Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει δοκιμάσει κανείς τα bamboo cover? Είναι όμορφα από κοντά? Προστατεύουν καθόλου το κινητό?

ΕΧΩ πάρει, το ανοιχτόχρωμο.... Πολύ καλό! Τέλεια εφαρμογή, όμορφο, διαφορετικό!! Τώρα, για προστασία, δε νομίζω να προσφέρει κάτι παραπάνω από το πλαστικό κάλυμμα.... Το πήρα από το ebay, 10€,περίπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά φλασαρα μέσω flashtool την 4.4.4 αφού γυρνούσα από windows 10 και ενώ την πέρασα κανονικά μετά από recovery δε με άφηνε να περάσω την τελευταία ελληνική και μετά μόνο bootloop ! Μπορεί κάποιος να μου δώσει οδηγίες γτ έχω σκαλώσει ? Μέσα στο recovery μπαίνω αλλά δεν μπορώ να φλασαρω καμιά ρομ !!

 

Βάζεις 4.4.4 γιαυτό σκαλωνεις. Υπάρχει fastboot βασισμένη σε 6 στο ελληνικό forum, βάλε εκείνη και μετά μπορείς να φλασαρεις την τελευταία ελληνική.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ πάρει, το ανοιχτόχρωμο.... Πολύ καλό! Τέλεια εφαρμογή, όμορφο, διαφορετικό!! Τώρα, για προστασία, δε νομίζω να προσφέρει κάτι παραπάνω από το πλαστικό κάλυμμα.... Το πήρα από το ebay, 10€,περίπου.

 

Καλή τιμή, είναι το γνήσιο; Θυμάσαι πωλητή μηπως;

Link to comment
Share on other sites

για να μην μπλέκεις με κολλήσεις πάρε όλη την πλακέτα από ebay

Δυστυχως αυτο ειναι για την 4g έκδοση! Ο dragon tt είναι αξιόπιστος (και έχει και τη δικη μου έκδοση)? http://www.dragon-tt.com/

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως (η ευτυχως!!) δεν μπορεσα να αντισταθω στη συγκεκριμενη τιμη (118-18 euro απο εξαργυρωση ποντων στο banggood= 100 ευρωπουλα) και το παρηγγειλα το all times classic!!!

 

Για εναλλακτικη συσκευη (για οσους αλλαζουμε συχνα!!) μου φανηκε τρομερη αγορα!!

 

 

 

http://s32.postimg.org/3tl7wwrx1/Xiaomi_mi4.png

gifs upload

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το 2GB έχει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη τη τιμη ναι (125 πηγε τωρα χωρις ποντους.....106 με ποντους)!!!

 

Εχει και το 3g με τα 3gb ram απο eu warehouse αλλα στα λεφτα που το εχει δε λεει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα, κατι δεν παει καλα με τους τυπους.. :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα και εγω απο vickmall το mi4 2/16 με global stable αν και τους ειχα πει (αφου παράγγειλα προτού διαβασω εδω) να βαλουν multi ποιά διαδικασία θα αξολουθησω για να βάλω την chinese dev και επειτα την Ελληνική;

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρέλαβα και εγω απο vickmall το mi4 2/16 με global stable αν και τους ειχα πει (αφου παράγγειλα προτού διαβασω εδω) να βαλουν multi ποιά διαδικασία θα αξολουθησω για να βάλω την chinese dev και επειτα την Ελληνική;

 

Sent from my Mate 8

να σε ρωτησω ποτε εκανες την παραγγελια στο vickmall?

Link to comment
Share on other sites

25/4 και εγινε dispatched στις 2 Μαΐου

 

Sent from my Mate 8

 

μαλιστα φαινεται εγω ειμουν απο τους ατυχους εχω παραγγειλει απο 24/3 και δεν εχω παραλαβει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Πιθανων διαβασα στο αντίστοιχο νήμα για τις παραγγελίες απο Κίνα για το επίμαχο διάστημα εύχομαι να βρείτε άκρη Παιδία

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ένας φίλος μου ενδιαφέρεται για το τηλέφωνο.Μια απλοϊκή ερώτηση.Να προτιμήσει με 2gb ram και 4g ή 3 gb ram με 3g;Ποιες οι διαφορές;Αξίζει το 1gb ram παραπάνω για να μην έχει 4g;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.....η απαντηση δεν μπορει να ειναι απολυτη φιλε @manouras2 κατα την γνωμη μου!!

 

Σιγουρα 1gb ram παραπανω για ενα βαρουτσικο skin οπως ειναι το Miui ειναι συμαντικο.....παρολα αυτα εγω προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι σημερα ιδιαιτερα θεματα ταχυτητας με οσες συσκευες xiaomi ειχα με 2gb ram!!

 

Απο την αλλη.....το 4g ειναι συμαντικο κατα την γνωμη μου οχι τοσο για την μεγαλη διαφορα ταχυτητων στα δεδομενα (ειναι σιγουρα βεβαια και αυτος ενας παραγοντας) οσο γιατι π.χ. αν θελεις να πειραματιστεις με windows μπορεις να το κανεις με το 4g μοντελο οχι με το 3g......επισης απο οτι βλεπω ειναι και φθηνοτερο!!!!

 

H αποφαση λοιπον ειναι δικη σου......δεν νομιζω να μετανιωσεις οτι και αν επιλεξεις!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ.....η απαντηση δεν μπορει να ειναι απολυτη φιλε @manouras2 κατα την γνωμη μου!!

 

Σιγουρα 1gb ram παραπανω για ενα βαρουτσικο skin οπως ειναι το Miui ειναι συμαντικο.....παρολα αυτα εγω προσωπικα δεν εχω αντιμετωπισει μεχρι σημερα ιδιαιτερα θεματα ταχυτητας με οσες συσκευες xiaomi ειχα με 2gb ram!!

 

Απο την αλλη.....το 4g ειναι συμαντικο κατα την γνωμη μου οχι τοσο για την μεγαλη διαφορα ταχυτητων στα δεδομενα (ειναι σιγουρα βεβαια και αυτος ενας παραγοντας) οσο γιατι π.χ. αν θελεις να πειραματιστεις με windows μπορεις να το κανεις με το 4g μοντελο οχι με το 3g......επισης απο οτι βλεπω ειναι και φθηνοτερο!!!!

 

H αποφαση λοιπον ειναι δικη σου......δεν νομιζω να μετανιωσεις οτι και αν επιλεξεις!!

 

 

εγω να πω που εχω το 4g με τα 3 Ram , δεν εχω δει ιδιαιτερες διαφορες μεταξυ 3g και 4g , μαλλον οι διαφορες θα ειναι στο 4G+ αλλα δυστηχως αυτο δεν το υποστηριζει η συσκευη μας ... οποτε θα προτεινα σε αυτο με την περισσοτερη RAM

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχει ; την multi ολοι θα σε συμβουλευαν να μην την περάσεις υπάρχει αναλυτικός Οδηγός στο πως να βάλεις την gtv

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα, προσπαθώ να ορισω ως κυρία εφαρμογή το gmail για να στέλνω απ'ευθιας όταν πατάω σε μια διεύθυνση. Αλλά όταν ορισω απ'τις προεπιλεγμενες ρυθμίσεις εφαρμογων δεν μου το αλλάζει, ενώ φενεται στις ρυθμίσεις ότι έχει αλλάξει όταν πατάω σε μια διεύθυνση με πάει στην εφαρμογή του κινητού για τα mail.. Καμία βοήθεια? Xiaomi Mi4 6.0.1 7.3.1 stable ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. θελω να παραγγειλω το μι4 αλλα εχω 2 ερωτησεις καθοριστικες

 

1, απ το minideal στο στελνουν με 100% ελληνικο μενου? γιατι ειχα παρει παλια ενα lenovo κ μου βγηκε η πιστη με τα αγγλοκινεζικα..

2, δεν το βρισκω πουθενα σε μαυρο.. το εχει βρει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το Μi4 αλλά θα ήθελα να ρωτήσω γιατί οχι μουλτι(ελληνικά-αγγλικά) και αν υπάρχει καποιο καλό κουπόνι(κυρίως Vickmall).

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εγω να πω που εχω το 4g με τα 3 Ram , δεν εχω δει ιδιαιτερες διαφορες μεταξυ 3g και 4g , μαλλον οι διαφορες θα ειναι στο 4G+ αλλα δυστηχως αυτο δεν το υποστηριζει η συσκευη μας ... οποτε θα προτεινα σε αυτο με την περισσοτερη RAM

 

Από π το πήρες εσύ το κιν με 4g και 3gb ram?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το Μi4 αλλά θα ήθελα να ρωτήσω γιατί οχι μουλτι(ελληνικά-αγγλικά) και αν υπάρχει καποιο καλό κουπόνι(κυρίως Vickmall).

 

Ευχαριστώ!

Για κουπόνι δεν ξερω η multi είναι μια παλια τροποποιημενη έκδοση των κινεζομαγαζων με πολλά προβλήματα και χωρις update δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader κ.α καλύτερα να το παρεις ειτε με global dev ειτε κινέζικη dev και αν θες Ελληνικά οπωσδήποτε τοτε μπορείς ευκολα απο αυτές τις δύο ρομ να πας στην ελληνική gtv

 

Sent from my Mate 8

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...