Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα τους στείλω ένα μνμ ! Το κιν το έστειλες πίσω και σου έδωσαν τα λεφτά ?

Ναι φίλε μου, το έστειλα πίσω και έγινε refund από paypal. Κοίτα δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, μπορεί να έχουν μπερδέψει το πίσω καπάκι ή ακόμα και το κουτί του τηλ, και όντως να είναι το 4 G το τηλ σου. Παντός εγώ δε ψωνίζω πάλι από αυτους. Κοίτα επίσης στο κουτί το αυτοκόλλητο που ξυνεις και τεσταρεις άμα το τηλ είναι γνήσιο και καινούργιο. Εγώ εκεί πατησα και πήρα τα λεφτά μου πίσω.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στα γρήγορα για θήκη

http://www.ebay.com/itm/Orginal-IPAKY-phone-case-with-bumper-for-XIAOMI-mi4-android-smart-phone-/161826172772?var=460798555381

http://i.ebayimg.com/images/g/uZYAAOSwEetV9uzI/s-l500.jpg

μου ήρθε αυτή

 

έχω το λευκό

οπότε παρήγγειλα θήκη σε λευκό

και του πάει ΤΕΛΕΙΑ!!!

και κυρίως η μπροστινή του πλευρά που κακός δεν έχουν φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, το έστειλα πίσω και έγινε refund από paypal. Κοίτα δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, μπορεί να έχουν μπερδέψει το πίσω καπάκι ή ακόμα και το κουτί του τηλ, και όντως να είναι το 4 G το τηλ σου. Παντός εγώ δε ψωνίζω πάλι από αυτους. Κοίτα επίσης στο κουτί το αυτοκόλλητο που ξυνεις και τεσταρεις άμα το τηλ είναι γνήσιο και καινούργιο. Εγώ εκεί πατησα και πήρα τα λεφτά μου πίσω.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό με το κουτάκι δεν το κατάλαβα που ξυνεις !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στα γρήγορα για θήκη

http://www.ebay.com/itm/Orginal-IPAKY-phone-case-with-bumper-for-XIAOMI-mi4-android-smart-phone-/161826172772?var=460798555381

http://i.ebayimg.com/images/g/uZYAAOSwEetV9uzI/s-l500.jpg

μου ήρθε αυτή

 

έχω το λευκό

οπότε παρήγγειλα θήκη σε λευκό

και του πάει ΤΕΛΕΙΑ!!!

και κυρίως η μπροστινή του πλευρά που κακός δεν έχουν φωτογραφία.

Έχω διαβάσει ότι οι ipaky μεγαλώνουν πολυ την συσκευή και δεν θέλω...μία ποιοτικη σιλικόνη θα ήταν ότι πρέπει αλλά δεν βρίσκω πουθενά την nillkin ρε γμτ...τώρα του φοραω μία τέτοια http://m.ebay.com/itm/0-3mm-Ultra-thin-Transparent-Matte-Skin-Case-Cover-for-Xiaomi-Mi-4i-4c-/252223675650?nav=SEARCH που ναι μεν είναι σαν μην φοράει θήκη αλλά από προστασία μόνο γρατσουνιές γιατί σε πτώση δεν νομίζω να κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κουτάκι δεν το κατάλαβα που ξυνεις !

Έχει ένα αυτοκόλλητο στο πίσω μέρος του κουτιού πάνω από το λευκό αυτοκόλλητο που γράφει "mi", εκεί έχει μία γκρί επιφάνεια που την ξυνεις και βρίσκεις έναν 20 ψηφίο αριθμό. Έπειτα πας στο

http://Www.mi.com/verify/ και βάζεις τον 20 ψηφίο αριθμό και τσεκάρει άμα το τηλ είναι γνήσιο. Επίσης σημαντικό είναι να έχει τσεκαριστει ο αριθμός αυτός μία φορά από το σύστημα ( από εσένα) γιατί διαφορετικά άμα δείξει από 2 και επάνω φορές τότε φίλε μου το τηλ είναι μεταχειρισμένο. Ο κάθε αριθμός που είναι στο κουτί είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ. Το δικό μου είχε τσεκαριστει 800 φορές. Αντιγράφουν έναν αριθμό που είναι γνήσιος και τον βάζουν σε μεταχειρισμένα τηλ και τα πουλάνε για καινούργια. Αυτά.

 

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λοιπόν δείτε πως έχει το πράγμα! Είδα για το αν είναι γνήσιο το κιν και όλα οκ αλλά έχει περαστεί 526 φορές! Πράγμα κακό αλλά είδα στο κουτί σε ένα σημείο έναν κωδικό 2014719 και είπα να τσεκάρω αν είναι για 4g και τελικά είναι αλλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται και έχω σε ένα σημείο εναν κωδικό και σε ένα άλλο διαφορετικό! Μήπως κωλλησαν λάθος κωδικό σε λάθος κουτί?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λοιπόν δείτε πως έχει το πράγμα! Είδα για το αν είναι γνήσιο το κιν και όλα οκ αλλά έχει περαστεί 526 φορές! Πράγμα κακό αλλά είδα στο κουτί σε ένα σημείο έναν κωδικό 2014719 και είπα να τσεκάρω αν είναι για 4g και τελικά είναι αλλά δεν καταλαβαίνω πως γίνεται και έχω σε ένα σημείο εναν κωδικό και σε ένα άλλο διαφορετικό! Μήπως κωλλησαν λάθος κωδικό σε λάθος κουτί?

Φίλε από ότι κατάλαβες το τηλ είναι μεταχειρισμένο. Τώρα άμα είναι 3G ή 4G δεν ξέρω. Τα windows τα έβαλες εσύ; Αν ναι στις πληροφορίες του τηλ τι έλεγε για μοντέλο: mi4 w; είναι πολλά που δεν ξέρω. Τώρα άμα δεν έχει και πουθενά στο τηλ επιλογή για 4G μάλλον είναι 3G. Εγώ στη θέση σου θα το έστελνα πίσω.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε από ότι κατάλαβες το τηλ είναι μεταχειρισμένο. Τώρα άμα είναι 3G ή 4G δεν ξέρω. Τα windows τα έβαλες εσύ; Αν ναι στις πληροφορίες του τηλ τι έλεγε για μοντέλο: mi4 w; είναι πολλά που δεν ξέρω. Τώρα άμα δεν έχει και πουθενά στο τηλ επιλογή για 4G μάλλον είναι 3G. Εγώ στη θέση σου θα το έστελνα πίσω.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ρε 4g επιλογή έχει αλλά δεν πιάνει ποτέ! Τα windows τα πέρασα εγώ! Το θέμα είναι γτ δεν πιανει καθόλου σήμα 4g! Μόνιμα μου βγάζει E!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε 4g επιλογή έχει αλλά δεν πιάνει ποτέ! Τα windows τα πέρασα εγώ! Το θέμα είναι γτ δεν πιανει καθόλου σήμα 4g! Μόνιμα μου βγάζει E!

Ok δεν το κατάλαβα αυτό. Τλπ το 2014719 είναι το TD-LTE μοντέλο . Τώρα συνήθως για ελλάδα στέλνουν το FDD-LTE. Για ψάξε λίγο με τις μπάντες που υποστηρίζει το δικό σου, μήπως δεν υποστηρίζει 4G για ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το MI 4W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στα 1800 δουλεύει η cosmote αλλά θα δω τι θα μου απαντήσουν και οι άλλοι!

 

ναι έχει την 1800 ,

άλλο γράφει στο κουτί κ άλλο στο αυτοκόλλητο στο κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

Προς βοήθειά σας να σημειώσω πως και το δικό μου κινητό έχει πίσω στο καπάκι τον κωδικό 2014719, αναγράφει TD-LTE και εννοείται πως παίζει 4g out of the box από πέρυσι το καλοκαίρι που το πήρα από το vickmall. Τώρα το δουλεύω με cosmote αλλά όταν το πήρα είχα wind με την οποία έπιανα μόνο κέντρο Θεσσαλονίκη 4g (στην Ξάνθη wind και 4g δεν..... τουλάχιστον μέχρι τον Οκτώβριο του 2015).

 

Στο θέμα του authentication δεν δοκίμασα ποτέ τον κωδικό από το κουτί το οποίο δεν έχω ιδέα αν το κράτησα κιόλας. Το ότι έχει χτυπηθεί ο κωδικό σου πολλές φορές προφανώς υποδεικνύει μα****** (γνωστή περίπτωση το συγκεκριμένο μα*****κατάστημα).

 

Τι να πω υπομονή και μακάρι να βγάλεις άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Που το λέει αυτό; Δεν βρίσκω το λόγο να σχετίζονται τα windows με το 4g

 

Ψάχνω ρε παιδιά μία ποιοτική σιλικόνη για την συσκευή μας και δεν βρίσκω, μόλις διαπιστωσα ότι δεν υπάρχει πουθενά και της nillkin! Έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή; Αυτη που μου έστειλε το vickmall είναι ελεινη σε αντίθεση με αυτή που είχε στηλει στο redmi note 2 της γυναίκας, που εφαρμόζει καλύτερα και από nillkin!

 

Παρε της ROCK ειναι πολυ καλη (αρκει να παρεις γνησια, οχι απο aliexpress)

την εχω 1.5 χρονο και τωρα αρχιζει να χαλαει καπως... παρηγγειλα μολις και μια της Bepak να την δω και αυτη ( http://www.banggood.com/BEPAK-Clear-Protective-Back-Case-For-Xiaomi-Mi4-p-948075.html )

 

στο δικο μου που δουλευει μια χαρα το 4G με cosmote στο κουτι πισω λεει 2014719 (την αγορα την ειχα κανει απο vickmall Και ειχα ζητησει να μην ανοιξουν καθολου το κουτι, να ειναι με την ζελατινα

) Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό κωδικό στο κουτί και διαφορετικό στο αυτοκόλλητο ομωσ το imei ειναι το ίδιο! Δεν ξέρω ρε παιδιά! Δεν πιάνω καθόλου καλό σήμα! Η κεραία πολύ αδύναμη και μπορώ να πάρω τηλ μόνο όταν το γυρναω σε 2g! Πως μπορώ να τσεκάρω αν η κεραία δουλεύει καλά? Δεν θέλω να μπλέκω με επιστροφες!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια πως βαζω στις μνημες του αριθμητικου πληκτολογιου (στις επαφες) αυτο που θελω για να κανω γρηγορη κληση?Μου εχει σπασει τα νετρα που δεν μπορω να το βρω ..

Κανενα manual υπαρχει πουθενα για Mi4?

Link to comment
Share on other sites

Παρε της ROCK ειναι πολυ καλη (αρκει να παρεις γνησια, οχι απο aliexpress)

την εχω 1.5 χρονο και τωρα αρχιζει να χαλαει καπως... παρηγγειλα μολις και μια της Bepak να την δω και αυτη ( http://www.banggood.com/BEPAK-Clear-Protective-Back-Case-For-Xiaomi-Mi4-p-948075.html )

)

Αυτή της bepak που παραγγειλες από σκληρό πλαστικό δεν είναι; Εγώ για σιλικόνη ενδιαφερομαι...έχεις κανένα ενεργό λινκ για σιλικόνη rock μήπως;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να κανω καποιες ερωτισεις σκεφτομαι για αγορα του κινητου το βρηκα στα 150 ευρω αλλα ηθελα να μαθω πως συμπεριφερεται ο snapdragon 801 υπαρχουν προβληματα υπερθεμανσης μετα απο πιεση ? υπαρχουν λαγαρισματα ? γενικα απο αντοχη κατασκευης και περισοτερο οθονης ? και κατι τελευταιο αμα υπαρχουν καποια bugs ? να πρωτιμισω αυτο το κινητο ή το Xiaomi Redmi Note 3 Prime με Helio X10 Octa Core 2.0GHz στα 180 ευρω πιστευεται αξιζουν τον καπο τα 30 ευρω πεισοτερα ειναι καλυτερη συσκευη ? ξερω σας επριξα αλλα θελω να κανω την καλυτερη επιλογη :D οποιος ξερει και θελησει ας μου απαντηση ευχαρηστω πολυ :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή της bepak που παραγγειλες από σκληρό πλαστικό δεν είναι; Εγώ για σιλικόνη ενδιαφερομαι...έχεις κανένα ενεργό λινκ για σιλικόνη rock μήπως;

Ευχαριστώ!

 

Rock μονο, τελεια εφαρμογη και προστασια.

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα το ειδα και εγω απο εκει που την ειχα παρει δεν εχει πλεον... παλιοσε το κινητο μας ... :(

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στι xiaomi-miui.gr το γράφω και εδώ μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι...

Αντιμετωπιζω μία περίεργη κατάσταση με την ελληνική stable 7.2.8.0. Καταρχήν όταν συνδεω στικακι usb δεν υπάρχει επιλογή για να το κάνω ασφαλή αποσύνδεση παρά μόνο μέσα από τις ρυθμίσεις στο "αποθηκευτικός χώρος". Όταν πρωτοεβαλα το στικακι με ρώτησε για προεπιλογή προγράμματος όταν συνδέεται κ έβαλα το es explorer, μέσα από το es ανοίγουν όλα κανονικά αλλά από το " αρχείο" δηλαδή τον file manager της miui δεν ανοίγει τίποτα! Βγάζει ότι αυτός ο τύπος αρχείου δεν είναι συμβατός. Τα mp3 μόνο ανοίγουν με την εφαρμογή "μουσική" μόνο, με καμία άλλη... Τι φταίει; Μήπως γιατί έχω βάλει προεπιλογή τον es file manager? Πως μπορώ άραγε να το αλλάξω αυτό και να βάλω τον manager της miui?

Δοκιμασα να ανοιξω τα αρχεία (mp4) από το bsplayer και δεν τα βλέπει καν μέσα στους καταλόγους! Από τον es explorer πάντως ανοίγουν κανονικά με bsplayer. Τι μπέρδεμα είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ναι τωρα το ειδα και εγω απο εκει που την ειχα παρει δεν εχει πλεον... παλιοσε το κινητο μας ... :(
απο αποδωσεις πως τα παει φιλε αξιζουν τα 40 ευρω παραπανω για να παρω το Xiaomi Redmi Note 3 Prime 3GB+32GB MTK Helio X10 Octa Core

οι απο αποδωσεις τα παει τελεια το mi4? καποιο bug παρχει η πλιν εκτος της εσωτερικης μνημης ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως ειναι το redmi κτλ αλλα το Mi4 δεν μασαει αν εξαιρεσεις οτι οι μισες συσκευες βγηκαν με προβληματικο μικροφωνο

επισης το mi4 φοραει snapdragon ενω το αλλο MTK

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πορτοκαλί αυτό τι είναι, βρήκες; Πως σου φαίνεται το κινητό; Με τις developer rom τρώει κάτι σκαλώματα αν το δουλέυεις αρκετά και σου crashαρει όλες τις εφαρμογές (επανέρχεται με ένα reboot).[/QUπαιδι

 

Παιδιά το πορτοκαλί είναι βάση στήριξης για να βλέπεις (καμιά ταινία κυρίως) το κινητό σε πλάγια θέση.

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...