Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 4.4.4 Περνας πρωτα την xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4 και μετα την xiaomi-miui-hellas-6.0.1_cancro_GTV-6.4.14

Τι κινητο λειτουργει ΑΨΟΓΑ τωρα !!Το μονο προβλημα με την καρτα sim που θελει το μικρο μεγεθος και αυριο θα πεταχτω στον ΓΕΡΜΑΝΟ για να την μικρύνω ή να την αλλαξω.

Θέλω να το παραγγείλω από το Vickmall για την κόρη μου. Για να περάσω την xiaomi.eu_multi_cancro_5.12.17_v7-4.4 και μετα την xiaomi-miui-hellas-6.0.1_cancro_GTV-6.4.14

, να το παραγγείλω με την Multi-language ROM ή την Original ROM???? ή δεν έχει σημασία????

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δε του περνάς την τελευταία fastboot rom από το ελληνικό φόρουμ και μετά να του φλασαρεις την τελευταία developer; Και μετά να δεις ξανά τις καταναλώσεις..

 

Να σε ρωτήσω. Τι ακριβώς κάνει η fastboot rom; Τι διαφορά έχει από αυτές που περνάμε για παράδειγμα με adb sideload;

Επισης, ο τρόπος είναι αυτός που περιγράφεται εδώ;

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/9969-Note-2-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-MiFlash-%CE%BA%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-updated/

Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εγκατάσταση σβήνει τα παντα, είναι σαν να παίρνεις τώρα το κινητό. Αυτος είναι ο οδηγός που έδωσες. Ακολούθησε τον και δε θα έχεις θέμα. Είναι πολύ εύκολο.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Και με τα δεδομένα, εφαρμογές κλπ; Τι κάνω; Τα περνάω από την αρχή ή βολεύει κάποιο backup;

 

Δεν έχεις το mi cloud; Αν το έχεις είναι όλα εκεί αλλά μπορείς να πάρεις και τοπικό backup.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και στο mi3 και στο mi4, με το ίδιο account. Είναι ελεύθερα 7,25 mb λέει :p Αν πάρω τοπικό backup από android 4.4.4, δε θα έχω θέμα με την επαναφορά στο android 6? Θα βοηθούσε titanium backup?
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και στο mi3 και στο mi4, με το ίδιο account. Είναι ελεύθερα 7,25 mb λέει :p Αν πάρω τοπικό backup από android 4.4.4, δε θα έχω θέμα με την επαναφορά στο android 6? Θα βοηθούσε titanium backup?

Φίλε μου παρε τοπικό backup και διάλεξε εσυ μια - μια εφαρμογή πια θέλεις, και πια δεδομένα, ο φάκελος αυτός θα δημιουργηθεί στην διαδρομή: Miui/backup/AllBackup/ημερομηνια-δημιουργίας αυτόν τον φάκελο παρ τον και αντέγραψε τον στο Pc σου να υπάρχει και οταν θα κάνεις το flash την Fastboot Rom https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762635998681

και περάσεις και την τελευταία Ελληνική Stable https://www.androidfilehost.com/?fid=24499762636002710

στην συνέχεια ξαναπεταξε τον φάκελο αυτον μεσα στην ιδια διαδρομή και με τον ιδιο τρόπο που πήρες backup θα κάνεις την επαναφορά σου οπου ολα θα πάνε ετσι οπως ηταν...

Το titanium Backup ειναι περιτο στην Miui αλλα παρε και ενα να το εχεις στον μελλον δεν ξέρεις...

Edited by spirosmeg
Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μπορεί κάποιος να συνδέσει ένα στικακι στην συσκευή να μου πει αν έχει επιλογή για ασφαλή αποσύνδεση; Μην με γράφετε έτσι ανοιχτά, 1 λεπτό δουλειά ειναι:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μπορεί κάποιος να συνδέσει ένα στικακι στην συσκευή να μου πει αν έχει επιλογή για ασφαλή αποσύνδεση; Μην με γράφετε έτσι ανοιχτά, 1 λεπτό δουλειά ειναι:p

 

κάτσε να βρώ που έχω ξεχασμένο το otg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωτη ουσιαστικα μερα λειτουργειας και εχουμε το πρωτο προβλημα που ομως δεν ξερω αν οφειλετε στην ROM (6.4.14) ή στο κινητο ..Ενω ακουγα ραδιοφωνο μετα απο κάποιες ωρες μου εκανες 2 φορες restart αλλα χωρις να προχωρα η διαδικασια..Οταν παταγα το power τοτε ξεκινουσε αλλα μετα λιγο πριν μπει στην κεντρικη οθονη μου εμφανισε μια μπαρα κατω σαν αυτη που ειχε , οταν εβαλε την νεα ROM μεσα και αφου εκανε restart...

Τυχαιο αυτο?

Θα περιμενω και την νεα εκδοση να δω αν μου το ξανακανει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις μπορεί κάποιος να συνδέσει ένα στικακι στην συσκευή να μου πει αν έχει επιλογή για ασφαλή αποσύνδεση; Μην με γράφετε έτσι ανοιχτά, 1 λεπτό δουλειά ειναι:p

από όταν έκανα update σε dev 6.3.31 δεν έχει στο notification, μόνο μέσα στις ρυθμίσεις, στο notification έχει μόνο να ανοίξει τον file Explorer και να δεις το περιεχόμενο.

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την dev 6.3.31 είναι ότι όταν ακούς mp3 ο ήχος μπουκώνει όταν ανεβάζεις την ένταση στα 2 τελευταία επίπεδα.

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

από όταν έκανα update σε dev 6.3.31 δεν έχει στο notification, μόνο μέσα στις ρυθμίσεις, στο notification έχει μόνο να ανοίξει τον file Explorer και να δεις το περιεχόμενο.

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο που παρατήρησα με την dev 6.3.31 είναι ότι όταν ακούς mp3 ο ήχος μπουκώνει όταν ανεβάζεις την ένταση στα 2 τελευταία επίπεδα.

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Ανέβα εκδόσεις, οι δύο τελευταίες του Απριλίου ήταν οι καλύτερες ως τώρα , μέχρι Μάρτιο είχαν θεματάκια .

Για τον ήχο που λές μήπως έχεις ενεργοποιημένο το Dolby Sound ; Ανοιξε την εφαρμογή και δες αν είναι on.

 

Επίσης αν κάποιος γνωρίζει , τις φωτό που τις έχουμε κάνει hide σε κρυφό φάκελο , όταν μπαίνω να τις δώ μου βγαζει downloading thumbnail και έχει επιλογή να τις κάνω download.

Γιατί αφού τις έχω στη μνήμη; Μήπως τις ανέβασε στο cloud και τις έσβησε όπως κάνει το google photos ;

Αυτό το παρατήρησα τώρα , είμαι στην GTV 6.4.14.

Link to comment
Share on other sites

από όταν έκανα update σε dev 6.3.31 δεν έχει στο notification, μόνο μέσα στις ρυθμίσεις

 

Που το κάνεις ασφαλή αποσύνδεση μέσα στις ρυθμίσεις; Δεν με πειράζει να μπαίνω στην διαδικασία!

Ok το βρήκα .

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Κάτοχος του mi 4 3g wcdma και εγώ από προχθές.. Και άσχετος με αναβαθμίσεις κτλ κτλ. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα είμαι υποχρεως. Λοιπόν το κινητό έχει εγκατεστημενη το Android 6.0.1MMB29M & MIUI 7 6.2.18 beta και έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα. Θέλω να βάλω ελληνική ρομ stable την τελευταία έκδοση πώς θα γίνει αυτό ρε παιδιά τώρα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το 4g μοντέλο πιάνει μόνο H+ ? Εγώ νόμιζα κανονικό 4g ! Και είναι αυθεντικό 4g γτ έβαλα και windows 10 κανονικά !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο την εταιρεία σου μήπως δεν σου έχει ενεργοποιησει το 4g

 

Έχω και το m9 που πιάνει κανονικά οπότε δεν παίζει κάτι τέτοιο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το Μι4 με τα 3Gb RAM εδω και 3 μερες οι εντυπωσεις μου ειναι οτι το συγκεριμενο κινητο ειναι απλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ..ποσο μάλλον για την τιμη που το βρηκα (κοντα στα 137 ευρω) ..Απιστευτα γρηγορο σε ολες τι εφαρμογες του ,χωρις lag με φοβερη μπαταρια (μου κραταει ανετα 2 μερες με ανοιχτο το wifi) ,τρομερη δουλεια εχει γινει και απο την ελληνικη κοινοτητα της XIAOMI ..

Σιγουρα θα το παρω με την πρωτη ευκαιρια και στην γυναικα μου..

Σε γενικες γραμμες ξεπερνα πολλα φημισμενα κινητα γνωστων μαρκων !!!!

ΥΣ περιμενω μια θηκη για να μπορω να το χρησιμοποιω αφοβα καθοτι ατσουμπαλος...

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας το Μι4 με τα 3Gb RAM εδω και 3 μερες οι εντυπωσεις μου ειναι οτι το συγκεριμενο κινητο ειναι απλα ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ..ποσο μάλλον για την τιμη που το βρηκα (κοντα στα 137 ευρω) ..Απιστευτα γρηγορο σε ολες τι εφαρμογες του ,χωρις lag με φοβερη μπαταρια (μου κραταει ανετα 2 μερες με ανοιχτο το wifi) ,τρομερη δουλεια εχει γινει και απο την ελληνικη κοινοτητα της XIAOMI ..

Σιγουρα θα το παρω με την πρωτη ευκαιρια και στην γυναικα μου..

Σε γενικες γραμμες ξεπερνα πολλα φημισμενα κινητα γνωστων μαρκων !!!!

ΥΣ περιμενω μια θηκη για να μπορω να το χρησιμοποιω αφοβα καθοτι ατσουμπαλος...

 

 

απο που το πηρες σε αυτη την τιμη ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση θελω να κάνω αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.. Το mi4 ήρθε με Android 6.0.1MMB29M & MIUI 7 6.2.18 beta αγγλικά και κινέζικα. Πώς θα πάω τώρα σε μια ελληνική stable?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερωτηση θελω να κάνω αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.. Το mi4 ήρθε με Android 6.0.1MMB29M & MIUI 7 6.2.18 beta αγγλικά και κινέζικα. Πώς θα πάω τώρα σε μια ελληνική stable?

 

Απλα περνας την xiaomi-miui-hellas-6.0.1_cancro_GTV-6.4.21.zip σαν αναβαθμιση και εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...