Jump to content

[Επίσημο] LG G3 (D855)


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κάποιος πρόβλημα με το Bluetooth?στελνο μουσική και κάνει διακοπές και στα ακουστικα και στο home cinema.έχει πέσει στην αντίληψη σας κάτι τέτοιο η μόνο στο δικό μού συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εδω και μια ωρα ειμαι κατοχος ενος 32αρι. ερχομαι απο iphone 5s. sim δεν εβαλα ακομα... μεχρι στιγμης ολα καλα. η εκδοση ειναι v10a-eur-xx.. ειναι generic?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω να σβηστει αυτο το σχολιο.

 

Για ποιο λόγο;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα και εγώ το μοντελο με τα 32gb απο το πλαίσιο. Για να δούμε...

 

Ποια εκδοση λογισμικου φοραει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα την ευκαιρία να το ξαναδώ σε κατάστημα. Έρωτας σκέτος το κινητό από θέμα σχεδιασμού και εμφάνισης.Σκέφτομαι σοβαρά να το ξαναπάρω σε 32άρι άσπρο. ..

 

Και κάτι ακόμα. Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τις αυθεντικές θήκες του κινητού (το ακριβότερο μοντέλο με την ασύρματη φόρτιση) σε χαμηλή τιμή, ας μου στείλει ΡΜ, για να μην κάνω διαφήμιση.

 

Για ποιο λογο θελεις να το ξαναπαρεις αφου μολις προσφατα το εδωσες για να μεινεις με το S5. Καπου με εχεις μπερδεψει να σου πω την αληθεια.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Πηρα απο KAISERSTORE το g3 και μαλλον επεσα σε ελαττωματικό κομμάτι.Αφου αλλαξα την παλιά μικρο sim με καινούρια δεν μου ενεργοποιούνται τα δίκτυα.Την sim την αναγνωριζει κανονικά αλλά δεν εχω σήμα.Σε επικοινωνια με το κατάστημα μου ειπαν να το στείλω με δικιά τους χρέωση να το ελέγξουν.Τους ειπα για το Doa 7 ημερών και με ενημερωσαν οτι ισχυει σε συσκευές που κατα την παραλαβή είναι νεκρές.... Τελικα τι ισχύει? Οταν αγοραζεις ενα κινητό το αγοράζεις οχι μονο για την φωτογραφικη ουτε για τα σπεκς άλλα και για κλησεις άρα είναι νεκρό.Τ ισχυει ρε παιδια?

Είχα σχεδόν το ίδιο θέμα όταν το είχα πάρει από το πλαίσιο. Δεν αναγνώριζε καθόλου την SIM.

Το πήγα πίσω και το δέχτηκαν αδιαμαρτύρητα στα πλαίσια του doa. Να επιμένεις...

Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λογο θελεις να το ξαναπαρεις αφου μολις προσφατα το εδωσες για να μεινεις με το S5. Καπου με εχεις μπερδεψει να σου πω την αληθεια.

 

Λέω να το χρησιμοποιώ εναλλάξ με το Galaxy S5.. Το θεωρώ κόσμημα, μάλλον το ομορφότερο κινητό στα δικά μου μάτια, μετά το iPhone 5s. Απλά θα σταματήσω να το βάζω δίπλα δίπλα με το S5 και να το συγκρίνω διαρκώς. Οι αδυναμίες του είναι πια γνωστές από πρώτο χέρι, πιστεύω ότι μπορώ να ζήσω με αυτές.

 

Εμένα μόλις με κάλυψα, ουφ, βρήκα δικαιολογία για τον εαυτό μου.

Edited by apostolidisathan
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται εχω προβλημα με την μπαταρια. Απο την αρχη ειχα μεγαλη καταναλωση. Στην αρχη θεωρουσα οτι ειναι τα installations και το γενικο σεταρισμα. Σε 2 μερες ειχα χρειαστει 3 φορτισεις. Απ οτι φαινεται εχω καποιο drain (θελω να ελπιζω). Το βραδυ το αφησα στο 70% και μετα απο 8 ωρες το βρηκα στο 30%!!! Εβαλα τωρα το wakelock detector για να δω τι γινεται. Ειχα βαλει και το battery doctor το οποιο μου εδειξε οτι ειχα μεγαλη καταναλωση απο το google+ μεσα στη νυχτα (κατα τις 4 εφτασε στο θεο). Εχω ενεργοποιημενα τα παντα (bt με pebble, g+ auto backup, dropbox backup, google now με location services). Αυτα τα ειχα και στο GS4. Να δουμε και τι θα δειξει το Wakelock ...
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι φαινεται εχω προβλημα με την μπαταρια. Απο την αρχη ειχα μεγαλη καταναλωση. Στην αρχη θεωρουσα οτι ειναι τα installations και το γενικο σεταρισμα. Σε 2 μερες ειχα χρειαστει 3 φορτισεις. Απ οτι φαινεται εχω καποιο drain (θελω να ελπιζω). Το βραδυ το αφησα στο 70% και μετα απο 8 ωρες το βρηκα στο 30%!!! Εβαλα τωρα το wakelock detector για να δω τι γινεται. Ειχα βαλει και το battery doctor το οποιο μου εδειξε οτι ειχα μεγαλη καταναλωση απο το google+ μεσα στη νυχτα (κατα τις 4 εφτασε στο θεο). Εχω ενεργοποιημενα τα παντα (bt με pebble, g+ auto backup, dropbox backup, google now με location services). Αυτα τα ειχα και στο GS4. Να δουμε και τι θα δειξει το Wakelock ...

Να ξέρεις ότι g+ και Google now τρώνε κολλήματα στο sync και σου γονατίζουν τη μπαταρία.Απενεργοποιήσε αυτούς τους συγχρονισμους, απενεργοποιήσε Google now και location services.Επίσης στις advanced ρυθμίσεις του WiFi πρέπει να έχει μια επιλογή για scanning always available (ξετικαρε το)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Να ξέρεις ότι g+ και Google now τρώνε κολλήματα στο sync και σου γονατίζουν τη μπαταρία.Απενεργοποιήσε αυτούς τους συγχρονισμους, απενεργοποιήσε Google now και location services.Επίσης στις advanced ρυθμίσεις του WiFi πρέπει να έχει μια επιλογή για scanning always available (ξετικαρε το)

 

Αυτες ειναι οι επομενες λυσεις. Δεν θελω να καταφυγω εκει ακομα γιατι στο GS4 με εβγαζε απο το πρωι μεχρι το βραδυ σχεδον παντα. Και θεωρω παραλογο να μην εχω τουλαχιστον αντιστοιχη αποδοση με το GS4 στο G3. Επισης ειναι λιγο extreme να πρεπει να κλεινεις οτιδηποτε σχεδον online service για να εχεις μια αποδοση εστω μιας ημερας (αυτο ζηταω, καθε βραδυ συνηθως το φορτιζω ουτως ή αλλως). Πιστευω παντως οτι ειναι drain. Δεν εξηγειται. Ισως να ηταν ακομα απο προχτες το google photos auto backup γιατι το εβλεπα σχεδον συνεχεια για 1.5 μερα να κανει sync (δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι η google δεν κανει απλα ενα check στις ηδη uploaded photos σου και πρεπει σε καθε νεα rom ή κινητο να πρεπει να τις ξανανεβαζει τις ιδιες και μαλιστα χωρις να τις κανει και duplicate). Εκτος αν παιρνει τοσο χρονο το checking.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε το νου σας πάντως στο battery doctor, στο παρελθόν μου έχει δημιουργήσει προβλήματα και στην κατανάλωση και σε κάτι άκυρα κολλήματα
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Σε κάμερα είναι καλύτερό από το s4?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτες ειναι οι επομενες λυσεις. Δεν θελω να καταφυγω εκει ακομα γιατι στο GS4 με εβγαζε απο το πρωι μεχρι το βραδυ σχεδον παντα. Και θεωρω παραλογο να μην εχω τουλαχιστον αντιστοιχη αποδοση με το GS4 στο G3. Επισης ειναι λιγο extreme να πρεπει να κλεινεις οτιδηποτε σχεδον online service για να εχεις μια αποδοση εστω μιας ημερας (αυτο ζηταω, καθε βραδυ συνηθως το φορτιζω ουτως ή αλλως). Πιστευω παντως οτι ειναι drain. Δεν εξηγειται. Ισως να ηταν ακομα απο προχτες το google photos auto backup γιατι το εβλεπα σχεδον συνεχεια για 1.5 μερα να κανει sync (δεν εχω καταλαβει ακομα γιατι η google δεν κανει απλα ενα check στις ηδη uploaded photos σου και πρεπει σε καθε νεα rom ή κινητο να πρεπει να τις ξανανεβαζει τις ιδιες και μαλιστα χωρις να τις κανει και duplicate). Εκτος αν παιρνει τοσο χρονο το checking.

Παρατηρημενο μεσω και του greenify xposed και του betterbatterystats,το google play services ειναι υπευθυνο για τα συνεχομενα wakeups της συσκευης.Πολλες φορες οπως σου ειπα οι επι μερους google εφαρμογες (g+ (συμπεριλαμβανω και το photos backup) και google now.Εχω δει στα στατιστικα να τα κανει μανταρα ακομα και το gmail) τα κανουν μανταρα στο sync.Γενικα δεν διαφωνω με τα location services αλλα θα τα ενεργοποιησω οταν πεισθω οτι η google τα εχει φτιαξει να παιζουν σωστα.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Η LG σαν εταιρεια απο updates πως παει; Βγαζει ενημερωσεις; Το android L να υποθεσω θα το παρει ετσι;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σκέψου βγήκε η 4.4 στο Optimus G

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σημαςια δεν εχει μόνο ποτε θα βγει η οποία αναβάθμιση αλλα και αν ειναι άψογη σε όλα της και οχι χειρότερη απο την προηγούμενη.;)

Mε το g2 πάντως η lg εκανε κάκιστη δουλειά απο 4.2.2 σε 4.4.2-μείωση αυτονομίας.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε χρήση οθόνης, σε αναμονή πάει καλύτερα ;)

 

Ρώτησε αν βγάζει, έβγαλε και αρκετά καλή από ότι διαβάζω από όποιον την πέρασε. Επίσης τα καλύτερα λένε οι χρήστες του flex :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάμερα είναι καλύτερό από το s4?

 

Η camera του για να ειμαι ειλικρινης ειναι... πως να το πω... "περιεργη" ισως. Ενω φαινομενικα σαν πρωτη εικονα φαινεται αψογη (χρωματα, λεπτομερεια κτλ) οταν ζουμαρεις εχει παρα πολυ θορυβο. Παντως ειναι πολυ γρηγορη και το app της LG ανταποκρινεται πολυ καλα. Αυτα χωρις να ειμαι γνωστης...

off / d.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει γινει 4 φορες στο συνολο μια φορα εκλεισε κ οταν το ανοιξα ειχαν σβηστει ολα απο μεσα τα παντα.

Χτες μου εκανε αλλο κουλο , μολις ανοιξα τα δεδομενα εκανε boot μονο του . Στο xda υπαρχουν αναφορες για το μοντεμ στην ουσια προβλημα. Ολως κ να εχει απαραδεκτο πραγμα κ αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι η σταση της lg.

 

Και δεν έχεις πάει ακόμα για doa/service;;

 

Η LG σαν εταιρεια απο updates πως παει; Βγαζει ενημερωσεις; Το android L να υποθεσω θα το παρει ετσι;

 

Σίγουρα. :)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος στη λειτουργία δικτύου τι του βγάζει; τι επιλογές; εμένα δε έχει lte
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...