Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά!!

Θα είμαι εντός λίγων ημερών ένας ακόμα (νέος) κάτοχος του Xiaomi Mi4 έχω κάνει παραγγελία στο Vickmall το Xiaomi Mi4 3G SmartPhone Snapdragon 801 Quad-core 5.0 Inch3Quad HD 13MP camera RAM 3GB ROM 16GB-White

Τους έχω ζητήσει τα παρακάτω.. Install Google Play and remove Chinese apps,

Install the newest multi-language (make sure GREEK and English are included)

Root the phone

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα πρέπει να περάσω την Ελληνική rom και αν ναι πια θα πρέπει να βάλω και πως??[/b][/b] έχω μπει στο xiaomi Miui.gr άλλα επειδη είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα έχω χάσει τον μπούσουλα και δεν βγάζω άκρη...

Θα ήθελα λίγο από τις γνώσεις σας πάνω στο θέμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Θα είμαι εντός λίγων ημερών ένας ακόμα (νέος) κάτοχος του Xiaomi Mi4 έχω κάνει παραγγελία στο Vickmall το Xiaomi Mi4 3G SmartPhone Snapdragon 801 Quad-core 5.0 Inch3Quad HD 13MP camera RAM 3GB ROM 16GB-White

Τους έχω ζητήσει τα παρακάτω.. Install Google Play and remove Chinese apps,

Install the newest multi-language (make sure GREEK and English are included)

Root the phone

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν θα πρέπει να περάσω την Ελληνική rom και αν ναι πια θα πρέπει να βάλω και πως??[/b][/b] έχω μπει στο xiaomi Miui.gr άλλα επειδη είμαι εντελώς άσχετος με το θέμα έχω χάσει τον μπούσουλα και δεν βγάζω άκρη...

Θα ήθελα λίγο από τις γνώσεις σας πάνω στο θέμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

 

Γιατι δεν διαβαζεις λιγο πιο πισω στις σελιδες?Εχει απαντηθει αυτο το θεμα πρεπει για καθε εναν που θα την ρωταει αυτη την ερωτηση να του απανταμε προσωπικα??

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν διαβαζεις λιγο πιο πισω στις σελιδες?Εχει απαντηθει αυτο το θεμα πρεπει για καθε εναν που θα την ρωταει αυτη την ερωτηση να του απανταμε προσωπικα??

 

Ευχαριστώ πολύ ευγενεστατος... (θα μπορούσες πάντως να μην γράψεις τίποτα θα ηταν λιγο καλύτερο...)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ευγενεστατος... (θα μπορούσες πάντως να μην γράψεις τίποτα θα ηταν λιγο καλύτερο...)

 

Πολυ ευγενικα σου απαντησα.Αν δεις 5 Post ποιο πριν εχω απαντησει σε εναν φιλο με λινκ που ειναι κατατοπιστικοτατο.Εσυ ομως εισαι αυτος που συνεχιζεις να ειρωνευεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν διαβαζεις λιγο πιο πισω στις σελιδες?Εχει απαντηθει αυτο το θεμα πρεπει για καθε εναν που θα την ρωταει αυτη την ερωτηση να του απανταμε προσωπικα??

JinTheGod δεν είσαι εσύ το forum. Κατά συνέπεια δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις ΕΑΝ ΔΕ θέλεις.

Το μήνυμα σου ήταν αγενέστατο. Αν δε θέλεις να κάνεις το κόπο να ξαναδώσεις το link, μην απαντάς.

ΑΠΛΟ

Link to comment
Share on other sites

JinTheGod δεν είσαι εσύ το forum. Κατά συνέπεια δεν είσαι υποχρεωμένος να απαντήσεις ΕΑΝ ΔΕ θέλεις.

Το μήνυμα σου ήταν αγενέστατο. Αν δε θέλεις να κάνεις το κόπο να ξαναδώσεις το link, μην απαντάς.

ΑΠΛΟ

 

 

Ουτε εσυ εισαι το φορουμ για να μου υποδεικνυεις τι ειναι λαθος και τι σωστο.Απο την στιγμη που απαντησα σε καποιον αλλον και εφοσον τον πειραξε ευχαριστως να δεχτω την γνωμη του και να ζητησω και συγγνωμη.Με το να στελνεις αυτο που στελνεις και με τον τροπο που το στελνεις (ξερεις τα κεφαλαια ) δεν σου πεφτει λογος και δεν κερδιζεις κατι.(εκτος και αν θες να ανοιξεις ακυρη συζητηση)

Link to comment
Share on other sites

Δε μίλησα για σωστό ή λάθος. Για αγένεια μίλησα.

Το δεύτερο μισό του μηνύματος είναι αγενές.

Edited by geopip
Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδιά ας λυθεί η παρεξήγηση, σίγουρα ο γραπτός λόγος μπορεί να παρεξηγηθεί πιο εύκολα οπότε μην το συνεχίζετε άλλο.

Στο θέμα μας τώρα μιας και το περιμένω και εγώ και θα έρθει με kit kat σίγουρα... Αν θέλω να βάλω ελληνική stable kit kat θα το κάνω από το updater της miui. Αν θέλω να βάλω android 6 με την διαδικασία της προηγούμενης σελίδας.

Σωστά?

Το θέμα είναι προς το παρόν που δεν έχει βγει ακόμα stable android 6 μήπως είναι καλύτερα να μείνουμε σε 4.4? Αντιμετωπίζει προβλήματα νεότητας η 6 ή είναι μια χαρά; Καλύτερη μπαταρία σε ποια από τις δύο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Νταξει παιδιά ας λυθεί η παρεξήγηση, σίγουρα ο γραπτός λόγος μπορεί να παρεξηγηθεί πιο εύκολα οπότε μην το συνεχίζετε άλλο.

Στο θέμα μας τώρα μιας και το περιμένω και εγώ και θα έρθει με kit kat σίγουρα... Αν θέλω να βάλω ελληνική stable kit kat θα το κάνω από το updater της miui. Αν θέλω να βάλω android 6 με την διαδικασία της προηγούμενης σελίδας.

Σωστά?

Το θέμα είναι προς το παρόν που δεν έχει βγει ακόμα stable android 6 μήπως είναι καλύτερα να μείνουμε σε 4.4? Αντιμετωπίζει προβλήματα νεότητας η 6 ή είναι μια χαρά; Καλύτερη μπαταρία σε ποια από τις δύο;

Ευχαριστώ.

 

Επειδη η 6 εχει βγει εδω και αρκετο καιρο για το Mi4 μπορω να πω πως ειναι απροβληματιστη! ( η 6.3.3 και η 6.3.10) ((η σημερινη που βγαλανε τα παιδια δεν γνωριζω αλλα εγω προσωπικα θα μεινω στην 6.3.10))Οι πρωτες που ειχαν βγει ειχαν μερικα θεματακια αλλα πλεον τουλαχιστον εγω στο δικο μου δεν παρατηρω καποιο Bug.Και σε θεμα μπαταριας ειναι πολυ καλυτερη απο την Kitkat.Και αποκρισης γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιανού κινητό βγάζει καλύτερες φωτό?του xiaomi mi4 ή του redmi note 3 pro?

 

καλημέρα

δες εδώ

http://www.kimovil.com/en/compare/xiaomi-mi4,xiaomi-redmi-note-3-pro-2gb-16gb#camera

Ίσως ο οπτικός σταθεροποιητής να είναι +, όπως και τα 8Mpx για selfie.

 

Να ρωτήσω και εγώ σχετικά με θήκες, προστασία κλπ.

Τα παιδάκια μου, μου έχουν σπάσει την οθόνη από τα τελευταία 2 κινητά μου.

Κάποια ποιοτική πρόταση;

Ψάχνω μόνο για xiaomi mi4; ή είναι ίδιες διαστάσεις το κινητό mi4i ή s ή mi4c;;;

πχ το παρακάτω ταιριάζει, αξίζει;

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-9h-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-xiaomi-mi-4i.html

Είναι καλύτερη η προστασία με θήκη;

πχ

http://www.vickmall.com/mofi-original-rui-sreise-filp-leather-case-for-xiaomi-mi4-with-stand-function.html

Κάποιος ομοιοπαθούντας;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ σχετικά με θήκες, προστασία κλπ.

Τα παιδάκια μου, μου έχουν σπάσει την οθόνη από τα τελευταία 2 κινητά μου.

Κάποια ποιοτική πρόταση;

Ψάχνω μόνο για xiaomi mi4; ή είναι ίδιες διαστάσεις το κινητό mi4i ή s ή mi4c;;;

πχ το παρακάτω ταιριάζει, αξίζει;

http://www.vickmall.com/nillkin-amazing-9h-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-for-xiaomi-mi-4i.html

Είναι καλύτερη η προστασία με θήκη;

πχ

http://www.vickmall.com/mofi-original-rui-sreise-filp-leather-case-for-xiaomi-mi4-with-stand-function.html

Κάποιος ομοιοπαθούντας;

 

Καλημέρα φίλε,

Το mi4 δεν ταιριάζει με τα προϊόντα για το mi4c/i (αυτά μεταξύ τους ναι ταιριάζουν).

Εγώ πλέον σε όλες τις συσκευές μου χρησιμοποιώ το nilkin tempered glass (απλά κορυφή) αλλά θέλει λίγο μαγκιά στην εγκατάσταση, εγώ έχω χαλάσει 2-3 στην τοποθέτηση.

Τώρα από θήκες εφόσον έχεις συχνές πτώσεις ίσως θα πρέπει να σκεφτείς μια flip case όπως αυτή που πρότεινες. Δεν έχω εικόνα για την ποιότητα της mofi, αλλά υπάρχει και η επιλογή της nilkin η οποία είναι μια χαρά, εγώ την έχω αλλά δεν μπορώ τις flip cases.

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι το μεταλικό πλαίσιο του μαύρου mi4 ίσως ξεφλουδισει με τον καιρό. Το πλαίσιο του άσπρου ξεφλουδίζεται με μικροχτυπηματα ή γρατζουνιές;

Επίσης έχει πάρει το μάτι μου ότι διαθέτει tv out, αυτό σημαίνει ότι με καλώδιο usb to hdmi μπορείς να μεταφέρεις εικόνα στην tv?

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι βλέπω στα specs του κινητού ότι βγάζει 1080p 30fps...έχει καταφέρει κανείς να βγάλει 1080p 60fps?
Link to comment
Share on other sites

Όλοι.... Τι ερώτηση είναι αυτή;

 

το εχει ενας ξάδερφος μου και φοράει 4.4 κιτ κατ. παίρνει την gtv 6.3.17. απλα την τρεχουμε απο recovery;

Link to comment
Share on other sites

το εχει ενας ξάδερφος μου και φοράει 4.4 κιτ κατ. παίρνει την gtv 6.3.17. απλα την τρεχουμε απο recovery;

Από εδώ οι οδηγίες πως θα περάσεις από KitKat σε MM:

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11517-%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Marshmallow-Android-6-0-1-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-3W-Mi-4W%E2%80%8B/

 

Και εδώ είναι οι ROM ελληνικές:

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/470-Xiaomi-Mi-4-Cancro/

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραία!

χρήσιμα τα παραπάνω.

 

Διάβασμα τώρα γιατί βλέπω να ήρθε το κινητό στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς.

Μα μέσα σε 10 μέρες!!! :shock:

Με έπιασε στον ύπνο.

Βοήθεια

Πως κρατάω επαφές, apps κλπ για να τα βάλω στο νέο κινητό;

Το super backup είναι οκ?

Πρέπει να προσέξω κάτι;

Αν υπάρχει κάπου οδηγός και για αυτό θα μου γλιτώνατε χρόνο (που δυστυχώς δεν έχω).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία!

χρήσιμα τα παραπάνω.

 

Διάβασμα τώρα γιατί βλέπω να ήρθε το κινητό στα ΕΛΤΑ της γειτονιάς.

Μα μέσα σε 10 μέρες!!! :shock:

Με έπιασε στον ύπνο.

Βοήθεια

Πως κρατάω επαφές, apps κλπ για να τα βάλω στο νέο κινητό;

Το super backup είναι οκ?

Πρέπει να προσέξω κάτι;

Αν υπάρχει κάπου οδηγός και για αυτό θα μου γλιτώνατε χρόνο (που δυστυχώς δεν έχω).

Ευχαριστώ

 

Επαφές gmail.

Για εφαρμογές και δεδομένου ότι μιλάμε για διαφορετικές συσκευές, διαφορετικών εταιρειών κλπ, εγώ δεν θα επέλεγα το mount backup από οποιαδήποτε εφαρμογή (titanium κλπ). Μπορείς να μπεις στο play store, να πας στις εφαρμογές σου και να επιλέξεις μεταξύ των εφαρμογών που έχεις εγκαταστήσει ποιες θέλεις να περάσεις στην νέα συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Everbuying και gearbest κάνουν το ιδιο, γράφουν ότι έχουν stock και όταν το παραγγελνεις σου λένε να περιμένεις γιατί δεν έχουν άμεσο stock..

 

Μόλις το παρέλαβα !

Από everbying, Με αυτή την προσφορά.

Μάλλον ήμουβν από τους 200 τυχερούς !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...