Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι αυτη η συζητηση δεν μου ακουγεται καθολου σωστη...χαχαχαχα

 

Φιλε μου μου ετυχε και σε εμενα αυτο με το πληκτρολογιο πριν απο λιγες μερες...να δω τι αλλο θα βγαλει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πατώντας το κουμπί με τα νούμερα κάτω αριστερά, ε; Να σαι καλά!

Νταξ δεν είμαι ο μόνος τρελός του χωριού. :P

Να πω την αλήθεια δεν με βολεύει να αλλάζω γλώσσα από το spacebar, αλλά νταξ θα το συνηθίσω. Επίσης θα μου λείψει η πρόσθεση και αφαίρεση συμβόλων κτλ στο default μας.

Edited by rtifosi
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το κουμπί με τα νούμερα κάτω αριστερά, ε; Να σαι καλά!

Ναι το κουμπί κάτω αριστερά. Να είσαι καλά και εσύ!

Συνήθεια είναι και γενικά θα δεις είναι πιο lagfree σε σχέση με τον default. Στην τελική άμα δεν σε βολέψει γυρνάς πάλι default. Βλέπεις και κάνεις! ;) εγώ πάντως το χρησιμοποιω χρόνια το SwiftKey και πλέον μου έχει γίνει συνήθεια και δεν το αλλάζω!

Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το default πληκτρολόγιο είναι απλά για πέταμα.

Δεν θυμάμαι καν... Το πετάω από την αρχή και στα Samsung και στο lg το ίδιο έκανα. Θυμάμαι όμως ότι έχουν ακουστεί πολλά παράπονα για το default πληκτρολόγιο

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγκαι με την μπαταρια τι παιζεται..? το εχω 3 ημερες περιπου. μετα απο το G2 που ειχα μεινει υπερευχαριστημενος...! Πειτε μου εαν ειναι φυσιολογικο να το εχω φορτιση πληρης φορτισει 100% και μεσα σε 10 λεπτα και σε αναμονη χωρις να κανω κατι να πεφτει στο 93%.....ειναι φυσιολογικο αυτο.??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,για βοηθειστε λιγο να δω τι θα κανω.

μετα το περασμα της ρομ,το θεμα με την sd,το πεταξε μετα απο 2 επανεκινησεις.

απο κει και περα,του εχω κανει επανεκινηση 5,6 φορες ακομα και δεν πεταει το μηνυμα.

τι να κανω?να τους το στειλω?και εαν τυχει και δεν τους το βγαλει τσαμπα ο κοπος?

υπαρχει περιπτωση να ειναι bug της συγκεκριμενης ρομ(ρουμανιας,20h eur).

Να παιζει ρολο η μαρκα της sd?(sandisk 32gb).

Και αντε δεν τους το στελνω και το παρουσιαζει σε 10 ημερες που θα ειμαι εκτος doa.

κριμα δεν ειναι να γινει επισκευη σε καινουργιο τηλεφωνο?

για βοηθατε λιγο παληκαρια...

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγκαι με την μπαταρια τι παιζεται..? το εχω 3 ημερες περιπου. μετα απο το G2 που ειχα μεινει υπερευχαριστημενος...! Πειτε μου εαν ειναι φυσιολογικο να το εχω φορτιση πληρης φορτισει 100% και μεσα σε 10 λεπτα και σε αναμονη χωρις να κανω κατι να πεφτει στο 93%.....ειναι φυσιολογικο αυτο.??

 

Φυσιολογικό σίγουρα δεν είναι :)

Τουλάχιστον το G3, λέγεται ότι έχει καλή "αναμονή"! Όταν λειτουργεί η οθόνη το ζορίζει αρκετά.

Αφού λογικά είσαι root, βαλε αυτό να δεις τι σε " ξυπνάει "

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/6ooz0xr6b/

 

Για δες. Αυτά μου εβγαλε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,για βοηθειστε λιγο να δω τι θα κανω.

μετα το περασμα της ρομ,το θεμα με την sd,το πεταξε μετα απο 2 επανεκινησεις.

απο κει και περα,του εχω κανει επανεκινηση 5,6 φορες ακομα και δεν πεταει το μηνυμα.

τι να κανω?να τους το στειλω?και εαν τυχει και δεν τους το βγαλει τσαμπα ο κοπος?

υπαρχει περιπτωση να ειναι bug της συγκεκριμενης ρομ(ρουμανιας,20h eur).

Να παιζει ρολο η μαρκα της sd?(sandisk 32gb).

Και αντε δεν τους το στελνω και το παρουσιαζει σε 10 ημερες που θα ειμαι εκτος doa.

κριμα δεν ειναι να γινει επισκευη σε καινουργιο τηλεφωνο?

για βοηθατε λιγο παληκαρια...

 

Εγώ πάντως που είχα ρουμάνικο με 20h rom, αυτό με την SD μετά από επανεκκίνηση δε μου το είχε κάνει ποτέ. Προσωπικά εάν είσαι σε περίοδο DOA, επέστρεψε το και άλλαξε το. Εάν πάλι είσαι εκτός περιόδου, έλεγξε το λίγο καλύτερα αλλάζοντας και την SD με κάποια άλλη και εάν και τότε δε βγάλεις άκρη, στείλε το για έλεγχο στο service.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

http://postimg.org/image/6ooz0xr6b/

 

Για δες. Αυτά μου εβγαλε

Να σου πω την αλήθεια δεν βγάζω και πολύ άκρη! Κάνε μια επανεκκίνηση και μελέτησε το!

Το awake σου, φυσιολογικά, δεν πρέπει να ξεπερνάει το 3-4%.

Δες το δικό μου (LG G2), απ το πρωί που βγήκε απ' τη πρίζα, με 2 ώρες και 35 λεπτά οθόνη και υπόλοιπο μπαταρίας 82%!!

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου λιγκαι με την μπαταρια τι παιζεται..? το εχω 3 ημερες περιπου. μετα απο το G2 που ειχα μεινει υπερευχαριστημενος...! Πειτε μου εαν ειναι φυσιολογικο να το εχω φορτιση πληρης φορτισει 100% και μεσα σε 10 λεπτα και σε αναμονη χωρις να κανω κατι να πεφτει στο 93%.....ειναι φυσιολογικο αυτο.??

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Σκέψου εγώ κάθε πρωί το βγάζω από την πρίζα στις 7:00 και για να πάει 99% σε αναμονή πάει 9:00+ τις περισσότερες φορές ακούω mp3 περίπου 30' μέχρι να φτάσω στη δουλειά και είναι ακόμα 100%.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε.?? να φταιει η μπαταρια? η ρομ .? (ANHD 14) ή ο κερνελ..(20P)?? και τι αλλο να κανω?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το default πληκτρολόγιο είναι απλά για πέταμα.

 

Βάλε fleksy... Ελληνική δημιουργία και προσωπικά ότι πιο όμορφο έχω δει ποτέ. minimal

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Βάλε fleksy... Ελληνική δημιουργία και προσωπικά ότι πιο όμορφο έχω δει ποτέ. minimal

Την έδωσα τη συσκευή και φυσικά το είχα αλλάξει το πληκτρολόγιο με το kii keyboard.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που είχα ρουμάνικο με 20h rom, αυτό με την SD μετά από επανεκκίνηση δε μου το είχε κάνει ποτέ. Προσωπικά εάν είσαι σε περίοδο DOA, επέστρεψε το και άλλαξε το. Εάν πάλι είσαι εκτός περιόδου, έλεγξε το λίγο καλύτερα αλλάζοντας και την SD με κάποια άλλη και εάν και τότε δε βγάλεις άκρη, στείλε το για έλεγχο στο service.

 

μα γι`αυτο επιμενω να βρω αμεσα μια λυση.γιατι ειμαι ακομα μεσα στο doa.

το θεμα ειναι οταν το τσεκαρουν αυτοι θα τους το κανει.?

πιαστ`αυγο και κουρευτο..:cool:

 

τι μαρκα και τι χωρητικοτητα sd φορας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα μου το έκανε πολύ συχνά.

 

πες μου και συ ρε Κωσταντινε-οταν στο εκανε τι μαρκα και τι χωρητικοτητα φορουσες?

εγω εχω sandisk 32gb.

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

πες μου και συ ρε Κωσταντινε-οταν στο εκανε τι μαρκα και τι χωρητικοτητα φορουσες?

εγω εχω sandisk 32gb.

 

Τrascend 32άρα φίλε μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οποτε.?? να φταιει η μπαταρια? η ρομ .? (ANHD 14) ή ο κερνελ..(20P)?? και τι αλλο να κανω?

 

statysss ανεβασε και μια Pic απο to screen wakelock, kernel wakelock, και wake up triggers, 89% wakelocks ειναι παρα πολυ. ανεβασε απο ολα τα wakelocks για να για να δω τι παιζει και να σου πω. αλα ανεβασετα στης τροποποιησεις εδω ειναι το επισημο thread.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

statysss ανεβασε και μια Pic απο to screen wakelock, kernel wakelock, και wake up triggers, 89% wakelocks ειναι παρα πολυ. ανεβασε απο ολα τα wakelocks για να για να δω τι παιζει και να σου πω. αλα ανεβασετα στης τροποποιησεις εδω ειναι το επισημο thread.

 

Tα Wakelocks αυτα πως τα βλέπω? Που πάω?

Οκ θα τα ανεβασω εκεί...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα-αρα απιθανο να φταιει η καρτα sd.

ευχαριστω

Δεν έχεις άλλη να δοκιμάσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άλλη να δοκιμάσεις;

 

ειναι ολες επανω σε συσκευες με αρχεια μεσα.

και το θεμα ειναι οτι και να βρω αλλη,μετα το περασμα της ρομ το εκανε 2 φορες και απο κει και περα,ειτε το κλεισω ειτε του κανω επανεκινηση,εχει σταματησει να το κανει.δεν μπορω να προσδιορισω ποτε το κανει,για να δωσω στο σερβις να το καταλαβουν.

τι να πω..?

Link to comment
Share on other sites

ειναι ολες επανω σε συσκευες με αρχεια μεσα.

και το θεμα ειναι οτι και να βρω αλλη,μετα το περασμα της ρομ το εκανε 2 φορες και απο κει και περα,ειτε το κλεισω ειτε του κανω επανεκινηση,εχει σταματησει να το κανει.δεν μπορω να προσδιορισω ποτε το κανει,για να δωσω στο σερβις να το καταλαβουν.

τι να πω..?

 

Αυτό έκανε και σε μένα. Όποτε ήθελε το πέταγε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανε και σε μένα. Όποτε ήθελε το πέταγε!

 

σηκωνω τα χερια ψηλα.το στελνω και ο Θεος Βοηθος.τι τις ηθελα εγω τις αλλαγες..??κατσε εκει που ξερεις ρεεεεε...!!

τεσπα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...