Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά screenshot

πως παίρνουμε μετα την αναβάθμιση?

Ταυτοχρονο πατημα του power button και του κουμπιου για την μειωση της εντασης.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει απαντηθει αλλα δεν εχω χρονο να το ψαχνω, οποτε αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

Υπαρχει καποιο launcher (nova, google κτλ ) που να μην καταργει το double tap για κλειδωμα και ξεκλειδωμα του τηλεφωνου;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια μια ερώτηση... Οταν ανοίγω τα δεδομένα αλλες φορες εχει σήμα που λεει 3g αλλη φορα ενα h με πολυ γρήγορη εναλλαγη μεταξυ τους. Ερωτηση ενα το H τι σημαινει? Ερωτηση 2... 4g ποιο ειναι το σηματακι που δειχνει? ευχαριστω πολυ :)

Το Η το δείχνει όταν κατεβάζει δεδομένα με 3G. Για αυτό και εναλλάσσεται.

Όταν θα έχεις 4g γράφει 4G. Αλλά πρέπει να έχεις κάρτα sim που να είναι κι αυτή 4G και να το ενεργοποιήσει ο πάροχος.

Edited by Jimi_Gr
Link to comment
Share on other sites

Αυτό, πάντως, που έχω διαπιστώσει σε όλες μου τις συσκευές είναι ότι όταν γράφει 3G απλά δεν κάνει τίποτα. Είναι σαν να μην έχει σήμα. Για να ανεβοκατεβάσει δεδομένα θα πρέπει να γράφει Η/Η+
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει απαντηθει αλλα δεν εχω χρονο να το ψαχνω, οποτε αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

Υπαρχει καποιο launcher (nova, google κτλ ) που να μην καταργει το double tap για κλειδωμα και ξεκλειδωμα του τηλεφωνου;

Ευχαριστω.

Μπορεις να κατεβασεις μια εφαρμογη που σβηνει την οθονη οπως την turn off screen,να την ενεργοποιησεις και μετα μεσα απο τις ρυθμισεις του nova launcher να την ορισεις να λειτουργει με διπλο πατημα.

Αυτο μονο για να σβηνει η οθονη γιατι την ενεργοποιηση της οθονης δεν την καταργεις με την εγκατασταση αλλου launcher

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, πάντως, που έχω διαπιστώσει σε όλες μου τις συσκευές είναι ότι όταν γράφει 3G απλά δεν κάνει τίποτα. Είναι σαν να μην έχει σήμα. Για να ανεβοκατεβάσει δεδομένα θα πρέπει να γράφει Η/Η+

 

Δεν ισχύει... Κατεβάζει κανονικά. Απλώς σου έχει τύχει καθώς μάλλον είσαι σε περιοχές με καλό σήμα και ίσως δεν κάνει κάτι γιατί εκείνη την ώρα ενεργοποιεί μέσα από το search του την αλλαγή στο mode δικτύου έτσι ώστε να σε βάλει στο πιο γρήγορο.

Εγώ που δεν είμαι πάντα σε περιοχές με καλό σήμα έχω περιηγηθεί και με 3G... Φυσικά πιο αργό από H ή H+ αλλά είχα κανονικά διακίνηση δεδομένων. Τώρα αν παίζει ρόλο η εταιρεία αυτό δεν το ξέρω. Για την ιστορία έχω Cosmote.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό, πάντως, που έχω διαπιστώσει σε όλες μου τις συσκευές είναι ότι όταν γράφει 3G απλά δεν κάνει τίποτα. Είναι σαν να μην έχει σήμα. Για να ανεβοκατεβάσει δεδομένα θα πρέπει να γράφει Η/Η+

 

Με 3g μια χαρά κάνω πλοήγηση, αρκεί να φωτίζουν και τα βελάκια που εμφανίζονται από κατώ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να παίζει ρόλο η μετάβαση από 3G σε Η. Γιατί πχ μπορεί να φορτώνει μία σελίδα (η μπάρα στον browser) και να έχω Η. Και όταν γίνει 3G μένει στάσιμη η μπάρα και συνεχίζει μόνο όταν ξαναπιάσει Η/Η+.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κάποιος να μας πει με σιγουριά αν τελικά εχει διαφορα μεγαλη η έκδοση των 16 gb σε σχέση με των 32gb? Γιατι καπου διαβασα απο καποιο παιδι που τα ειχε και τα δύο οτι δεν εχουν και τρελες διαφορες... σε ουσια επιδοσης συσκευης..
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κάποιος να μας πει με σιγουριά αν τελικά εχει διαφορα μεγαλη η έκδοση των 16 gb σε σχέση με των 32gb? Γιατι καπου διαβασα απο καποιο παιδι που τα ειχε και τα δύο οτι δεν εχουν και τρελες διαφορες... σε ουσια επιδοσης συσκευης..

Χώρις να έχω πάρει ποτέ 16αρι δουλεύοντας το όμως πολύ λόγω ότι το έιχε συνάδελφος που κάθεται δίπλα μου (τώρα έχει πάρει dual) δεν υπάρχουν τρελές διάφορες αλλά σίγουρα το 32αρι κάνει την διαφορά στα σημεία και όσο βαραινουν τα application θα είναι πιο ξεκούραστο. Στα 35€ που είναι η διαφορά τώρα νομίζω αξίζει να πάρει κάποιος το 32αρι αν και 35€ πλέον είναι σοβαρό πόσο λόγω Credit control κτλ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις μια εφαρμογη που σβηνει την οθονη οπως την turn off screen,να την ενεργοποιησεις και μετα μεσα απο τις ρυθμισεις του nova launcher να την ορισεις να λειτουργει με διπλο πατημα.

Αυτο μονο για να σβηνει η οθονη γιατι την ενεργοποιηση της οθονης δεν την καταργεις με την εγκατασταση αλλου launcher

Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χώρις να έχω πάρει ποτέ 16αρι δουλεύοντας το όμως πολύ λόγω ότι το έιχε συνάδελφος που κάθεται δίπλα μου (τώρα έχει πάρει dual) δεν υπάρχουν τρελές διάφορες αλλά σίγουρα το 32αρι κάνει την διαφορά στα σημεία και όσο βαραινουν τα application θα είναι πιο ξεκούραστο. Στα 35€ που είναι η διαφορά τώρα νομίζω αξίζει να πάρει κάποιος το 32αρι αν και 35€ πλέον είναι σοβαρό πόσο λόγω Credit control κτλ...

 

+ ότι το 32αρι,έχει και 3gb ram :)

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Χώρις να έχω πάρει ποτέ 16αρι δουλεύοντας το όμως πολύ λόγω ότι το έιχε συνάδελφος που κάθεται δίπλα μου (τώρα έχει πάρει dual) δεν υπάρχουν τρελές διάφορες αλλά σίγουρα το 32αρι κάνει την διαφορά στα σημεία και όσο βαραινουν τα application θα είναι πιο ξεκούραστο. Στα 35€ που είναι η διαφορά τώρα νομίζω αξίζει να πάρει κάποιος το 32αρι αν και 35€ πλέον είναι σοβαρό πόσο λόγω Credit control κτλ...

 

Ναι ειναι διαφορά. Απλα ήθελα να ξερω αν αξιζει η διαφορά ή τελικά μόνο στα χαρτιά ειναι?

Δηλαδη εαν το 1 επιπλέον gb κανει οντως τη διαφορα...ας πει καποιος που το χει τσεκαρει και μελετήσει με σιγουριά. Προσωπικα νομιζω οτι το 32αρι δεν πρέπει να χει εμφανή διαφορα ουσίας απο το 16αρι...ας με διορθώσει καποιος γιατι δεν ξέρω. ..

Edited by athanaso77
Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει κάποιος να μας πει με σιγουριά αν τελικά εχει διαφορα μεγαλη η έκδοση των 16 gb σε σχέση με των 32gb? Γιατι καπου διαβασα απο καποιο παιδι που τα ειχε και τα δύο οτι δεν εχουν και τρελες διαφορες... σε ουσια επιδοσης συσκευης..

Κατά τη γνώμη μου, αν πρόκειται να το κρατήσεις για καιρό, πήγαινε στο 32αρι, αλλοιώς και το 16αρι μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ταυτοχρονο πατημα του power button και του κουμπιου για την μειωση της εντασης.

 

Έχω prime και δεν γίνεται με αυτον τον τρόπο! Τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχασα επειδοδια... Εχθες δουλευα το κινητο αλλα δεν καταλαβα ποτε εγινε αναβαθμιση. Τι αναναθμιση ειναι αυτη; Το καταλαβα επειδη δεν μπορω να ορισω στο ξεκλειδωμα οθονης "καμενα"... Μεγαλη βλακεια...
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, αν πρόκειται να το κρατήσεις για καιρό, πήγαινε στο 32αρι, αλλοιώς και το 16αρι μια χαρά είναι.

 

Λεω κανα εξάμηνο το πολυ χρονο να το κρατησω. Γι αυτο δεν ξερω πιο τελικα επι της ουσιας ειναι καλυτερο... κι αν τελικα αξιζει το 32αρι ή ειναι τζάμπα επιπλέον λεφτά?

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Έχω prime και δεν γίνεται με αυτον τον τρόπο! Τίποτα άλλο?

Πρέπει να τα κρατήσεις για λίγα δευτερόλεπτα πατημένα μέχρι να ακουστεί ήχος σαν να τραβάς φωτογραφία

Γύρω στα 2 δευτερόλεπτα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει απαντηθει αλλα δεν εχω χρονο να το ψαχνω, οποτε αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

Υπαρχει καποιο launcher (nova, google κτλ ) που να μην καταργει το double tap για κλειδωμα και ξεκλειδωμα του τηλεφωνου;

Ευχαριστω.

Στο nova αν πατήσεις 2 φορές γρήγορα πάνω στην ώρα, δεξιά πάνω σβήνει η οθόνη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει απαντηθει αλλα δεν εχω χρονο να το ψαχνω, οποτε αν μπορει καποιος να μου απαντησει.

Υπαρχει καποιο launcher (nova, google κτλ ) που να μην καταργει το double tap για κλειδωμα και ξεκλειδωμα του τηλεφωνου;

Ευχαριστω.

 

κατεβάζεις από το play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock ...και ορίζεις από τον launcher double tap την εφαρμογή...το on δεν καταργείτε

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω!!

Συγγνωμη που επιστρεφω και σορυ για το off topic, στον nova πρεπει να ειμαι prime για το double tap για κλειδωμα; Γιατι δεν το βρισκω στις ρυθμισεις.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...