Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά φιλαράκι έχει πρόβλημα με το wi-fi. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Μήπως γνωρίζει κανείς πως να το λύσουμε ;

 

τι πρόβλημα έχει?

 

Καλησπέρα στην κοινότητα.

Έχουμε αγοράσει το MI-4 το 16αρι και δυστηχώς είχαμε ατύχημα και πρόβλημα.

 

Το κινητό έπεσε περίπου από μισό μέτρο ύψος, αλλά έπεσε με ορμή στο πάτωμα. Μπίστηξε κάτω, έπεσε σε όρθια θέση και δεν έπαθε την παραμικρή γρατζουνιά πουθενά, αλλά από το τράνταγμα δεν ξαναάνοιξε η οθόνη του ποτέ.

 

Όταν ανοίγω πλέον το κινητό, βγάζει μαύρη οθόνη και κοντά στη γωνία δεξιά έχει μια κατακορυφη κοκκινη γραμμη απο πανω εως κατω.

Το κινητο λειτουργει, οταν παταω μεσα στην οθονη στην τυχη, αναβει το φλας πισω και βγαζει και φωτογραφιες...

 

Υπάρχει κάτι που μπορω να κανω?

 

στειλε ενα Mail εκει που το αγόρασες να σε κατευθύνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για αντικατάσταση σπασμένης οθόνης και digitizer πας (αυτά πάνε πακέτο), απ' ότι περιγράφεις.

Κάνε καμιά ερώτηση στο μαγαζί που το πήρες ή την ίδια τη xiaomi ή κάνε μια αναζήτηση σε google και youtube, απ' όπου θα βρεις κάτι σαν αυτό: http://www.aliexpress.com/store/product/High-Quality-New-Repair-Parts-xiaomi-mi-4-m4-mi4-LCD-Display-and-Touch-Screen-Digitizer/1043209_32252506849.html και χρειάζεσαι και κάποιον που πιάνουν τα χέρια του....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μάλλον θα τα παραγγείλουμε λοιπον αυτά, δεν είναι πολύ ακριβά τουλάχιστον στο λινκ που μου δίνεις φίλε.

Το κινητό δεν είναι δικό μου, απλώς εγώ το έχω στα χέρια μου τώρα... Θα το πω στον ιδιοκτήτη, να δούμε μόνο πως θα καταφέρουμε να τα μαστορέψουμε.

 

Το κινητό έχει αγοραστεί απευθείας σε φυσικό μαγαζί στο lianyun Gang της Κίνας, οπότε δεν υπάρχει κάποιο σάιτ να επικοινωνήσουμε με τον πωλητή. Μεγάλη γκαντεμιά με ένα μπιστιγμα από το μισό μέτρο να τα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά φιλαράκι έχει πρόβλημα με το wi-fi. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Μήπως γνωρίζει κανείς πως να το λύσουμε ;

 

Αν δεν μας πεις τι πρόβλημα έχεις... δεν πρόκειται να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

το συγκεκριμενο δεν ειναι original part της xiaomi. Κανε ελεγχο να δεις και το γνησιο ποσο εχει

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο (εκδοση 4G FDD-LTE 16GB-White ) και θα ήθελα να κάνω ορισμένες ερωτησεις στους χρήστες μιας και είναι η πρώτη μου αγορα απο Κινα... Απο που είναι καλύτερα να το παραγγείλω , εκτός απο vickmall βλέπω οτι και η ευρωπαική αποθήκη του ibuygou κάνει γρήγορες αποστολές... Επισης αν ας πουμε ερθει ροοταρισμενο απο vick , θα χρειαστει να πειραξω πολλα πράγματα ή θα ειμαι κομπλε ?? Τέλος , έχετε διαπιστώσει πρόβλημα με υπερθέρμανση??
Link to comment
Share on other sites

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

 

xiaomi ΜΟΝΟ απο καταστημα και αυτο με προσοχη.

φυσικα και ειναι μαιμου αυτο απο το aliexpress

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο (εκδοση 4G FDD-LTE 16GB-White ) και θα ήθελα να κάνω ορισμένες ερωτησεις στους χρήστες μιας και είναι η πρώτη μου αγορα απο Κινα... Απο που είναι καλύτερα να το παραγγείλω , εκτός απο vickmall βλέπω οτι και η ευρωπαική αποθήκη του ibuygou κάνει γρήγορες αποστολές... Επισης αν ας πουμε ερθει ροοταρισμενο απο vick , θα χρειαστει να πειραξω πολλα πράγματα ή θα ειμαι κομπλε ?? Τέλος , έχετε διαπιστώσει πρόβλημα με υπερθέρμανση??

 

εγω το πηρα απο vickmall....ολα καλα...

 

μετα απο περασμα απο samsung/nokia μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι στα δικα μου χερια δεν εχει περασει πιο...κρυο κινητο!

 

τι gps, τι μουσικη , τι ιντερνετ....ρε δε λεει να ζεσταθει με τιποτα...!!! αμαν!

 

 

και το κερασακι στην τουρτα.....ατελειωτη (τροπος του λεγειν)αυτονομία

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα απο vickmall....ολα καλα...

 

μετα απο περασμα απο samsung/nokia μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι στα δικα μου χερια δεν εχει περασει πιο...κρυο κινητο!

 

τι gps, τι μουσικη , τι ιντερνετ....ρε δε λεει να ζεσταθει με τιποτα...!!! αμαν!

 

 

και το κερασακι στην τουρτα.....ατελειωτη (τροπος του λεγειν)αυτονομία

Τέλεια σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες !!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ακομα παιδια ... http://www.vickmall.com/original-xiaomi-mi4-4g-fdd-lte-smartphone-snapdragon-801-quad-core-5-0-inch3quad-hd-16mp-camera-ram-3gb-rom-16gb-white.html αυτη ειναι η καινουργια international εκδοση ?? Επισης τι μου συστεινετε να παρω για προστασια μιας και ειδα οτι η οθονη δεν ειναι Gorilla-Glass και δεν θέλω να ρισκάρω για χτυπηματα...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η τιμή του 64GB ανεβαίνει αντί να πέφτει??

 

Κάτι ακομα

Τι μου προτείνετε να πάρω

 

16GB ή 64???

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η τιμή του 64GB ανεβαίνει αντί να πέφτει??

 

Κάτι ακομα

Τι μου προτείνετε να πάρω

 

16GB ή 64???

 

οτι αναγκη εχεις φιλε, εσυ θα παρεις αποφαση για το τι χρειαζεσαι

 

** Σημερα παρελαβα το δικο μου μετα απο 45 μερες αναμονη ... Εγινε και βιντεο Unboxing / new Rom κτλ ... αλλα απο τα 30λεπτα γραφτηκαν μονο τα 10 ... σε λιγο το ανεβαζω youtube

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο βίντεο φίλε..

Τι περιείχε το πακέτο τελικά?

 

Μια θηκη σιλικονης

Μια screen protector

Μια ταπα πανω εκει που ειναι η υποδοχη για τα ακουστικα hands free

Ενα πορτοκαλι που δεν ξερω τι ειναι που το δειχνω στην αρχη του βιντεο

Και EU adaptor

αυτα απο το καταστημα.

 

Το κουτι του κινητου ειχε τηλεφωνο, καλωδιο usb , adaptor για πριζα και ενα εργαλειο για να βαζεις/βγαζεις τη sim

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε...καλοδουλευτο σου ευχομαι!!!αλλα πανω στο καλυτερο μας εκοψες με το βιντεο!εκει που θα περναγες την rom.......αν εχεις βαλε και το υπολοιπο βιντεο για εμας τους κοινους...

Εγω ειμαι ακομα στην αναμονη!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε φιλε...καλοδουλευτο σου ευχομαι!!!αλλα πανω στο καλυτερο μας εκοψες με το βιντεο!εκει που θα περναγες την rom.......αν εχεις βαλε και το υπολοιπο βιντεο για εμας τους κοινους...

Εγω ειμαι ακομα στην αναμονη!!

 

δεν ειναι τιποτα εκει που σταματαει το βιντεο επομενη επιλογη ειναι να κανεις install και reboot. (2 κλικ δηλαδη)

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πορτοκαλί αυτό τι είναι, βρήκες; Πως σου φαίνεται το κινητό; Με τις developer rom τρώει κάτι σκαλώματα αν το δουλέυεις αρκετά και σου crashαρει όλες τις εφαρμογές (επανέρχεται με ένα reboot).
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το βίντεο φίλε. Καλοδούλευτο το κινητό φαίνεται πανέμορφο. Μήπως υπάρχει κάποιο site από ευρώπη για να μην έχουμε τόσο μεγάλη αναμονή?
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλό το βίντεο φίλε. Καλοδούλευτο το κινητό φαίνεται πανέμορφο. Μήπως υπάρχει κάποιο site από ευρώπη για να μην έχουμε τόσο μεγάλη αναμονή?

 

Χωρίς να θέλω να διαφήμισω... Για δες εδώ.... - >

 

http://www.bestprice.gr/item/2154356477/xiaomi-mi4.html#item-prices

 

Έκανε 3 μέρες να έρθει... Και η διάφορα του ήταν 30€ σε σχέση με τα κινέζικα site....

 

Και δουλεύει άψογα το LTE

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι ειναι αυτο το πορτοκαλι ουτε καν που το εχω βαλει δεν ξερω αυτη τη στιγμη

εγκατεστησα Stable Ελληνικη --> https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5928-Stable-3-9-0-Xiaomi-MI-4-GTV-5-2-20-Kit-Kat/

 

Ολα τελεια χωρις FC στα προγραμματα χωρις προβληματα γενικοτερα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς να θέλω να διαφήμισω... Για δες εδώ.... - >

 

http://www.bestprice.gr/item/2154356477/xiaomi-mi4.html#item-prices

 

Έκανε 3 μέρες να έρθει... Και η διάφορα του ήταν 30€ σε σχέση με τα κινέζικα site....

 

Και δουλεύει άψογα το LTE

 

http://www.sellphone.gr/shop/xiaomi/xiaomi-mi-4-lte-white/?ref=bestprice.gr

411€ , εχει ανεβει η ισοτιμια δολαριο / ευρω και η διαφορα ειναι ενα 50αρικο αλλα οπως το λες και εσυ αν το παρεις απο πχ ibuygou και αποθηκη ευρωπης θα ειναι +50 τα εξοδα αποστολης οποτε μια η αλλη ...

 

Η φωτο που το εχει ομως ειναι ΑΚΥΡΗ ... με τα 3 κουμπια πανω στην οθονη ... ειναι original η συσκευη απλα η φωτο ειναι ακυρη ετσι ;

 

εμενα μου κοστησε 320€ το κινητο, ετυχε να το παρω λιγες πριν το δολαριο γινει "ενα" με το ευρω

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πορτοκαλί πλαστικό στην αρχή του βίντεο ειναι stand για να βάζεις πανω το κινητό κ να δεις πχ μια ταινία
Link to comment
Share on other sites

το εχει και το xiaomishop απο eu warehouse

http://www.xiaomishop.com/53-xiaomi-mi4-4g-lte-2gb-smartphone-white.html

 

Total products: €340.39

Total shipping EU Warehouse: €35.88

 

Total: €376.27

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...