Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικά με αυτό που ανέφερε πριν κάποιος με το σηματακι που δείχνει το κινητό Η+. Εμένα ποτέ δεν έδειξε Η+. Μονο G , E , 3G και Η. Νομίζω ότι στο κινητό μας δεν δείχνει Η+

 

Δείχνει κανονικά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν παιδιά όλα πήγαν κατ' ευχήν.

Έγινε η επαναφορά και τώρα το ξαναστήνω.

Σας ευχαριστώ όλους που με βοηθήσατε και έλυσα το πρόβλημα μου..:)

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει κανονικά.:)

Στο G2 που ειχα παλια αλλα και στο G3 που εχω τωρα δεν μου εχει δειξει ποτε Η+ .....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Ναι ουτε εμενα μου εχει δειξει ποτε H+.

Βεβαια το E πρωτη φορα το ειδα σημερα μετα απο 6 μηνες. Αλλα "παιζει" συνεχεια στο H και στο 4G. Ποτε δεν ειδα H+ αναμεσα τους.

Επισης δεν ειδα ποτε 3G...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει δείξε πότε 3g ,αλλά δείχνει το H+. Έχω WIND αν έχει σημασία.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ετσι εξηγειται Αντωνη. Γιατι και εγω εχω vodafone αλλα 3G και H+ δεν εχω δει ποτε μου. Ενω ειδα screenshot απο τον φιλο Τακη με "3G" στην οθονη του.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν και γω σε WIND είναι και φαίνεται πάνω Η Ενώ με βάση το δίκτυο γράφει ότι είναι σε Η+. Το γράφουν και σε ξένα Φόρουμ απ ότι έψαξα λίγο ότι δεν βγάζει Η+. Περιεργο.[ATTACH]61024[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες και ενα tip...οσοι θελετε μπορειτε να χαμηλωσετε το dpi στα 540 για να χωραει περισσοτερα η οθονη.... Παιδες απορω πως καποιοι το δουλεουν με 50< βαθμους το μηχανημα.... Εμενα σχεδον ποτε δεν φτανει τετοιες θερμοκρασιες οταν ειναι ανοιχτή η οθονη.... Παντα 50+.... Δειχνει πολυ ωραια η συσκευη στα ματια μου με 540 dpi.... Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμιτες και ενα tip...οσοι θελετε μπορειτε να χαμηλωσετε το dpi στα 540 για να χωραει περισσοτερα η οθονη.... Παιδες απορω πως καποιοι το δουλεουν με 50< βαθμους το μηχανημα.... Εμενα σχεδον ποτε δεν φτανει τετοιες θερμοκρασιες οταν ειναι ανοιχτή η οθονη.... Παντα 50+.... Δειχνει πολυ ωραια η συσκευη στα ματια μου με 540 dpi....

Επίσης αλλάζοντας τα dpi είναι πιθανόν να μην δουλεύουν κάποια widgets, όπως πχ το smart notice.

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Ή με το textdroider dpi

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με root και αλλάζεις στο build.prop το line που γράφει lcd.density

 

Αφού είναι με root, γιατί δεν τα γράφετε αυτά στο thread για τέτοια θέματα;

Εδω , σε αυτό το thread ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ θέματα που έχουν σχέση με ROOT kernels και ROMS

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι με root, γιατί δεν τα γράφετε αυτά στο thread για τέτοια θέματα;

Εδω , σε αυτό το thread ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΟΥΤΕ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ θέματα που έχουν σχέση με ROOT kernels και ROMS

Α) πολλοι δεν κοιταζουν τα αλλα νηματα

Β) εδω μεσα δεν επιτρεπεται συγκριση, δεν επιτρεπεται ενα απλο ροοτ τιπ.... Καταντησε να ειναι κεντρο παραπόνων αυτο το νημα... Ασ πουμε και κατι διαφορετικο

Με το dpi δεν αλλαζει η αναλυση... Ppi μιλαει για την αναλυση κια ποσα pixels χωρανε στην οθονη ενω dpi μιλα για το ποσες κουκιδες χωρανε...

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Το thread αυτό είναι για λειτουργίες αποκλειστικά για απείραχτο κινητό. Για συμπεριφορές προβληματικής συσκευής και λύσεις. Αλλά και για εμπειρίες χρήσης μιας απείραχτης συσκευής.

Αν εγώ θέλω να ψάξω ή να ρωτήσω για μια λειτουργία που δεν βρίσκω στο κινητό , ή δυσλειτουργεί , θα ρωτήσω-ψάξω εδώ μέσα. Αν είμαι με Root ή με άλλη ROM θα ρωτήσω στο Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G3 .

Τώρα ,έτσι πως το καταντήσαμε, αν κάποιος είναι με ροοτ η με άλλη RΟΜ, θα πρέπει να κοιτάει σε 2 threads , Σε αυτό και στο Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G3

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ μαζί σου αλλά αυτό μην το λες σε μα εμάς τόσο διότι τις περισσότερες φορές δεν φταίμε εμείς στο μεγαλύτερο βαθμό. Οι πιο πολύ που δεν γνωρίζουν τι και πως και αν κλπ κλπ εδώ σε αυτό το θέμα έρχονται και ρωτάνε.

Ούτε καν κάνουν τον κόπο να δουν τι άλλα θέματα υπάρχουν άρα και εγώ εδώ θα απαντήσω. Αν ήμουν moderator θα έπαιρνα το ποστ του, θα το μετέφερα και μετά θα του απαντούσα στο σωστό θέμα.(προσωπικά χωρίς καν να τον ενημερώσω για την μεταφορά).

Αν πας πίσω και δεις πόσοι, μα πόσοι ρωτάνε, πως ρουτάρω, πως φλασάρω κλπ κλπ κλπ θα καταλάβεις ότι δεν είναι τόσο θέμα του γνώστη αλλά του αρχάριου που ρωτάει εδώ. Ε δεν μπορώ εγώ να λέω συνέχεια. " Ε ψιτ, είμαστε σε λάθος θέμα".

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...