Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειμαι κατοχος του ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ4 καμια δυο εβδομαδες εβαλα μια ελληνικη ρομ developer σας ειχα δειξει νωριτερα.. τελος παντων Το *ερωτευτηκα* δεν εχω κανενα παραπονο ουτε κολιματα οτι κ να τ κανω το μονο που παρατηρησα ειναι οτι πεφτει συνεχεια η μνημη cache .... απο 1,6 στην αρχη εχω παει στα 1.1 τη φταιει? αλα δ μ κολλαει τ εχω κανει διαφορα τεστ *απο καλα παιχνιδια HD ταινιες κλπ δ κολλαει στιγμη*... απλα μ κηνησε τη περιργεια... Το φβ και messanger φταιει? γτ ειμαι offline και κραταει μεγαλο ιστορικο δν μ ειναι αναγκαιο μπορω να το καθαριζω? κ κατι αλο αν πατησω αναβαθμηση θα κανει κινεζικι ι ελληνικη? γτ εχω οιδοποιηση πωσ εχει νεοτερη ...... αν και εχω καταλαβει πωσ κανεις αναβαθμηση μονο αν εχεισ παραπονο απο την προηγουμενη.... εχω κ αλλες αποριες .. αλλα σιγα σιγα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειμαι κατοχος του ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ4 καμια δυο εβδομαδες εβαλα μια ελληνικη ρομ developer σας ειχα δειξει νωριτερα.. τελος παντων Το *ερωτευτηκα* δεν εχω κανενα παραπονο ουτε κολιματα οτι κ να τ κανω το μονο που παρατηρησα ειναι οτι πεφτει συνεχεια η μνημη cache .... απο 1,6 στην αρχη εχω παει στα 1.1 τη φταιει? αλα δ μ κολλαει τ εχω κανει διαφορα τεστ *απο καλα παιχνιδια HD ταινιες κλπ δ κολλαει στιγμη*... απλα μ κηνησε τη περιργεια... Το φβ και messanger φταιει? γτ ειμαι offline και κραταει μεγαλο ιστορικο δν μ ειναι αναγκαιο μπορω να το καθαριζω? κ κατι αλο αν πατησω αναβαθμηση θα κανει κινεζικι ι ελληνικη? γτ εχω οιδοποιηση πωσ εχει νεοτερη ...... αν και εχω καταλαβει πωσ κανεις αναβαθμηση μονο αν εχεισ παραπονο απο την προηγουμενη.... εχω κ αλλες αποριες .. αλλα σιγα σιγα.

Εάν έχεις ελληνική developer και κάνεις αναβάθμιση από την εφαρμογή,θα κατέβει ελληνική developer ( όταν θα υπάρξει νέα,στην προκειμένη λες ότι έχεις ).

Όσο για το αν κάνουμε αναβάθμιση μόνο αν έχουμε παράπονο από την προηγούμενη,αυτό ισχύει πιο πολύ στις stable,τις developer τις βάζουμε συνήθως για να ''τεστάρουμε'' το κάθε update ,να αναφέρουμε οτιδήποτε δεν δουλεύει σωστά και να υπάρξουν διορθώσεις στο επόμενο. ( Βέβαια ο καθένας κάνει ότι θέλει :) )

Link to comment
Share on other sites

το μονο που παρατηρησα ειναι οτι πεφτει συνεχεια η μνημη cache .... απο 1,6 στην αρχη εχω παει στα 1.1 τη φταιει?

 

φυσιολογικο ειναι.ετσι λειτουργει και δεν θα σου εχει ουτε κολληματα ουτε τιποτα

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Επειδή εχω το note 3 και σκέφτομαι το Mi4 για αντικαταστάτη του δεύτερου τηλεφώνου μου ( μακάρι να είχε και dual sim) γνωρίζει κανείς πως είναι η κάμερα του σε σχέση με του note 3 δηλ. ίδια επίπεδα, πιο κάτω, καλύτερη κ.λ.π
Link to comment
Share on other sites

Το αποφάσισα και εγώ.. Θα το αγοράσω σήμερα για την κοπελιά.

 

Λέω το 3g 64άρι να πάρω μάλλον.

 

Έρχεται με Ελληνικά η πρέπει να το πάρω απο κάπου συγκεκριμένα..;;

 

Επίσης σε μαύρο παίζει κάτι ή μπα..;; :)

Link to comment
Share on other sites

Το αποφάσισα και εγώ.. Θα το αγοράσω σήμερα για την κοπελιά.

 

Λέω το 3g 64άρι να πάρω μάλλον.

 

Έρχεται με Ελληνικά η πρέπει να το πάρω απο κάπου συγκεκριμένα..;;

 

Επίσης σε μαύρο παίζει κάτι ή μπα..;; :)

Ζήτα να σου περάσουν Multi-language ROM αν βαριέσαι να την περάσεις από την ελληνική κοινότητα μόνος σου.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια.. Και προτεινόμενη αγορά από ibuygou και vickmall έτσι..;; :)

 

Δεν νομίζω να υπάρχει στο vickmall 64άρι μόνο ibuygou :)

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα το 16αρι εχω και δεν εχω θεματα, προγραμμα για gps , παρα πολλες εφαρμογες και πολλες φωτο

αλλα να ειναι καλα το cloud , πραγματικα φοβερο εργαλειο (δεν νομιζω να εχει καποιος xiaomi και να μη το δουλευει... )

 

προβλημα με το 16αρι θα εχουν αυτοι που τραβανε βιντεο 4K ... εκει ναι θα εχεις θεμα (ενα βιντεο 4.00-4.4.30 λεπτων παει 1.2-1.5 γιγα)

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

4G LTE για 4G σημα οσο για 3g κανουν ολα ....

*αν και ετσι π το δυατυποσες δε βγαζει νοημα...... τι ακριβος ψαχνεις* 16αρι -4g LΤΕ/16ari -3g /64 -4g LΤΕ/64 3g... μαυρο LTE 4g de ξερω αν κυκλοφορησε ακομα εχουν αναφερθει πολα σιτε σε προηγουμενα post μπορεις να κοιταξεις

 

Eγω προσωπικα εχω το 16αρι ασπρο 4G LTE αλλα δε το δουλεβω το 4g προς το παρων ειμαι συνεχως μεσο wifi.... ωπος το βλεπω εαν δεν εχεις συνδεση και καλοπληρωμενη... δε μπορεις να πεις οτι εχεις 4g και το δουλεβεις να το χαιρεσαι..... εχω καρτοκηνητο προς το παρον.... Εχω μερικες αμφιβολιες εαν γυριζα πισω το χρονο ισως κ να επελεγα 64 3g π εχουν ιδια τιμη... εαν και τα 16 γιγα μ ειναι υπεραρκετα ως τωρα 10 γιγα εχω ελευθερα... αλλα 4κ video an pareis kana 5 λεπτο ωπος προειπε καποιος σε προηγουμενο post θα θελει τρελό χωρο.....

 

Oσο για το μαυρο ειναι σαφως ποιο ομορφο ωπος το βλεπεις σε φωτο χωρις θηκη στην οθονι σου.... αλλα σιγουρα θα παρεις θηκη οποτε σκεψου τι θα φενεται μετα...μονο η προσοψη,κ 2ον σε ασπρο φενεται ποιο ωραια η αντιθεση με την θηκη εαν ειναι ενχρωμη ...... **Την αποψη μ διατυποσα** τα γουστα παντοτε διαφερουν..... και στο 4G μπορει να ειναι πολυ ποιο οικονομικα τα πακετα σε κανα 6μινο... κ να μην χρειαζεται να σερνεσαι με wifi στη καφετερια επειδη καποιος βλεπει τσ*ντ3ς :X :X :X :X

Edited by GeoMichael
Link to comment
Share on other sites

Θέλω το 16αρι με τα 3g ram&4g lte ,εαν το διατυπωνω σωστα.Ειδα εκδοση wcdma & εκδοση fdd lte.Nαι η πλάτη στο μαυρο όπως το έχω δει στο επίσημο site της xiaomi είναι πολύ όμορφο κατ'εμε. Edited by praitorian
Link to comment
Share on other sites

Θέλω το 16αρι με τα 3g ram&4g lte ,εαν το διατυπωνω σωστα.Ειδα εκδοση wcdma & εκδοση fdd lte.Nαι η πλάτη στο μαυρο όπως το έχω δει στο επίσημο site της xiaomi είναι πολύ όμορφο κατ'εμε.

 

16αρι, 4g , 3giga ram ειναι αυτο --> http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-6415.html αλλα μονο λευκο

 

(Υ.Γ. προσωπικα το 4g αξιζει για οποιον εχει συνδεση cosmote , συμβολαιο με αρκετα mb) αλλιως δεν βλεπω λογο

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα τα 3 γιγα ραμ παρα το 4g , σιγα την καλυψη και σιγα την διαφορα με HSPA+
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο, με 3gb internet.γι'αυτο το ήθελα.αλλά μονο μαυρο.οποίος έχει μαυρο&το δίνει...το παίρνω :-)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα μια ερώτηση-

Όταν βγάζετε βραδύ φώτο με φλας σας βγαίνει πρασινωπή η φωτογραφεία ?

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικη μια μοκρη βοηθεια. Θελω 16 gb, 3gb rom, 3g απλο, λευκο. Αυτα τα δυο ειναι τα ιδια;

http://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi4-snapdragon-801-quadcore-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-wcmda-6189.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα τα 3 γιγα ραμ παρα το 4g , σιγα την καλυψη και σιγα την διαφορα με HSPA+

 

τουλαχιστον τα συμβολαια cosmote εχουν εξαιρετικη καλυψη στο 4g Αττικης

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπέρα μια ερώτηση-

Όταν βγάζετε βραδύ φώτο με φλας σας βγαίνει πρασινωπή η φωτογραφεία ?

 

τι εννοεις ; βαλε ενα screenshot

 

σε εμενα μια χαρα βγαινει

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη δεν ειμαι πολυ σχετικη μια μοκρη βοηθεια. Θελω 16 gb, 3gb rom, 3g απλο, λευκο. Αυτα τα δυο ειναι τα ιδια;

http://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi4-snapdragon-801-quadcore-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-wcmda-6189.html

http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-13mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html

 

απο οσο ειδα το ιδιο ειναι αλλα ας το δει και καποιος αλλος για επιβεβαιωση πριν παραγγειλεις

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον τα συμβολαια cosmote εχουν εξαιρετικη καλυψη στο 4g Αττικης

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τι εννοεις ; βαλε ενα screenshot

 

σε εμενα μια χαρα βγαινει

http://www.pixentral.com/show.php?picture=1yhpS6ZuJGIPmKakqzDvwLHj5sW972

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

απο οσο ειδα το ιδιο ειναι αλλα ας το δει και καποιος αλλος για επιβεβαιωση πριν παραγγειλεις

http://www.pixentral.com/show.php?picture=1yhpS6ZuJGIPmKakqzDvwLHj5sW972

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις πειραξει κατι στις ρυθμισεις ; οι "ειδικοι" στις καμερες σιγουρα θα εχουν λυση

 

δεν ειναι σωστη η φωτο σου... κοιτα πως ειναι μια κανονικα

 

http://s2.postimg.org/ddsuq4p3d/2e7e08b452e7fac631a9150e4878348bdf85334b43c7a37b.jpg (χωρις φλας, με φως δωματιου) 4:3

 

http://s13.postimg.org/q1nuytpmf/7393533e6e174aae329d07f30ce9b989eae4d7416fae2b67.jpg (Με φλας σχεδον σε απολυτο σκοταδι) 16:9

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις και βαλτα ολα στο default (καπου εχει επιλογη που τα επαναφερει και ενημερωσε)

 

αν συνεχισει το ιδιο , δοκιμασε ενα αλλο προγραμμα φωτογραφιας απο το Playstore και πεσμας τι γινεται

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις πειραξει κατι στις ρυθμισεις ; οι "ειδικοι" στις καμερες σιγουρα θα εχουν λυση

 

δεν ειναι σωστη η φωτο σου... κοιτα πως ειναι μια κανονικα

 

http://s2.postimg.org/ddsuq4p3d/2e7e08b452e7fac631a9150e4878348bdf85334b43c7a37b.jpg (χωρις φλας, με φως δωματιου) 4:3

 

http://s13.postimg.org/q1nuytpmf/7393533e6e174aae329d07f30ce9b989eae4d7416fae2b67.jpg (Με φλας σχεδον σε απολυτο σκοταδι) 16:9

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις και βαλτα ολα στο default (καπου εχει επιλογη που τα επαναφερει και ενημερωσε)

 

 

αν συνεχισει το ιδιο , δοκιμασε ενα αλλο προγραμμα φωτογραφιας απο το Playstore και πεσμας τι γινεται

Λοιπόν δοκίμασα -Next camera -Better camera- Google camera -colorOs camera σε ολα κανει το ιδιο αποτελεσμα , σε ποια εκδοση ειστε βρε παιδια ? γιατί μου φαίνεται πως το έκανε και στην 5.6.19 κ τώρα 5.6.25 developer ,λεω να δοκιμάσω κ μια stable .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα -Next camera -Better camera- Google camera -colorOs camera σε ολα κανει το ιδιο αποτελεσμα , σε ποια εκδοση ειστε βρε παιδια ? γιατί μου φαίνεται πως το έκανε και στην 5.6.19 κ τώρα 5.6.25 developer ,λεω να δοκιμάσω κ μια stable .

Παίξε λίγο με τo saturation και το white balance

Απ'ότι έχω δει δεν είσαι ο μόνος που το χε και το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκίμασα -Next camera -Better camera- Google camera -colorOs camera σε ολα κανει το ιδιο αποτελεσμα , σε ποια εκδοση ειστε βρε παιδια ? γιατί μου φαίνεται πως το έκανε και στην 5.6.19 κ τώρα 5.6.25 developer ,λεω να δοκιμάσω κ μια stable .

 

δεν ξερω αν φτιαχνει ετσι αλλα αν το κανεις κοιτα να τα καθαρισεις ολα για να βαλεις απο developer σε stable. μη τη βαλεις κατευθειαν απο πανω, (εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-GTV-5-6-25-H-νέα-έκδοση-της-Ελληνικής-MIUI-ROM-είναι-διαθέσιμη-για-λήψη/?pageNo=787&8bb45785 κοιτα το post του bodai που εχει βημα-βημα) κανε μια ερωτηση και στο miui.gr που εχουν αρκετη εμπειρια τα παιδια εκει πανω στο λειτουργικο συστημα Και να ρωτησεις για το θεμα της καμερας

 

με ενα προχειρο google search ειδα και αυτο http://en.miui.com/thread-87474-1-1.html

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...