Jump to content

Δώστε περισσότερα MB στον λαό!


Tethys
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

Αν και γενικά είμαι ικανοποιημένος από το f2g, μου χτυπάει κάπως που δε μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω περισσότερα data. Και δεν εννοώ να τα αγοράσω εξαρχής σαν πακέτο, αλλά με κάποιο τρόπο να μας τα έδινε σαν δώρο η Wind. Χάθηκε ο κόσμος με κάθε ανανέωση χρόνου να παίρνουμε και μερικά ακόμη MB έξτρα;

 

Καλή η φωνή, άλλα έχοντας smartphone που "καίει" MB πιστεύω ότι όλοι έχουμε ανάγκη από κάτι περισσότερο. Τι λέτε και εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Αν και γενικά είμαι ικανοποιημένος από το f2g, μου χτυπάει κάπως που δε μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω περισσότερα data. Και δεν εννοώ να τα αγοράσω εξαρχής σαν πακέτο, αλλά με κάποιο τρόπο να μας τα έδινε σαν δώρο η Wind. Χάθηκε ο κόσμος με κάθε ανανέωση χρόνου να παίρνουμε και μερικά ακόμη MB έξτρα;

 

Καλή η φωνή, άλλα έχοντας smartphone που "καίει" MB πιστεύω ότι όλοι έχουμε ανάγκη από κάτι περισσότερο. Τι λέτε και εσείς;

 

Επιτέλους κάποιος να τα πει! Δεν φτάνουν μόνο τα δωρεάν λεπτά πλέον και τα μηνύματα, θέλουμε data!

ck
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είμαι καλυμμένη από τις παροχές του f2g και τα mb γενικά μου φτάνουν.

Έχω γύρω στον ένα μήνα όμως που απέκτησα tablet το οποίο δεν δέχεται κάρτα για να μπαίνω στο ίντερνετ (μπαίνει μόνο μέσω wifi) και κάνω tethering από το κινητό μου όταν είμαι εκτός σπιτιού. Γενικά αυτό το σύστημα βολεύει πολύ, αλλά (εκτός του ότι η μπαταρία του κινητού τελειώνει σε χρόνο dt και πρεπει να έχω συνεχώς μαζί μου το φορτιστή - αλλά αυτό είναι άσχετο) το tablet "τρώει" περισσότερα mb από το κινητό και είμαι σε μια κατάσταση διακριτικού αλλά διαρκούς άγχους. Δεν έχω ξεπεράσει μέχρι τώρα το όριό μου αλλά λίγα παραπάνω mb δε θα μ' ενοχλούσαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Αν και γενικά είμαι ικανοποιημένος από το f2g, μου χτυπάει κάπως που δε μπορώ με κάποιο τρόπο να έχω περισσότερα data. Και δεν εννοώ να τα αγοράσω εξαρχής σαν πακέτο, αλλά με κάποιο τρόπο να μας τα έδινε σαν δώρο η Wind. Χάθηκε ο κόσμος με κάθε ανανέωση χρόνου να παίρνουμε και μερικά ακόμη MB έξτρα;

 

Καλή η φωνή, άλλα έχοντας smartphone που "καίει" MB πιστεύω ότι όλοι έχουμε ανάγκη από κάτι περισσότερο. Τι λέτε και εσείς;

 

Φίλε με 15 ευρώ έχεις 5GB τί παραπάνω μπορεί να ζητάς??? Τί να το κάνεις να σου δώσει δώρο 60-100MBs ???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που μόλις πριν λίγες μέρες απέκτησα το πρώτο μου σμαρτφόουν, εχω γίνει εντελώς απληστη! Μπορείς να κάνεις κυριολεκτικά τα πάντα!!! Wind, δώσε (κι άλλα) kb στο λαό! Έχουμε να κλείσουμε εισιτήρια, να δούμε δρομολόγια, να κάνουμε ονλάιν τσεκ ιν...
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα τωρα εν οψη διακοπων στανταρντ θες παραπανω data αφου δεν θα εχεις τοσο ανετα wifi

Ενω απο 3G σκιζει!!!!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ενω απο 3G σκιζει!!!!!!!

 

Μπορείς να αναγνωρίσεις όμως πως έχει βελτιωθεί αισθητά πάρα πολύ τα τελευταία χρόνια, ο Πρόεδρος οργώνει :)

ck
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι εχει βελτιωθει... Αλλα μαλλον ζηταμε πολλα απο την wind.. Να δωσει δωρεαν μην , δωρεαν data δωρεαν χρονο , τι αλλο δηλαδη νσ δωσει ρε παιδια;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε με 15 ευρώ έχεις 5GB τί παραπάνω μπορεί να ζητάς??? Τί να το κάνεις να σου δώσει δώρο 60-100MBs ???

 

Το θέμα είναι να μην αγοράσεις κάποιο έξτρα πακέτο - αυτό άλλωστε αναφέρω και στην αρχή. Να μας έδινε η Wind επιπλέον MB, ας πούμε, με ανανέωση του χρόνου ομιλίας ;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην αγοράσεις κάποιο έξτρα πακέτο - αυτό άλλωστε αναφέρω και στην αρχή. Να μας έδινε η Wind επιπλέον MB, ας πούμε, με ανανέωση του χρόνου ομιλίας ;)

 

Κοίταξε να δεις, η εταιρεία ήδη δίνει πολλά και πραγματικά δεν με παίρνει να παραπονεθώ. Ωστόσο εγώ εντοπίζω ότι το ενδιαφέρον του κόσμου πλέον μετατίθεται στα mb και όχι στο χρόνο ομιλίας ή στα μηνύματα. Εγώ είχα μια ζωή stupid phone και το υποστήριζα πολύ έντονα, αλλά αν τελείωνε ο χρόνος ομιλίας ή τα μηνύματα, έπρεπε να τα ανανεώσω άμεσα για να επικοινωνήσω (δεν είμαι τύπος που κάνει αναπάντητες). Από τότε που πήρα smart phone δεν έχω στείλει ούτε ένα μήνυμα γιατί ΟΛΟΙ είναι διαρκώς on line. Χρησιμοποιώ μόνο viber και whatsapp και βλέπω ότι το δικό μου ενδιαφέρον είναι πλέον προς τα πακέτα που έχουν mb και όχι προς αυτά με το χρόνο ομιλίας και τα sms. Συμφωνώ λοιπόν, ότι αν είχαμε δώρο mb, εννοείται πως θα ήταν ευπρόσδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην αγοράσεις κάποιο έξτρα πακέτο - αυτό άλλωστε αναφέρω και στην αρχή. Να μας έδινε η Wind επιπλέον MB, ας πούμε, με ανανέωση του χρόνου ομιλίας ;)

 

Ιδανικά μαζί με λεπτά ομιλίας θα θέλαμε και data πλέον όλη μου η μουσική και η γραπτή επικοινωνία γίνεται μέσω ίντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι τα επαρκη data ειναι απαραιτητα για επικοινωνία και διασκέδαση-ειδικα που τελευταια εχω πάθει εθισμο με το spotify:)δωστε δωστε κι αλλα λοιπον!!!
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μην αγοράσεις κάποιο έξτρα πακέτο - αυτό άλλωστε αναφέρω και στην αρχή. Να μας έδινε η Wind επιπλέον MB, ας πούμε, με ανανέωση του χρόνου ομιλίας ;)

 

Κάτι σου δίνει με το log&win .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού θέλετε τόσα πολλά ΜΒ κοιτάξτε και κατά Q μεριά... http://www.myq.gr Το καλοκαίρι δίνει δώρο 1GB με 10€ φόρτωμα!

 

+1000 στην Q για τις προσφορές της! Πρόσφατα έβαλα στο tablet και ξένοιασα!

Link to comment
Share on other sites

Ή αυτό ας πούμε... [ATTACH]47160[/ATTACH]

 

Χε,χε ψάξτο καλύτερα! Με τη Q παίρνεις 1Gb με φόρτωμα 10€ από το site ή τα μαγαζιά της Wind και σου μένουν 8,9€.

Με 8€ αγοράζεις από το site 4 πακέτα 2€ που δίνουν 400ΜΒ το καθένα... Σύνολο: 2,6GB ! και έχεις και 1000 λεπτ. προς Q ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να τα κάνεις τα MB και τα GB όταν το δίκτυο 3G είναι για τα πανηγύρια.

Ηθελα να πάρω καρτούλα mobile broadband για το tablet τώρα για τις διακοπες και αναγκαστικά πήγα σε cosmote internet on the go. 30€ 5GB. Της wind αν θυμάμαι καλά με μια προσφορά που τρέχει τώρα έβγαινε 15€ (ή 20€ δεν θυμάμαι ακριβώς) τα 5GB.

Γιατί στις περιοχές που θα κινηθώ μόνο GPRS έχει η wind, ενώ με την cosmote full 3g.

Καλές οι προσφορές και οι τιμές αλλά άμα δεν έχει κάλυψη, χέστα.....

Link to comment
Share on other sites

Guest johny3G
Τι να τα κάνεις τα MB και τα GB όταν το δίκτυο 3G είναι για τα πανηγύρια.

Ηθελα να πάρω καρτούλα mobile broadband για το tablet τώρα για τις διακοπες και αναγκαστικά πήγα σε cosmote internet on the go. 30€ 5GB. Της wind αν θυμάμαι καλά με μια προσφορά που τρέχει τώρα έβγαινε 15€ (ή 20€ δεν θυμάμαι ακριβώς) τα 5GB.

Γιατί στις περιοχές που θα κινηθώ μόνο GPRS έχει η wind, ενώ με την cosmote full 3g.

Καλές οι προσφορές και οι τιμές αλλά άμα δεν έχει κάλυψη, χέστα.....

 

+1 και επαυξανω

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά γι αυτους που γκρινιάζουν, σου δίνει ότι θέλεις με επιλογή από lognwin, σου δινει μηνυματα και χρονο με ανανεωση με πακετα κ.λπ. ε τι να κάνει δεν είναι και φιλανθρωπικό ίδρυμα να σου στείλει μήνυμα ότι θα σου δινει δωρεαν 1 giga για πάντα μονο κ μονο επειδή αναπνέεις... :shifty:
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Ιδανικά μαζί με λεπτά ομιλίας θα θέλαμε και data πλέον όλη μου η μουσική και η γραπτή επικοινωνία γίνεται μέσω ίντερνετ!

 

Και όχι μόνο. Εδώ ακόμη και η τηλεφωνική επικοινωνία γίνεται μέσω διαδικτύου. Δηλαδή data και άγιος ο Θεός :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...