Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε επειδη το περιμενω και εγω το τηλεφωνο μπορεις να μου πεις ποια rom περασες και με πιοα μεθοδο?αν σου ειναι ευκολα δωσε μου link γιατι δεν το πολυ εχω το θεμα....

 

εδω για ΡΟΜ https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5911-5-1-23-Xiaomi-MI-4-GTV-5-1-23/?b7cebda6#files

 

το περιμενω και εγω ... μολις μου ερθει θα κανω unboxing βιντεο & θα περασω επιτοπου ΡΟΜ βημα -βημα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω για ΡΟΜ https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/5911-5-1-23-Xiaomi-MI-4-GTV-5-1-23/?b7cebda6#files

 

το περιμενω και εγω ... μολις μου ερθει θα κανω unboxing βιντεο & θα περασω επιτοπου ΡΟΜ βημα -βημα

 

 

ευχαριστω ρε φιλε!!!να δουμε και εμεις που δεν το πολυ-εχουμε το θεμα, το φως μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό, κατεβάζεις τη ρομ από το link που έδωσε ο MAFIA και μετά την περνάς στη συσκευή με το καλώδιο, δεύτερο βήμα έχει ένα εικονίδιο που λέει αναβάθμιση μπαίνοντας μέσα πάνω δεξιά έχει 3 τελίτσες, πατάς εκεί μετά πας στην επιλογή "επιλέξτε το πακέτο αναβάθμισης" και επιλέγεις το αρχείο που έχεις περάσει μέσα και ακολουθείς τη διαδικασία. Να έχεις φορτισμένο το κινητό όμως πριν ξεκινήσεις το οτιδήποτε. Μετά μπορείς να κάνεις το ίδιο αλλά μέσα από το κινητό με το ΟΤA update κατεβάζεις τη ρομ και με την εφαρμογή "αναβάθμιση" την περνάς. Edited by kostakislarisa
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

το 4g σιγουρα δουλευει ελλαδα?

 

Συμφωνα με τον κατασκευαστη του κινητου Network:

4G FDD-LTE:1800/2100MHz

-----

 

Και συμφωνα με τον παγκοσμιο χαρτη στις συχνοτητες στην Ελλαδα 2 εταιριες προσφερουν 4G , Cosmote & Vodafone

4G LTE Cosmote 1800Mhz & 4G LTE Vodafone 1800Mhz

 

Στα 1800 λοιπον που παιζει το 4G των 2 εταιριων , παιζει και το κινητο.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε μου!τελικα τελος το μαυρο δεν ξερουν ποτε και αν (μιλαω για το 3g)και παρήγγειλα το ασπρο σε 4g

 

το ibuygou το εχει διαθεσιμο το μαυρο 3g. αλλα και εγω ιδια επιλογη με εσενα εκανα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

τους το εχω παραγκειλει απο τις 28 ιανουαριου και σημερα μου στειλαν mail οτι δεν εχουν διαθεσιμο το μαυρο και δεν ξερουν αν και ποτε θα τα ξαναεχουν!δεν μπορουσα να παρω πισω την παραγκελια γιατι θα εχανα την προμηθεια που κρατησε το paypal απο την διαφορα συναλαγματος που εχει!απο 317€ μου βγηκε 344!!μηπως το μαυρο εχει και αυτο το θεμα που λεγανε οτι ξεβαφει το μεταλο γυρο γυρο,και για αυτο δεν ξερουν ποτε θα ξαναεχουν?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που μπορούμε να αγοράσουμε το κινητό πιο φτηνά? ενδιαφέρομαι για το 16άρι μοντέλο είτε 3g είτε 4g (στο minideal η διαφορά είναι 10 ευρώ μόλις :lol: )

απλά με ενδιαφέρει ένα μαγαζί με σχετικά καλή φήμη, ίσως και με κανά κουπόνι για πιο φτηνά.....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά από που μπορούμε να αγοράσουμε το κινητό πιο φτηνά? ενδιαφέρομαι για το 16άρι μοντέλο είτε 3g είτε 4g (στο minideal η διαφορά είναι 10 ευρώ μόλις :lol: )

απλά με ενδιαφέρει ένα μαγαζί με σχετικά καλή φήμη, ίσως και με κανά κουπόνι για πιο φτηνά.....

 

εγω θα ελεγα μακρια απο Minideal.

Την καλυτερη φημη την εχουν το vickmall & ibuygou

--------------------

Σημερα μου ηρθε και το Mi-Frame ... το κινητο ακομα "Πεταει"

 

http://s16.postimg.org/6tts6g1dh/IMG_20150205_205218.jpg http://s1.postimg.org/61p0ahi3x/a59724db541da42c39b3cb478d8099ecbcf11521c05b1ad9.jpghttp://s16.postimg.org/vyksjv0tx/IMG_20150205_205251.jpg

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά επειδή βαρέθηκα να περιμένω για fdd μαύρο να ρωτήσω, το 3g βγαίνει 64gb μαύρο;

Απ'όσο ξέρω μαύρο μόνο σε 16αρι βγαίνει αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά επειδή βαρέθηκα να περιμένω για fdd μαύρο να ρωτήσω, το 3g βγαίνει 64gb μαύρο;

Απ'όσο ξέρω μαύρο μόνο σε 16αρι βγαίνει αλλά είπα να ρωτήσω για σιγουριά.

 

το μαυρο βγαινει μονο 16 , 3g

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ενδιαφερομαι για την αγορα του τηλεφωνου αλλα εχω τις εξης αποριες:

 

1. Απο που μου προτεινεται να το παρω? (ibuygou,vickmall,coolicool) Παρατηρω οτι μονο το vickmall μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω την original rom ή την multilanguage. Εγω θα ηθελα την original καθως πιστευω οτι για την αλλη το τηλεφωνο ανοιγεται και συνδεεται σε pc και καλο θα ηταν να το αποφυγω... Ισχυουν αυτα που λεω?

 

2. Το μαυρο ερχεται με ματ πισω καλλυμα ή γυαλιστερο? Επισης αληθευει οτι ξεβαφει η βαφη στο frame?

 

3. Πιστευετε οτι αξιζει η εκδοση FDD-LTE ή θα ρουφαει τη μπαταρια? (επισης αξιζει και απο αποψη καλυψης 4G στην Ελλαδα?)

 

4. Μπορω να πληρωσω κατι παραπανω για μεταφορικα ωστε να ερθει πιο γρηγορα? αυτο που το επιλεγω? π.χ DHL

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ενδιαφερομαι για την αγορα του τηλεφωνου αλλα εχω τις εξης αποριες:

 

1. Απο που μου προτεινεται να το παρω? (ibuygou,vickmall,coolicool) Παρατηρω οτι μονο το vickmall μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω την original rom ή την multilanguage. Εγω θα ηθελα την original καθως πιστευω οτι για την αλλη το τηλεφωνο ανοιγεται και συνδεεται σε pc και καλο θα ηταν να το αποφυγω... Ισχυουν αυτα που λεω?

 

2. Το μαυρο ερχεται με ματ πισω καλλυμα ή γυαλιστερο? Επισης αληθευει οτι ξεβαφει η βαφη στο frame?

 

3. Πιστευετε οτι αξιζει η εκδοση FDD-LTE ή θα ρουφαει τη μπαταρια? (επισης αξιζει και απο αποψη καλυψης 4G στην Ελλαδα?)

 

4. Μπορω να πληρωσω κατι παραπανω για μεταφορικα ωστε να ερθει πιο γρηγορα? αυτο που το επιλεγω? π.χ DHL

 

Ευχαριστω!

 

1.Εγώ ψωνίζω από vickmall και μέχρι στιγμής είναι αψογοι.

2.δε ξέρω.

3.απο κάλυψη ακόμα δεν είναι καλή, αλλά αργότερα δε ξέρεις. Καλύτερα 4g.

4.αν αγοράσεις από Κίνα ΌΧΙ DHL. Θα το πληρώσεις χρυσό...

:)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μου φαινεται περιεργο στο vickmall ειναι οτι το Mi4 εχει μια κριτικη και αυτη ειναι η εξης (ο τυπος λεει οτι ειναι OEM)... http://www.vickmall.com/review/product/list/id/699/
Link to comment
Share on other sites

εγω το περιμενω απο vickmall , τους ειπα να μη το ανοιξουν το κουτι να το στειλουν με τη ζελατινα οπως το αγορασαν απο την xiaomi ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα.

Ενδιαφερομαι για την αγορα του τηλεφωνου αλλα εχω τις εξης αποριες:

 

1. Απο που μου προτεινεται να το παρω? (ibuygou,vickmall,coolicool) Παρατηρω οτι μονο το vickmall μου δινει τη δυνατοτητα να επιλεξω την original rom ή την multilanguage. Εγω θα ηθελα την original καθως πιστευω οτι για την αλλη το τηλεφωνο ανοιγεται και συνδεεται σε pc και καλο θα ηταν να το αποφυγω... Ισχυουν αυτα που λεω?

 

2. Το μαυρο ερχεται με ματ πισω καλλυμα ή γυαλιστερο? Επισης αληθευει οτι ξεβαφει η βαφη στο frame?

 

3. Πιστευετε οτι αξιζει η εκδοση FDD-LTE ή θα ρουφαει τη μπαταρια? (επισης αξιζει και απο αποψη καλυψης 4G στην Ελλαδα?)

 

4. Μπορω να πληρωσω κατι παραπανω για μεταφορικα ωστε να ερθει πιο γρηγορα? αυτο που το επιλεγω? π.χ DHL

 

Ευχαριστω!

 

1) τη καλυτερη φημη για τα γνησια xiaomi την εχει το Ibuygou. Με την original Rom ΔΕΝ θα εχει ελληνικα

2) δεν ξερω

3) Αν μενεις Αθηνα ή θεσ/νικη αξιζει το 4g

4) Αν ζητησεις να το στειλουν απο αποθηκη στην ευρωπη να το παρεις με DHL - EMS οτι θες για να ερθει πιο γρηγορα. Αν το στειλουν απο κινα να ζητησεις με απλο ταχυδρομειο

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

το FDD-LTE δουλευει κανονικα σε Ελλαδα με Cosmote?

 

Υπαρχει διακοπτης που ενεργοποιει το LTE? πως γινεται ακριβως? εγω στο iphone μου πχ εχω εναν διακοπτη για edge και εναν για 3g.

 

Ρε παιδια οποιος εχει το μαυρο, το μεταλλικο frame ειναι βαμμενο μαυρο και αυτο? γτ κατι ελεγαν οτι θα το εβγαζαν στη παραγωγη χωρις βαφη γτ ξεφτουραγε.

Edited by panagis_1989
Link to comment
Share on other sites

το FDD-LTE δουλευει κανονικα σε Ελλαδα με Cosmote?

 

Υπαρχει διακοπτης που ενεργοποιει το LTE? πως γινεται ακριβως? εγω στο iphone μου πχ εχω εναν διακοπτη για edge και εναν για 3g.

 

Ρε παιδια οποιος εχει το μαυρο, το μεταλλικο frame ειναι βαμμενο μαυρο και αυτο? γτ κατι ελεγαν οτι θα το εβγαζαν στη παραγωγη χωρις βαφη γτ ξεφτουραγε.

 

1) διαβασε λιγο πιο πισω

 

2) 99.9% ναι

 

3) μπορεις να το δεις στο youtube

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πήρα στα χέρια μου το κινητό και είναι πολύ όμορφο. Είμαι σε φάση να περάσω την ελληνική rom από το xiaomi-miu.gr μόνο που βλέπω εκδόσεις μόνο για το Μι4 WCDMA. Υπάρχει κάποια διαφορά στο δικό μου που ειναι το fdd-lte?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πήρα στα χέρια μου το κινητό και είναι πολύ όμορφο. Είμαι σε φάση να περάσω την ελληνική rom από το xiaomi-miu.gr μόνο που βλέπω εκδόσεις μόνο για το Μι4 WCDMA. Υπάρχει κάποια διαφορά στο δικό μου που ειναι το fdd-lte?

 

Ευχαριστώ

 

Ιδια ρομ φορανε. Cancro.

 

Γρηγορα σου ηρθε ε ;

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σε 6 μέρες (ημερολογιακές) επειδή τα έσκασα στο ibuygou απο eu αποθηκη. Το παλιό έσβησε και έπρεπε να βιαστώ!

 

α γι'αυτο , μια χαρα ομως ... εγω με singpost το εχω παραγγειλει απο 15/1 και ακομα δεν εχει μπει ελλαδα ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με sing post σε 14 μέρες το είχα στα χέρια!
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...