Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει mi4 με 2gb ram..

 

Τα περισσότερα κινέζικα καταστήματα πουλάνε και τις δύο εκδόσεις π.χ. http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-2-5-ghz-quad-core-5-0-inch-13mp-camera-ram-2gb-rom-16gb-android-4-4.html

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα κινέζικα καταστήματα πουλάνε και τις δύο εκδόσεις π.χ. http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-2-5-ghz-quad-core-5-0-inch-13mp-camera-ram-2gb-rom-16gb-android-4-4.html

 

 

Mi 4i είναι...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Mi 4i είναι...

 

Ξέρω να ξεχωρίζω το MI4 με το MI4i, αυτό εδώ είναι τo Mi4i http://www.vickmall.com/xiaomi-mi4i-smartphone-5-0-inch-fhd-screen-snapdragon-615-64-bit-octa-core-android-5-0-2g-16gb-13mp-camera.html με τον Snapdragon 615, αυτό που ανέβασα πιο πριν είναι το Xiaomi MI4 με τον Snapdragon 801 αλλά με 2GB RAM.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν 2 εκδοσεις(καλο θαταν οσοι δεν ειναι σιγουροι 100% για αυτα που λενε να μην ποσταρουν καν γιατι μπερδευουν τον κοσμο αντι να βοηθανε).

 

Απο site,διαβαζοντας τα specs δεν φαινεται να εχουν αλλη διαφορα περα απο τη RAM.Ισως και γιαυτο το λογο εχουν τοαο μικρη διαφορα στην τιμη

Link to comment
Share on other sites

Στο επίσημο site πάντως δεν βλέπω mi4 με 2gb ram.. Ούτε έχω δει κάπου αναφορά για το συγκεκριμένο.. Έψαξα λίγο mi4 με 2gb δεν υπάρχει μόνο το mi4i είναι με 2gb ram και έχει τον 615 όπως είπες και εσύ. Edited by kostakislarisa
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

παντως το πουλαει και το ibuygou που ειναι εγγυηση ως προς τη γνησιοτητα των συσκευων http://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-2gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-black-and-white-6698.html

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Υπάρχουν ακομα προς πώληση 2 αρια σε αρκετα μαγαζια ειναι προφανως stock που τους εχουν μεινει, ειμαι και εγω ετοιμος να παρω ενα αλλα αναρωτιεμε και εγω αν δεν του φτανει η 2 αρα μνημη καθως το βρισκω στα 260 ευρω κοντα

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Οπωσσηποτε με 3gb ram αγοραστε...ειναι μεγαλη η διαφορα στην καθημερινη χρηση...με τα 3gb δεν ξεμενεις ποτε..δεν σε νοιαζει και το multitasking,τα παιχνιδια κλπ κλπ..
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το επίσημο Site, υπάρχει μία έκδοση με 2gb ram αλλά είναι διαθέσιμη μόνο στην μαλαισια και όχι για τον υπόλοιπο κόσμο.. Στη θέση σου δε θα το έπαιρνα, ούτως η άλλως με 20€ παραπάνω παίρνεις με 3gb RAM.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το επίσημο Site, υπάρχει μία έκδοση με 2gb ram αλλά είναι διαθέσιμη μόνο στην μαλαισια και όχι για τον υπόλοιπο κόσμο.. Στη θέση σου δε θα το έπαιρνα, ούτως η άλλως με 20€ παραπάνω παίρνεις με 3gb RAM.

 

Οκ ευχαριστώ όσους βοήθησαν απλά μια ερώτηση έκανα γιατί και εμένα μου φάνηκε παράξενο γιατί ούτε στο gsmarena δεν υπάρχει καν.

:chair:
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω το κινητο και ειναι καθαρο απο εφαρμογες εχω 1.7 - 1.8 GB ram

 

μετα απο το να ανοιξω διαφορες εφαρμογες κτλ πεφτει στο 1gb ...

 

καλο θα ηταν η αγορα του κινητου να ειναι με 3gb

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα της ram σηκωνει πολυ συζητηση...

Εχω το redmi2 με 1 gb ram και με την ρυθμιση με μεγαλο optimazation μνημης ποτε δεν επεσε κατω απο 200mb η free ram , εχω βαλει αρκετα παιχνιδια και παιζουν χωρις κανενα κολλημα και ολα γενικα λειτουργουν πολυ γρηγορα

Τωρα αν θα προτιμουσα αυτο με 2gb ram ,θα το προτιμουσα ,αλλα δεν θα πεθαινα κιολας επειδη εχει 1 gb

οσο περισοτερη εχεις καλυτερο ,για κανενα αλλο λογο απλως για να εχει ανεση το τηλεφωνο , αλλα δεν ειναι απαραιτητο οτι την χρειαζεται ολη

Απο ενα σημειο και περα ειναι ψυχολογικη περισοτερο . απο οτι πραγματικη η αναγκη για μεγαλη ram

Οση ram και να εχεις η miui κανει cache τα προγραμματα που ανοιγεις καθε φορα με αποτελεσμα να πεφτει μεχρι ενα σημειο η free ram

Η free ram καλο ειναι να μην πατωνει περα απο καποιο οριο ,αλλα πως θα εχεις 500mb ή 1 gb η 2 gb free ram ιδιο ειναι

Το λειτουργικο ουτως η αλλως οταν χρειαστει περισοτερη Ram θα αφαιρεσει cache απο παλιοτερα προγραμματα για να τρεξει το προγραμμα που θελεις

Γιατι οπως εχει ειπωθει η free ram στην ουσια ειναι αχρηστη ram

Επισης το miui 6 εχει πολυ καλο memory optimazation ,εχει μαλιστα ρυθμιση ποσο optimazation να κανει στην ram

Το μονο σημειο που ειναι απαραιτη πραγματικα η πολλη ram ειναι το multitasking ,αλλα και αυτο για τους περισοτερους δεν ειναι απαραιτητο.

Δηλαδη , για να χρειαστει πραγματικα θα πρεπει πχ ενω παιζει games να μιλας ταυτοχρονα στο skype , να κανεις πλοηγηση μεσω gps

ή να εχεις να τρεχουν ταυτοχρονα ενα καρο εφαρμογες skype, viber , καιρος ,να εχεις μια ντουζινα widgets να παιζουν ,τοτε ναι , θα γονατισει το τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανένας πρόβλημα με το facebook messanger?

Εμενα δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο του συνομιλητη στην οθονη ουτε και κανει καποιον ηχο ειδοποιησης οταν μου ερχεται νεο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, καλό μήνα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό αλλά βλέπω διάφορες παραλλαγές στα κινέζικα site.

ΟΚ θα πάρω τα 3Gb

Τελικά όντως δουλεύει με FDD LTE όπως γράφουν κάποιοι κινέζοι;

Έχει μεγάλη διαφορά σε τιμή από κάποιους αξιόπιστους (pandawill στα 271 - ενώ Minideal&to2c&ibuygou στα 299) δεν θα έχουμε πρόβλημα λέτε;

Τελικά αξίζει να πάρω το Mi4 ή να προτιμήσω το καινούριο Mi4i; Είναι καλύτερη η αρχιτεκτονική του 615;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Οπωσσηποτε με 3gb ram αγοραστε...ειναι μεγαλη η διαφορα στην καθημερινη χρηση...με τα 3gb δεν ξεμενεις ποτε..δεν σε νοιαζει και το multitasking,τα παιχνιδια κλπ κλπ..

 

Πολύ καλή τιμη πριν 3 ημέρες το αγόρασα και εγώ από Vickmail με ενα κουπόνι -10$ που ειχα στα 285 ευρώ βγήκε με δώρο ομως και ενα ζευγάρι μπιστονια της Xiaomi ...

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.. ειμαι αναμεσα στην αγορα του mi4 2gb ram και του mi 4i ..και τα δυο σε χαρακτηριστικα ειναι πανω κατω ιδια με το mi4 να υπερεχει για λιγο.. Υποτειθεται το 4i εχει καλυτερη οθονη.. και τα 2 εχουν ιδια τιμη.. το 4ι ομως επειδη ειναι 64βιτο περνει android 5.. εσεις ποιο προτεινετε?
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα, καλό μήνα σε όλους.

 

Σκέφτομαι να πάρω το κινητό αλλά βλέπω διάφορες παραλλαγές στα κινέζικα site.

ΟΚ θα πάρω τα 3Gb

Τελικά όντως δουλεύει με FDD LTE όπως γράφουν κάποιοι κινέζοι;

Έχει μεγάλη διαφορά σε τιμή από κάποιους αξιόπιστους (pandawill στα 271 - ενώ Minideal&to2c&ibuygou στα 299) δεν θα έχουμε πρόβλημα λέτε;

Τελικά αξίζει να πάρω το Mi4 ή να προτιμήσω το καινούριο Mi4i; Είναι καλύτερη η αρχιτεκτονική του 615;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

FDD-LTE δουλευει κανονικα, αν δεις 1-2 σελιδες πιο πισω εχω ενα screenshot που πανω δεξια δειχνει 4g

 

Προσωπικα απο minideal εχω κακη εμπειρια και εχει μπει στη μαυρη λιστα για εμενα, vickmall ή ibuygou θα σου προτεινα να κοιταξεις

mi4 ή mi4i κοιτα τα χαρακτηριστικα τους και βρες τι σου ταιριαζει περισσοτερο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

το mi4 4g 249 ευρω στο minideal

Ναι αλλα 249 ευρω το 2gb Ram το 3αρι εχει 300$ οπότε ιδια τιμη με τα αλλα αξιόπιστα μαγαζιά το έχει!

http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-ram-3gb-rom-16gb-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-snapdragon-android-4-4.html

Xiaomi Mi10/128
Link to comment
Share on other sites

 

Παρειγγειλα το mi4 2gb απο vickmall.. Αντε να δουμε :D

 

Όταν το παραλαβεις ποσταρε να μας πεις πως είναι, έκανα μια ερώτηση στο Site της xiaomi και μου είπαν πως η έκδοση 2gb του mi4 κυκλοφόρησε μόνο για Ινδία και όχι στον υπόλοιπο κόσμο..

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...