Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αδερφια καλησπερα.

εχω καποια ερωτηματα.παρελαβα και εγω ενα απο το συγκεκριμενο κηνιτο.μεχρι στιγμης ειναι αψογο.

αν θελω να κανω ρουταρισμα του κινητου και να περασω την NEA GTV ROM κατα ποσο ειναι ευκολο να το κανω ο ιδιος (που δεν εχω ξανακανει)?

 

πολυ ευκολο

 

Κατεβασε την gtv

Περνα την στο κινητο σου

Μπες εδω http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=204191&page=1#pid3878684

Κατεβασε τα recoveries

μπες σε fastboot

περνα οποιο recovery θες (twrp θα σου προτινουν οι περισσοτεροι εγω προτιμο το clockwork)

Μπες στο recovery

Παιρνα την Rom

 

Μελετησε τα βηματα αν εχεις θεμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί μερικοί τα πουλάνε μεταχειρισμένα σε μεγαλύτερη τιμή από ότι καινούργιο ;

 

Γιατί μερικοί βιάζονται και το θέλουν κατευθείαν στα χέρια τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λεω να πάρω το mi4 απο το fastcard που το εχει σε πολυ χαμηλη τιμη και επειδή διάβασα σε αυτό το τοπικ ότι καποιοι έχουν λάβει χωρις πρόβλημα το κινητο απο το μαγαζι, σκεφομαι να το επιχειρήσω...

 

Για σιγουρια τους ρωτησα στο live chat αν η συσκευή είναι refurbished ή brand new (επειδή καπου είχα διαβασει οτι στελνουν refurbished και δε το γραφουν) και μου ειπε η κινεζουλα οτι ειναι καινουργιες οι συσκευες αλλα με ανοιχτο κουτι επειδη το τσεκαρουν για προβληματα και βαζουν μετα bubbles μεσα στο κουτι για προστασια στη μεταφορα.Λέτε τελικά να μην είναι καινούργιο όπως μου λεει?

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το Hiaomi MI4 4G εχει φορτωμενο το google play store. Αλλα εχω θεματα,μου ειπανε να φορτωσω την ελληνικη Rom.

Ισχυει αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το Hiaomi MI4 4G εχει φορτωμενο το google play store. Αλλα εχω θεματα,μου ειπανε να φορτωσω την ελληνικη Rom.

Ισχυει αν ναι πως?

Να φανταστώ εννοείς το Xiaomi mi4 ε; :rolleyes:

 

Οδηγός Αναβάθμισης Υλικολογισμικού (MIUI ROM) - 1ος Τρόπος (μέσω της ROM)

 

Οδηγός Αναβάθμισης Υλικολογισμικού (MIUI ROM) - 2ος Τρόπος (μέσω Recovery)

 

Καλησπέρα παιδιά, λεω να πάρω το mi4 απο το fastcard που το εχει σε πολυ χαμηλη τιμη και επειδή διάβασα σε αυτό το τοπικ ότι καποιοι έχουν λάβει χωρις πρόβλημα το κινητο απο το μαγαζι, σκεφομαι να το επιχειρήσω...

 

Για σιγουρια τους ρωτησα στο live chat αν η συσκευή είναι refurbished ή brand new (επειδή καπου είχα διαβασει οτι στελνουν refurbished και δε το γραφουν) και μου ειπε η κινεζουλα οτι ειναι καινουργιες οι συσκευες αλλα με ανοιχτο κουτι επειδη το τσεκαρουν για προβληματα και βαζουν μετα bubbles μεσα στο κουτι για προστασια στη μεταφορα.Λέτε τελικά να μην είναι καινούργιο όπως μου λεει?

 

Καινούργιο είναι και αυθεντικότατο. 3 έχω πάρει από εκεί.

Απλά θέλουν πρίξιμο για τον χρόνο αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi εννοω

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το led ειδοποιησης δεν μου αναβει ενω το εχω βαλει ενεργο στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λεω να πάρω το mi4 απο το fastcard που το εχει σε πολυ χαμηλη τιμη και επειδή διάβασα σε αυτό το τοπικ ότι καποιοι έχουν λάβει χωρις πρόβλημα το κινητο απο το μαγαζι, σκεφομαι να το επιχειρήσω...

 

Για σιγουρια τους ρωτησα στο live chat αν η συσκευή είναι refurbished ή brand new (επειδή καπου είχα διαβασει οτι στελνουν refurbished και δε το γραφουν) και μου ειπε η κινεζουλα οτι ειναι καινουργιες οι συσκευες αλλα με ανοιχτο κουτι επειδη το τσεκαρουν για προβληματα και βαζουν μετα bubbles μεσα στο κουτι για προστασια στη μεταφορα.Λέτε τελικά να μην είναι καινούργιο όπως μου λεει?

 

Ποτε δεν θα μαθεις αν ειναι καινουργιο η επισκευασμενο οχι μονο απο τον συγκεκριμενο πωλητη αλλα απο τους περισσοτερους.

 

Λιγοι ειναι αυτοι που στο στελνουν συσκευασμενο οπως βγαινει απο το εργοστασιο ...

 

συγκεκριμενα αν το ζητησεις απο Ibuygou & vickmall θα στο στειλουν σφραγισμενο ... αλλους πωλητες που να κανουν το ιδιο δεν ξερω.

 

// Εβαλε κανεις το android 6 Που βγηκε για τη συσκευη μας ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με την αναβάθμιση, όλα λειτουργούν καλά εκτός από την εφαρμογή here maps που εξαφανίστηκε και δεν μπορώ να την εγκαταστησω ξανά από το playstore, μου βγάζει μήνυμα λάθους.

Επίσης χάθηκε η ενσωματωμενη δυνατότητα root που είχε η Miui αλλά τα παιδιά στην κοινοτητα δίνουν το supersu για φλασαρισμα μέσω της twpr που έχει πλέον ως recovery το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

αν λειτουργουσαν στο android 6 τα wsm tools θα αναβαθμιζα αμεσα ... προς παρων ας περιμενει

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

αν λειτουργουσαν στο android 6 τα wsm tools θα αναβαθμιζα αμεσα ... προς παρων ας περιμενει

 

Τι σε παρέχουν;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Τι σε παρέχουν;;;

 

πολλα και διαφορα το πιο βασικο για εμενα ειναι το adblock του youtube ...

 

λοιπον εβαλα android 6 ... τα wsm tools δεν λειτουργουν ως εφαρμογη αλλα τα module που ηθελα παιζουν κανονικα !! οποτε κομπλε !

και android 6 στην κινηταρα μας

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

πολλα και διαφορα το πιο βασικο για εμενα ειναι το adblock του youtube ...

 

λοιπον εβαλα android 6 ... τα wsm tools δεν λειτουργουν ως εφαρμογη αλλα τα module που ηθελα παιζουν κανονικα !! οποτε κομπλε !

και android 6 στην κινηταρα μας

 

Ποια module έχεις βάλει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

Έχει φθηνήνει πολύ και γυρνάει συνεχώς στο μυαλό μου αυτό το κινητό (αν και 1,5 χρόνο σε κυκλοφορία) επειδή θέλω 5ιντσο.

Το λέτε; να το χτυπήσω;

Ποια είναι η εμπειρία σας;

Από μπαταρία πως πάει;

Υπάρχουν παράπονα;

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

Έχει φθηνήνει πολύ και γυρνάει συνεχώς στο μυαλό μου αυτό το κινητό (αν και 1,5 χρόνο σε κυκλοφορία) επειδή θέλω 5ιντσο.

Το λέτε; να το χτυπήσω;

Ποια είναι η εμπειρία σας;

Από μπαταρία πως πάει;

Υπάρχουν παράπονα;

 

Πόρτο με κλειστά μάτια δεν υπάρχει αυτό το τηλ από όποια πλευρά να το δεις!!!

Η μπαταρία σε εμενα που δεν παιζω game απλά μιλώ 1-1,5 ώρα την ημέρα και καμιά ώρα σερφαρισμα με βγάζει κοντά στην μιάμιση ημέρα...

Και πλέον με Android 6.01 τι αλλο θες?

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

Έχει φθηνήνει πολύ και γυρνάει συνεχώς στο μυαλό μου αυτό το κινητό (αν και 1,5 χρόνο σε κυκλοφορία) επειδή θέλω 5ιντσο.

Το λέτε; να το χτυπήσω;

Ποια είναι η εμπειρία σας;

Από μπαταρία πως πάει;

Υπάρχουν παράπονα;

Το μόνο παράπονο είναι πως δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τα προηγούμενα post.....

Πλάκα κάνω. Παρτο. Δε θα σε αφήσει ποτέ.

Απλά έχει μικρή μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο.

Μετά τα mi piston 1, τα mi piston 2, τα piston 3, και τα τελευταία mi in ear pro χάλασαν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο! Χάθηκε ο ηχος από το ένα ακουστικό και έπεσε η απόδοση κατά 50% στο αλλο.

Η τέταρτη φορά που συμβαίνει και δεν μπορώ να το εξηγήσω με τιποτα. Φταίει ότι ακούω συνέχεια στο τερμα; ;;;

Πάνω από 100€ πεταμένα και άλλα τόσα για να αγοράσω κάτι επώνυμο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πιστεύετε ότι αξίζει στα 170 ευρώ η αγορά του κινητού?

 

Φιλέ μου αυτό το δίλημμα είχα και εγώ.έκανα την παραγγελία από vickmall στην 27 Ιανουρίου και τώρα περιμένω να παραλαβω.κάτοχος του lg g flex 2 αλλά δεν ξέρω το μι4 το γουσταρω πολύ.

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου αυτό το δίλημμα είχα και εγώ.έκανα την παραγγελία από vickmall στην 27 Ιανουρίου και τώρα περιμένω να παραλαβω.κάτοχος του lg g flex 2 αλλά δεν ξέρω το μι4 το γουσταρω πολύ.

 

και εμένα μαρέσει από videakia που εχω δεί αλλά από κοντά είναι αλλιώς,περιμένω να μου πείς αν αξίζει η αγορά του μόλις το παραλάβεις

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μαρέσει από videakia που εχω δεί αλλά από κοντά είναι αλλιώς,περιμένω να μου πείς αν αξίζει η αγορά του μόλις το παραλάβεις

 

Έχω διαβάσει τα καλύτερά και από ντιζάιν μια χαρά είναι.πρέπει να είναι λίγο χοντροκομμένο ομως σε σχέση με τα καινούργια κινητά πάντα.ήμουν σε αυτό και το μι4c αλλά δεν μπορω τόσο πλαστικό.άλλωστε στα 170€ πιστεύω είναι vfm

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...