Jump to content

Xiaomi Mi 4


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπειτα από τη φασαρία που έγινε το κατέβασαν.

Το λινκ ήταν αυτό:

http://www.vnp.gr/kinita-tilefona/alles-markes/xiaomi-mi-4-lte-white-1.html

 

Δες όμως τι έχεις ανεβάσει σε αυτό το λινκ!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικά με το μαγαζί με stock in greece, μπορείς να το βάλεις τιμολόγιο, έχει ΑΦΜ ελληνικής εταιρείας?

 

Δεν έχω την παραμικρή ιδέα. Ίσως θα ήταν καλύτερα να στείλεις ένα e-mail στο sales που έχουν γιατί αμφιβάλω αν ξέρουν να σου απαντήσουν στο chat.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το μαγαζί με stock in greece, μπορείς να το βάλεις τιμολόγιο, έχει ΑΦΜ ελληνικής εταιρείας?

Αν εννοείς το minideal stock in greece ,όχι δεν έχει αφμ ελληνικής εταιρείας οπότε δεν μπορείς να το βάλεις τιμολόγιο.

Είναι σα να το παίρνεις από Κίνα απλά το χεις πιο γρήγορα και χωρίς τον φόβο για τελωνείο.

Για το άλλο που κάναν την λαμογιά,δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Δες όμως τι έχεις ανεβάσει σε αυτό το λινκ!!!!

Τώρα εσύ ή δε θες να καταλάβεις ή δεν καταλαβαίνεις.

ΕΙΠΑ ότι όταν δούλευε το λινκ, ήταν αυτό που έδωσα. Έδειχνε όπως ξαναείπα σε mi4 ,3gb ram Κλπ, με όλα τα specs του mi4.

Πλέον δεν ξέρω που δείχνει. Εϊπα ότι το κατεβάσανε και δεν παίζει πια.

Γιατί επιμένεις?

Έκαναν ΜΑΛΑΚΙΑ και θα τη συνέχιζαν αν δεν τους πίεζα.

.-

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Μίλησα σήμερα με Chat και μου είπαν πως όσα λένε "Stock in Greece", θέλουν περίπου 3 ημέρες για να τα παραλάβεις. Με τη διαφορά ισοτιμίας του paypal, βγήκε 223€. Το πιο φθηνό, το είχα βρει από everybuying στα 208€ αλλά από Κίνα.

 

Όταν το παραλαβεις πες να σου δώσω λινκ από το ελληνικό forum πως να περάσεις την ελληνική Ρομ που είναι βασισμένη στις Κίνας. Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, εγώ το έχω 9 μήνες και τώρα το πήρα και για τον αδερφό μου.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Επειδή με ενδιαφέρει και εμενα η αγορά του mi4 3G από minideal ,

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής για την απόδοση του ηχου με

Ακουστικά και χωρίς γιατί διάβασα κάτι σχόλια και reviews που είναι δυστυχώς αποτρεπτικά. Αναφέρεται ως κάποιο bug σχετικά με τον ήχο και παραμόρφωσης αυτού.

 

Υ.Γ. Όταν με το καλό σας έρθει το κινητό από minideal πείτε καμία εντύπωση από συσκευή και κατάστημα.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Επειδή με ενδιαφέρει και εμενα η αγορά του mi4 3G από minideal ,

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής για την απόδοση του ηχου με

Ακουστικά και χωρίς γιατί διάβασα κάτι σχόλια και reviews που είναι δυστυχώς αποτρεπτικά. Αναφέρεται ως κάποιο bug σχετικά με τον ήχο και παραμόρφωσης αυτού.

 

Υ.Γ. Όταν με το καλό σας έρθει το κινητό από minideal πείτε καμία εντύπωση από συσκευή και κατάστημα.

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στο mi4, από ότι είπαν εδώ τα παιδιά είναι εντάξει σαν κατάστημα το minideal. Τα υπόλοιπα μόλις το παραλαβω.

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Όταν το παραλαβεις πες να σου δώσω λινκ από το ελληνικό forum πως να περάσεις την ελληνική Ρομ που είναι βασισμένη στις Κίνας. Θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος με το κινητό, εγώ το έχω 9 μήνες και τώρα το πήρα και για τον αδερφό μου.

 

Να σου πω την αλήθεια, ποτέ μου δεν ήθελα Ελληνικά στο κινητό. Έχω συνηθίσει τα Αγγλικά και τα υπόλοιπα μου φαίνονται περίεργα :p

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Σας Καλημεριζω ολους. Δευτερα παρ/λα απο vickmall το πολυποθητο mi4-3g. Ελπιζω να ερθει νωρις. Μια εμπειρια απο aliexpres πολυ ασχημη ,το τηλ ηταν μεταχειρω, αλλα παλι καλα μου εκανε refund και το εστειλα πισω. Εχουν δικιο τα παιδια εδω σχετικα με aliexpres. Η μεταχειρω θα ειναι η μαιμου. Γιαυτο προσοχη!! Ποσες μερες κανει περιπου με singapore post απο vickmall για ελλαδα ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Σας Καλημεριζω ολους. Δευτερα παρ/λα απο vickmall το πολυποθητο mi4-3g. Ελπιζω να ερθει νωρις. Μια εμπειρια απο aliexpres πολυ ασχημη ,το τηλ ηταν μεταχειρω, αλλα παλι καλα μου εκανε refund και το εστειλα πισω. Εχουν δικιο τα παιδια εδω σχετικα με aliexpres. Η μεταχειρω θα ειναι η μαιμου. Γιαυτο προσοχη!! Ποσες μερες κανει περιπου με singapore post απο vickmall για ελλαδα ξερει κανεις;

 

15-45 μερες αλλα αυτη την εποχη που δεν μπορει να παραγγειλει κανεις ελληνας λογικα τα ταχυδρομεια θα ειναι πιο χαλαρα οποτε καλο για εσενα

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Επειδή με ενδιαφέρει και εμενα η αγορά του mi4 3G από minideal ,

Ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους της συσκευής για την απόδοση του ηχου με

Ακουστικά και χωρίς γιατί διάβασα κάτι σχόλια και reviews που είναι δυστυχώς αποτρεπτικά. Αναφέρεται ως κάποιο bug σχετικά με τον ήχο και παραμόρφωσης αυτού.

Υ.Γ. Όταν με το καλό σας έρθει το κινητό από minideal πείτε καμία εντύπωση από συσκευή και κατάστημα.

Ευχαριστώ!

 

Χωρίς ακουστικά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα,ο ήχος είναι πολύ καλός εκτός κι αν αυτά τα reviews είναι από ελλατωματικές παρτίδες.

 

Ενημερωτικά για όσους ήθελαν ή θέλουν το 64άρι,υπάρχουν ελάχιστα κομμάτια ακόμα σε λίγα sites γιατί η xiaomi δε βγάζει άλλα για τον λόγο απ'ότι είπαν ότι θέλουν να δώσουν περισσότερη βάση στα note series και στο mi4i

''Hello sir,we have have stopped production in favor of the new Mi Note series and Mi4i

Sorry for any inconvenience''

Link to comment
Share on other sites

Σας Καλημεριζω ολους. Δευτερα παρ/λα απο vickmall το πολυποθητο mi4-3g. Ελπιζω να ερθει νωρις. Μια εμπειρια απο aliexpres πολυ ασχημη ,το τηλ ηταν μεταχειρω, αλλα παλι καλα μου εκανε refund και το εστειλα πισω. Εχουν δικιο τα παιδια εδω σχετικα με aliexpres. Η μεταχειρω θα ειναι η μαιμου. Γιαυτο προσοχη!! Ποσες μερες κανει περιπου με singapore post απο vickmall για ελλαδα ξερει κανεις;

 

Μην αγχώνεσαι. Αυτό τον καιρό έρχονται πολύ γρήγορα. Από Vickmall να το περιμένεις μέσα σε 10 μέρες.

Εμένα το έστειλε 19 και σήμερα έφτασε Ελλάδα. Βάλε και 1-2 μέρες προετοιμασία απο το κατάστημα.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσα πήρα από to2c σε 7 μέρες το είχα στα χέρια. Τώρα περιμένω ένα redmi2 από to2c και ένα mi4 από minideal. Δε ξέρω από minideal ποσό παίρνει να έρθει θα μάθουμε μέσα στη βδομάδα.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 7 dev

Μια χαρά για την ώρα

Έβαλα την ελληνική

 

Για stable ξέρεις τίποτα? την dev την είδα κι εγώ αλλά το σκέφτομαι γιατί άκουσα πολλά αρνητικά

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι στο mi4 και εγώ την έβαλα μόλις βγήκε, και σε mi3 κομπλε είναι. Τώρα stable πιστεύω δε θα βγει άμεσα θελει χρόνο για να βρεθούν τα όποια bugs.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι στο mi4 και εγώ την έβαλα μόλις βγήκε, και σε mi3 κομπλε είναι. Τώρα stable πιστεύω δε θα βγει άμεσα θελει χρόνο για να βρεθούν τα όποια bugs.

 

Μολις την εβαλα και εγω ... προς το παρων περιμενω για κανα 3ωρο ακομα μεχρι το cloud Να φερει το κινητο με τις εφαρμογες φωτο κτλ οπως το ειχα .... και μετα ξεκιναω το ψαξιμο

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μολις την εβαλα και εγω ... προς το παρων περιμενω για κανα 3ωρο ακομα μεχρι το cloud Να φερει το κινητο με τις εφαρμογες φωτο κτλ οπως το ειχα .... και μετα ξεκιναω το ψαξιμο

Γράψε μια τις εντυπώσεις σου όποτε μπορέσεις μιας και θα το ψάξεις :)

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε λίγο το μενού στις ρυθμίσεις, είναι πιο ταυτοποιημένα και αποκρίνεται καλύτερα από την 6. MAFIA εκανες clean install; Δε την έχω ψάξει στα ενδότερα.
nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε λίγο το μενού στις ρυθμίσεις, είναι πιο ταυτοποιημένα και αποκρίνεται καλύτερα από την 6. MAFIA εκανες clean install; Δε την έχω ψάξει στα ενδότερα.

 

μετα απο καποιες ωρες χρησης δεν εχω βρει καποιο λειτουργικο προβλημα, αντιθετως ειναι σιγουρα πολυ καλυτερη απο θεμα μπαταριας και στο antutu εγραψε αρκετα περισσοτερο απο την προηγουμενη v6.

 

Ναι clean install απο την αρχη

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

μετα απο καποιες ωρες χρησης δεν εχω βρει καποιο λειτουργικο προβλημα, αντιθετως ειναι σιγουρα πολυ καλυτερη απο θεμα μπαταριας και στο antutu εγραψε αρκετα περισσοτερο απο την προηγουμενη v6.

 

Ναι clean install απο την αρχη

 

Το mi cloud σου επαναφέρει και τις εφαρμογές μετά από full wipes; Αν ναι το κανείς χειροκίνητα κάποιο συγχρονισμό για να κάνει backup τις εφαρμογές ή το κάνει μόνο του όπως και τα υπόλοιπα (κλήσεις, sms, φωτο κλπ);

nokia 3330 -> nokia 8310 -> nokia 6600 -> nokia n81 -> xperia tipo -> xiaomi mi4
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το mi4 απο vickmall. Θα μπορουσε να μου λυσει κάποιος τις εξης αποριες?:

1. Κρινεται μεγαλη η διαφορα σε θεματα καθημερινης χρησης (Fb,viber,internet,instagram) αναμεσα στην εκδοση 3G και LTE?

2. Σε περιπτωση αγορας LTE υπαρχει η δυνατοτητα να το τρεχω μονο σε 3g? δηλαδη το toggle του data ειναι μονο 4g ή εχει και 3g

3. Nα τσεκαρω την multilanguage rom ή την english rom?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να αγορασω το mi4 απο vickmall. Θα μπορουσε να μου λυσει κάποιος τις εξης αποριες?:

1. Κρινεται μεγαλη η διαφορα σε θεματα καθημερινης χρησης (Fb,viber,internet,instagram) αναμεσα στην εκδοση 3G και LTE?

2. Σε περιπτωση αγορας LTE υπαρχει η δυνατοτητα να το τρεχω μονο σε 3g? δηλαδη το toggle του data ειναι μονο 4g ή εχει και 3g

3. Nα τσεκαρω την multilanguage rom ή την english rom?

1)Για απλή χρήση αυτών που είπες όχι δεν είναι μεγάλη η διαφορά,τώρα σε βίντεο κλήσεις ,upload εξαρτάται την ισχύ σήματος που θα χεις αλλά θα χεις κάποια διαφορά ναι.

2) Μπορείς να το ρυθμίσεις να πιάνει μέχρι 3G ή προτινόμενο το 4G , κανονικά

3) Να τσεκάρεις την ελληνική από την κοινότητα xiaomi-miui hellas

Link to comment
Share on other sites

Το mi cloud σου επαναφέρει και τις εφαρμογές μετά από full wipes; Αν ναι το κανείς χειροκίνητα κάποιο συγχρονισμό για να κάνει backup τις εφαρμογές ή το κάνει μόνο του όπως και τα υπόλοιπα (κλήσεις, sms, φωτο κλπ);

 

Πρωτη φορα το ειδα και εγω και δεν το πιστευα, δεν εχω κανει καποιο backup, τις προηγουμενες φορες μονο φωτο, σμσ, κλησεις εφερνε..τωρα ομως .... κανονικα οταν ανοιξα πρωτη φορα το κινητο και εβαλα wifi και Login στο cloud ... Μου εμφανιζει αν θελω να επαναφερω ... παταω ναι και φερνει και τις εφαρμογες μεχρι και τα μενου στην ιδια σειρα οπως τα ειχα !!!!

 

απο περιεργεια ... ξανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων .. ξανα η ROM να δω ... και ναι τα επαναφερει ολα !!!

 

Τελος να αναφερω στη πολυ μεγαλη διαφορα που εχω δει στη καμερα !! λες και τραβαω απο αλλο κινητο ειναι ! εξαιρετικες φωτο, 10 φορες καλυτερες απο πριν

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...