαδικασία πήγε όπως στο παιδί εδώ

Και έναν φίλο με φοιτητικό τον κάλεσαν και το έκανε.

 

Ο φίλος μου μου είπε ότι τον ρώτησαν εάν έχει φοιτητικό και εάν ισχύει ακόμα, και ότι λόγω ότι θα του λήξει επειδή το πάσο έχει λήξει κλπ κλπ, να κάνει το πρόγραμμα με τα 13.

 

Οπού με πήραν δηλαδή τηλέφωνο από το 2106702868 κάπου το ιούνιο μου λένε έχει λήξει το πάσο σας και ρωτάνε αν είμαι ακόμα φοιτητής οπότε και πρέπει να στείλετε στοιχεία με το νέο πάσο αν υπάρχει, με το που καταλαβαίνω ότι καλέσανε γι αυτό το λόγο λεω πως δεν εχω χρονο και ζητάω να με καλέσουν άλλη στιγμή. Μετά απλά δεν το σήκωνα.

 

Έρχεται μετά απο κανα μήνα αυτό το μήνυμα

*ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΣΟΥ ΠΑΣΟ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΣΟΥ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΣΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΟΥ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΕΦΟΣΟΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΟΥ. ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΣΤΟ .... ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΕΠΟΜΕΝΩΝ ΗΜΕΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ.*

 

Τι παίζει ρε παίδες?? Πήρα και τηλέφωνο και μου λένε ότι θα έχω κάτι special πακέτα! Υπάρχουν τέτοια πακέτα,έτσι λέγονται? Αξίζουν από το να χάσω τελείως την προσφορά με τα 1000΄?

 

και παρόλο που έλεγε να στείλω μέχρι τέλη ιούλη δεν έστειλα τίποτα και κάπου το σεπτέμβριο μου έρχεται μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η προσφορά CU SPECIAL και είδα ότι δεν έχω πια φοιτητικό.

 

Το χουν κόψει και σε δυο φίλους μου που απάντησαν στην κλήση και τους ανέφεραν οτι θα μεταφερθούν στο special ενώ σε άλλους είτε δεν τους καλέσανε είτε δεν απαντησαν στην κλήση και συνεχίζουν ακόμα με το φοιτητικό.

Edited by sofos_k
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...