Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Συνάδελφος έχασε όλα τα αρχεία εικόνας και ήχου (λόγω κακομαθημένου τέκνου...!). Ανακτήσαμε τις φωτογραφίες με το digdeep, αλλά δε βρίσκει τα 4κ videos (συγκεκριμένα βρίσκει μόνο την αρχική εικόνα του βίντεο σαν thumbnail) Κάποια λύση; Το κινητό δεν έχει root
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλημέρα. Έχω το κινητό από όταν βγήκε. Είναι πολύ ευχαριστημένος αλλά εδώ και κάνα μήνα μου έπεσε στη σόμπα (μην ρωτάτε το πως) και παρότι δουλεύει ακόμη (με 5 λεπτά μέσα στην φλόγα όπου προσπαθούσα να το βγαλω) έχει μαυρίσει λίγο η οθόνη. Σκέφτηκα να την αλλάξω αλλά λέω πως μάλλον είναι καιρός να πάω σε κάτι καινούργιο. Τι έχετε να προτείνετε; Θέλω οπωσδήποτε να έχει καλύτερη μπαταρία και τουλάχιστον ισάξια κάμερα και τουλάχιστον 64gb μνήμη με sd η χωρίς δεν με νοιαζει. Όλα τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν. Ούτε καν το λειτουργικό ή τα χρήματα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει άλλο σημείο του φόρουμ όπου μπορείς να κάνεις τέτοιες ερωτήσεις για αναζήτηση συσκευής. Αν βρεις πάντως κάτι σε καλά λεφτά πεσ μου και μένα.

 

Καλημέρα παιδιά! Συνάδελφος έχασε όλα τα αρχεία εικόνας και ήχου (λόγω κακομαθημένου τέκνου...!). Ανακτήσαμε τις φωτογραφίες με το digdeep, αλλά δε βρίσκει τα 4κ videos (συγκεκριμένα βρίσκει μόνο την αρχική εικόνα του βίντεο σαν thumbnail) Κάποια λύση; Το κινητό δεν έχει root

 

Στην κάρτα ήταν σωσμένα ή στο κινητό? Το diskdigger εννοείς?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Στην κάρτα ήταν σωσμένα ή στο κινητό? Το diskdigger εννοείς?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην κάρτα μνήμης. Δοκιμάσαμε και το diskdigger που λες (αυτό βρήκε τις φωτογραφίες) και το digdeep.

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης. Δοκιμάσαμε και το diskdigger που λες (αυτό βρήκε τις φωτογραφίες) και το digdeep.

Με την αγορασμενη εκδοση του discdiger και ρουτ μπορει να κανει κατι. Αλλος τροπος ειναι με το pc και το recuva βαλε την καρτα μεμονομενη με το ανταπτορακι στον cardreader και ψαξε.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Με την αγορασμενη εκδοση του discdiger και ρουτ μπορει να κανει κατι. Αλλος τροπος ειναι με το pc και το recuva βαλε την καρτα μεμονομενη με το ανταπτορακι στον cardreader και ψαξε.

Καλύτερα με το recuva σε pc. Ποιο γρήγορα θα σου κάνει.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά! Θα το παλέψουμε. Τελικά το μόνο καλό του iphone που έχω είναι ότι τέτοια περιστατικά αντιμετωπίζονται πιο εύκολα
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το cloud και εδω εχει αναλογο πχ google drive.αλλα σιγουρα κανενα δεν ειναι απολυτα ασφαλες.ψαξε για την μηλια και τον εκβιασμο που τρωει τωρα απο χακερ για τα ευαισθητα δεδομενα των χρηστων του iphone.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα μπήκα και πάλι Download Mode με boarddiag αλλά κολλάει όταν πάει να γίνει το φλασαρισμα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το cloud και εδω εχει αναλογο πχ google drive.αλλα σιγουρα κανενα δεν ειναι απολυτα ασφαλες.ψαξε για την μηλια και τον εκβιασμο που τρωει τωρα απο χακερ για τα ευαισθητα δεδομενα των χρηστων του iphone.

 

Φυσικά και έχεις δίκιο, αλλά βασικά εννοώ το ότι αν τις διαγράψεις δεν είναι οριστικη η διαγραφή και έχεις 30 μέρες να τις ανακτήσεις, μέσα από το τηλέφωνο (δε με βόλεψε το icloud και έχω μόνο το google photos)

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα μπήκα και πάλι Download Mode με boarddiag αλλά κολλάει όταν πάει να γίνει το φλασαρισμα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Αφου μπαινει σε d.m. περνα με φλαστουλ μια οριτζιναλ ρομ .kdz αρχειο επιλεγοντας cse flash για ολικη διαγραφη οσων εχεις κανει και προσπαθησε ποιο αργοτερα για ρουτ κλπ. Αν ειμασταν κοντα θα σε βοηθουσα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αφου μπαινει σε d.m. περνα με φλαστουλ μια οριτζιναλ ρομ .kdz αρχειο επιλεγοντας cse flash για ολικη διαγραφη οσων εχεις κανει και προσπαθησε ποιο αργοτερα για ρουτ κλπ. Αν ειμασταν κοντα θα σε βοηθουσα.

Πάει μέχρι ένα ποσοστό και το κολλάει φίλε μου κλείνει το τηλέφωνο. Τώρα φλασαρω αρχείο tot που το έχω κάνει extract με boarddiag έχοντας κανει short τα pin πάνω στην μητρική και μπήκα σε Qualcomm 9008 Mode. Ελπίζω να ανοίξει μου αρέσει να ασχολούμαι και μαθαίνω με ότι κάνω. Πρώτη φορά πειράζω μητρική μέχρι στιγμής πάνε όλα καλά θέλει ώρες για το φλασαρισμα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια όσοι έχουμε το κινητό να περιμένουμε καμια νέα αναβάθμιση αργότερα ιδίως για το μοντέλο με 3 γίγκα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Έχω το κινητό από όταν βγήκε. Είναι πολύ ευχαριστημένος αλλά εδώ και κάνα μήνα μου έπεσε στη σόμπα (μην ρωτάτε το πως) και παρότι δουλεύει ακόμη (με 5 λεπτά μέσα στην φλόγα όπου προσπαθούσα να το βγαλω) έχει μαυρίσει λίγο η οθόνη. Σκέφτηκα να την αλλάξω αλλά λέω πως μάλλον είναι καιρός να πάω σε κάτι καινούργιο. Τι έχετε να προτείνετε; Θέλω οπωσδήποτε να έχει καλύτερη μπαταρία και τουλάχιστον ισάξια κάμερα και τουλάχιστον 64gb μνήμη με sd η χωρίς δεν με νοιαζει. Όλα τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν. Ούτε καν το λειτουργικό ή τα χρήματα

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oneplus 3 με τα χιλια...το εχω απο το καλοκαίρι ερχόμενος απο lg g3 3/32 και το εχω καταευχαριστηθει...καμερα στα ιδια επιπεδα , οθονη 1080p αλλα με πολυ καλύτερη φωτεινότητα κ σε ολα τα αλλα απλα δεν υπάρχει συγκριση...

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Το κινητό κατάφερα το άνοιξα μέσω φλασαρισματος με Qualcomm 9008 Mode με short κάποια pin στην μητρική. Το θέμα είναι ότι συνεχίζει τα bootloops και οφείλετε καθαρά στην μπαταρία. Χρειάζεται soldering και έπειτα δεν θα έχει κανένα θέμα. Δεν είμαι σίγουρος πως να το κάνω. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε αυτό μιας και είναι το τελευταίο που έμεινε ώστε να λειτουργήσει απροβλημάτιστα το κινητό θα ήταν το καλύτερο. Καινούργια μπαταρία λύνει το πρόβλημα για λίγες μέρες και μετά πάλι τα ίδια. Μόνη λύση το soldering.

 

Εδω γράφει πως γίνεται το soldering και δείχνει και εικονες

 

https://forums.androidcentral.com/showthread.php?t=576181

 

Τα εργαλεία τα έχω λίγη βοήθεια τι ακριβώς να κάνω θέλω αν κάποιος ξέρει.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να βοηθησω σε αυτο αλλα αυτο το ειδες φανταζομαι http://forums.androidcentral.com/lg-g3/525990-lg-g3-update-caused-boot-loop-how-can-i-get-out-2.html#post5173658
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω πως να βοηθησω σε αυτο αλλα αυτο το ειδες φανταζομαι http://forums.androidcentral.com/lg-g3/525990-lg-g3-update-caused-boot-loop-how-can-i-get-out-2.html#post5173658

Ναι αυτό ήταν το πρώτο που είδα. Το χαρτάκι κάνει λίγο δουλειά αλλά για λίγο. Θέλει soldering όπως δείχνουν στις φωτογραφίες στο θέμα που έβαλα. Έτσι είναι το μόνιμο fix και δεν θα ξανά έχω θέμα. Πιστόλι συγκόλλησης έχω αλλά δεν καταλαβαίνω ακριβώς από τις φωτογραφίες. Ένα βίντεο δεν βρήκα πως γίνεται ακριβώς.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι σιγουρος οτι αυτη ειναι η λυση,προτεινω να το δωσεις σε σερβις και πες τι ακριβως θελεις να κανουν.μην προσπαθεις αν δεν "πιανουν τα χερια" μπορει να το κανεις χειροτερο.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

αφου εισαι σιγουρος οτι αυτη ειναι η λυση,προτεινω να το δωσεις σε σερβις και πες τι ακριβως θελεις να κανουν.μην προσπαθεις αν δεν "πιανουν τα χερια" μπορει να το κανεις χειροτερο.

Δεν υπάρχει εγγύηση όμως. Αν είναι να θέλουν 50 100 ευρω θα προσπαθήσω να το κάνω μόνος. Θα δοκιμάσω και καινούργια μπαταρία και θα δω αν συνεχίζει το πρόβλημα για να σιγουρευτώ τι φταίει.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση αν θυμάται κανείς? Απόδειξη από Αγγλία ισχύει κανονικά για την εγγύηση?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση αν θυμάται κανείς? Απόδειξη από Αγγλία ισχύει κανονικά για την εγγύηση?

Χαλασε? Νομιζω οτι πρεπει να υσχιει παντως

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χαλασε? Νομιζω οτι πρεπει να υσχιει παντως

 

Το πουλάει ο κύριος!!Νομίζει θα βρει καλύτερο :P

Ναι λογικά πρέπει να ισχύει..Αα ψαξτο γιατί βγήκε από το ευρώ..

Link to comment
Share on other sites

Χαλασε? Νομιζω οτι πρεπει να υσχιει παντως

 

Το πουλάει ο κύριος!!Νομίζει θα βρει καλύτερο :P

Ναι λογικά πρέπει να ισχύει..Αα ψαξτο γιατί βγήκε από το ευρώ..

 

Δεν το πουλάω. Απλώς βρήκα ένα για έναν φίλο που θέλει να το πάρει και έχει ακόμα 1 χρόνο εγγύηση.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία πέφτει γρήγορα όταν το χρησιμοποιώ .. έχετε κάνα tip που θοηθαει στην αυτονομία ? Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας μου βγάζει ότι δημιουργεί μεγάλο θέμα μία εφαρμογή του καιρού κάτι μ γράφει ότι φταίει το gps για την εφαρμογη του καιρου κτλ έχω κλείσει ότι έχω βρει σε ρυθμίσεις με gps αλλά αυτό συνεχίζει να μ βγάζει ότι τρώει μπαταρία ! Απεγκατασταση δεν με αφήνει να το κάνω κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα βάλει το greenify έκανα κάτι αλχημειες με προσθηκη νέου email όπως προσπαθούσε να κλεισει η εφαρμογή μερικές εφαρμογές μαύρισε κάνα 2φορες η οθόνη από 3 δευτέρα αλλά έγραφε κάτω κάτω στην οθόνη greenify screen of τα χρειαστηκα για λίγο ελπίζω ναμην είναι κάτι σε boot loop αυτό?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία πέφτει γρήγορα όταν το χρησιμοποιώ .. έχετε κάνα tip που θοηθαει στην αυτονομία ? Στις ρυθμίσεις της μπαταρίας μου βγάζει ότι δημιουργεί μεγάλο θέμα μία εφαρμογή του καιρού κάτι μ γράφει ότι φταίει το gps για την εφαρμογη του καιρου κτλ έχω κλείσει ότι έχω βρει σε ρυθμίσεις με gps αλλά αυτό συνεχίζει να μ βγάζει ότι τρώει μπαταρία ! Απεγκατασταση δεν με αφήνει να το κάνω κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα βάλει το greenify έκανα κάτι αλχημειες με προσθηκη νέου email όπως προσπαθούσε να κλεισει η εφαρμογή μερικές εφαρμογές μαύρισε κάνα 2φορες η οθόνη από 3 δευτέρα αλλά έγραφε κάτω κάτω στην οθόνη greenify screen of τα χρειαστηκα για λίγο ελπίζω ναμην είναι κάτι σε boot loop αυτό?

ποσο καιρο εχεις την μπαταρια,μηπως ειναι στο τελος της? οποτε αλλαγη μπαταριας. αν εισαι ρουτ κατεβασε μια εφαρμογη για επιδιορθωση μπαταριας ,καλυμπραρισμα, λεω τωρα γιατι δεν πιστευω οτι κανει τιποτα στην ουσια,απο την αλλη δοκιμασε να σβησεις τα δεδομενα της εφαρμογης απο τις ρυθμισεις εφαρμογων.επισης κλεισε την τοποθεσια απο την μπαρα επανω αν την εχεις ανοιχτη.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...