Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα αγόρασα ένα mi4 international. To παρέλαβα με την 7.5 και το αναβάθμισα στν 8.2. Όλα καλά αλλά έχω πρόβλημα με το GPS. Είναι πολύ αργό στο κλείδωμα. Είναι φυσιολογικό η έχει το τηλ πρόβλημα;

Δοκίμασε αυτό και πες μου

http://en.miui.com/thread-315997-1-1.html

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λέω να αγοράσω το mi4 με 3gb ram, αντί να πάρω το 3s ή 4x, παρότι ειναι θεωρητικά πιο καινούρια, αν και θα χάσω το 4g...

Είναι καλή λύση πιστεύετε?

Με rom τι κάνουμε? Θα πρέπει να την αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ναι.

Δεν ξέρω τι ρομ θα έχει, με xtrv εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ναι.

Δεν ξέρω τι ρομ θα έχει, με xtrv εγώ δεν έχω πρόβλημα.

ό,τι και να έχει, μπαίνει xtrv εύκολα? έκανα μια βόλτα από xiaomi.miui.gr αλλά χάθηκα λίγο :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπαίνει σχετικά εύκολα, το mi4 είναι το τελευταίο xiaomi χωρίς κλειδωμένο bootloader. Παίζουνε βέβαια διαφορετικές εκδόσεις της ρομ βάσης αλλά νομίζω μόνο το lte είναι που ίσως θέλει παραπάνω παίδεμα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

To τηλ. δεν είναι root. Μπορώ να κάνω κάτι άλλο ?

Χωρίς ρουτ δε νομίζω

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω xtrv 6.11.17 και είμαι πολύ ικανοποιημένος, θαρρω πως είναι η πρώτη xtrv. Με αυτή λύθηκαν τα παράπονα που είχα ΚΑΙ εγώ από τους συνομιλητές. Να πάω στην τελευταία xtrv η παίζει να γινει το γνωστό ρητό " το πειράξεις? Το χάλασες!"???

 

Καλημέρα φίλε μου.. Επειδή είχα δύο συσκευές,ήρθαν από bangood με κινεζορομ, πέρασα στο ένα ελληνική απτό φόρουμ μια stable, και από τότε εμφάνισε το κλασικό πρόβλημα στις κλήσεις που δεν σε ακούνε καλά.. Το άλλο με την κινεζική δεν το έχει το πρόβλημα! Με την xtrv λύνεται δηλαδή το θέμα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.. Επειδή είχα δύο συσκευές,ήρθαν από bangood με κινεζορομ, πέρασα στο ένα ελληνική απτό φόρουμ μια stable, και από τότε εμφάνισε το κλασικό πρόβλημα στις κλήσεις που δεν σε ακούνε καλά.. Το άλλο με την κινεζική δεν το έχει το πρόβλημα! Με την xtrv λύνεται δηλαδή το θέμα??

 

Σε μενα ναι λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι xtrv τι κίνδυνο έχουν;

Δουλεύουν όπως οι σταθερές ή χειρότερα;

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τελευταία xtrv και όλα μια χαρά.

Το μικρόφωνο τελικά δεν είχε κάποιο θέμα απλά δε είναι τόσο ποιοτικό όσο του προηγούμενου κινητού.

Πάντως σα stable συμπεριφερεται το κινητό.

Επομένως όλα κομπλέ.

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω πειτε μου, σκεφτομαι να αγορασω το Mi4. Μετα απο τοσο καιρο κυκλοφοριας του η συσκευη τελικα μπορεινα μιλησει Ελληνικα στο μενου της??
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω πειτε μου, σκεφτομαι να αγορασω το Mi4. Μετα απο τοσο καιρο κυκλοφοριας του η συσκευη τελικα μπορεινα μιλησει Ελληνικα στο μενου της??

Ναι αν περάσεις εσύ τη σωστή ρομ γιατί δε νομίζω να έχει ελληνικά με αυτή την έκδοση που θα το πάρεις

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις σωστή ROM??

Είτε stable από την ελληνική κοινότητα είτε από το xiaomi.eu

 

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα η global stable επέστρεψε από την 8.2.1 στην 8.1.6. Μάλλον πρέπει να είχε αρκετά bugs. Όπως και να έχει επέστρεψα στην 8.1.6 μέσω fastboot.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γεια σας,ενας φιλος χαλασε το κινητο του και κολλησε σε bootloop,προσπαθησα μεσω του miflash να του ξαναπερασω τη ομ μεσω fastboot,ομως οτι και να κανω μου εμφανιζει το προβλημα cannot find flash_all_lock.bat ,το οποιο οντως δεν υπαρχει στον φακελο..Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,ενας φιλος χαλασε το κινητο του και κολλησε σε bootloop,προσπαθησα μεσω του miflash να του ξαναπερασω τη ομ μεσω fastboot,ομως οτι και να κανω μου εμφανιζει το προβλημα cannot find flash_all_lock.bat ,το οποιο οντως δεν υπαρχει στον φακελο..Τι μπορω να κανω?

 

δεν γινεται να μην υπαρχει το αρχειο ... φανταζομαι στον υπολογιστη το ψαχνεις και οχι στο κινητο ετσι ; μολις το κατεβασεις και το αποσυμπιεσεις βγαινει κατευθειαν

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έλυσα ήταν θέμα του miflash..Το θέμα μου τώρα είναι ότι αν και μέσω του twrp έκανα φόρμα data cache και dali και προσπαθησα να φασαρία τη ρομ, η διαδικασία λέει ότι πέτυχε όμως παίρνει 1 δευτερόλεπτο και το κινητό δεν κάνει reboot..προσπάθησα να το κάνω εγώ αλλά είναι ακόμα κολλημένο στο bootloop. .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και από εμένα. Εγώ έχω άλλο προβλημα, ελπίζω με απλή λύση.

Το εχω 1χρονο και είναι τέλειο! Προχτές πήγα στις ρυθμίσεις και έβαλα κωδικό για κλείδωμα οθόνης. Το μετάνιωσα, αλλά πάω στο ίδιο σημείο στις ρυθμίσεις, που όμως κρασαρει. Τι μπορώ να κάνω; αν σας βοηθά το παρακάτω.

d9accfd3d6173011fb3716ed20f8c93a.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε εχεις να το κανεις Update ???

 

Βαλε miui 8 , η developer 7.5.18 Που ειναι προσφατη ειναι πολυ καλη χωρις προβληματα, θα σου προτεινω αναβαθμιση για να λυσεις τα προβληματα και θα εχεις νεο κινητο

 

viber_image34.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το πήρα πριν ένα χρόνο έχω να ασχοληθώ! Δεν είχε βέβαια κανένα πρόβλημα.

Θύμισε μου αν θέλεις τα βήματα γιατί δεν θυμάμαι τίποτε και δεν τα πάω καλά με αυτα....

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα μπορούσε κάποιος που είναι βέβαιος πως το gps του λειτουργεί σωστά, να μου στείλει το αρχείο gps.conf, που βρίσκεται στον φάκελο "system - > etc"; Η γενικότερα να μου πείτε που θα το βρω για να το περάσω;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...