Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα συμφωνήσω όσο αναφορά το support αλλά έχει αρκετό ώστε να κάνεις δουλειά σου. Και ανεβαίνει. Όπως και στο G2 που μετά τον χρόνο ξεκίνησαν να είναι καλύτερα τα πράγματα. Ναι ΟΚ ίσως δεν έχουμε κάποιον dev για κερνελ όπως πχ τον dorimanx στο G2 ή άλλους στα sSamsung αλλά και πάλι έχουμε κάποιες καλές επιλογές στοκ ρομ και cm. Και από την άλλη θα σου φέρω αντίλογο. Τι να το κάνω το support που έχουν τα Samsung όταν έχουν το Knox που τα απαγορεύει όλα καθώς να γυρίσεις σε στοκ κατάσταση δεν μπορείς(εννοώ να έχεις και εγγύηση φυσικά). Γιατί νομίζω για root έχουν βρει τρόπο. Για αλλές ρομ όμως??

Άρα είναι πρακτικά άκυρο οποιοδήποτε modding πραγματικό στα Samsung.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To εκανα hard reset.

 

Ενα κλικ πιο αερατο εγινε και σίγουρα δεν εχει υστερηση οταν φορτωνει την home page το ρολοι και ο καιρος εμφανιζονται με την μια.

 

Εκανα antutu!

1η: 30000

2η: 41150

3η: 37792

 

ότι ναναι....

Link to comment
Share on other sites

To εκανα hard reset.

 

Ενα κλικ πιο αερατο εγινε και σίγουρα δεν εχει υστερηση οταν φορτωνει την home page το ρολοι και ο καιρος εμφανιζονται με την μια.

 

Εκανα antutu!

1η: 30000

2η: 41150

3η: 37300

 

ότι ναναι....

 

Μην κάνεις συνεχεία θα το δυαλυσεις ακόμα δεν το πήρες! :p

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις συνεχεία θα το δυαλυσεις ακόμα δεν το πήρες! :p

 

και το ξαναματακανω αλλη μια φορα στο καπακι!!! και βγαζει ....41494 και αντε γεια!!!

 

τωρα θα το βαλω να ψησω ενα καφεδακι πανω του!!!!

Link to comment
Share on other sites

και το ξαναματακανω αλλη μια φορα στο καπακι!!! και βγαζει ....41494 και αντε γεια!!!

 

τωρα θα το βαλω να ψησω ενα καφεδακι πανω του!!!!

Τα νορμάλ σκορ του είναι εκεί γύρω... Το 36000 που είχες βγάλει πριν και τα πολλά redraws υποδειλωναν ότι μάλλον δεν σου έχει πάει κάτι πολύ καλά στα update οπότε με το reset νομίζω είσαι καλά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, σκέφτομαι να αντικαταστήσω το Xperia Z που έχω με το G3 και θέλω να ρωτήσω αν έχει κάτι αρνητικό αυτό το κινητό, π.χ. απο νυχτερινές λήψεις πως πάει η κάμερα του; γιατί με το Ζ είμαι απογοητευμένος.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην μόνη φάση που βρίσκω κάποιο λαγκ που να γίνεται ενοχλητικό είναι όταν έχω ανοικτή κάποια εφαρμογή και πατώ το home button. Εκεί σκαλώνει 1-2 δεύτερα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην μόνη φάση που βρίσκω κάποιο λαγκ που να γίνεται ενοχλητικό είναι όταν έχω ανοικτή κάποια εφαρμογή και πατώ το home button. Εκεί σκαλώνει 1-2 δεύτερα.

 

και με nova prime?

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τακαρε αν αν πας σε note 4 κανε μια συγκριση!

Νοτε 4,οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου!!

φοβερο τηλεφωνο,απλα.

Link to comment
Share on other sites

και με nova prime?

 

Δεν δοκίμασα άλλον launcher γιατί σε αντίθεση με τους παραπάνω εδώ μέσα μου αρέσει αυτός της LG, και οκ μπορώ να αντέξω ελάχιστες στιγμές λαγκ.

 

Αυτό που δεν αντέχω είναι το keyboard, αλλά έχω αγορασμένο το swype+dragon από το 1ο μου smartphone (Galaxy W) και έτσι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Νοτε 4,οτι καλυτερο εχω πιασει στα χερια μου!!

φοβερο τηλεφωνο,απλα.

Μην με σπρωχνετε στην καταστροφή θα κλείσετε ένα σπίτι! :eek::eek::eek::eek: όχι πραγματικά όσο το έχω δουλέψει από ένα συνάδελφο μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μην με σπρωχνετε στην καταστροφή θα κλείσετε ένα σπίτι! :eek::eek::eek::eek: όχι πραγματικά όσο το έχω δουλέψει από ένα συνάδελφο μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις

 

Βασικα πιστευω οτι οσο και καλο και αν ειναι το note 4 για μενα δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για 32αμπιτο αυτην την στιγμη.

Πλεον τα 64 bit μπαινουν στην αγορα και μολις γινουν εντελως συμβατα με πληρης αξιοποιηση απο τo android θα πετανε.

Βεβαια οταν βλεπεις ο 810 να εχει προβληματα θερμοκρασιας, το G4 με 808 και η samsung με το edge να ειναι στην κορυφη λες οτι αρχιζει ο μονοδρομος. Εμενα προσωπικα με κερδισε η lg με τα τελευταια 2 τηλεφωνα που ειχα και θα περιμενω σιγουρα μεχρι την νεα χρονια που θα εχουν ανακοινωθει και αλλοι επεξεργαστες οπως ο snapdragon 820 και αναλογως θα πραξω.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Βασικα πιστευω οτι οσο και καλο και αν ειναι το note 4 για μενα δεν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για 32αμπιτο αυτην την στιγμη.

Πλεον τα 64 bit μπαινουν στην αγορα και μολις γινουν εντελως συμβατα με πληρης αξιοποιηση απο τo android θα πετανε.

Βεβαια οταν βλεπεις ο 810 να εχει προβληματα θερμοκρασιας, το G4 με 808 και η samsung με το edge να ειναι στην κορυφη λες οτι αρχιζει ο μονοδρομος. Εμενα προσωπικα με κερδισε η lg με τα τελευταια 2 τηλεφωνα που ειχα και θα περιμενω σιγουρα μεχρι την νεα χρονια που θα εχουν ανακοινωθει και αλλοι επεξεργαστες οπως ο snapdragon 820 και αναλογως θα πραξω.

 

κοίταζα λίγο και το 8πύρηνο το note αλλά η λογική λέει να περιμένω να δω και g4 , g note .

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοίταζα λίγο και το 8πύρηνο το note αλλά η λογική λέει να περιμένω να δω και g4 , g note .

 

Προσωπικα θα παω για 64μπιτο.

Τωρα το edge μου αρεσει αρκετα αλλα με χαλαει στην sammy το κουμπι που εχει στα κινητα της για home button. Ομως με εχει βολεψει η lg με τα κουμπια απο πισω στο καπακι και δεν μπορω να ξεκολλησω ευκολα. Ξενερωσα με το g4 λογω 808, οποτε θα περιμενω να δω και το G4 note αλλα και τον 810 να εχει με την quand αναλυση θα εχει και αυτο θεμα με υπερθερμανσεις οπως το m8. Φαινεται οτι το Gflex 2 τα παει καλυτερα με τον 810 και την 1080. Θα περιμενω να δω και τον 820 σιγουρα. Το G3 με καλυβει απολυτα μεχρι την νεα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω 2 μήνες περίπου και πριν δυο τρεις μέρες άρχισε να το κάνει, εκτός αν δεν το είχα προσέξει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα θα παω για 64μπιτο.

Τωρα το edge μου αρεσει αρκετα αλλα με χαλαει στην sammy το κουμπι που εχει στα κινητα της για home button. Ομως με εχει βολεψει η lg με τα κουμπια απο πισω στο καπακι και δεν μπορω να ξεκολλησω ευκολα. Ξενερωσα με το g4 λογω 808, οποτε θα περιμενω να δω και το G4 note αλλα και τον 810 να εχει με την quand αναλυση θα εχει και αυτο θεμα με υπερθερμανσεις οπως το m8. Φαινεται οτι το Gflex 2 τα παει καλυτερα με τον 810 και την 1080. Θα περιμενω να δω και τον 820 σιγουρα. Το G3 με καλυβει απολυτα μεχρι την νεα χρονια.

 

Πάντως σε αυτονομία το test unit βγήκε χειρότερο του S5 σε χρόνους. Αναμονή καλύτερη αλλά λειτουργία χειρότερη.

Μένει το τεστ με συσκευή εμπορίου.

 

Προσωπικά Note 4 θα έπαιρνα αντί για G3 όταν σκεφτόμουν την αγορά. Αλλά μόνο και μόνο το knox και το ότι δεν μπορώ να γυρίσω σε στοκ μορφή εντελώς για να έχω εγγύηση είναι παράγοντας πιο σημαντικός και από την αυτονομία.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. Το έχω 2 μήνες περίπου και πριν δυο τρεις μέρες άρχισε να το κάνει, εκτός αν δεν το είχα προσέξει.

Αν θες να τα εξαφανησεις παρε αλλο καπακι... Οταν το βγαλεις δεν τριζει!

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

το knox είναι ο λόγος που δεν θα αγοράσω ποτέ samsung.όπως και το άθλιο design
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

το knox είναι ο λόγος που δεν θα αγοράσω ποτέ samsung.όπως και το άθλιο design

 

έτσι παιδιά πείτε μου και άλλα μπας και γλυτώσω τα ευρώ! :lol::lol::lol:

 

πέρα απο την πλάκα θα περιμένω να δω g4 και g note και μετά θα δω τι θα κάνω!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η Lg ειναι χύμα και αυτο ειναι υπερ της ειδικα σε αυτους που εχουν το τηλ για παιχνιδι (custom roma κτλ)

Η samsung και η HTC ειναι αλλη φαση αν και με την Htc ειχα καταφερει με βραχυκύκλωμα ενα EVO 3D που ειχα να το κανω να φαινεται μαμα και ητανε ολοκληρωτικα με s-off ξεκλείδωτο. :)

Ωρε τρελλα

χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές στο play αρκεί να είσαι ρουτ. Έχει όμως ρίσκο κάπου είχα διαβάσει.

Είναι root. Για πες καμία εφαρμογή αν έχεις πρόχειρη.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...